Mısır'ı tartışalım mı? (ANKET)

Mısır Meselesi, SDN Forum'da tartışılmalı mı?

• Kullanılan toplam oy
    151
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Merhaba arkadaşlar

SDN Forum'da birbirimizi kırmamak, kin ve düşmanlığa sevk etmemek için siyaset konuşmuyoruz. Ancak, Gezi Parkı gibi toplumsal olaylarda olağanın dışına çıkarak http://forum.shiftdelete.net/sdn-ha...eylemi-icin-ne-dusunuyorlar-tartisiyoruz.html gibi konular açabiliyoruz.

Şimdi de Mısır meselesi var.

Bu konuda ne yapacağımızı bilemedim ve sizlere sormak istedim. Sizce bir başlık altında Mısır Olayları'nı tartışalım mı?

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Ben antik mısır dan bahsediyorsunuz sandım başlık öyle bir izlenim verdi.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sonradan kapatılacak ise hiç açılmasın daha iyi

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Madem gezi konusu tartışıldı bu da tartışılsın forum şeffaf olsun.Ama herkes karşısındakinin düşüncesine saygı göstersin.Ha şirazeden çıkanlar banlanır yine orası ayrı

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Elbette açılsın. Hoşgörü çerçevesinde tartışmak herkesin hakkı.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Siyaset yasak kuralına riayet edilsin ne ban olsun nede zitlasma

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tartışılırda, tartışma adabından yoksun olanlar girdi mi işin içine şirazeden çıkıyor, adamda değer yargısı yok ağzına geleni söylüyor ondan sonra..

TsamV

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Neden olmasın, tartışılmasını isterim. İnsanlar fikirlerini iftiraya kaçmadan paylaşması çok güzel olur. Ayrıca profil resimlerine müdahale edilmesi özgürlüğümüzü kısıtlıyor, shiftdelete'ye yakıştıramıyorum bu durumu.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,035
Hiç gereği olmadığını düşünüyorum. Gezi olayını da tartıştırdık ama yine kalpler kırıldı yine hırgür çıktı. Bunda da aynısı olacak.

Ayrıca Gezi Türkiye meselesiydi. Bize ne Mısır'dan? Hiçbir Mısırlının Türkiye hakkında bir eylem yaptığını gördünüz mü?

Kesinlikle karşıyım.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Tartışılabilmeli.
Tarıştışılabilmesi gereken çok şey var. Belki zamanla onlar da ciddi ciddi tartışılır.

lezginkassa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç gereği olmadığını düşünüyorum. Gezi olayını da tartıştırdık ama yine kalpler kırıldı yine hırgür çıktı. Bunda da aynısı olacak.

Ayrıca Gezi Türkiye meselesiydi. Bize ne Mısır'dan? Hiçbir Mısırlının Türkiye hakkında bir eylem yaptığını gördünüz mü?

Kesinlikle karşıyım.
Ben de tartışılmaması taraftarıyım,bunun sebebi ise ortalığın gene karışacak olması.Ama bize ne Mısır'dan söyleminize şaşırdım doğrusu,onlar da dünyada bizde : ) Sizce orada olan bir durum burayı etkilemez mi ??

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
eğer kimse kimseye saldırmayacaksa tartışılmalı.
ama eğer herkes birbirbirin görüşüne saldıracaksa, kimse kmiseye saygı duymayacaksa, hoşgörü olmayacaksa tartışılmasın.
ben 1. ciyi seçtim. eğer bir tartışma konusu açılırsa mesaj yazarmıyımbilmem.

ama ban yemeyelim diye ve ya farklı sebeplerle açılmasın diyenler(bu düşüncenize saygım var ancak): vicdanınız nerede? :hammer:

biz burada bu konuyu tartışırsak mısıra bir fayda olmayacak ama susarsak daha mı iyi??

ayrıca bu konu nasıl tartışılacak ki. vicdansızca yapılan her şey ortada... neyse...
evet konu açılsın bence.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
En çok [MENTION=142972]tambjk[/MENTION] nin bu konuya yorumunu merak ediyorum.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,035
Bize ne derken, bu kadar da olayın içinde olunmaması gerektiğinden bahsediyorum.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
gezi Parkıda siyasal bi olay akp ye Kinciler toplanmış birşey olmuyor 46 sayfa mesaj yazılıyor sesiniz çıkmıyor

Mısıra gelince tartışalımmı ban atmak ne demek o zaman geziparkı konusunuda kapatcaksınız AKP CHP kavgasına dönüştü

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=142972]tambjk[/MENTION] gibi gereksiz yere banlanmıycaksak olur.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Gezi Parkı konusu zaman zaman kilitlenip mesajlar temizleniyordu. Aslında normalinden daha uzundu :D Bu konu da açılırsa benzer bir şey bekliyorum.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Binlerce insanımız öldü ve ölüyor hiçbir suriyeli yada mısırlının toplanıp miting yaptığını, maçlarda işaret yaptığını vs görmedim. Benim insanımı düşünmeyen hakkında tartışmaya gerek görmüyorum.
Urfada, kiliste sınırda hergün vatandaşımız vuruluyor bombalar patlıyor pilotlarımız kaçırılıyor bunu tartışalım mısırı düşündüğümüzün yarısı kadar umrumuzdaymış gibi yapalım hiç değilse.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Söyle söyleyeyim, bu fikire herkes katılacak biliyorum;

Biz bu konuyu açtık diyelim. Bir kişi ortaya bir yorum sallayacak, diğer kişi ona cevap verecek. Başka biri de lna cevap verecek. Bu böyle giderken insanlar birbirine az da olsa kin duymaya başlayacak. Bu şekilde konu karşılıklı atışmaya gelecek, Taksim olayından biliyoruz. Millet birbirini tahrik edecek, insanlar birbirlerinin kararlarına saygısızlık edecek. En sonunda hakaret etme kıvamına geleceğiz. Sonra da banlama olayı başlayacak. Sonunda da konu kapanacak.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Türkiye siyaseti
İslam'a, Müslümanlara hakaret
Üyeye hakaret

Bunlar engellenebilirse neden olmasın.

