Boğaziçi öğrencilerine destek: #AsagiBakmayacagiz tagı gündemde!

Bu konuyu okuyanlar

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
@damzchevk komik olan ne peki yorumda. Avazı çıktığı kadar demokrasi diyenlere alkışlamak oluyorda demokratik şekilde protesto edilsin diyince mi komik oluyor. Protesto dini kullanarak LGBTİ işin içine dahil ederek olmaz. Provakatörlerin bu olay içinde cirit atmasıyla hiç olmaz. Farkında değilsiniz ama Gezi Olayları ağaçların kesilmesini istemeyen doğa severlerle başladı ama sonrasında provakatörler sayesinde ne hale geldi. Burada da bunu yapmak isteyenler var. Buna inat Boğaziçinin öğrencileri demokratik yoldan eylemlerini yapıp bu tür provakatörlere izin vermemeliler. Eğer günümüzde böyle olaylara takılmak yerine ileriyi görebilen bir gençliğimiz olsaydı aklı selim şekilde ne yapacaklarını gayet iyi bilirlerdi.

damzchevk

Profesör
Reaksiyon puanı
1,013
@damzchevk komik olan ne peki yorumda. Avazı çıktığı kadar demokrasi diyenlere alkışlamak oluyorda demokratik şekilde protesto edilsin diyince mi komik oluyor. Protesto dini kullanarak LGBTİ işin içine dahil ederek olmaz. Provakatörlerin bu olay içinde cirit atmasıyla hiç olmaz. Farkında değilsiniz ama Gezi Olayları ağaçların kesilmesini istemeyen doğa severlerle başladı ama sonrasında provakatörler sayesinde ne hale geldi. Burada da bunu yapmak isteyenler var. Buna inat Boğaziçinin öğrencileri demokratik yoldan eylemlerini yapıp bu tür provakatörlere izin vermemeliler. Eğer günümüzde böyle olaylara takılmak yerine ileriyi görebilen bir gençliğimiz olsaydı aklı selim şekilde ne yapacaklarını gayet iyi bilirlerdi.

Çok komik çok çünkü istenilen Boğaziçinin hakkı olan olaysız başlattığı normal seyrinde giden gösterilerin içine damlayan art niyetli terörist bölücü kimseler tarafından ele geçirilmesini ve bu bölücü insanların Boğaziçinin insanlarıymış gibi lanse edilip inandırlımasına alet oluyorsunuz. Devlet holiganlar sokağa çıksın, bölücüler sokağa çıksın istiyor. Rektör hala ortaya çıkıp 6 ay içinde olaylar biter istifa etmiyorum diyor. Bu adam kukla değil gerçek bir eğitimci olsaydı zaten çoktan istifa ederdi. Böyle bir ortamda o üniversiteye eğitim açısından hiçbirşey katamayacağını gerçek bir eğitimci olsa bilirdi. Birileri artık olayı şu noktaya geitrdi Melih Bulu alınırsa dış güçler kaazanacak. İşte bu gülünecek şey. Al görevinden rektörü Boğaziçinin akademisyenleri ile bir görüşme yap ortak noktada buluşup bir rektör ata. Sokaktaki o bölücüleride al içeri bu kadar mı zor? Devlet ısrarla olayları dahada körüklüyor dahada körüklüyor. Ben doğal olarak bunun altında art niyet arıyorum. Kimse masal anlatmasın.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Bu tür saçma sapan haberlerle olaylarla uğraşılacağına adam gibi usulüne uygun protesto yapılsa herkese demokratik protesto nasıl olur gösterilse iyi olurdu. Ayrıca öğrenciler siyasetçiler bu işlerle uğraşıp bu rektörü istemiyoruz demek yerine biz bilimi kullanarak nasıl üniversitemizi ilerletebiliriz diye düşünseler keşke. Bir rektöre takılmak yerine bu rektörü nasıl hukuk yollarını kullanarak gönderebiliriz diye düşünmeliler. İşte böyle gereksiz ufacık yanlış şeylere takılan öğrenci topluluklarına sahip olduğumuz için bu tür akademisyenler görevde kalmaya devam edecekler. Zira akıllarını kullanıp o görevlere kendileri gelmeye çalışsalar daha iyi eğitim veren üniversitelerin olması kaçınılmaz.
Üniversitelerde akademisyenlerin yükselmesi giderek zorlaşıyor. Belirli bir kitle hariç. Zaten Türkiye'de pek çok hoca sıkıntılı. Özellikle akademik seviyede öğrencilerinin yazılarına konanlar mı dersiniz, gıcıklığına doktora almasını zorlaştıranlar mı dersiniz gırla var. Akademisyenlerin uluslararası çapta yayınladıkları yazıların sayıları da bunları kanıtlar nitelikte zaten. O adamdan çok daha iyi rektör olacak çok fazla akademisyen var, özellikle o adamın seçilmesi rastlantı değil. Bu da demiş olduğunuz "o görevlere kendileri gelmeye çalışsa" mantığını yıkıyor zaten. Ek olarak, hukuksal yolla arasınlar söyleminiz sadece hukuk devletinde geçerli olabilir. Hukukun olmadı bir yerde bu şekilde hakkınızı da arayamazsınız. Şimdi kimse çıkıp da bu ülkede hukuk var demesin. Bariz bir şekilde yok işte.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Çok komik çok çünkü istenilen Boğaziçinin hakkı olan olaysız başlattığı normal seyrinde giden gösterilerin içine damlayan art niyetli terörist bölücü kimseler tarafından ele geçirilmesini ve bu bölücü insanların Boğaziçinin insanlarıymış gibi lanse edilip inandırlımasına alet oluyorsunuz. Devlet holiganlar sokağa çıksın, bölücüler sokağa çıksın istiyor. Rektör hala ortaya çıkıp 6 ay içinde olaylar biter istifa etmiyorum diyor. Bu adam kukla değil gerçek bir eğitimci olsaydı zaten çoktan istifa ederdi. Böyle bir ortamda o üniversiteye eğitim açısından hiçbirşey katamayacağını gerçek bir eğitimci olsa bilirdi. Birileri artık olayı şu noktaya geitrdi Melih Bulu alınırsa dış güçler kaazanacak. İşte bu gülünecek şey. Al görevinden rektörü Boğaziçinin akademisyenleri ile bir görüşme yap ortak noktada buluşup bir rektör ata. Sokaktaki o bölücüleride al içeri bu kadar mı zor? Devlet ısrarla olayları dahada körüklüyor dahada körüklüyor. Ben doğal olarak bunun altında art niyet arıyorum. Kimse masal anlatmasın.

