LG G2 Kullanıcıları Kulübü

buse_m_1995

Öğrenci
6 Nisan 2015
2
0
1
arama sesiyle ilgili yardım lütfen :(

bir örnekle anlatayım sorunumu; telefonda birisini arayıp kulağıma koyduğumda telefonu, ses seviyesi maksimumda olduğu için azaltıyorum, görüşmemi bitirip başka bir görüşme için arama yaptığımda telefonu kulağıma koyuyorum ses seviyesi yine maksimumda :( ayarlara baktım ama bir türlü çözüm bulamadım buna. g2 gibi akıllı bir telefon neden hafızasında tutmuyor benim ses seviyesi tercihimi. her konuşmamda arka tuşlardan azaltmak zorundamıyım sesi?
çözümünü bilen varsa nolur yardım etsin, telefondan soğudum neredeyse

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
arama sesiyle ilgili yardım lütfen :(

bir örnekle anlatayım sorunumu; telefonda birisini arayıp kulağıma koyduğumda telefonu, ses seviyesi maksimumda olduğu için azaltıyorum, görüşmemi bitirip başka bir görüşme için arama yaptığımda telefonu kulağıma koyuyorum ses seviyesi yine maksimumda :( ayarlara baktım ama bir türlü çözüm bulamadım buna. g2 gibi akıllı bir telefon neden hafızasında tutmuyor benim ses seviyesi tercihimi. her konuşmamda arka tuşlardan azaltmak zorundamıyım sesi?
çözümünü bilen varsa nolur yardım etsin, telefondan soğudum neredeyse
Arka tuslara geliyo parmaklarn zaten zor bir sey degil üşengeçlik işte 😄

bloodyslash

Asistan
20 Kasım 2014
180
2
18
Beyler az önce lg ux 4.0 tanıtıldı inşallah lg turkiyedeki lg g2 lere lollipop u verirken bu arayüzle verir.

buse_m_1995

Öğrenci
6 Nisan 2015
2
0
1
Arka tuslara geliyo parmaklarn zaten zor bir sey degil üşengeçlik işte 
üşengeçlikten değil ama insan akıllı bir telefondan böyle bir kusur beklemiyor. daha önce samsungum vardı, o telefon aklında tutuyor ses seviyesini, böylece her yeni bir görüşme esnasında kulağım çınlamasın ya da sessiz ortamda görüşmemi herkes duymasın diye "tık tık tık" tuşlara basıp sesi azaltmıyordum.
aklım almıyor g2'nin bu kusurunu, bunun kesin bir çözümü vardır diye burada sorayım dedim
bilen yok mu?

blackberry95

Öğrenci
3 Nisan 2015
5
0
1
Arkadaşlar d802tr ye kore stock romunu veya lolipop güncellemesi almış başka bir stock rom yüklesek çalışmaz mı?
Telefonun kenarlarının yıpranması full kaskoya dahil mi veya garanti kapsamında mı?

alperenbugra

Öğrenci
9 Ekim 2014
97
0
0
Lg g2 lollipop güncellemesi yapiyordum offline olarak %1, 2 gibi bu hata çıkıyor ne yapacağım ? Yardımcı olabilecek var mi
Upgrade stopped due to an error.
To try upgrade againfloow the steps below.
1.disconnet the phone from PC and remowe the battery from phone.
2.Insert the battery back and reconnect the phone to PC
3.Turn on the phone.
4.Press the retry button below to start the upgrade.

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
Arkadaşlar d802tr ye kore stock romunu veya lolipop güncellemesi almış başka bir stock rom yüklesek çalışmaz mı?
Telefonun kenarlarının yıpranması full kaskoya dahil mi veya garanti kapsamında mı?
Evet başka stock rom yükleyebilirsiniz ama kod adı aynı yani (d802) olması lazım yani koredeki olmaz ama almanya italya fransa gibi ülkelerdeki olur. Bu arada arkadaşımın s4 minisinin kenarları soyuldu (doğal olarak) ve garantiden yeni telefon aldı benimde yanda çatlak var ama telefondan ayrılamıyorum siz deneyin büyük ihtimal yanları değişcekler yada yeni verirler (sanmıyorum).

gercekmanyak

Öğrenci
24 Haziran 2014
33
0
6
Selam lopopopcular :D ben de L 5.0.2 vodafone yaptım telime. flashtool ile. ama pek de memnun kalmadım.

