Mısır'ı tartışalım mı? (ANKET)

Mısır Meselesi, SDN Forum'da tartışılmalı mı?

• Kullanılan toplam oy
    151
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
[MENTION=110861]sevket_19[/MENTION] arkadaş cevabını vermiş bile.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Konu açılmadan tartışma başlamış bile . Neyin konusundan bahsediyorsunuz.

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Kimse kırılmasın gücenmesin. Dünyadaki tüm zulümlerin karşısında olan biri olarak; Irak savaşına, Suriye'deki karışıklıklardaki ayaklananların insanlara yaptığı zulümler ve Esad'ın yaptığı zulümlere, Filistin'de olanlara, Libya'ya şimdi de Mısır'daki olanlara karşıyım.

Fakat memleketimin saf ve temiz insanları biraz fazla saf.

Bu ülke 30 bini geçik şehit vermedi mi? Verdi. Bu arap tayfasından kim yanımızda oldu?
Tüm bu arap coğrafyası, Birinci Dünya Savaşı'nda Osmanlı Devleti'ni arkadan vurmadı mı? Vurdu.

Bırakın arapçılığı. Senin Türk kardeşlerini Çin katlediyor. Neden 4 5, 3ün1'i gibi el hareketleri yapıyorsun? Bir yere yapıyorsanız bir tepkiyi, her yere yapacaksınız. Tüm katliamlar için yapacaksınız.

Mısır'daki darbe, Libya'da Suriye'de olanlar halk ayaklanması, Türkmenleri boşver.

İnsanlıksa, insanı seven, yaradılanı yaradandan dolayı seven, herkes için oturur ağlar. Gelip 4 işareti yaparak, diğer ölümleri izlemez.

Bu olay tartışılmalı ama tartışmak, belli bir bilgi ve kültür seviyesine ulaşmış insanlarla mümkündür. Demokrasi, tartışmakdır. Ama maalesef ülkemizde cehalet inanılmaz artmış seviyede. O yüzden seviyeli bir tartışma olacağına inanmıyorum ve hayır diyorum.

İyi forumlar.

Ellerine sağlık.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yahudilerin çocuklarına yaptığının benzerini biz de yapıyoruz, şimdiki yetişen çocuklarımız yahudi düşmanı, ateist düşmanı olarak yetiştiriliyor.

-------------------------

Tartışma açılırsa cezaların havada uçuşacağı bu konudan belli.
Haklı olsan bile bu durum bişiyi değiştirmez bu onları haklı yapmaz ayrıca onlar yetiştiriyorlar aynı zamanda uyguluyorlar.Sen istediğin kadar yetiştir sıkıyorsa aynısını yap bak ne oluyor.Kimse onlar kadar olamaz allah bile lanetlemişse bu kavmi bunda bir hikmet vardır.Er yada geç sonları gelicek ama o zamana kadar durum böyle devam edicek hoşunuza gitsede gitmesede gerçek bu.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Farketmez. Nasılsa başka konularda bi şekilde bahsi geçiyor.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Tartışma konusu açmaktan ziyade bu konuyu kapatmak lazım. Böyle giderse yakında uçuş seferleri başlar :)

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Ayrıca Gezi Türkiye meselesiydi. Bize ne Mısır'dan? Hiçbir Mısırlının Türkiye hakkında bir eylem yaptığını gördünüz mü?

Kesinlikle karşıyım.

Kesinlikle katılıyorum. Düşüncelerimi aynen yazmışsınız...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Binlerce insanımız öldü ve ölüyor hiçbir suriyeli yada mısırlının toplanıp miting yaptığını, maçlarda işaret yaptığını vs görmedim. Benim insanımı düşünmeyen hakkında tartışmaya gerek görmüyorum.
Urfada, kiliste sınırda hergün vatandaşımız vuruluyor bombalar patlıyor pilotlarımız kaçırılıyor bunu tartışalım mısırı düşündüğümüzün yarısı kadar umrumuzdaymış gibi yapalım hiç değilse.

