Boğaziçi öğrencilerine destek: #AsagiBakmayacagiz tagı gündemde!

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Benim dönemimde öyle bir ZORUNLULUK YOKTU DİYOR... Üstüne Kuruldan veya Juriden geçtiğine göre sıkıntı yok ?
Eğer varsada verirsin artık onlarda sistem nasıl oluyor bu yazıda uygunsuzluk var iptal edersin. Böyle bir hamle yapan var mı ? İftira at geç modunda herkes...
Ya şu ülkede ne hile hurda dönüyor, gelmiş burada uygunsuzluk varsa iptal edersin vs. diyorsun. Sanki ülkede her şey usulüne göre işliyor da bir tek bu adamın doktora alma aşamasında ortalık karışmış. Ben çok yetkin akademisyenlerden işini özünü araştırdım, bu akademisyenler de öyle devletle zoru olan kişiler değil. ABD'de, Avrupa'da büyük okullarda hocalık yapan insanlar. Açık açık yanlış diyorlar işte kanıtlarıyla.

S

SND Anonim 5

SDN Okuru
Olay şu ki bunun gibi basit bir gösterinin arkasında çok fazla farklı amaç güden kişiler örgütleniyor, gruplanıyor, devlete zarar vermek istiyor. Bakın orada gerçekten masum ve rektörünün değişmesini isteyen öğrenciler de mevcut. Ancak, bunu bahane olarak görüp amacı tamamen terör propagandası olan terör örgütü üyeleri de var. Aynı olay gezide de oldu, şimdi tekrardan oluyor. Polisin ilk etapta bunları ayrıştırması çok zor. Alt tarafı rektörü değiştirip bütün eylemlerin önüne geçmek varken neden bu kadar uzatıldı orasını da çözemedim. Koskoca Boğaziçi Üniversitesine yakışmayacak bir rektör zaten. En baştan bu rektör ataması olmamalıydı maalesef...
Ben de rektörün atanmasını desteklemiyorum ama neden daha iyi yöntemler bulamıyor koskoca devlet eylem yapan öğrencileri kampüse alıp diğerlerini yasaklamak çokmu zor diğerleride eylemlerini online ortam da yapsınlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Devletin gücünü gösterip olayı bastırmasına gerek yok. Rektörü değiştirirse her şey hallolur zaten. O adamın Boğaziçi Üniversitesinde rektör olarak yeri yok bence. O donanıma sahip değil. Doktorasını kopyala-yapıştır ile almış birinden bahsediyoruz.
Oradakiler çoğunun amacı rektörlük değil devlette teröre boyun eğmiş gibi görünmemek için geri almıyor olabilir

Keşke melih bulunun öğrencilerle konuştuğu zamanda geri adım atılsaydı..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ya şu ülkede ne hile hurda dönüyor, gelmiş burada uygunsuzluk varsa iptal edersin vs. diyorsun. Sanki ülkede her şey usulüne göre işliyor da bir tek bu adamın doktora alma aşamasında ortalık karışmış. Ben çok yetkin akademisyenlerden işini özünü araştırdım, bu akademisyenler de öyle devletle zoru olan kişiler değil. ABD'de, Avrupa'da büyük okullarda hocalık yapan insanlar. Açık açık yanlış diyorlar işte kanıtlarıyla.

Adamın CV sine baktın mı gerçekten ? Nerelerde çalışmış ne görevlerde bulunmuş diye... Onları görmeyip daha öncede başka üniversitelerdede rektörlük yapmış onlara bakmayıp burada olayı dar bir çerçeveye hapsedip iddialar üstünden adam yargılıyon.
Ve hemende tatmin olup zaten yetersiz o iş bilmez yapamaz rektör bile olamaz deyip kaldırıp kapıyon :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Adamın CV sine baktın mı gerçekten ? Nerelerde çalışmış ne görevlerde bulunmuş diye... Onları görmeyip daha öncede başka üniversitelerdede rektörlük yapmış onlara bakmayıp burada olayı dar bir çerçeveye hapsedip iddialar üstünden adam yargılıyon.
Ve hemende tatmin olup zaten yetersiz o iş bilmez yapamaz rektör bile olamaz deyip kaldırıp kapıyon :)
En iyisini siz biliyorsunuz hocam keşke sizi rektör yapsalarmış Boğaziçine. Nasılsa 50 tane üniversitemiz Dünya'nın en iyi 500 üniversitesi listesinde bulunuyor zaten. Açık açık bir şey diyorum hala bana CV falan diyorsunuz. Türkiye'de o adamın CV'sini katlayacak kaç tane rektör çıkar Boğaziçi Üniversitesinden. Neyse, boşuna dil döküyorum zaten. Gözünüzü kapatmışsınız çünkü. Amaç o atamayı yapan kişiye laf kondurmamak. Üniversitelerin ne hale geldiği ortada zaten.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
En iyisini siz biliyorsunuz hocam keşke sizi rektör yapsalarmış Boğaziçine. Nasılsa 50 tane üniversitemiz Dünya'nın en iyi 500 üniversitesi listesinde bulunuyor zaten. Açık açık bir şey diyorum hala bana CV falan diyorsunuz. Türkiye'de o adamın CV'sini katlayacak kaç tane rektör çıkar Boğaziçi Üniversitesinden. Neyse, boşuna dil döküyorum zaten. Gözünüzü kapatmışsınız çünkü. Amaç o atamayı yapan kişiye laf kondurmamak. Üniversitelerin ne hale geldiği ortada zaten.