Ben hiçbir şeye alet olmuyorum.Masal da anlatmıyorum. Lütfen ithamına dikkat etmeni rica ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üniversitelerde akademisyenlerin yükselmesi giderek zorlaşıyor. Belirli bir kitle hariç. Zaten Türkiye'de pek çok hoca sıkıntılı. Özellikle akademik seviyede öğrencilerinin yazılarına konanlar mı dersiniz, gıcıklığına doktora almasını zorlaştıranlar mı dersiniz gırla var. Akademisyenlerin uluslararası çapta yayınladıkları yazıların sayıları da bunları kanıtlar nitelikte zaten. O adamdan çok daha iyi rektör olacak çok fazla akademisyen var, özellikle o adamın seçilmesi rastlantı değil. Bu da demiş olduğunuz "o görevlere kendileri gelmeye çalışsa" mantığını yıkıyor zaten. Ek olarak, hukuksal yolla arasınlar söyleminiz sadece hukuk devletinde geçerli olabilir. Hukukun olmadı bir yerde bu şekilde hakkınızı da arayamazsınız. Şimdi kimse çıkıp da bu ülkede hukuk var demesin. Bariz bir şekilde yok işte.
Hukuksal yolları aramak hak ettiğini hukuk yoluyla istemek prosedüre göre ülkemizde var. Bu hukuk yoluna başvurulur sonucu çıkmaz o ayrı bir konu. İşte orada ülkede hukuk uygulanmıyor denilir. Sırf bundan dolayı hukuk yoluyla hak arayamıyorsa insan demokratik şekilde protesto ederken işin içine provakatörler karışıyorsa ve öğrenciler bu durumu göremiyorsa işte orada problem vardır. Çünkü böyle toplu protestolarda self control yapılmazsa işin ucu farklı noktalara kayacaktır. Ben Boğaziçinin gerçek öğrencilerinin durumun farkına varması ve buna göre davranmaları taraftarıyım. Bu dediğim sakın demokratik eylemlerinden vazgeçmelerini istiyorum olarak anlaşılmasın.

@damzchevk komik görmeye devam et.

Aynısı senin içinde geçerli @fahyıldız komik görmeye sende devam edebilirsin.

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Ben hiçbir şeye alet olmuyorum.Masal da anlatmıyorum. Lütfen ithamına dikkat etmeni rica ederim.

