Msi ge70 freedos nedir

Reaksiyon puanı
16,118
8.1,7 ve vista kurması en kolay işletim sistemleri kolay kurulum vista ile başlamıştı kolayca kurarsın ne m...llar kuruyor format attım deyip 50-100lira ne koparırsa alıyorlar.

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
peki ben bunun ssdsiz sürümünü alsam ne olur? ssd ne işe yarar?

sleeper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
peki ben bunun ssdsiz sürümünü alsam ne olur? ssd ne işe yarar?

ssdler'in normal bir harddisk'e göre okuma ve yazma hızları daha yüksektir.İşletim sistemini daha hızlı çalışır oyunları da donanıma bağlı olarak daha performanslı açar.

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bir de merak ettiğim için soruyorum. Tüm oyunlar windows 8'i destekler mi?

Hayır bende şuan o sorun var eski oyunları Win7 ya da Vista uyumlu yapmak gerekiyor ve performans kayıpları yaşıyorum aynı şekilde PesEdit 6.0 da da aynı sorun var ama cihazın driverları en stabil Win8 de çalışır bundan dolayı Win 8 cihaz için daha sağlıklı Win 7 oyun için daha sağlıklı

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hayır bende şuan o sorun var eski oyunları Win7 ya da Vista uyumlu yapmak gerekiyor ve performans kayıpları yaşıyorum aynı şekilde PesEdit 6.0 da da aynı sorun var ama cihazın driverları en stabil Win8 de çalışır bundan dolayı Win 8 cihaz için daha sağlıklı Win 7 oyun için daha sağlıklı
Peki ilerde w7'yi desteklemeyen oyunların çıkma ihtimali var mı? Bir de windows 7 yüklersem oyunlardan tam performans alabilir miyim ge70'de yoksa ge70'e w8 önerildiğinden performans kaybı yaşar mıyım?

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Peki ilerde w7'yi desteklemeyen oyunların çıkma ihtimali var mı? Bir de windows 7 yüklersem oyunlardan tam performans alabilir miyim ge70'de yoksa ge70'e w8 önerildiğinden performans kaybı yaşar mıyım?

Eğer cihazı oyun için alıyorsan win7 yüklemelisin ama her iş için kullanacaksan win8 çünkü cihazın driverları win7 uyumsuz oluyor genellikle sorulara gelelim
1: Şu an hala oyunların çoğunluğu win xp destekli olduğuna göre win7 oyun konusunda en az 5 yıl götürür diyebiliyorum
2: Dediğim gibi oyun için win7 daha iyi
3: Eğer cihazda günlük kullanım daha önemliyse kesinlikle win8 dediğim gibi driver uyumsuzluğu var ayrıca markalar ne yapıyorsa o dönemin windows u en iyi çalışan oluyor mesela benim a100-011 de win xp yüklüydü en iyi win xp çalışıyor win 7 pert aynı şekilde vaio fw vardı o da öyleydi

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
@blackdown peki gx70 3be'yi önerir misin? Ekran kartı iyi de işlemci kötü sence ge70 gibi bir performans alabilir miyim bu laptoptan?

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
@blackdown peki gx70 3be'yi önerir misin? Ekran kartı iyi de işlemci kötü sence ge70 gibi bir performans alabilir miyim bu laptoptan?

Eğer bilgisayarda profesyonel işler yapmayacaksanız ve oyun önemliyse yeterli bir işlemci; saat hızıda oyun için yeterli ama 3 boyut tasarım,render gibi şeyler için hiç uygun değil zaten amaç sadece oyunsa önemli olan ekran kartıdır bu cihazda bunu karşılıyor;)

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Eğer bilgisayarda profesyonel işler yapmayacaksanız ve oyun önemliyse yeterli bir işlemci; saat hızıda oyun için yeterli ama 3 boyut tasarım,render gibi şeyler için hiç uygun değil zaten amaç sadece oyunsa önemli olan ekran kartıdır bu cihazda bunu karşılıyor;)

Hocam gx70 almaktan vazgeçtim de ge70'te hiçbir yerde kalmamış bunların fiyatlarına yakın önerebileceğiniz gaming laptop var mı?

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Hocam gx70 almaktan vazgeçtim de ge70'te hiçbir yerde kalmamış bunların fiyatlarına yakın önerebileceğiniz gaming laptop var mı?

Şu an kullandığım Lenovo y510p nin SLI'yı var ve yeni oyunların hepsinide destekliyor ama ekran 15" galiba siz 17" arıyorsunuz

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şu an kullandığım Lenovo y510p nin SLI'yı var ve yeni oyunların hepsinide destekliyor ama ekran 15" galiba siz 17" arıyorsunuz

Yok hocam 17" önceliğim 15" de olur da lenovo y510p'ye sli optik sürücüye takıldığı için optik sürücü takıldıktan sonra kullanılamıyormuş benim bildiğim?

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Yok hocam 17" önceliğim 15" de olur da lenovo y510p'ye sli optik sürücüye takıldığı için optik sürücü takıldıktan sonra kullanılamıyormuş benim bildiğim?

Bende SLI olmayan modeli var evet doğru durum öyle fiyat aralığı 3000-3500 mü

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Yalnız şöyle bir durum var hocam markalar bahar-yaz gibi yeni ürünlerini tanıtacakları için ürünlerin üretimini bayağı azalttılar ve şu an ürünlerde fiyat olarak bayağı yukarda bence mayısın sonlarını bekliyin zaten şu an piyasada çoğu 2013 model laptop yok ya da çok zor bulunuyor

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yalnız şöyle bir durum var hocam markalar bahar-yaz gibi yeni ürünlerini tanıtacakları için ürünlerin üretimini bayağı azalttılar ve şu an ürünlerde fiyat olarak bayağı yukarda bence mayısın sonlarını bekliyin zaten şu an piyasada çoğu 2013 model laptop yok ya da çok zor bulunuyor

Tamam peki hocam :)