LG G2 Kullanıcıları Kulübü

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba G2 mi alalı 2 hafta oldu yeni olmasina rağmen diğer Kullanan arkadaslarda radio adim sayar falan var benimkinde yok bu konuda fikri olan varmi?

eğer tr den değilde başka bi 5.0.2 güncellemesi almış bir avrupa ükesinden aldıysan bu dediklerinin olması muhtemel

cccemirccc

Asistan
25 Temmuz 2014
165
0
16
Ya arkadaslar 5.0.2 ispanya romunu flashtoolla flashladim fakat pil omru bana iyi gelmedi acikcasi. Setcpu ile islemci hizinida kisiyorum fakat bisey farketmiyor acikcasi. 5.0.2 icin kerneller var mi?

cccemirccc

Asistan
25 Temmuz 2014
165
0
16
Ben flashlarken hata oldu 4.4.2 yi 3 kez flashladm bilmem belki gozumden kacti.
Ben bu forumda paylasilan flashtoolu falan kullanmiyorum. Burdakinde yok offline fix falan diye ugrastiriyolar. Xda'den buldugum flashtoolla flasliyorum 5 dakikada hatasiz sorunsuz islem tamam. 9-10 kere stock flashlamisimdir kendi ve arkadasimin telefona daha bir kere hata vermedi

musti795

Öğrenci
21 Nisan 2014
20
0
0
arkadaşlar bende yükledim önce vodofone romunu sonra italya romunu daha stabil değil şarjı su gibi içiyor telefon kitkata geri döndüm en iyisi beklemek...

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
Ben bu forumda paylasilan flashtoolu falan kullanmiyorum. Burdakinde yok offline fix falan diye ugrastiriyolar. Xda'den buldugum flashtoolla flasliyorum 5 dakikada hatasiz sorunsuz islem tamam. 9-10 kere stock flashlamisimdir kendi ve arkadasimin telefona daha bir kere hata vermedi
Flash tool link atarmsn onun haricinde dosyalar aynı dimi mobilee eax filan.

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
Xdada arat bulursun flashtool2014 olması lazim normal flash romu kurar cse. Flash kurduktan sonra hard reset atar istediğini seçersin ayrıca diğer dosyalarda aynı
Teşekkürler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Saol tekrar oluyor şuan ilerliyor daha demin denedim yine eskisiyle flashlamayı yine olmadı şimdi senin dediğini indirdim oluyor :) bende diyorum ben neyi yanlış yapıyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eğer tr den değilde başka bi 5.0.2 güncellemesi almış bir avrupa ükesinden aldıysan bu dediklerinin olması muhtemel

Vatan dan aldım cihazı biraz acemisiyim ayrıntılarını. Nasıl Öğrenirim 5.0.2 nerden aldığını falan yardimci olurmusun, birde formatla geleceğini söyleyenler var aslı. Varmidir

ysn1221

Asistan
24 Şubat 2015
418
0
16
Teşekkürler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Saol tekrar oluyor şuan ilerliyor daha demin denedim yine eskisiyle flashlamayı yine olmadı şimdi senin dediğini indirdim oluyor :) bende diyorum ben neyi yanlış yapıyorum.
En kolay ve hatasız stock atma bunla yapılır bence digerine oranla cok basit

inVolVe

Asistan
16 Haziran 2014
278
4
18
Root olsa bile tam root olmuyo sanırım. Ben root atmistim supersu yuklu acildi zaten. Ardindan rootlu bir uygulama actim onu calistirdi. Fakat baska bir tanede daha actim root izni verdim zaten fakat programdan uyarı geliyordu "cihaz rootlu degil" diye.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Root olsa bile tam root olmuyo sanırım. Ben root atmistim supersu yuklu acildi zaten. Ardindan rootlu bir uygulama actim onu calistirdi. Fakat baska bir tanede daha actim root izni verdim zaten fakat programdan uyarı geliyordu "cihaz rootlu degil" diye.

Root istemeyen işlemleri "rootlu uygulama" dediğim uygulamada yapabilirsin ama izin gerektirenlerde uyarı alırsın. Özetle root olmamış senin telefon.

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
Ben bu rootu xda da bulamadım diğer uzun olanı yapıyım dedim bari herkes alta yazmış ingilizceden cihaz açılmıyor LG logosunda kalıyor filan vazgeçtim xda da olsa bulcamda yok :(

cccemirccc

Asistan
25 Temmuz 2014
165
0
16
Beyler kernel aradim dun. Stock 5.0.2 icin buldum bitane ama batarya suresini azaltiyormus performansi arttirarak. Ama benim aradigmda batarya suresi icindi :) aramaya devam bulursam paylasicam burada.