Ağzına sağlık Üstad...

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Bu arada Türkiye için tabi ki hiç bir zaman böyle eylem yapmadı Mısır.
Çok şükür hiç bi zaman, camide 6 aylık bebeği öldürecek duruma gelmedi bu millet!

Herşey karşılıklı değil bu dünyada.

"Zulme sessiz kalan şeytan çık ininden, gördüklerimi sende gör!"

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Kimle neyi tartışacaksınız ?
Mısırdaki insanlık ayıbıyla,katliamlarla geziyi kıyaslayanlarla mı birşeyler tartışacaksınız.Amerika da patlayan bombayı lanetlemek siyaset olur mu ? Neden Mısırdaki oluyor ?

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Niye korkuyorsunuz bu kadar Siyasetten Dinden Futboldan ve bunların karşıt görüşlerinden. Niye konuşmayalım diyorsunuz ( anket bu yönde ilerliyor ) bir de karasız kalıyorsunuz konuşalım mı diye...

İfade özgürlüğü ile hakaret etmek arasında ki ince çizgiyi bilmeyenleri buradan uzaklaştırıp bereber olgunca görüşlerimizi savunuruz...

Dünya Haritasına bakın sadece İslam ülkelerinin olduğu yerde savaş var ya komşu ülkeye kışkırtılıyor yada iç savaşa sürükleniyor. Parası bol olan kapitalist Birleşik Arap Emirlikleri Suudi Arabistan ülkeleri her zaman olayları uzaktan seyrediyor. Allah'tan başka ortak yanınız yok mu sizin demek istiyorum hatta bağırmak. Ateist olduğum halde.!

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Kazanılmış tartışma yoktur.Hele böyle bir zeminde.Siz hiç ak diyen bir kişinin tartışma sonunda doğru bu karaymış dediğine şahit oldunuz mu?:wink:

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Buradada Sisi yi destekleyenler mi var yoksa?. Neyin tartışmasını yapacağız ben onu anlayamadımkii.:

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
@sevket_19 arkadaş cevabını vermiş bile.
EE sonuç yetiştirdin ne oldu bende yahudi düşmanıyım ama gidipte 6 aylık çocuğu öldürmedim yada öldürmeyi hiç düşünmedim ama sen onların eline geç gözünü kırpmadan sırf müslüman olduğun için öldürürler.Bana beşiğindeki bebekleri öldüren ve bundan zevk alan milleti mi savunuyorsun bak amerika da gitti vurdu insanları ama ne oldu halkı tepkiyle karşıladı ama israil cephesine bak tüm hepsi aynı müslümanları yok etme derdinde.Geçenlerde birleşmiş milletlenden bile tepki aldılar hakkı olmadıkları yerde konut yaptıkları için.İnsanlık adına pislik yapmak için varını yoğunu sarf eden bu millete acımam acıyana da acımam umarım tez zamanda allahın gazabına uğrar hepsi zamanında firavun ve yanlılarının uğradığı gibi.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kazanılmış tartışma yoktur.Hele böyle bir zeminde.Siz hiç ak diyen bir kişinin tartışma sonunda doğru bu karaymış dediğine şahit oldunuz mu?:wink:

Eğer ki diyebiliyorsa hadi diyelim söyledi bu sefer de karşıdaki "Bak gördün mü? İnanmıyordun" demek yerine daha insancıl bir tepki veremediğinden ak olana kara yada kara olana ak diyemiyoruz.

Yöneticilerin her bir 3 günden fazla konuşulan konuları değil de günlük dahi olsa konuşabileceğimiz konularda esnek olmalarını isterdim.

Tekrardan ibik gibi hatırlatmış olacağım ama. Aylar öncesinde PKK lı bir grubun ODTÜ'ye molotoflu saldırı yapıldığı haberini burada paylaşmış, uyarı almıştım siyasi konuları konuşmak yasak diye.