Hukuksal yolları aramak hak ettiğini hukuk yoluyla istemek prosedüre göre ülkemizde var. Bu hukuk yoluna başvurulur sonucu çıkmaz o ayrı bir konu. İşte orada ülkede hukuk uygulanmıyor denilir. Sırf bundan dolayı hukuk yoluyla hak arayamıyorsa insan demokratik şekilde protesto ederken işin içine provakatörler karışıyorsa ve öğrenciler bu durumu göremiyorsa işte orada problem vardır. Çünkü böyle toplu protestolarda self control yapılmazsa işin ucu farklı noktalara kayacaktır. Ben Boğaziçinin gerçek öğrencilerinin durumun farkına varması ve buna göre davranmaları taraftarıyım. Bu dediğim sakın demokratik eylemlerinden vazgeçmelerini istiyorum olarak anlaşılmasın.

@damzchevk komik görmeye devam et.
İyide hocam kimse bir öğrenciden işin arkasındaki siyasi ayağı görmesini bekleyemez. Öğrenci hakkı olarak normal bir şekilde protestosunu yapmak ister. Mevcut yönetimin zaten geziden dolayı tecrübesi var. İş basit bir protestoya kaydığı anda başka örgütler bunu bir fırsat olarak kullanmak istiyor. Mevcut hükümetin bunu bildiklerine adım kadar eminim. Madem bunu biliyorsunuz o zaman neden bu rektörü atayarak işlerin bu raddeye gelmesini istiyorsunuz? Demek ki bilerek istiyorlar, Boğaziçi'ndeki eğitim pek umurlarında olmasa gerek. Ayrıca, hukuksal bir süreçten olumlu sonuç çıkmayacağı gün gibi aşikar. Hukuk uygulanmıyor demek için bu olayı test etmeye gerek yok. Türkiye'de son birkaç senedir hukuk uygulanmıyor zaten. He öncesinde de mükemmel değildi ancak son birkaç yılda çok daha kötüye gitti. Bunun milyon tane örneği varken bir örneğe daha bakalım mantığı bence yanlış.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
İyide hocam kimse bir öğrenciden işin arkasındaki siyasi ayağı görmesini bekleyemez. Öğrenci hakkı olarak normal bir şekilde protestosunu yapmak ister. Mevcut yönetimin zaten geziden dolayı tecrübesi var. İş basit bir protestoya kaydığı anda başka örgütler bunu bir fırsat olarak kullanmak istiyor. Mevcut hükümetin bunu bildiklerine adım kadar eminim. Madem bunu biliyorsunuz o zaman neden bu rektörü atayarak işlerin bu raddeye gelmesini istiyorsunuz? Demek ki bilerek istiyorlar, Boğaziçi'ndeki eğitim pek umurlarında olmasa gerek. Ayrıca, hukuksal bir süreçten olumlu sonuç çıkmayacağı gün gibi aşikar. Hukuk uygulanmıyor demek için bu olayı test etmeye gerek yok. Türkiye'de son birkaç senedir hukuk uygulanmıyor zaten. He öncesinde de mükemmel değildi ancak son birkaç yılda çok daha kötüye gitti. Bunun milyon tane örneği varken bir örneğe daha bakalım mantığı bence yanlış.
Yani bahane hazır diyerek nasıl olsa hukuk uygulanmıyor madem pes edelim bu yolla olmayacak hukuksal yolları denemeyelim mi denilmesi gerekiyor ?

@fahyıldız her yorumuma komik beğenisi atmanı yaşına veriyorum.

_emre_emre_

Profesör
Reaksiyon puanı
2,265
gündemden çok haberim yok ama özellikle boğaziçi gibi yüksek puanlı bir üniversiteye aniden öğrencileri dikkate almayarak rektör atamaları ayıp. üstüne keskin nişancılar varmış. silahsız öğrencilerin karşısına keskin nişanıcı yerleştirmek ayıp.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
gündemden çok haberim yok ama özellikle boğaziçi gibi yüksek puanlı bir üniversiteye aniden öğrencileri dikkate almayarak rektör atamaları ayıp. üstüne keskin nişancılar varmış. silahsız öğrencilerin karşısına keskin nişanıcı yerleştirmek ayıp.

Görende keskin nişancılar 100 lerce kişiyi vurdu sanacak.
Bu soru İçişleri bakanına soruldu polisin normal silahı onlar dedi. Eğitimli özel polislerin silahları öyle dedi.
Orada güvenlik amaçlı polis yerleştirilmesi seni neden rahatsız eder ? Orada bir bombalı eylem olsa terör saldırıs olsa veya silahlı birisi kışkırtma amaçlı bir şeyler yapmasın diye polis önlemi alması sizi neden rahatsız eder ?