Bu mantıkla düşünürsek sen CV ye bakmıyon adamın donanımına kabiliyetine bakmıyon rektörlük yapabilir mi yapamaz mı ona bakmıyon oradaki siyasi söylemleri yapılan polise veya dini değerlere saldırıları görmüyon tek derdin onu oraya atanyan mı olmuş oluyor ?

Not : Bir rektor atamasına DHKP-C neden karşı çıkar mesela ? Veya PKK neden karşıdır MLKP sinden tut nerde bir örgüt var bu rektörü istemiyoruz diye neden isyan eder ? Neden LGBT bayrakları dolar bir rektör protestosu ? Amaç sence sadece rektör mü...

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Not : Bir rektor atamasına DHKP-C neden karşı çıkar mesela ? Veya PKK neden karşıdır MLKP sinden tut nerde bir örgüt var bu rektörü istemiyoruz diye neden isyan eder ? Neden LGBT bayrakları dolar bir rektör protestosu ? Amaç sence sadece rektör mü...

Sen şakamısın onların derdi rektör mü? Onlar nerde olay eylem provoke edilebilecek yer varsa oraya damlıyorlar. Şu yazdığınla üniversitenin haklı itirazı ve eylem özgürlüğünü gölgeliyorsun.

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Bu mantıkla düşünürsek sen CV ye bakmıyon adamın donanımına kabiliyetine bakmıyon rektörlük yapabilir mi yapamaz mı ona bakmıyon oradaki siyasi söylemleri yapılan polise veya dini değerlere saldırıları görmüyon tek derdin onu oraya atanyan mı olmuş oluyor ?

Yazdıklarını ciddiye almak ve bir şey anlatıp anlamanı beklemek güç. Yine 'böyük oyun' görülmüş. Bir şey soracağım hadi diğer yazdıklarını anlarım da LGBT'den neden rahatsız oluyorsun?

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Rektör istifa edecek, etmezse bu olay büyür. Yeni bir sıkı yönetim RTE'nin işine gelir aslında.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
LGBT'den neden rahatsız oluyorsun?
LGBT'den ben ne raharısz olacam banane... Bunun Rektör protestosu ile alakasını kuramıyorum ne alaksı var mesele . Bana göre amaç Hassasiyet kaşımak. Durum duruken anlamsız bir şekilde Kabe resimleri üstüne LGBT bayrağı koymak veya heryeri LGBT bayrağı ile donatmak flan bunlar normal işler mi ?
Toplumda ucu kaşınacak ne değer varsa şurada kullanılmaya çalışılıyor şunu görün artık. Burada proteste olacaksa okulun kendi öğrencileri istediği gibi istediği kadar protesto etsin sabah akşam isterse ama okulun içinde etsin. içeriyede terör örgütlerini sokmadan. ( Ama inatla okulun kapısının önünde başka guruplarla birleşip başka şeyler planlamak veya akşam olduğu gibi Rektörlük binasını işgal etmek için birden saldırmak flan eyleme gölge düşürüyor...

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
LGBT'den ben ne raharısz olacam banane... Bunun Rektör protestosu ile alakasını kuramıyorum ne alaksı var mesele . Bana göre amaç Hassasiyet kaşımak. Durum duruken anlamsız bir şekilde Kabe resimleri üstüne LGBT bayrağı koymak veya heryeri LGBT bayrağı ile donatmak flan bunlar normal işler mi ?
Toplumda ucu kaşınacak ne değer varsa şurada kullanılmaya çalışılıyor şunu görün artık. Burada proteste olacaksa okulun kendi öğrencileri istediği gibi istediği kadar protesto etsin sabah akşam isterse ama okulun içinde etsin. içeriyede terör örgütlerini sokmadan. ( Ama inatla okulun kapısının önünde başka guruplarla birleşip başka şeyler planlamak veya akşam olduğu gibi Rektörlük binasını işgal etmek için birden saldırmak flan eyleme gölge düşürüyor...

