#MebArtıkDuyBizi tagı gündemde!

MustiRG07

Profesör
Reaksiyon puanı
1,798
O zmana evde bir büyüğün olduğu için kalabalık alanlara gitmiyorsun demi sınıfda koronanın ayrıcalığımı var sınıfta bulaşmıyormu ? 19 milyon öğrenci bişey bilmiyor bir tek senmi biliyorsun
Kardeşim sınav yapılırken saten her bir sınıfta 4 kişi olur bütün sınıfı doldurmazlar pencereyi felan açarlar

SOLTER

Doçent
Reaksiyon puanı
560
Sabah 8'de kahvaltımı yapmış bir şekilde masama oturup derse başlıyorum 9'da masadan kalkıyorum.
9.20'den 15.50'ye kadar online derslerden sonra biraz oyun oynayıp 17'te tekrar derse başlayıp 45dk ders 15 dk mola olarak saat 21'oluncaya kadar (genelde çalışıyorum bazenleri program değişiklik gösteriyor)
Ama yazılıya girmek istemem sadece *risk* zaten bu sene önemli olan lgs.

Reaksiyon puanı
6,381
Kardeşim sınav yapılırken saten her bir sınıfta 4 kişi olur bütün sınıfı doldurmazlar pencereyi felan açarlar
Bizde hiç de öyle olmadı, 1 sıra boşluk bahanesi ile 25 kişilik sınıf oluşturdular. Çoğu sınıf boş kaldı.

Öyledir böyledir demekle olacağını düşünmüyorum bunun.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Affedersiniz ama hiç ciddi düşündüğünüzü düşünmüyorum. Ayrıca 400 sorunun hiç bir yeri yan yatmak değil.

Her öğrenciye 500 puan alacakmış gibi soru çözdürmenin neresi normal? Ayrıca soru sayısı da kişisel üst sınıra göre belirlenir, her öğrenciye 400 sorunun normal olduğunu söylemenin de hiç bir yeri doğru değil. Siz belki günde 400 soru ile yapabilirsiniz bazısı 100 ile. Soru sayısı genelleme yapılıp alt sınır belirlenecek bir şey değil.
400 soru bu sene LGS ye girecekler için az bile. Onlinde derste hocalar konunun tam içine giremiyor farklı soru tipleri gösteremiyor.
Sizin her gün fazlaca soru çözmeniz lazım ki soru tipi görün.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Tamam sen git sınavını ol, virüsünü kap. Ama biz hastanelik olmak istemiyoruz
Bahaneler çook.
Tahmin ediyorum konularda eksiğin vardır bir şey anlamamışsındır belki dersi arkaya atıp oyun oynamışsındır belki de bunu internete veya pc ye bağlıyorsundur.
Sonra da sınav olmasın virüs var.

wpa_supplicant

Profesör
Reaksiyon puanı
6,544
Bahaneler çook.
Tahmin ediyorum konularda eksiğin vardır bir şey anlamamışsındır belki dersi arkaya atıp oyun oynamışsındır belki de bunu internete veya pc ye bağlıyorsundur.
Aynen kankam çok iyi anlamışsın ne yaptığımı, sen çözmüşsün bu işi.

Reaksiyon puanı
6,381
400 soru bu sene LGS ye girecekler için az bile. Onlinde derste hocalar konunun tam içine giremiyor farklı soru tipleri gösteremiyor.
Sizin her gün fazlaca soru çözmeniz lazım ki soru tipi görün.
Bu dediklerinizi biz bilmiyormuşuz gibi neden anlatıyorsunuz?

Ayrıca hala daha soru sayısı az bile gibi kesin yargılarda bulunuyorsunuz. Zaten öyle olmuyor deseniz bile biz canlı derslerin çoğunu soru tipi görmeye harcıyoruz, nasıl "Hocalar farklı soru tipi gösteremiyor"?

daily.Chavo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,494
Bahaneler çook.
Sınava gidip ailene virüs bulaşırsa ne hissediceğini merak ediyorum şimdi notların düşük dersin.,
Notlarım ve ortalamamda gayet iyi .