(Ama çok zor.)

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
tartışma burada bile başlamış :D
konu açılırsa dorumda üye kalmaz :D
herkes kendi görüşünü belirtiyor bunda sorun yokta, "o benimle aynı görüşte değil" diye kin gütmek, tahrik etmek, hakaret etmek biraz saçma...

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Konu açık aslında avatarların kaldırılmasına karşılık bir özür gibi.

Kesinlikle tartışılmamasından yanayım bizi ilgilendirmiyor üç yüz milyonluk bir topluluğun herbiri birbirini öldürürken ve ırkdaşlarıyla can düşmanıyken bu çeşit bir ironide iş içinden zaten çıkamayacağımız açık.

Ancak avatarların kaldırılması konusunda büyük halt yediniz söyleyeyim.

hızıracil

Doçent
Reaksiyon puanı
4
eğer birinin yaptığı yanlışı eleştiriyorsanız onun o yaptığı yanlışı yapma hakkınız yoktur.örn;sigara içen bir kişiyi eleştirecekseniz eğer sizin içmemeniz gerekir ,mısırdaki suriyedeki bana ağkamıyor onlar vicdansız ben niye onlara üzüleyim derseniz eğer sizde vicdansız duruma düşerseniz ve de şu son cümle kardeşinin derdiyle dertlenmeyen tam anlamıyla müslüman olmuş sayılmaz çünkü müslüman müslümanın kardeşidir...

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Biz burda tartissak ne değişir ki boşu boşuna kalplerin kırılmasına hiç gerek yok

kayhankaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnsanlar çok kötü ayrıştı kimsenin karşısındakine saygısı yok.
Böyle bir ortamda tartışırsak bence forum zarar görür.

TsamV

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eğer birinin yaptığı yanlışı eleştiriyorsanız onun o yaptığı yanlışı yapma hakkınız yoktur.örn;sigara içen bir kişiyi eleştirecekseniz eğer sizin içmemeniz gerekir ,mısırdaki suriyedeki bana ağkamıyor onlar vicdansız ben niye onlara üzüleyim derseniz eğer sizde vicdansız duruma düşerseniz ve de şu son cümle kardeşinin derdiyle dertlenmeyen tam anlamıyla müslüman olmuş sayılmaz çünkü müslüman müslümanın kardeşidir...

Çok güzel açıklamışsın tebrik ediyorum.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226

Farkında değilsiniz ama insan ayrımcılığı yapıyorsunuz. Ne demek müslüman, müslümanın kardeşidir? Oradakiler Yahudi olsa umursamazdınız bile, buna eminim.

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Farkında değilsiniz ama insan ayrımcılığı yapıyorsunuz. Ne demek müslüman, müslümanın kardeşidir? Oradakiler Yahudi olsa umursamazdınız bile, buna eminim.

Avrupada yahudiler ininm inim inlerken müslümanlar sahip çıktı ama!!!

hızıracil

Doçent
Reaksiyon puanı
4
sen beni ne kadar tanıyorsun ki umurumda olmayacağına eminsin ,yine diyorum müslüman müslümanın kardeşidir sen bu sözü ilk defamı duydun hayatında orada ölen müslüman olmasa bile onalrın yanında ,mazlumun yanında olmak müslümanın vazifesidir sen buna inan ya da inanma sana ispat etmek sorunda değilim

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Kimse kırılmasın gücenmesin. Dünyadaki tüm zulümlerin karşısında olan biri olarak; Irak savaşına, Suriye'deki karışıklıklardaki ayaklananların insanlara yaptığı zulümler ve Esad'ın yaptığı zulümlere, Filistin'de olanlara, Libya'ya şimdi de Mısır'daki olanlara karşıyım.

Fakat memleketimin saf ve temiz insanları biraz fazla saf.

Bu ülke 30 bini geçik şehit vermedi mi? Verdi. Bu arap tayfasından kim yanımızda oldu?
Tüm bu arap coğrafyası, Birinci Dünya Savaşı'nda Osmanlı Devleti'ni arkadan vurmadı mı? Vurdu.

Bırakın arapçılığı. Senin Türk kardeşlerini Çin katlediyor. Neden 4 5, 3ün1'i gibi el hareketleri yapıyorsun? Bir yere yapıyorsanız bir tepkiyi, her yere yapacaksınız. Tüm katliamlar için yapacaksınız.

Mısır'daki darbe, Libya'da Suriye'de olanlar halk ayaklanması, Türkmenleri boşver.

İnsanlıksa, insanı seven, yaradılanı yaradandan dolayı seven, herkes için oturur ağlar. Gelip 4 işareti yaparak, diğer ölümleri izlemez.

Bu olay tartışılmalı ama tartışmak, belli bir bilgi ve kültür seviyesine ulaşmış insanlarla mümkündür. Demokrasi, tartışmakdır. Ama maalesef ülkemizde cehalet inanılmaz artmış seviyede. O yüzden seviyeli bir tartışma olacağına inanmıyorum ve hayır diyorum.

İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...