Müzik Bölümü Hakkında Öneri

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Bu konu akabinde sabitlenen müzik bölümü başlıkları neden kaldırılmış.Yani neden sabit değiller?

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
ZorhaK getirdiğin öneri şüphesiz çok güzel ama daha önce şiir bölümü için de dile getirmiştin;orda paylaşılan parçalar da gömülüp kayboluyor.
Tekrar dinlemek istediğimiz zaman bulanamayabilir.
İyi niyetli fikrim tabi bu :)

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
müzik bölümünde müzik dallarına göre başlıklar vardı.Dediğin gibi orada da eklenen şarkılar arka sayfalarda kayboluyor.En güzeli üst başlık içinde yeni başlıkların açılabileceği bir düzen di ama biz eski halini bile zor kopardık yani elde ettik..

ama şimdi görüyorum ki o da kaldırılmış.

Şiir bölümündeki öneriyi bölüm modu lava okudugu halde cevap vermedi.Bu da düşündürücü..

Yok arkadaş bundan sonra aklma bir öneri gelirsen gerçekten bir başka üyeden rica edeceğim o açsın konuyu:)

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Sabit başlıkların fazlalığı, gelen şikayetler, yeni çıkan şarkıların sabit başlıkların içinde kaybolacağı fikri gibi nedenler yüzünden konular sabit başlıklardan indirildi.

Paylaşmak isteyen şarkılarını açılan ilgili konudan paylaşmaya devam edebilir. Kilitlemedik onları. :)

Saygılar...

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Sabit başıkların fazlalığı demişsiniz:Forumda en az sabit başlık olan bölümlerden birisi müzik bölümüdür.Bir çok konuda çok fazla sabit başlık zaten var.

Gelen şikayetler:Bu başlıkta yazanlar memnuniyetlerini dile getirmişler.Şikayeti olanlar da bu başlıkta şikayetlerini dile getirsinler de biz de öğrenelim.Ayrıca memnuniyetini dile getirenlerin fikirlerini sözde şikayetler üzerine görmezden geliyorsunuz.

Yeni çıkan şarkıların arada kaybolabileceği demişsiniz
:Yeni çıkan şarkılar için illaki bu başlık altında mesaj yazmak zorunda değil kimse.Bu başlıklar sabitken de bu başlık dışında yeni konu açılabiliyordu.Bunu en çok yapan da zaten sizdiniz.Sorun yoktu yani.

Paylaşmak isteyen aynı konulardan şarkıları paylaşmaya devam edebilir demişsiniz:

Bizim derdimiz bu başlıkların sabit olmasıydı.böylece daha çok kişi kolayca ulaşıp paylaşım yapabilirlerdi.

Özetle:.Müzik bölümü modu dahil bir çok üyenin olumlu karşıladığı bu öneri hayata geçmişken bir başınıza bu başlıklarıın sabit olmasını engellemişsiniz.

Aynı öneriyi tekrar ediyorum.Forumda bu konularda açılacak sabit başlıklar müzik severlere arşiv hizmeti verebilir.Koca forum bu başlıkların sabitlenmesiyle dizlerinin üzerine çökmez.Bu başlıklar foruma fazla gelmez.

ds mosx

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bende sabitlenmesini isteyenlerdenim ... ZorhaK ın dediklerinin yanında birde kolaylık açısındanda çok önemli bence , isteyen girer sırayla dinler yoksa diğer türlü durmadan sekme aç - kapat bıktırıcı olur .

Hem böyle arşivlerin olmasının herkese yararı olur .

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
zorhakın dediğine katılıyorum
şöyleki
ben listeyle çalışıyorum yazdığım tüm sitelerde program dahilinde çalışırım yanı tesadüf bir şey ancak gündem bölümündedir
,
müzik bölümüne ekleyeceğim en az 2000 eser var bunları tek tek versen çöker
kendi başımöa tasavvuf açtım sadece oranın açılımı doldurmaya yeter klasik müzikte en seçkin eserleri kısa bilgiler eşliğinde veriyorum
yanlız şunu belirteyim çalışmalarımda sallama olmaz birikimlerimiz genç kardeşlerimize aktarıyorum
bakıyorum müzik bölümünde herkez birşeyler yapmaya çalışıyor heyecanlı güzel paylaşımlar oluyor
en güzeli kimse rahatsızlık belirtmiyor istekler oluyor
evet alt başlıklar sabit ve ilk sayfada olsun her müzik kendi katogorisine girsin
unutmadan belirteyim bu akşam kalsik müzik bestecimiz camill saint seans
23,00 da sizlerle kaçırmayın özellikle kemancılar!!!!!

