Lisanssız Yazılım Bulma (PC)

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar pc de ki lisanssız programları tespit edip imha etmemiz gerekiyor. benim bilgisayarım zamanında toplama olarak alınmış. hangi ürün lisanslı hangisi lisanssız bunları nasıl bulabilirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
toplamayla program arasında bağlantı yoktur. programların çoksa temiz bi format at ve lisanslı kullan ::

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar pc de ki lisanssız programları tespit edip imha etmemiz gerekiyor.

Bunu gerektiren sebebi merak etttim.

benim bilgisayarım zamanında toplama olarak alınmış. hangi ürün lisanslı hangisi lisanssız bunları nasıl bulabilirim

İşin bu kısmına gelince;
"Denetim Masası"ndan "Programlar ve Özellikler"i aç bilgisayarında kurulu programların listesi karşına çıkar, lisanssız(korsan-crackli) olarak kullandıklarını kaldır.

Ya da o listenin ekran görüntüsünü al konuya ekle, mutlaka lisanssızlara alternatif olacak ücretsiz programlar yerine öneririz.
Böylelikle tüm lisanssız programlarını hem kaldırmış hemde yerine ücretsiz lisansa sahip alternatif programlar kurmuş olursun.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Yazılımların hakkında (about), lisans (license) gibi menüleri oluyor. Oralarda kimin adına lisanslanmış oldukları yazar. Bir de şu var, sahte lisans anahtarlarıyla lisanslanıp lisanslanmadıklarını da anlaman için lisans anahtarlarını arama motorlarından aratman gerekiyor.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
hiç bir program şu lisanslı bu korsan diye yazmaz.girilen lisans anahtarını ve adı gösterir.sende lisans almadıklarını sistemden kaldırırsın.bu kadar basit.

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bunu gerektiren sebebi merak etttim.

İşin bu kısmına gelince;
"Denetim Masası"ndan "Programlar ve Özellikler"i aç bilgisayarında kurulu programların listesi karşına çıkar, lisanssız(korsan-crackli) olarak kullandıklarını kaldır.

Ya da o listenin ekran görüntüsünü al konuya ekle, mutlaka lisanssızlara alternatif olacak ücretsiz programlar yerine öneririz.
Böylelikle tüm lisanssız programlarını hem kaldırmış hemde yerine ücretsiz lisansa sahip alternatif programlar kurmuş olursun.

şirkette olası bir baskına karşın lisanssız ürün varsa bulup kaldırmak istiyoruz.
lisanssız olan outlook yerine thunderbird
lisanssız ofis programı yerine de openoffice yükledik.
diğer (bs player winrar) gibi programları da sildik.
bu işin cezası büyük oldugu için daha temkinli olmaya çalışıyoruz.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Arkadaşlar pc de ki lisanssız programları tespit edip imha etmemiz gerekiyor. benim bilgisayarım zamanında toplama olarak alınmış. hangi ürün lisanslı hangisi lisanssız bunları nasıl bulabilirim.

Çok basit.

Bilgisayarının faturasında işletim sistemi ile ilgili örneğin (xxx bilgisayar w7 home ... vs. ) gibi bir satır var mı? var ise Kasanın üzerinde bir oem etiketi var mı? bu ikisi de var ise işletim sistemin lisanslı demektir. Değilse hayırlı işler :)

bu bir. diğerlerine gelince (sonradan satın aldığın windowslar için de geçerli) :

Sorduklarında Fatura vb. ile belgelendiremediğin, (lisans etiketi olması önemli değil) ve freeware, ve trial olmayan tüm yazılımları kaldıracaksın.

bu kadar basit.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
işletim sistemi ve ofis uygulamaları lisanslı yada açık ise yani korsan değilse, diğerlerini dikkate alacaklarını sanmam, yinede gele kadar emin olmadıklarınızı silin..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eğer şirket ise hemen kaldırın bizim firmaya zamanında mc afee çok fena döşedi.....

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
program adı:
alternatif ücretsiz program adı:

1-winrar --> peazip
2-microsoft office --> libreoffice
3-outlook --> thunderbird

bu listeye ekleyelim arkadaşlar. hem daha sonraki araştıranlar için örnek olarak kalır.

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar listeye ekleyecek olan var mı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Microsoft Office yerine kingoffice kullanmanızı öneririm. Birebir geri mühendislikle yapılan office programı. Ücretsiz sürümü yeterli olacaktır.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Winrari trial da kullanabilirsiniz hiç bir kisiti yok programın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
günaha-girmek-istemeyenler-icin-dev-arsiv-olusturuyoruz

diye konu var

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Spiceworks diye bir site var. Ücretsiz olarak şirket içerisindeki tüm bilgisayarların marka bilgilerine kadar tarayıp, lisanslı lisanssız herşeyi ortaya çıkar.

Kullanıyorum fazlasıyla tavsiye ederim.

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Spiceworks diye bir site var. Ücretsiz olarak şirket içerisindeki tüm bilgisayarların marka bilgilerine kadar tarayıp, lisanslı lisanssız herşeyi ortaya çıkar.

Kullanıyorum fazlasıyla tavsiye ederim.

yükledim tarattım ofis uygulaması lisanssız dedi. windows proya da edit yazısı çıktı sadece.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Fakat Edit yazısı nedir? Onu anlayamadım.