1.biraz yavaş şarj oluyor.
2.pil ömrü birazdaha iyi gibi.
3.Ramleri resmen sömürüyor bunu da belirteyim.
4.performansında artış göremedim. kit kat ile aynı sayılır.

bu yavaş şarj olma konusunda müzdarip olan arkadaşlar bir çözüm bulabildi mi acaba? bu konuda çözümsel fikri olan var mı ???????????????????????????

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
Selam lopopopcular :D ben de L 5.0.2 vodafone yaptım telime. flashtool ile. ama pek de memnun kalmadım.

bu yavaş şarj olma konusunda müzdarip olan arkadaşlar bir çözüm bulabildi mi acaba? bu konuda çözümsel fikri olan var mı ???????????????????????????
Benim telde arada yavas sarj oluyor hatta kitkatta bile hatta ablamn g2 si bile tuhaf , ram sorunu var android 5.1.1 ile giderilcek bu yuzden 5 alan cihazlarn 5.1.1 alması lazm , performans aynı gibi bu arayuzden arayuze degisiyor bence ama knock on ve multitasking hızlandı.

alperenbugra

Öğrenci
9 Ekim 2014
97
0
0

Çok abartı mı yavaş sarj kurmayı düşünüyordum içime kurt düştü şimdi :D

gercekmanyak

Öğrenci
24 Haziran 2014
33
0
6
Benim telde arada yavas sarj oluyor hatta kitkatta bile hatta ablamn g2 si bile tuhaf , ram sorunu var android 5.1.1 ile giderilcek bu yuzden 5 alan cihazlarn 5.1.1 alması lazm , performans aynı gibi bu arayuzden arayuze degisiyor bence ama knock on ve multitasking hızlandı.

Aynen dediğin gibi ram olayı sakat. Bence lollipop 3gb telefonlar icin daha uygun. Bu yüzden G2 ye gec geliyo. Ramden dolayi diye düşünüyorum. Bu durumda kitkate geri donecem gibi ;)

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
Aynen dediğin gibi ram olayı sakat. Bence lollipop 3gb telefonlar icin daha uygun. Bu yüzden G2 ye gec geliyo. Ramden dolayi diye düşünüyorum. Bu durumda kitkate geri donecem gibi ;)
Ya stabil yine guzellikleri varda 5.1.1 gelmiyecekse lolipop un verilmesi saçma bunu her firma icin soyluyorum 5 veren her firma 5.1.1 vermesi lazm gerisi 5.2 filan vermesede olur.

bloodyslash

Asistan
20 Kasım 2014
180
2
18
3-4 tane rom denememden sonra artık stock kitkata döndüm stock lollipop(tr için olanını) bekleme zamanı...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
3845#*802# Bu yöntem ile hard reset atsam sıkıntı yaşarmıyım arkadaşlar ?

ynsemre61

Asistan
31 Mart 2014
346
5
18
28
​Beyler bir sorum olacaktı ben tr rom kullanıyorum cihazı d802tr yani ve radyosu olan bir lg g2 rom yüklersem radyoyu kullanabiliyor muyum yani radyo Türkiye cihazlarında donanımsal olarak mı yok yoksa yazılımsal olarak mı engellenmiş.

tanerim

Asistan
30 Temmuz 2009
101
1
18
Radyo Yazılımsal olarak engelli. Telefonu root etmek ve radyoyu aktif etmek gerekiyor. Yada 20H stok rom kurarsan aktif oluyor.

özgür549

Doçent
26 Kasım 2009
622
5
18
29
Arkadaşlar telefonu teknosa'dan aldım. LG-D802TR yazıyor arkasında.
İçinde Android 4.4.2 varken resimde gösterdiğim towelroot.apk ile root edip Autorec.apk ile twrp kurup zip dosyasını ve supersu dosyasını kurdum. Bu rom Android 5.0.2. Normalden tek farkı başlangıçta Vodafone animasyonu var.
Benim merak ettiğim konu ise bize resmi olarak lollipop geldiğinde ben tekrar 4.4.2'ye dönüp öyle mi güncelleme yapacağım? Eğer 4.4.2'ye dönüp güncelleme yapmam gerekiyorsa resmi 4.4.2 türkiye sürümüne nasıl geri dönebilirim?