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
kesinlikle olmalı :) alt kategoriler yapılması daha iyi fikir
pis.png

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Harika bir fikir forumda müzik karışıklığını engeller isteyen istediği alt foruma girer seçtiği müzik dalına uygun eserleri paylaşır. alt başlık açmak o kadarda zor olmasa gerek sadece spybot kardeşimiz biraz daha yorulacak ama üstesinden geleceine adım gibi eminim...

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Aslında bu başlıklar açıldı.Daha sonra kaldırıldı yani artık sabit değil .Bu öneriden sonra spybot sağolsun hepsini sabitlemişti..ve herkes memnundu

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Harika bir fikir forumda müzik karışıklığını engeller isteyen istediği alt foruma girer seçtiği müzik dalına uygun eserleri paylaşır. alt başlık açmak o kadarda zor olmasa gerek sadece spybot kardeşimiz biraz daha yorulacak ama üstesinden geleceine adım gibi eminim...

kesinlikle üstesinden gelir :) ben ona güveniyomm :D üstesinden gelemezse altından gelir
pis.png

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederiz. Önerileriniz forumumuz ve bizler için yol gösterici olmaktadır.

Müzik bölümünde veya diğer bölümlerde sabit konuları elimizden geldiği kadar az tutmaya çalışıyoruz. Nedeni ise ; foruma üye olmayan kullanıcılar olsun mevcut üyeler olsun her bölüm ziyaretlerinde onları karşılayan dağ gibi bir sabir konu ordusu oluyor, sabit konuların çokluğu normal açılmış konuların görüntülenmesi açısından önleyici olabiliyor. Bu anlamda zaten ilgi gören konular mesaj sayısı ve yapılan güncel yorumlarla kendilerine üst sıralarda yer bulabiliyorlar.
Konuyu özetlemek ve sonuçlamak gerekirse sabit konu başlıklarının çokluğu şuan için ön görülmeyen bir durumdur.

Sevgilerle.

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Peki bu açıklamanın üzerine:

Müzik Türleri diye bir sabit başlık açılsa içine de müzik türleri alt başlıkları açılsa?

Hem 7 - 8 yerine bir sabit başlık açılmış olurnur.Hem de üyeler beğendikleri müzik dallarını fazla aramadan ulaşabilirler.?

ne şiş yanar ne kebap? ha renkdaşım:)?

knightx

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Öncelikle önerileriniz için teşekkür ederiz. Önerileriniz forumumuz ve bizler için yol gösterici olmaktadır.

Müzik bölümünde veya diğer bölümlerde sabit konuları elimizden geldiği kadar az tutmaya çalışıyoruz. Nedeni ise ; foruma üye olmayan kullanıcılar olsun mevcut üyeler olsun her bölüm ziyaretlerinde onları karşılayan dağ gibi bir sabir konu ordusu oluyor, sabit konuların çokluğu normal açılmış konuların görüntülenmesi açısından önleyici olabiliyor. Bu anlamda zaten ilgi gören konular mesaj sayısı ve yapılan güncel yorumlarla kendilerine üst sıralarda yer bulabiliyorlar.
Konuyu özetlemek ve sonuçlamak gerekirse sabit konu başlıklarının çokluğu şuan için ön görülmeyen bir durumdur.

Sevgilerle.

abi normal açılmış konulara kim bakıyoki ben hangi müziği istiyorsam ona yönelirim ve onu ararım bunun da en kısa yolu ya altforum yada sabit başlktır.zaten foruma üye olmayan birsisde burda müzik aramaz google dan arar bulur...

Sabit konular çoğalıyor demişsin abicim orda Troy un ve warkortali nin konuları var

adszwv.png

asıl bunlar başlıkları engelliyor Troyun konusu sabit olmasada zaten hergün gündemde olabilecek bi konu onu sabitlemeye ne gerek var diğerlerinde de şarkı araştırma diyo bunu adam burdan zaten araştırmaz...

ben her yönüyle zorhak a katılıyorum ve o konuların sabitlenmesini istiyorum...

İyi geceler

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
evett bir de bu boyutu var işin.

yani ''ne dinliyorsunuz'' ve ''hangi tarz müzik dinliyorsunuz'' bunlar sabit başlık olmayı hak ediyorsa,''müzik türleri''başlığı da hak ediyor bence:)

Zaten müziğin olduğu her forumda bu müzik türleri sabitlenmiştir:)

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Peki bu açıklamanın üzerine:

Müzik Türleri diye bir sabit başlık açılsa içine de müzik türleri alt başlıkları açılsa?

Hem 7 - 8 yerine bir sabit başlık açılmış olurnur.Hem de üyeler beğendikleri müzik dallarını fazla aramadan ulaşabilirler.?

ne şiş yanar ne kebap? ha renkdaşım:)?