Sonra gelipte burada Mısır'ı konuşmalı mıyız diye sormak çok garip.

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Açılmasından taraftarım ama konu ilerledikten sonra birsürü kişiyi banlayıp konuyu kilitleyecekseniz hiç açmayın şimdiden.

yeniçeri99

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kimse kırılmasın gücenmesin. Dünyadaki tüm zulümlerin karşısında olan biri olarak; Irak savaşına, Suriye'deki karışıklıklardaki ayaklananların insanlara yaptığı zulümler ve Esad'ın yaptığı zulümlere, Filistin'de olanlara, Libya'ya şimdi de Mısır'daki olanlara karşıyım.

Fakat memleketimin saf ve temiz insanları biraz fazla saf.

Bu ülke 30 bini geçik şehit vermedi mi? Verdi. Bu arap tayfasından kim yanımızda oldu?
Tüm bu arap coğrafyası, Birinci Dünya Savaşı'nda Osmanlı Devleti'ni arkadan vurmadı mı? Vurdu.

Bırakın arapçılığı. Senin Türk kardeşlerini Çin katlediyor. Neden 4 5, 3ün1'i gibi el hareketleri yapıyorsun? Bir yere yapıyorsanız bir tepkiyi, her yere yapacaksınız. Tüm katliamlar için yapacaksınız.

Mısır'daki darbe, Libya'da Suriye'de olanlar halk ayaklanması, Türkmenleri boşver.

İnsanlıksa, insanı seven, yaradılanı yaradandan dolayı seven, herkes için oturur ağlar. Gelip 4 işareti yaparak, diğer ölümleri izlemez.

Bu olay tartışılmalı ama tartışmak, belli bir bilgi ve kültür seviyesine ulaşmış insanlarla mümkündür. Demokrasi, tartışmakdır. Ama maalesef ülkemizde cehalet inanılmaz artmış seviyede. O yüzden seviyeli bir tartışma olacağına inanmıyorum ve hayır diyorum.

İyi forumlar.

Şimdi onlar bize yardım etmedikleri protesto etmedikleri için biz onlara destek olmayacak mıyız? Türklük türklük diyorsunuz bende sizin kadar türküm türk olmak sana destek olmasalar bile onlara yardımcı ve destek olmaktır dualarında onlara yer vemektir. Şimdi soruyorum size Fatih sultan , yavuz sultan , kanuni sultan, abdülhamid han olsaydı onlar bize yadımcı olmadı biz onlara yardımcı olmayacağız mı derlerdi? Yoksa ellerinden geldiğince destek mi olurlardı?

1174800_648395401838875_872436594_n.jpg

Bu adamların çanakkalede ne işi varsa bizim de Mısırda suriyede Irakda filistinde yemende o işimiz var...

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Şimdi onlar bize yardım etmedikleri protesto etmedikleri için biz onlara destek olmayacak mıyız? Türklük türklük diyorsunuz bende sizin kadar türküm türk olmak sana destek olmasalar bile onlara yardımcı ve destek olmaktır dualarında onlara yer vemektir. Şimdi soruyorum size Fatih sultan , yavuz sultan , kanuni sultan, abdülhamid han olsaydı onlar bize yadımcı olmadı biz onlara yardımcı olmayacağız mı derlerdi? Yoksa ellerinden geldiğince destek mi olurlardı?

1174800_648395401838875_872436594_n.jpg

Bu adamların çanakkalede ne işi varsa bizim de Mısırda suriyede Irakda filistinde yemende o işimiz var...

Ozaman oralar osmanlı toprağı idi. Mecburdular gelip savaşmaya. 1. dünya savaşına bak bakalım kim bizi arkamızdan vurmuş ?

