LG G2 Kullanıcıları Kulübü

PlaTooNOx

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benim telefonun yazılım kısmında program versiyonunda d80220h eur xx yazıyor. Acaba bu hangi ülkeden gelmedir?

tanerim

Asistan
Reaksiyon puanı
1

özgür549

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar telefonu teknosa'dan aldım. LG-D802TR yazıyor arkasında.
İçinde Android 4.4.2 varken resimde gösterdiğim towelroot.apk ile root edip Autorec.apk ile twrp kurup zip dosyasını ve supersu dosyasını kurdum. Bu rom Android 5.0.2. Normalden tek farkı başlangıçta Vodafone animasyonu var.
Benim merak ettiğim konu ise bize resmi olarak lollipop geldiğinde ben tekrar 4.4.2'ye dönüp öyle mi güncelleme yapacağım? Eğer 4.4.2'ye dönüp güncelleme yapmam gerekiyorsa resmi 4.4.2 türkiye sürümüne nasıl geri dönebilirim?

N57MGN.png

tanerim

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar telefonu teknosa'dan aldım. LG-D802TR yazıyor arkasında.
İçinde Android 4.4.2 varken resimde gösterdiğim towelroot.apk ile root edip Autorec.apk ile twrp kurup zip dosyasını ve supersu dosyasını kurdum. Bu rom Android 5.0.2. Normalden tek farkı başlangıçta Vodafone animasyonu var.
Benim merak ettiğim konu ise bize resmi olarak lollipop geldiğinde ben tekrar 4.4.2'ye dönüp öyle mi güncelleme yapacağım? Eğer 4.4.2'ye dönüp güncelleme yapmam gerekiyorsa resmi 4.4.2 türkiye sürümüne nasıl geri dönebilirim?

N57MGN.png

Flash tool ile dönebilirsin. LG Flashtool İle LG Telefona Rom Nasıl Yüklenir. burada anlatımı var. orjinal tr stock rom u buradan indir. 4.adımda CSE flash ı seç. Bu telefonunu komple sıfırlayacak onun için önce ilk yapacağın iş bilgisayarına yedekleme olsun. Normal flash ı seçersen telefon açılmıyor. CSE flash seçili olması bunun için önemli.
ama güncelleme beklemek istemezsen benim yukarda yazdığımı uygula.
ispanya orjinal lolipop stock rom u indirip flash tool ile flasladım. radyo da çalışıyor. hatasız çok güzel. çakma değil orjinal stock rom.

http://lg-phone-firmware.com/tool.php?idclick=11974

- - - Mesaj Güncellendi - - -

FLASH TOOL indir

LG Flashtool İle LG Telefona Rom Nasıl Yüklenir

LG Flashtool İle LG Telefona Rom Nasıl Yüklenir
telefonu root etmeniz gerekmiyor.

blackberry95

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde L kopuk yan taraflari catlak 11 ay oldu alali degistrirlermi bilmem ama vercem telefondan ayri kalabilsem neyse kardesimin zenfone 5 iyle taklcam yada ablamn g2 si 😄

Aynen arkadaşlar benimkinin de kenarları yıprandı plastik kasasını değiştirirler mi? full kaskoya dahil mi?

emre2535

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Öyle kolay kolay türkiye ye gelmez. Avrupa, asya, afrika, antartika, avusturalya, amerika, alaska hepsi alır eskitir sonra üstüne birde iyileştirme sürümü alırlar. Telefon eskir Türkiye de öyle dağıtıma geçilir. Kafam atıyo bu aralar şeytan diyo al bi lumia 1520 wp androide tıka pamuğu... 😈😉

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Telefonu custom romdan stock roma döndürecektim. Flashtool ile kdz dosyası atarken %49 da kalıp yeniden %1 e dönüyordu. Ben de LG Support Tool ile "yükseltme hatası kurtarma"yı başlattım. Kendi D80220H firmware'i indip kurulumu yaptı ama telefon boot loop'ta takılı kaldı. Sürekli LG logosu dönüp duruyordu. Recovery moda giremedim (nasıl girildiğini biliyorum ama girmiyor nedense) ama bir şekilde becerip download modu açmayı başardım. Yeniden başka bir firmware atmayı deneyeceğim ama recovery modu açamamak canımı sıkıyor. Recovery'ye girebilsem factory reset atıp boot loop'tan kurtabilirim. Herhangi bir tool ile factory reset atmak mümkün mü, biliyor musunuz?