Not: Bu ülkede Beşiktaş stadının önüde bombalı saldırı olmadı mı Atatürk Havalimanı girişinde saldırı olmadı mı Ankarada gar önünde saldırı olmadı Kayseride askeriye önünde saldırı olmadı mı çocuk oyuncağı sanıyorsunuz bazı şeyleri. Bizim ülkeyi İsviçre Fillandiya Danimarka flan sanıyorsunuz ülkede terör var terör...

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Gezi olaylarından sonra ülke 8 yıldır hiçbirşeye tepki veremiyordu. BÜ öğrencilerinin protesto yürüyüşü bu açıdan önemli.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387

Aşağı bak değil diye EGM söylemiş video da var. Kim nasıl anlamak isterse öyle anlasın.

Şimdi alakasız diyeceksiniz belki ama diğer linkteki videoyu da bırakayım.
Hani o videoda itlik mi basitlik mi tartışması olmuştu ya bu haberde de aşağı bak mı aşağıdan mı diye burada da aynı algı oyunları yapılıyor.

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Gezi olaylarında, sadece tepki göstermek için gelmiş normal bi vatandaşın yapmayacağı şeyler oldu. Dükkan vitrinlerini parçalamak, otobüs camlarını kırmak park halindeki araçların kaportasını yumruklamak falan. Araya provotakörlerin karıştığı kesin belli. Peki o provotakörleri kim oraya gönderdi? provotakörlerin yaptığı şeylerden, kim istifade etti bu gezi olaylarından kim güçlenmiş olarak cıktı ise o göndermiş olmalı. Peki kim istifade etti? Söylemiyorum yoksa siyaset yaptı derler. Ancak biraz düşününce cevabı bulacaksınız zaten.

SiberOptik

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
358
Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafını bunları savunmak adına kullanmanıza kim müsade etti?
Hakaret etmek istemiyorum ama AŞAĞIDAN kelimesini aşağı bak olarak size yutturan bu twitter botlarına inanıyorsanız, gerçekten aşağı bakın derim..
Devletin değil de bölücü terör örgütleriyle iç içe girdiği kanıtlanmış ahlaksız ve İslam düşmanı kişilerin atamasını emrettiği rektörlerle mi okuyup, bu ülkeye fayda sağlayacaksınız??
O kabe fotoğrafını yere serenler aşağı bakamayacak kadar aşağılıklar zaten, onların aşağı bakmasına gerek yok.
Çok haklısın kardeşim kesinlikle bu teröristlerin bir saçmalığı mlkp üyelerin ne işi var buralarda bunları bizi güzel ıslatıp dövüceksin ondan sonra akılları başlarına gelir oturup okurlar kendilerini geliştirirler.Böyle şaçmalıklar yerine yeni icatlar bulan öğrencilere ihtiyacımız var.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Gezi olaylarında, sadece tepki göstermek için gelmiş normal bi vatandaşın yapmayacağı şeyler oldu. Dükkan vitrinlerini parçalamak, otobüs camlarını kırmak park halindeki araçların kaportasını yumruklamak falan. Araya provotakörlerin karıştığı kesin belli. Peki o provotakörleri kim oraya gönderdi? provotakörlerin yaptığı şeylerden, kim istifade etti bu gezi olaylarından kim güçlenmiş olarak cıktı ise o göndermiş olmalı. Peki kim istifade etti? Söylemiyorum yoksa siyaset yaptı derler. Ancak biraz düşününce cevabı bulacaksınız zaten.

Gezi Parkındaki olaylara giden ünlüleri de kesin senin düşündüğün iktidar gönderdi.

Aynı iktidar kesin bu vekili de kendi göndermiştir.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580

Gezi Parkındaki olaylara giden ünlüleri de kesin senin düşündüğün iktidar gönderdi.

Demek istediği o değil. Şimdi bu gezicilerin içinde 3 grup var.
1. Gerçekten eylem yapmak isteyen masum insanlar. (Ünlüler de bu gruba dahil olabilir.)
2. Hükümet tarafından gönderilen, terörist kılıklı ajanlar. (Belki de gerçek teröristleri örgütlüyorlardır sadece.)
3. Sadece yakıp, yıkmak isteyen kendi isteğiyle giden teröristler.