N57MGN.png

Arkadaşlar bugün yapacağım bu işi fakat hâlâ tereddütlerim var.(telefonun başlangıçtaki lg logosunda takılı kalıp açılmaması, recovery mod ve ya download moda girememe durumu vs.)
Telefonda, alıntıda belirttiğim rom var ve rootlu.

Elimde şu dosya var; D802TR20C_00.kdz

Yapacağım işlemler şu şekilde;

1- Telefondaki önemli şeyleri yedekledim.
2- Flash tool programını açıp belirttiğim kdz dosyasını seçeceğim.
3- Telefonu kapatıp download moda alıp bilgisayara bağlayacağım.
4- CSE FLASH işlemini uygulayacağım.

Bu işi daha önceden yapmış tecrübeli arkadaşlara soruyorum; herhangi bir adımda hata var mı? Eksik bir adım var mı?

alperenbugra

Öğrenci
9 Ekim 2014
97
0
0
Arkadaşlar bugün yapacağım bu işi fakat hâlâ tereddütlerim var.(telefonun başlangıçtaki lg logosunda takılı kalıp açılmaması, recovery mod ve ya download moda girememe durumu vs.)
Telefonda, alıntıda belirttiğim rom var ve rootlu.

Elimde şu dosya var; D802TR20C_00.kdz

Yapacağım işlemler şu şekilde;

1- Telefondaki önemli şeyleri yedekledim.
2- Flash tool programını açıp belirttiğim kdz dosyasını seçeceğim.
3- Telefonu kapatıp download moda alıp bilgisayara bağlayacağım.
4- CSE FLASH işlemini uygulayacağım.

Bu işi daha önceden yapmış tecrübeli arkadaşlara soruyorum; herhangi bir adımda hata var mı? Eksik bir adım var mı?
Lg güncel driverlarin kurulu olması önemli ve ben download moda alıp yaptigimda olmamıştı ben de telefonu bilgisayara açıkken bağlayıp lg yazılımını seçtim işlem başladığında telefon otomatik olarak kendini download moda alıyor. Ayrıca elindeki dosya kitkat lollipop öneririm :DD

özgür549

Doçent
26 Kasım 2009
622
5
18
29
Lg güncel driverlarin kurulu olması önemli ve ben download moda alıp yaptigimda olmamıştı ben de telefonu bilgisayara açıkken bağlayıp lg yazılımını seçtim işlem başladığında telefon otomatik olarak kendini download moda alıyor. Ayrıca elindeki dosya kitkat lollipop öneririm :DD

Telefonu bilgisayara açıkken bağlayıp lg yazılımını nereden seçtiniz tam olarak biraz açıklayabilir misiniz?
Lg pc suite mi kullandınız? Az önce güncellemeleri kontrol et'e tıkladım ve kontrol edilemiyor tarzı bi yazı çıktı.
Sol üst köşede telefon sekmesinde yükseltme hatalarını geri yükle diye bi seçenek var oradan mı yaptınız?

alperenbugra

Öğrenci
9 Ekim 2014
97
0
0
Telefonu bilgisayara açıkken bağlayıp lg yazılımını nereden seçtiniz tam olarak biraz açıklayabilir misiniz?
Lg pc suite mi kullandınız? Az önce güncellemeleri kontrol et'e tıkladım ve kontrol edilemiyor tarzı bi yazı çıktı.
Sol üst köşede telefon sekmesinde yükseltme hatalarını geri yükle diye bi seçenek var oradan mı yaptınız?

Telefondan bilgisayar bağlantı seçeneklerinden yalnızca şarj et vs... Lg yazılımı seçeneği var orada telefon açık durumdayken flash tooldan kdz dosyamı seçip cse flasha tıkladıgımda işlem başladığında telefon kendini download moda alıyor.

emre4554

Öğrenci
7 Ocak 2014
23
0
0
Millet ben şimdi Almanya lollipop romunu kurmayı düşünüyorum da, fakat romu kurmadan önce root atmama gerek var mı? Direk kdz'i flash tool ile kurayım mı?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
12 Mayıs 2013
11,559
344
263
Arkadaslar 30 a kurarken flash toolda kimi site cse flash demis kimisi normal flash demis hangisini yapacagiz ne farki var