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Telefonu custom romdan stock roma döndürecektim. Flashtool ile kdz dosyası atarken %49 da kalıp yeniden %1 e dönüyordu. Ben de LG Support Tool ile "yükseltme hatası kurtarma"yı başlattım. Kendi D80220H firmware'i indip kurulumu yaptı ama telefon boot loop'ta takılı kaldı. Sürekli LG logosu dönüp duruyordu. Recovery moda giremedim (nasıl girildiğini biliyorum ama girmiyor nedense) ama bir şekilde becerip download modu açmayı başardım. Yeniden başka bir firmware atmayı deneyeceğim ama recovery modu açamamak canımı sıkıyor. Recovery'ye girebilsem factory reset atıp boot loop'tan kurtabilirim. Herhangi bir tool ile factory reset atmak mümkün mü, biliyor musunuz?

Hocam lg flash tool 2014 ü indirin cse flash ile flashlayınca hem stock romu kuruyor hemde kurulum bitince kendi hard reset atıyor

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
3845#*802# yi tuslayn settings den update touch firmware yapn.

Sıkıntı onu tuşlayamamak zaten. :D Açılış kurulumunu bile bitiremedim. Bazı yerleri basmıyordu bazı yerleri iki farklı yere basıyordu. Sonuç olarak 4.2.2'ye tot dosyası ile döndüm dün gece, bugün de kdz ile Lollipop'a güncelledim.

tanerim

Asistan
Reaksiyon puanı
1
G2 Lolipop 5.0.2 ROOT Download
LG Driver Download
G2 Lolipop 5.0.2 UNROOT Download

1. Driverları Pc ye kurun. telefonda geliştirici modunda USB hata ayıklamayı açın.
2. Root dosyasını klasöre açın.
3. Telefonu PC ye bağlayıp Klasörün içindeki LG Root Script.bat dosyasına çift tıklayıp bekleyin.
4.Telefon kendi kendine yeniden başlıyor sonra download moda geçiyor. script kopyalaması bitince telefonun pc bağlantısını kesip telefonu kapatıp yeniden başlatın. Telefon root olduysa SuperSU programının çalıştıgını görürsünüz.
5.Marketten herhangi bir Root checker programı ile kontrol edebilirsiniz.
6.Unroot yapmak isterseniz ilgili apk yı telefona kurup programda UNROOT yazısına tıklayıp süperSu programında programa izin verin. ilkinde olmazsa aynı şekilde tekrar deneyin telefon otomatik olarak yeniden başlayınca root kalkmış olacak.

emre2535

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Tr romuna güncelleme gelmesini beklemeye değer mi yoksa 5.0.2 yükleyip kullanalım mı

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Arkadaşlar cihaz yeni yaptırdım 5 saatte tam doluyor bu normal mi ? Birde ekranda sinir edici şekilde kayma sıkıntısı var,ana ekran veya menüler yukarı aşağı kayıyor durmadan. 4.4.2 sürüm

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Beyler bizim bi arkadaş ikinci el g2 almış 32 lik 800 Liraya herşeyi güzel fakat kamerada sıkıntı var sanki resim çekmek için telefonu oynattığımızda görüntü donuk donuk hareket ediyor ve biraz bulanık ve renkleri soluk gösteriyor dandik replika telefon kamerası gibi acaba donanımsal bir sorunmu vardır yazılımsalmı?

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Beyler bizim bi arkadaş ikinci el g2 almış 32 lik 800 Liraya herşeyi güzel fakat kamerada sıkıntı var sanki resim çekmek için telefonu oynattığımızda görüntü donuk donuk hareket ediyor ve biraz bulanık ve renkleri soluk gösteriyor dandik replika telefon kamerası gibi acaba donanımsal bir sorunmu vardır yazılımsalmı?
Bence donanımsaldır eğer yazılmsalsa hard reset atın düzelir garantisi varsa yollayın bence 2. El cihaz almak cok saçma 1000 tl ye var zaten 0 32 gb.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Multitasking de muthiş hızlanma var benim cihazda ve video odaklama sorunu da düzelmiş
Eksiside pek yok sistemin ama art den dolayı uygulamalar çok yer kaplıyor hatta 1 kere yetersiz depolama dedi 16 gb yetiodu su ana kadar 😄

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Cihaz evkur dan alınmış lg türkiye garantilidir değilmi?

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Cihaz evkur dan alınmış lg türkiye garantilidir değilmi?
Bilmiyorum. Bu arada arkadaşlar G2 nin kamerası oynamıyor demiştim dimi ois yani bugün dikkatimi çekti telefonun sesini kıstım kamera uygulamasını her kapatınca tık diye ses çıkıyordu baktım ses açıkmı yok telefondan niye ses çıkıyor dedim sonra diğer uygulamaları kapatınca ses çıkmadıgını farkettim bide baktım ses hoparlör kısmından gelmiyor kameradan geliyor sonra dedim bu kesin açıp kapatınca bi yeri oynuyor baktım kamera küçük küçük aşağıya yukarıya hareket ediyor içindeki merceğine bakmanıza gerek yok :)