Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

Bu konuyu okuyanlar

hs35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
15138197.jpg
21892473.jpg
61176360.jpg

batucan72

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sevgili @hs35,

Kullandığınız temayı paylaşabilirmisiniz?

Saygılar.

stajer

Profesör
Reaksiyon puanı
20
arkadaşlar Audacious için güzel bir tema bilen paylaşabilir mi?

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Nerden çıktı şimdi? Panel saydam olduğu için mi? :)

Ben sevmem Windows'a özenmeyi, hatta mac'e de... Kendime göre güzel ve kullanışlı yapmaya çalışıyorum.

Panel saydamlığının yanı sıra, paneldeki ikonlar falan da andırır gibi geldi. :)

Karanlık ekranı mı sizlerle paylaşayım istedim. =)

sezmen

Asistan
Reaksiyon puanı
200
bir pardus fanatiği olarak burukluk var içinde. ama pardustan sonra en memnun kaldığım ve kullanmaktan zevk aldığı, sorunsuz linux... mandriva 2010... gerçekten güzel...

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Bir yerde böyle bir masaüstü resmi buldum, paylaşmak istedim. Bu arada @sezmen ben de Mandriva'da Gnome kullanıyorum ve çok sevdim. ;)

snapshot2kc.png

---------- saat 20:06 eklendi ---------- önceki mesaj saat 20:04 eklenmişti ----------

Panel saydamlığının yanı sıra, paneldeki ikonlar falan da andırır gibi geldi. :)

Bence sadece gibi gelmiştir çünkü Windows'tan çok uzağım. Benzetmeye çalışmak için kullanmak lazım değil mi? :)

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
yusufsan21,
Mavi ekran artık linux kullananların bir rahatlama vesilesi olmaktan çıktı :cool:
O kadar Windows kurdum, sayısını bile hatırlamıyorum.
Son 1,5 yılda sadece 1 mavi ekran gördüm, onun sebebi de görmek isteyişimdir.
Kısaca Mavi ekran XP ve Vista ile tarihe karıştı.

Not : Yazdıklarım Linux-Windows kıyaslamadeğildir :)

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Aynen 1 yıldır bir kere gördüm mavi ekran Win7'de o da Ubuntu kurarken yaptığım hatadan oldu:)

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Bence winzort ta artık daha az mavi ekran görüyor oluşunuzu, sistemin daha mükemmel işleyişine değil, virüs ve trojanların daha kusursuz programlanmasına ve kendilerini daha iyi gizlemesine borçlusunuz.

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
Bir görüntü de benden keyloger için geliyor :)

screenshotr.png

GNU/Linux x86_64 Bit Mimari,
XFCE 4.6.1 Masaüstü,
Tango Simge Seti,
Leopardish Teması,
Kişiselleştirilmiş Composite Görüntü Desteği,
Masaüstü için PostIt ve Analog Saat,
Transparent Background Destekli BASH Terminal Uç Birimi.

ve tabi ki şu an ekranda görünmeyen ikinci masaüstünde de internet gözatıcılar (opera ve mozilla/firefox) ile programlama editörleri... :)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
penguin, denedin mi bilmiyorum ama sence Ubuntu'da mı XFCE kullanmalıyım yoksa Xubuntu mu indirmeliyim direk?

Bu arada teşekkür ederim, ben de merak ediyordum masa üstü sistemini.

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Şu Windows'a Winzort, Winfoş Diyenlerede Ayar Oluyorum :)

Birde Özgür Yazılımdan Bahsederler !

penguin

Profesör
Reaksiyon puanı
201
XFCE için tabi ki Xubuntu öneririm Jeaquares. Ama hali hazırda kurulu ve sistem ayarları yapılmış bir Ubuntu kullanıyorsan, yeni baştan bir dağıtım kurmanın zahmetine katlanman bence gereksiz olur. Ubuntu üzerine gerekli paketleri kurup yine XFCE kullanabilirsin. Aşağıdaki komut sanırım bunun için yeterli olacaktır. (Ancak bu komutun sistemin kararlılığı üzerinde istenmeyen herhangi bir etkisi var mı bundan açıkçası emin değilim. Eğer sisteminde kritik öneme sahip veriler taşıyorsan önermem.)

sudo apt-get install xubuntu-desktop

---------- saat 23:05 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:01 eklenmişti ----------

Şu Windows'a Winzort, Winfoş Diyenlerede Ayar Oluyorum :)

Birde Özgür Yazılımdan Bahsederler !

Windows'a winzort dememin nedeni, yada Mikrosoft'a mikisoft, mikropsoft yada M$ dememin nedeni arama motorlarında ki hitlerini daha fazla arttırmamak. Sizde aynısını yaparsanız özgür yazılıma olan düşmanlığını her fırsatta gösteren bu markaların ve arkasındaki sömürgeci güçlerin ekmeğine yağ sürmemiş olursunuz.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
XFCE için tabi ki Xubuntu öneririm Jeaquares. Ama hali hazırda kurulu ve sistem ayarları yapılmış bir Ubuntu kullanıyorsan, yeni baştan bir dağıtım kurmanın zahmetine katlanman bence gereksiz olur. Ubuntu üzerine gerekli paketleri kurup yine XFCE kullanabilirsin. Aşağıdaki komut sanırım bunun için yeterli olacaktır.

sudo apt-get install xubuntu-desktop

Çakışma gibi sorunlar olmasın diye demiştim. Madem öyle diyorsun, Ubuntu'ma yükleyeyim direk.

mustafa2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ubuntumustafa2.png

---------- saat 04:43 eklendi ---------- önceki mesaj saat 04:24 eklenmişti ----------

mustafa3.png

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bence winzort ta artık daha az mavi ekran görüyor oluşunuzu, sistemin daha mükemmel işleyişine değil, virüs ve trojanların daha kusursuz programlanmasına ve kendilerini daha iyi gizlemesine borçlusunuz.

Windows'a winzort dememin nedeni, yada Mikrosoft'a mikisoft, mikropsoft yada M$ dememin nedeni arama motorlarında ki hitlerini daha fazla arttırmamak. Sizde aynısını yaparsanız özgür yazılıma olan düşmanlığını her fırsatta gösteren bu markaların ve arkasındaki sömürgeci güçlerin ekmeğine yağ sürmemiş olursunuz.

Ekonomik boyutu, özgürlük boyutu tamam kabul :)

Mavi ekran nedir ?
What's the blue screen ?

Son mesajlar