Msi ge70 freedos nedir

Bu konuyu okuyanlar

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. Msi ge70 2oe almak istiyorum da vatan bilgisayarda falan hiçbir yerde kalmamış. N11 gittigidiyor falan oralardan almayı düşünüyorum da sorularım var:
1.Bu sitelerden aldığım pc sağlam olur mu?
2.Freedos nedir?
3.Buna windows 7 yükleyebilir miyim?
4.Kendim yükleyebilir miyim?
5.Eğer windows 7 yüklersem sistem sağlam çalışır mı? Yani çakma olup olmaması.
Lütfen yardım edin arkadaşlar.:biggrin:

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Sağlam olmazsa 1 hafta içinde iade hakkına sahipsiniz.
Freedos işletim sistemi yok demek . Freedosun espirisi, aynı model pcnin işletim sistemi yüklü modeline göre biraz ucuz olması.
İnternetten istediğiniz işletim sistemini indirip kurabilirsiniz.
Evet kendiniz yükleyebilirsiniz.
İnternetten indirip kurduğunuz işletim sistemi crackli olur. Ama orijinalinden bir farkı olmaz emin olabilirsiniz. Sağlam çalışır yani.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
free dos işletim sistemi yok demek onu alırken windows8.1 satın alma şansın var oem olarak orjinal 7 kurman senin için daha mantıklı olur.
http://technet.microsoft.com/en-us/evalcenter/cc442495
bunu indir dvd-r'ye yazdır kur 90 gün de bir format at yeniden kur oyun için 64bt olanı kurman daha mantıklı olur.

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
1:Satan adama bağlı
2:İşletim sistemi yok demektir sen yükleyeceksin
3:Windows 7 yükleyeceksen alma makineye yazık edersin
4:Evet
5:Evet ama dediğim gibi yazık edersin

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Peki orijinal windows 7 attırabilir miyim bir bilgisayarcıdan satın alıp?
Windows 7 istememin nedeni windows 8 biraz karışık geliyor ya ama freedos daha ucuz demişsin [MENTION=288507]|Elusive|[/MENTION] ancak vatanda ge70 fiyatı yazıyor w8'li daha ucuz bunun nedeni ne olabilir?

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Peki orijinal windows 7 attırabilir miyim bir bilgisayarcıdan satın alıp?
Windows 7 istememin nedeni windows 8 biraz karışık geliyor ya ama freedos daha ucuz demişsin [MENTION=288507]|Elusive|[/MENTION] ancak vatanda ge70 fiyatı yazıyor w8'li daha ucuz bunun nedeni ne olabilir?

Tam anlamadım. Şöyle mi demek istediniz : win 8 li pc freedostan ucuz?
Linklerini atar mısınız pclerin?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
vatan elinde olmayanı ucuz gösterip gelince güzel öpen bir firma.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ama bu vatan 16'dan önce sipariş edince ertesi sabah 9/10 gibi elinde oluyor confickerbelasi adı teknosa içinde aynı şekilde oluyor.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Hııı neyse en iyisimi ben bunu freedosa bulaşmim vatana gelirse alırım gelmezse de acer veya ge60 alırım. :D
GE60 vatanda var nedense :D

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Hııı neyse en iyisimi ben bunu freedosa bulaşmim vatana gelirse alırım gelmezse de acer veya ge60 alırım. :D
GE60 vatanda var nedense :D

Lenovo ya da bakmanızı öneririm hele hele y510p Asus n550jv cn211d ya da cn217h bunlarda bakmanızı öneririm süper cihazlar

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Lenovo ya da bakmanızı öneririm hele hele y510p Asus n550jv cn211d ya da cn217h bunlarda bakmanızı öneririm süper cihazlar

Y510p'ye de baktım da hepsi listemde var martta almayı düşünüyorum gelirse ge70 alıcam ya da bunlardan en ucuzu hangisi olursa o zaman onu alcam hepsi neredeyse aynı çünkü :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
martta alıyorsan y510p al sli var onda.