@edit Bu Mesaj mr_rain tarafından silinecek. (sanırım ) ne yazsam gidiyor.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Iki doğru yok tek doğru var bu forumda Siyaset yasak konu kapatılsın millet ban yemeden

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bence de gerek yok müdürüm bu konuda gezi olayında olduğundan çok daha fazla kafa karışıklığı var insanlarda bu da daha kırıcı bir ortamın oluşmasına zemin hazırlayabilir çünkü henüz bilmeden fikir sahibi olmayı çok severiz biz .

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
biz geziyi bile burda zar zor tartıştık be bide mısır ı mı tartısıcaz güldürmeyin :D

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Geçmişini bilmeyenler geleceğini inşaa edemezler.... bilmem birşeyler hatırlattımı sizlere..

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Mısır'ı değil;

KATLEDİLEN

KAYBEDİLEN

YOK EDİLEN

EZİLEN

KIYILAN

YOK OLAN İNSANLIĞI tartışmalıyız.Bugün bunlar Mısır'da olur, yarın başka biryerde.Masum yere öldürülen insanlığı tartışmalıyız.Bu siyaset değil İNSANLIKTIR !!!

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Siyasi olarak Mursi'yi,Sisi'yi mi tartışacağız ?
Katliam var orada.Katliamın tartışacak bir yanı yok.
Katliamda kendimize saf arayacaksak hiç girmeyelim o topa.

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Herkesin birikimi farklı, anlayışı farklı, insanlıkla alakası, düşüncesi farklı. Bunlar bir nebze doğal karşılanabilir ama üstüne üstlük birde edebi, adabı, tartışma anlayışı farklı. Henüz bu anlamda yeterince yetişmiş ve gelişmiş bir halde degiliz. Tartışma üslubumuz olmadığı gibi tartışma anlayışımız kavgadan farklı değil. Maça küfretmek için (güya bahanede rahatlamak oluyor yani bazılarına sorduğumda aldığım cevaptı bu ve bunu makuk mantıklı görende çok. Ne kadar ilginç ki hakeme, oyuncuya küfür edip onları rahatsız edip rahatlamayı düşünen isteyen bir ruh haletine sahip insanlarımız var). Yani diyeceğim o ki edep ahlak noktasında ilerlememiz gerekirken ne kadar gerilemiş ve kimi zaman aşağılık derecesine düşebilmişiz. Sadaka taşları gibi muhteşem ince bir düşüncenin sahibi dedelerin torunu değiliz sanki.

Herşey bir yana şuna da üzülüyorum. Kimisi diyor ki şurası varken ne gereği var filan. Sanki buna kayıtsız kalalım çünkü ilgilenmemiz gereken başka sıkıntılarımız var der gibi. Bir insanın 3-5 yeri hastalıklı iken birer birer mi halleder sanki? Önce bir hastalığının tedavisi için uğraşır şifa bulunca sırasıyla 2. 3. hastalıklarına mı odaklanır, onların tedavi sırası geldiği düşüncesiyle mesaisini ona mı ayırır?
Bunların hepsi insanlığın hastalığıdır. Mısırda, Suriyede, Arakanda, Çinde, pkk vahşetide... Hepsine karşı olmalı insan, insanlığında sıkıntıları olsa bile. Zaten yapabildiklerimiz rahat evimizde birkaç tweet atmak veya kimi zaman aklımıza gelince dua etmekten başkaca ne olabiliyor ki?

Rabbim bize, hepimize, tüm insanlığa insanlığını hatırlattırsın. Utanma, haya versin. Yaptıklarımızdan, yaptıklarından utanma hissi versin. Doğru yola, doğru düşünceye, yansız düşünceye ulaştırsın.

İnşallah birgün kusursuz bir samimiyetle sevelim sevilelim diyebiliriz tüm insanlıkla beraber...

Selametle kalın.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Açık ara konu tartışılmamalı diyor anket sonuçları konu hala neden açık

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Aslında Mısırı tartışmak için zaten bu konu açılmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...