Msi ge70 freedos nedir

Bu konuyu okuyanlar

androchar

Asistan
Merhaba arkadaşlar. Msi ge70 2oe almak istiyorum da vatan bilgisayarda falan hiçbir yerde kalmamış. N11 gittigidiyor falan oralardan almayı düşünüyorum da sorularım var:
1.Bu sitelerden aldığım pc sağlam olur mu?
2.Freedos nedir?
3.Buna windows 7 yükleyebilir miyim?
4.Kendim yükleyebilir miyim?
5.Eğer windows 7 yüklersem sistem sağlam çalışır mı? Yani çakma olup olmaması.
Lütfen yardım edin arkadaşlar.:biggrin:

Elusive

Dekan
Sağlam olmazsa 1 hafta içinde iade hakkına sahipsiniz.
Freedos işletim sistemi yok demek . Freedosun espirisi, aynı model pcnin işletim sistemi yüklü modeline göre biraz ucuz olması.
İnternetten istediğiniz işletim sistemini indirip kurabilirsiniz.
Evet kendiniz yükleyebilirsiniz.
İnternetten indirip kurduğunuz işletim sistemi crackli olur. Ama orijinalinden bir farkı olmaz emin olabilirsiniz. Sağlam çalışır yani.

blackdown

Profesör
1:Satan adama bağlı
2:İşletim sistemi yok demektir sen yükleyeceksin
3:Windows 7 yükleyeceksen alma makineye yazık edersin
4:Evet
5:Evet ama dediğim gibi yazık edersin

androchar

Asistan
Peki orijinal windows 7 attırabilir miyim bir bilgisayarcıdan satın alıp?
Windows 7 istememin nedeni windows 8 biraz karışık geliyor ya ama freedos daha ucuz demişsin [MENTION=288507]|Elusive|[/MENTION] ancak vatanda ge70 fiyatı yazıyor w8'li daha ucuz bunun nedeni ne olabilir?

Elusive

Dekan
Peki orijinal windows 7 attırabilir miyim bir bilgisayarcıdan satın alıp?
Windows 7 istememin nedeni windows 8 biraz karışık geliyor ya ama freedos daha ucuz demişsin [MENTION=288507]|Elusive|[/MENTION] ancak vatanda ge70 fiyatı yazıyor w8'li daha ucuz bunun nedeni ne olabilir?

Tam anlamadım. Şöyle mi demek istediniz : win 8 li pc freedostan ucuz?
Linklerini atar mısınız pclerin?

ama bu vatan 16'dan önce sipariş edince ertesi sabah 9/10 gibi elinde oluyor confickerbelasi adı teknosa içinde aynı şekilde oluyor.

androchar

Asistan
Hııı neyse en iyisimi ben bunu freedosa bulaşmim vatana gelirse alırım gelmezse de acer veya ge60 alırım. :D
GE60 vatanda var nedense :D

androchar

Asistan
Lenovo ya da bakmanızı öneririm hele hele y510p Asus n550jv cn211d ya da cn217h bunlarda bakmanızı öneririm süper cihazlar

Y510p'ye de baktım da hepsi listemde var martta almayı düşünüyorum gelirse ge70 alıcam ya da bunlardan en ucuzu hangisi olursa o zaman onu alcam hepsi neredeyse aynı çünkü :D

blackdown

Profesör
Y510p'ye de baktım da hepsi listemde var martta almayı düşünüyorum gelirse ge70 alıcam ya da bunlardan en ucuzu hangisi olursa o zaman onu alcam hepsi neredeyse aynı çünkü :D

Şahsen MSI'ın tasarımları beni cezbetmiyor gereksiz gösterişli Sony almayı düşünüyorum ama grafik kartları alt seviye(Full HD ekrana 256mb ekran kartı koymuşlar şu an kullandığımda) bundan dolayı seçimimi Asus veya Lenovo dan kullanacağım ama şunu söyliyim en iyi üst seviye f/p ürünlerini MSI yapıyor(Casper hariç:mrgreen: )

sakın casper alma başını belaya sokar onunla casper servisindeki elemanı dövmeyi düşünebilirsin ki o işte casper iyi güzel kafa kırar.