Sabit başlık dersen beni yanlış yönlendirmiş olursun. Müzik bölümü ve alt bölümlerinde yeni bir yapılandırmaya gidilebilir. Bununla ilgili bölüm moderatörü arkadaşımdan bir şema rica edeceğim eğer bir mahsuru yok ise öneri sahibi olarakta sizdende bir şema talebim olacak. Şemaları görüp değerlendirme yapıldıktan sonra (forum yönetimi değerlendirmesi) Müzik bölümü yeni görünümüne kavuşmuş olur.

SDN Üyelerinin önerilerine önem veriyor:wink:

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Kavramları karıştırmış olabilirim.Ama anladınız demek istediğimi.Arkadaşlar da şema konusunda yardımcı olabilir.Ben de olurum ama yine bir yanlış anlamaya kurban gitmesin şema:)

Bu forum kavramlarını karıştırıyorum da.İlginiz ve nezaketiniz için teşekkür ederiz efenim.

Bu üslup olduğu sürece önerilerimiz olumsuz da sonuçlansa önemi yok.Samimi olarak teşekkür eddiyorum

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bu şema planı kafamı karıştırdı nasıl olcak şimdi şema planı yani ne yapcaz :)

berckai

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Kesinlikle destekliyorum zira müzik popilasyonu estetik zevki kulak nağmesi müzik sarrafı insan kaynıyor bu forumda :thumbup:

özgün müzikler arasında country, soft, yarı blues, cazz, oriental, uzak doğu (east), hint, yerel müzikler (western, afrika kabile , iskandinav av, kızılderili ayin müzikleri meraklıları olabilir) gibi geniş yelpaze sunulabilmeli

ve arabesk sever olmayan ben kesinlikle arabesk fantezi başlığı istiyorum

Ben iki türlü başlık düşünüyorum

Müzik>sabit konular>pop müzik paylaş -Türkü Paylaş-Sanat müziği paylaş-slow müzik paylaş-özgün müzik paylaş-klasik müzik paylaş>dj müzikleri paylaş > techno müzik paylaş > beat box müzik paylaş..........vs vs

gibi aynı zamanda "metallica" , "michael jackson" vs. gibi kendi klasmanında kült olanlar için ayrı bir alt başlık

gelgelelim kurtlar vadisi için alt bir başlık açabiliyoruz ne de olsa

feerleas

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Faydası olmayan bahardan yazdan
Yüce dağ başının kışı makbuldür
Cahilin yaptığı sohbetten sözden
Alimin hayali düşü makbuldür
Lokma yeme muhannetin elinden
Kurtulaman sonra acı dilinden
Namertlerin kaymağından balından
Merdin kuru yavan aşı makbuldür
Hüdai konuşur bir ince dilden
Hal ehli olmayan ne bilir halden
Bilgisiz görgüsüz duygusuz kuldan
Ölülerin mezar taşı makbuldür
ustaddd osssssss dıyorum anladın sen benı :thumbup:

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Daha önce spybotla birlikte müzik türleri başlıklarıın hazırlamıştık şimdi o başlıkları spy kolayca bulur ama şemanın neresine nası yerleştirilecek bunu da forumdan anlayan kişiler önersin.Şema sunsunlar bir zahmet:)

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Daha önce spybotla birlikte müzik türleri başlıklarıın hazırlamıştık şimdi o başlıkları spy kolayca bulur ama şemanın neresine nası yerleştirilecek bunu da forumdan anlayan kişiler önersin.Şema sunsunlar bir zahmet:)

O iş kolay evet :)

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Ben müzik bölümüne mod olacaktımki görecektiniz o zaman :D
Açardım bi başlık doldururdum altına türleri kimsede karışamazdı:D

ZorhaK

Rektör
Reaksiyon puanı
259
Debriyaj nerede? hep gaza basma arada bebriyaj yap:D

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bu aralar debriyajım bozuk benim :D
Kafamda bozuk zaten :D
Yaparım dedimmi yaparım, o kadar dağılın uleyn şimdi :D(Hep senmi yapacaksın Zorhak :D)

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
müzik bölümünde büyük uğraş var ve şu andaki sistem dar geliyor
alt başlıklar modların can simidi olmalı onların daha kolaylarına gelmesi lazım
bu sdn radyoya giden yol bence
çünki bir yarış var ama kardeşçe birbirini tamamlayan
bu rüzgarı kaçırmayalım arkamıza alalım
mesela klasik müzikte hergün yeni bir besteci veya yorumcu var

by efsane

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
ben eski halinden memnundum aslında :D müzik bölümünde kendi açtığım konular dışında abbone olduğum tek konuydu:) ben sabit halinden memnundum zorhak anket açsana

ben de sabit istiyorum çok işime yaramıştı