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Y510p'ye de baktım da hepsi listemde var martta almayı düşünüyorum gelirse ge70 alıcam ya da bunlardan en ucuzu hangisi olursa o zaman onu alcam hepsi neredeyse aynı çünkü :D

Şahsen MSI'ın tasarımları beni cezbetmiyor gereksiz gösterişli Sony almayı düşünüyorum ama grafik kartları alt seviye(Full HD ekrana 256mb ekran kartı koymuşlar şu an kullandığımda) bundan dolayı seçimimi Asus veya Lenovo dan kullanacağım ama şunu söyliyim en iyi üst seviye f/p ürünlerini MSI yapıyor(Casper hariç:mrgreen: )

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
sakın casper alma başını belaya sokar onunla casper servisindeki elemanı dövmeyi düşünebilirsin ki o işte casper iyi güzel kafa kırar.

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1:Satan adama bağlı
2:İşletim sistemi yok demektir sen yükleyeceksin
3:Windows 7 yükleyeceksen alma makineye yazık edersin
4:Evet
5:Evet ama dediğim gibi yazık edersin

Pek çok oyuncu windows 7'yi tercih etmiş. Ben de onun için onu seçtim. Bir de windows 8 karışık geldi.

Akheria

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sen bilirsin ama bu cihazlar her ne kadar freedos olsada en iyi windows 8'de çalışırlar
peki ben bu cihaza windows 8'i satın alıp attırsam orjinal w8'le gelen cihaz gibi olur demi yani çakma gibi falan olmaz?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşım seçtiğin pc gerçekten güzel ama alırken illa vatandan alıcam die kendini şartlama bence vatan bilgisayar aynı bilgisayarı %10 gibi daha fazla fiyatlara satabiliyor boşuna paranı heba etme derim. gösterdiğin pcnin burada hem ssd li hemde ssdsiz versiyonları var bunlara bak istersen.
ssdsiz: http://www.pcdepo.com/msi-ge70-2oe-266xtr-notebook-urun10904.html
sssdli: http://www.pcdepo.com/msi-ge70-2oe-266xtr-ssd-notebook-urun10997.html
çok teşekkür ederim. Burdan alıcam. Sağolun beni masraftan kurtardınız. :D

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
peki ben bu cihaza windows 8'i satın alıp attırsam orjinal w8'le gelen cihaz gibi olur demi yani çakma gibi falan

Yok olmaz neden olsun ki? ama masrafa girmek istemiyorsanız windows 7 yükleyin;) windows 7'de kötü değil ama win8 daha iyi olur kısacası istemiyorsanız windows 7 yükleyin

xarax

Asistan
Reaksiyon puanı
0
FreeDos diğerlerinin dediği gibi "işletim sistemi yok" demek değildir. FreeDos adında dos benzeri bir işletim sitemi var. Bilmeden konuşuyor millet.
http://www.freedos.org/
Donanımla uyumlu istediğin işletim sistemini üzerine kurabilirsin. Tüm Windows sürümleri çalışacaktır.
Yüksek donanımlı bazı bilgisayarları fiyatı göz korkutmasın diye ücretsiz bir işletim sistemi olan FreeDOS yüklü olarak satışa sunuyor. Böylece üretici için işletim sistemi ekstra bir maliyet olmayacağından hem alıcı hem de satıcı için cazip gelebiliyor. Kişisel fikrim freedos olması bir avantaj. Aynı donanıma sahip windows yüklü bir PC'ye göre daha ucuz oluyor.

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yok olmaz neden olsun ki? ama masrafa girmek istemiyorsanız windows 7 yükleyin;) windows 7'de kötü değil ama win8 daha iyi olur kısacası istemiyorsanız windows 7 yükleyin
peki bunu ben bilgisayarcıdan satın alsam bilgisayarcı atar mı?

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
peki bunu ben bilgisayarcıdan satın alsam bilgisayarcı atar mı?
ayriyetten 30,40,50tl para alaiblri gerek yok
işletim sistemi kurmak zor değil hele windows8 2 tuşa basıyorsunuz kuruluyor sistem :) driverları da resmi siteden çekiceksiniz :)

androchar

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ayriyetten 30,40,50tl para alaiblri gerek yok
işletim sistemi kurmak zor değil hele windows8 2 tuşa basıyorsunuz kuruluyor sistem :) driverları da resmi siteden çekiceksiniz :)
orijinal windows 8 alıp atan bir video varsa link atar mısınız?