Mantıklı düşünebilen bir insan zaten protestonun amacını, hedefini ve kimler tarafından gerçekleştiğini bilir ve yine aynı şekilde mantıklı düşünebilen bir insan bu tür büyük protestolara gölge düşürmeye çalışan insanların da katılabileceğini bilir.

Burada önemli olan husus bardağın ne tarafından baktığın. Sen öğrencilerin ve oradaki eğitim görevlilerinin isteğini biliyorsun. Bitti. Peki onların isteğine karşılık ne yapıyorsun? Hiçbir şey. Bir şey yapmak yerine tam aksine inatlaşıyorsun ve sonuç ne oluyor? Terör örgütleri geliyor, saçma sapan dernekler geliyor vs.

Bunun en yakın örneğini Gezi'de gördük. İnatlaşmak iyi değil.

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
bu olay ne tam olarak bana biri açıklaybilir mi tag ne amaçla açılmış

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Mantıklı düşünebilen bir insan zaten protestonun amacını, hedefini ve kimler tarafından gerçekleştiğini bilir ve yine aynı şekilde mantıklı düşünebilen bir insan bu tür büyük protestolara gölge düşürmeye çalışan insanların da katılabileceğini bilir.

Onu diyorum işte bende herkes uyanık olsun. Günlerdir tutuklanan insanları görüyoruz içlerinde doğru dürüst öğrenci yok. Eylemi okulun içinde yapsınlar zorla dışarı taşırmak isteyenler çeşitli gurupları sokmak isteyenler var.

İnatla bunu okul dışına taşırmaya çalışanların amacını görmek lazım. Bu akşamda Kadıköyde toplanıp bir gurup polisle çatışmış böyle öğrenci eylemi mi olur. Attıkları sloganlardan belli zaten dert başka.

İstenilen bu heralde bu saatten sonra ?

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Onu diyorum işte bende herkes uyanık olsun. Günlerdir tutuklanan insanları görüyoruz içlerinde doğru dürüst öğrenci yok. Eylemi okulun içinde yapsınlar zorla dışarı taşırmak isteyenler çeşitli gurupları sokmak isteyenler var.

İnatla bunu okul dışına taşırmaya çalışanların amacını görmek lazım. Bu akşamda Kadıköyde toplanıp bir gurup polisle çatışmış böyle öğrenci eylemi mi olur. Attıkları sloganlardan belli zaten dert başka.

İstenilen bu heralde bu saatten sonra ?

Burada önemli olan husus bardağın ne tarafından baktığın.

Bardağın boş tarafından bakıyorsun, iyi forumlar benden daha cevap yok. Tartışmaya değmiyor.

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Efendileri maaşlarını yatırmış.Amaç gezi gibi olay çıkarmak.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Boğaziçi öğrencilerine tam destek .

Eğitime bile karıştırdılar pis siyasetlerini...

Rezillik , 2021 Türkiyesi.

Kırrık67

Profesör
Reaksiyon puanı
948
Boğaziçi öğrencilerine destek amaçlı açılan #AsagiBakmayacagiz ve #AşağıyaBakmayacağız tagı, Twitter Türkiye gündemine oturmuş durumda.

#AsagiBakmayacagiz tagı, Twitter Türkiye'de 1. sırada iken dünyada ise 2. sırada.

Boğaziçili öğrencilere siyasilerden, ünlülerden ve yurt dışından yoğun bir destek gelmekte.

Ekli dosyayı görüntüle 137518
ortada öğrencilerin yaptığı birşey yok. yakalananlardan 7 kişi mi ne öğrenci çıktı. geri kalanlar dışarıdan oradan buradan toplanmış pis zihniyete sahip vatan ve din hainleri.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Yeni bu gece işte... İstenilen zorla kaşınan bu zaten. Mesela Rektör veya üniversite sananlar var halen.

İşte bu videodakiler devlet dahada diretsin bizde böyle fırsat bulalım diyen kişiler devlet rektörü alsın sonra sahada eylem yapan kim varsa müdahale etsin ama bu provakatörler ne istiyorsa onu yapıyorlar.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
O Değil de buna çok gülüyorum öğrenciler göz altına alınıyor.