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Hahahahah 4 kişi mi? Hahahahah, 36 kişilik sınıfsa 18 kişi giriyorsunuz hocam ne 4 kişisi? Sınavların nasıl yapıldığından haberiniz bile yok. Yarım saattir sınavları savunuyorsunuz bir de. Yok çalışmamışlar yok bilmem ne bilmem ne. Ben bir Matematik kümeler konusu için toplam 5 saat ders bir de anlamadığım için 5 saat video izledim, (ciddiyim bayağı 1 saatlik 5 ayrı video izledim) yine ANLAŞILMIYOR. Yüz yüze eğitim olmadan EĞİTİM ANLAŞILMIYOR. Yeni konunun temelini tam verimli anlamadığınızda olmuyor. Hem ne yaşadığımızı bile bilmiyorsunuz hem yok hiç çalışmamışlar yok 4 kişi aynı anda girer o bu o bu saçmalık. Hem günde 5 saat 30 dakika ders görüyorum hem de neredeyse her akşam konuların aynılarını anlamak için izliyorum. Şimdi diyeceksiniz sen anlamıyorsundur diye, hocam ben LGS'de %2,5 yapmış insanım ben bile anlamıyorsam derslerde ortokul temelleri olmayanlar n'apacak? Hiç takdirden düşmemiş ben teşekkür alsam sevineceğim ya. Lütfen rica ediyorum bilip bilmeden konuşmayın, lütfen.

daily.Chavo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,494

Ayrıca hala daha soru sayısı az bile gibi kesin yargılarda bulunuyorsunuz. Zaten öyle olmuyor deseniz bile biz canlı derslerin çoğunu soru tipi görmeye harcıyoruz, nasıl "Hocalar farklı soru tipi gösteremiyor"?
Hocam bildiğini okusun bırakın.

Reaksiyon puanı
6,381
Bahaneler çook.
Siz az önce 400 soru az bile deyip şimdi de kesin konu eksiğin var mı diyorsunuz?

Günde 400 bile az ise bir de ekstra sınav için çalışmasına da mı normal diyeceksiniz? Belki de soru çözmekten kafası allak bullak oldu ve telafi yapacak imkanı yok? Sadece canlı derse keyif için mi katılmıyor öğrenciler?

Siz Dünya'nın en akıllı, en zeki insanısınız da benimle mi dalga geçiyorsunuz?

MustiRG07

Profesör
Reaksiyon puanı
1,798
Beyler boş verin tartışmayalım herkes kendi bildiğini okusun bende çok sınav yapmak istemiyorumda yaparlarsa bende girerim

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061

30 dakikada kaç tane soru çözebilirsiniz derste?
3 dakika derse girme süresi, 5 dakika hoca soru için süre verir, 5 dakikada anlatır, etti 13 dk. 2 soru daha olsa etti 3 soru.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,455
3 dakika derse girme süresi, 5 dakika hoca soru için süre verir, 5 dakikada anlatır, etti 13 dk. 2 soru daha olsa etti 3 soru.
1 Derste çözülebilecek maksimum soru sayısı 6'dır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İptal edilsin demediler ki sadece tarihi uzatılmalı dediler
Neyse artık onlar uzatmak yerine 1 ay sonraki sınavı 1 ay önceye çektiler.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Siz az önce 400 soru az bile deyip şimdi de kesin konu eksiğin var mı diyorsunuz?

Günde 400 bile az ise bir de ekstra sınav için çalışmasına da mı normal diyeceksiniz? Belki de soru çözmekten kafası allak bullak oldu ve telafi yapacak imkanı yok? Sadece canlı derse keyif için mi katılmıyor öğrenciler?

Siz Dünya'nın en akıllı, en zeki insanısınız da benimle mi dalga geçiyorsunuz?
Evet gayet normal.
Hahahahah 4 kişi mi? Hahahahah, 36 kişilik sınıfsa 18 kişi giriyorsunuz hocam ne 4 kişisi? Sınavların nasıl yapıldığından haberiniz bile yok. Yarım saattir sınavları savunuyorsunuz bir de. Yok çalışmamışlar yok bilmem ne bilmem ne. Ben bir Matematik kümeler konusu için toplam 5 saat ders bir de anlamadığım için 5 saat video izledim, (ciddiyim bayağı 1 saatlik 5 ayrı video izledim) yine ANLAŞILMIYOR. Yüz yüze eğitim olmadan EĞİTİM ANLAŞILMIYOR. Yeni konunun temelini tam verimli anlamadığınızda olmuyor. Hem ne yaşadığımızı bile bilmiyorsunuz hem yok hiç çalışmamışlar yok 4 kişi aynı anda girer o bu o bu saçmalık. Hem günde 5 saat 30 dakika ders görüyorum hem de neredeyse her akşam konuların aynılarını anlamak için izliyorum. Şimdi diyeceksiniz sen anlamıyorsundur diye, hocam ben LGS'de %2,5 yapmış insanım ben bile anlamıyorsam derslerde ortokul temelleri olmayanlar n'apacak? Hiç takdirden düşmemiş ben teşekkür alsam sevineceğim ya. Lütfen rica ediyorum bilip bilmeden konuşmayın, lütfen.
Hiç okumadım bile. Video izleyip de anlamıyorsan sorun sende kendine bir bak derim.

Reaksiyon puanı
6,381
Tamam öyledir. 400 azdır öğrenciler keyif için tembellik etmiştir de şimdi bahane arıyorlardır. Haklısınız.