Arkadaş 2. gruptan bahsetmiş.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Demek istediği o değil. Şimdi bu gezicilerin içinde 3 grup var.
1. Gerçekten eylem yapmak isteyen masum insanlar. (Ünlüler de bu gruba dahil olabilir.)
2. Hükümet tarafından gönderilen, terörist kılıklı ajanlar. (Belki de gerçek teröristleri örgütlüyorlardır sadece.)
3. Sadece yakıp, yıkmak isteyen kendi isteğiyle giden teröristler.

Arkadaş 2. gruptan bahsetmiş.
Diğer grupları bahsetmeyerek bu olayların tamamen iktidar tarafından yapıldığını söylemek istiyor. Aynı düşünce yapısı 15 Temmuz planlı tiyatro veya planlı darbe diyip sonrasında darbeydi diyordu.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Diğer grupları bahsetmeyerek bu olayların tamamen iktidar tarafından yapıldığını söylemek istiyor. Aynı düşünce yapısı 15 Temmuz planlı tiyatro veya planlı darbe diyip sonrasında darbeydi diyordu.
O konuda fikrim yok. Arkadaşın demek istediğini anlattım sadece.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Hiç umurumda olmayacak bir şeyi, yine suyunu çıkartmışlar. Hayatımı böyle saçmalıklarla geçirmek istemiyorum gerçekten de.

ProgramBoy

Asistan
Reaksiyon puanı
119

Geziye x anında ünlülerin katılması, y anında provaktörlerin karışmasını engellemez. Vekil polis aracını yumrukluyor (videoyu seyretmedim) benim dediğm ise kaldırımda park halinde özel otomobillerin yumruklanması. İkisi arasında fark var.

damzchevk

Profesör
Reaksiyon puanı
1,013
Cumhurbaşkanının ilk çıkıp öğrencilere sahip çıkıp provokatörlerden ayırması gerekirken çıkıp öğrencilere terörist diyor öğrencileri savunanlarada terörist diyor klasik ayrıştırıcı siyasetini yine ortaya koyuyor ne kadar hedef gösterip ne kadar ayrıştırırsa onun için o kadar iyi kaostan besleniyor adam resmen çıkıp art niyetli bölücü kişileri öğrencilierimizle karıştırmayın vesaire dese uzlaşsa ne olur ama adamın işi gücü bu kokuşmuş siyaset başka bişey değil.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Cumhurbaşkanının ilk çıkıp öğrencilere sahip çıkıp provokatörlerden ayırması gerekirken çıkıp öğrencilere terörist diyor öğrencileri savunanlarada terörist diyor klasik ayrıştırıcı siyasetini yine ortaya koyuyor ne kadar hedef gösterip ne kadar ayrıştırırsa onun için o kadar iyi kaostan besleniyor adam resmen çıkıp art niyetli bölücü kişileri öğrencilierimizle karıştırmayın vesaire dese uzlaşsa ne olur ama adamın işi gücü bu kokuşmuş siyaset başka bişey değil.

Kimsenin öğrencilere terorist demediğini kimi kast ettiğini bal gibi biliyorsunuz ama şu laf cambazlığı yapmanız yok mu :)
Ayrışmayı ve kavga ortamını kim oluşturuyor acaba söylenmemiş sözleri söylenmiş gibi yapıp veya çarpıtıp zorla insanları ayrıştırmaya çalışanlar kim ? Eylem sadece boğaziçinde ne güzel kendilerince yapıyordu öğrenciler. Birde Canan Kaftancıoğlu ve çeşitli milletvekilleri oraya gidince iş siyasallaştı. Devamında okulun önü oranın öğrencisi olmayan ve polise katil diyen saldıran DHKP-C marşı söyleyenlele doldu. Bunlar normal mi ?

Şunlar öğrencimi mesela ?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Cumhurbaşkanı tüm öğrencilere terörist diyor anlamı çıkarılabiliyorsa muhalefetin Türkiyenin evlatlarını serbest bırakın tweeti ile tutuklanmış terör bağlantısı olan Boğaziçinde eyleme katılanları serbest bırakın anlamı da çıkarılabilir. Her iki anlam çıkarma da zorlamadan öteye gitmez.

Amaç 80 darbesi gibi bir ortam yaratmaktır. Amaç muhalefetin yaptığı bu hamlelerle bir süredir kendileri hakkında konuşulan konuların unutulup başka konuların konuşulmasını sağlamaktır.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387

Bu videoda keskin nişancı iddiasına karşılık bir cevap olsun. Biliyorsunuz Mete Yarar emekli Yüzbaşı. Yalan söyleyecek hali yok herhalde.