Hemen açıklama yapıyorlar bu alınanlar terör örgütü üyesi :D :D

Ortalığı sakinleştirmek ve araya perde sokmak için dhp üyesi yok şu üyesi :D

Yahu kandırmayın milleti , birde buna inanlar çok fazla.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
O Değil de buna çok gülüyorum öğrenciler göz altına alınıyor.

Hemen açıklama yapıyorlar bu alınanlar terör örgütü üyesi :D :D

Ortalığı sakinleştirmek ve araya perde sokmak için dhp üyesi yok şu üyesi :D

Yahu kandırmayın milleti , birde buna inanlar çok fazla.

Ne yanii o videolarda devlete polise katil diyenler gerçek öğrenci mi :( Veya DHKP-C marşı söyleyenler polisle çatışanlar flan hepsi düz Boğaz içi öğrencisi mi ?

Not: Emniyet ve İçişleri Bakanlığı yalan söylüyor Jack Resi işi çözmüş :D Onların hepsi öğrenci.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Yemin ediyorum maaşla çalışıyorsunuz. (Söz Meclisten Dışarı)

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Ne yanii o videolarda devlete polise katil diyenler gerçek öğrenci mi :( Veya DHKP-C marşı söyleyenler polisle çatışanlar flan hepsi düz Boğaz içi öğrencisi mi ?

Not: Emniyet ve İçişleri Bakanlığı yalan söylüyor Jack Resi işi çözmüş :D Onların hepsi öğrenci.
Çok haklısın yeğen, geçen o terörist öğrencileri A Haber de izlemiştim. Adamlar bir de utanmadan polis arabasına şişe atıyor yahu. Bir de bunlar bayağı günahkar. Yani adamlar Kabe resimli pasta yese neyse de Kabe'yi yere sermek nedir? Çok şükür senin gibi ülkeyi bu tiplerden koruyan alnı ak müminler var.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Çok haklısın yeğen, geçen o terörist öğrencileri A Haber de izlemiştim. Adamlar bir de utanmadan polis arabasına şişe atıyor yahu. Bir de bunlar bayağı günahkar. Yani adamlar Kabe resimli pasta yese neyse de Kabe'yi yere sermek nedir? Çok şükür senin gibi ülkeyi bu tiplerden koruyan alnı ak müminler var.

Kabe resimli pasta derken neyi kast ediyorsun bilmiyorum. Ama oda yanlış yapıldıysa.

Sen şimdi ne diyorsun neyi savunuyon yere kabe resimleri serip ellerinde LGBT bayrakları ile yanlarında eylem yapmaları normal bir hareket mi ? Bu bas baya sinir ucu kaşımaktır.

Ayrıca zaten bu eylemi yapanlar ifadeleri alınıp serbest bırakıldı görende ömür boyu hapis verildi flan sanacak. Veya bunlar idam edilsin flanda diyen yok. Bir daha yapmasınlar sadece istenilen bu böyle şeylere gerek yok...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neden mesela tüm resimler asılı veya bir pano üstünde duruken KABE resmi kasıtlı olarak yere atılmış ? Ve Kabe üstü değişik renklerle boyanmış ? Bunun bana Rektör ataması ile alakasını açıklar mısn ?

1612294574534.png

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,378
Bu tür saçma sapan haberlerle olaylarla uğraşılacağına adam gibi usulüne uygun protesto yapılsa herkese demokratik protesto nasıl olur gösterilse iyi olurdu. Ayrıca öğrenciler siyasetçiler bu işlerle uğraşıp bu rektörü istemiyoruz demek yerine biz bilimi kullanarak nasıl üniversitemizi ilerletebiliriz diye düşünseler keşke. Bir rektöre takılmak yerine bu rektörü nasıl hukuk yollarını kullanarak gönderebiliriz diye düşünmeliler. İşte böyle gereksiz ufacık yanlış şeylere takılan öğrenci topluluklarına sahip olduğumuz için bu tür akademisyenler görevde kalmaya devam edecekler. Zira akıllarını kullanıp o görevlere kendileri gelmeye çalışsalar daha iyi eğitim veren üniversitelerin olması kaçınılmaz.

shadow2

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Rektör atamasını protesto ediyoruz diyorlar
LGBT bayrağı açıp, KABE'ye hakaret ediyorlar.
Konunun sizin cinsel tercihinizle ne alakası var, KABE ile ne alakası var? Bunları olaya karıştırmadan protesto yapamıyorlar mı?
Bunlar hak aramıyor her siyasi olayda islama olan kinlerini kusup provakasyon yapıyorlar.