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
Beyler kernel aradim dun. Stock 5.0.2 icin buldum bitane ama batarya suresini azaltiyormus performansi arttirarak. Ama benim aradigmda batarya suresi icindi :) aramaya devam bulursam paylasicam burada.
Sen rootlayabildnmi 5.0.2 yi ben hala rootlayamadm bana ses arttran kernel lazm sırf ondan sebep 4.4.2 ye donup dorimanx yukleyesim var :(

cccemirccc

Asistan
25 Temmuz 2014
165
0
16
Sen rootlayabildnmi 5.0.2 yi ben hala rootlayamadm bana ses arttran kernel lazm sırf ondan sebep 4.4.2 ye donup dorimanx yukleyesim var :(
Root islemi cok basit ya ben bu konuda yorum olarak atmis biri ordan buldum yaptim. Benimde sirf dorimanx icin 4.4.2ye donesim var ama kitkatte cok eski geliyor artik alistik lollipop'a :)

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
Root islemi cok basit ya ben bu konuda yorum olarak atmis biri ordan buldum yaptim. Benimde sirf dorimanx icin 4.4.2ye donesim var ama kitkatte cok eski geliyor artik alistik lollipop'a :)
Aynen maalesef , LG den android 5.1.1 ile son yapmasını bekliyorum gerisini vermesede olur bazı sorunların düzelmesi lazım 300 mb boş ram kalıyor ( umrumda değil ama daha fazla olabilir ) yani 5.1.1 ile bu sorun giderilcek root konusu kulüpte varmı ya o kadar yakından takip ediyorum kaçırdım heralde kaçıncı sayfalar ? :)

cccemirccc

Asistan
25 Temmuz 2014
165
0
16
Aynen maalesef , LG den android 5.1.1 ile son yapmasını bekliyorum gerisini vermesede olur bazı sorunların düzelmesi lazım 300 mb boş ram kalıyor ( umrumda değil ama daha fazla olabilir ) yani 5.1.1 ile bu sorun giderilcek root konusu kulüpte varmı ya o kadar yakından takip ediyorum kaçırdım heralde kaçıncı sayfalar ? :)
Hocam son 20 sayfayi bi tara bulabilecegini dusunuyorum. Suan stock 5.0.2 sarji iciyor resmen hic memnun degilim eger 5.1 vermezlerse lgye cogu kisi custom rom veya 4.4.2 kullanir

TechnoYoung

Profesör
29 Mayıs 2014
3,983
358
263
Hocam son 20 sayfayi bi tara bulabilecegini dusunuyorum. Suan stock 5.0.2 sarji iciyor resmen hic memnun degilim eger 5.1 vermezlerse lgye cogu kisi custom rom veya 4.4.2 kullanir
Buldum ve rootladım :) çok saol sen olmasan 1 ay sonra rootlayacaktım resmen , G4 sistemini yükleyeceğiz tabikide stabil stock rom yapsalar bile ben sistem yüklemekten vazgeçmem xda daki tüm sistemleri yükledim sayılır miui ve (1 tane daha vardı hatırlamıyorum) , en az 30 40 kez sistem değiştirdim telefon hala dayanıyor.

msk909

Öğrenci
19 Nisan 2015
10
0
0
Telefonum : Lg G2 D802 .
Telefon : ROOT Lu .
Telefona Root Attıkdan Sonra TWRP Yükledim Ve Wipe Yapdıkdan SOnra Tolefon Açılmamaya Başladı . LG Logosunda TAkılı Kalıyor . Telefonu Kapatmaya ÇAlışdığımda Kendini Otomatik Olarak Tekrar Açıyor Lütfen Yardım EDin

cccemirccc

Asistan
25 Temmuz 2014
165
0
16
Telefonum : Lg G2 D802 .
Telefon : ROOT Lu .
Telefona Root Attıkdan Sonra TWRP Yükledim Ve Wipe Yapdıkdan SOnra Tolefon Açılmamaya Başladı . LG Logosunda TAkılı Kalıyor . Telefonu Kapatmaya ÇAlışdığımda Kendini Otomatik Olarak Tekrar Açıyor Lütfen Yardım EDin
Wipe yaptiktan sonra telefona sistem atmazsan acilmaz tabi :) telefonunda rom yok suan. Ya flashtool ile stock yukle tada recoveryden custom rom at