LG G2 Kullanıcıları Kulübü

persler23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
G2. Neden diye sorarsan. Kucuk kasa buyuk ekran. Ekran kilit tusu arkada buyuk bir kolaylik. Stabil bir telefon. Sd kart sacmaligi yok :) kamerasi ve sesi gayet iyi. Ozellestirilebilir ayarlari cok cok kapsamli. 3. Parti uygulamaya ihtiyacin yok herseyi telefondaki uygulamalarla yapabiliyorsun. Elite almazdim cunku cok kaba bir telefon. Bataryasida dusuk :) Ben g2yi alirken iphone5s alacak param vardi. Ama g2yi aldim :) yani parasal anlamda skinti oldugundan g2 almadim.
o zaman bende g2 yi alayım en iyisi :) kamerasıda dört dörtlük olmasın yani . peki hocam bu şarjı nasıl gidiyor şimdi 3000 miliamper batarya varda ne kadar gidiyor önmli olanda o çünkü z1 de de 3000 miliamperlik batarya var ama kullananların çoğu şikayetci şarjından

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kamera çok önemli de 13 Mp gayet yeterli zaten günlük hayatta daha fazlasına ihtiyacın varsa git kamera al ☺
haklısın doğru diyosun :)

A.canal

Profesör
Reaksiyon puanı
2
o zaman bende g2 yi alayım en iyisi :) kamerasıda dört dörtlük olmasın yani . peki hocam bu şarjı nasıl gidiyor şimdi 3000 miliamper batarya varda ne kadar gidiyor önmli olanda o çünkü z1 de de 3000 miliamperlik batarya var ama kullananların çoğu şikayetci şarjından

Sabah 7 aksam 10~11 rahat gidiyor ki telefon elimden dusmuyor. 2 gunde bir sarj edende var bu klupte. Hergun fotograf cekiyorum. Mail atiyorm aktif kullandigim icin gunluk sarj ediyorum. Guc rasarruf modumu ne var telefonda daha hic kullanmadim. Adinida bilmiyor :)

persler23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sabah 7 aksam 10~11 rahat gidiyor ki telefon elimden dusmuyor. 2 gunde bir sarj edende var bu klupte. Hergun fotograf cekiyorum. Mail atiyorm aktif kullandigim icin gunluk sarj ediyorum. Guc rasarruf modumu ne var telefonda daha hic kullanmadim. Adinida bilmiyor :)
eğer öyleyse o zaman g2 almam şart bende çok aktif kullanıyorum telefonu yani :) kara verdim teşşekür ederim hocam size :) bilgilendirdiğiniz için yanlız son bi soru daha 32 mi 16 mı alayım ve paralel ithalat olanlarda var ondan alsam bi sıkıntı yaşarmıyım acaba ?

A.canal

Profesör
Reaksiyon puanı
2
eğer öyleyse o zaman g2 almam şart bende çok aktif kullanıyorum telefonu yani :) kara verdim teşşekür ederim hocam size :) bilgilendirdiğiniz için yanlız son bi soru daha 32 mi 16 mı alayım ve paralel ithalat olanlarda var ondan alsam bi sıkıntı yaşarmıyım acaba ?

32 al. Bnde 16 var. Tek pismanligim bu :) yeter dedim ama yetmiyor :D simdiden soyleyeyim oyun oynarsan isinir, sarji cabuk biter. Ama 3g de internette gezinmeyle problem yaratmiyor.

persler23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
32 al. Bnde 16 var. Tek pismanligim bu :) yeter dedim ama yetmiyor :D simdiden soyleyeyim oyun oynarsan isinir, sarji cabuk biter. Ama 3g de internette gezinmeyle problem yaratmiyor.
yok öyle aktif bi şeklide oyun oynama taraftarı değilm ben

OxyGEN

Profesör
Reaksiyon puanı
20
bazılarıda çok memnun. Açıkcası ben elitenin bataryasından çekiniyorum 2500 miliamper 5.5 inç bi telefon için çok az . ondan g2 le elite arasında kaldım g2 nin şarjı iyi elitenin kamerası iyi ama hangisini tercih edecem bilmiyorum :(

android 4.4.2 gelince g2 nin de kamerasi.harika oluyo ama [MENTION=381829]A.canal[/MENTION] in da dedigi gibi sadece 1 özelliğe bakarak telefonu almaktan vazgecilmez, g2nin sorunlari tamamen yazilimsal ve duzeltilebilir

by_slmz

Profesör
Reaksiyon puanı
2
android 4.4.2 gelince g2 nin de kamerasi.harika oluyo ama [MENTION=381829]A.canal[/MENTION] in da dedigi gibi sadece 1 özelliğe bakarak telefonu almaktan vazgecilmez, g2nin sorunlari tamamen yazilimsal ve duzeltilebilir

Sorunmu hangi sorun?

smt_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bugun.guncelleme aldim :)) ama heycan.yapmayin lg klavye guncellemesi verdi :))))))

erti97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya bu paralel ithalat tam olarak ne oluyor ? Turkiye disinda rom yuklu oldugu icin mi paralel ithalat deniyor?

Ve bir sorum daha olcak. Alinan yere yada zamana gore telefonun performansi degisiyor mu ? Arkadasta da G2 var o Kasim(gibi sanirim) Istanbul bilisimden almis SEA (hangi ulkeyse artik) surumu var.

Bende Şubatta teknosada aldim. Turkiye surumu var. Arkadasin telefona 4.4 geldi. 4.2.2 varken telefonlari karsilastirmistik onunki cok kasiyodu (ki o zaman benim telefonda tika basa uygulama doluydu) telefonu yedekleyip format atti. yine karsilastirdik ve yine kasiyodu. Ulkeden ulkeye performansi degisiyo mu ??

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
ya bu paralel ithalat tam olarak ne oluyor ? Turkiye disinda rom yuklu oldugu icin mi paralel ithalat deniyor?

Ve bir sorum daha olcak. Alinan yere yada zamana gore telefonun performansi degisiyor mu ? Arkadasta da G2 var o Kasim(gibi sanirim) Istanbul bilisimden almis SEA (hangi ulkeyse artik) surumu var.

Bende Şubatta teknosada aldim. Turkiye surumu var. Arkadasin telefona 4.4 geldi. 4.2.2 varken telefonlari karsilastirmistik onunki cok kasiyodu (ki o zaman benim telefonda tika basa uygulama doluydu) telefonu yedekleyip format atti. yine karsilastirdik ve yine kasiyodu. Ulkeden ulkeye performansi degisiyo mu ??

Paralel/Grey İthalat Firmanın Resmi distribütörü Tarafından Değilde Başka Bir Şirketin Yurtdışından ithal etmesi Demektir

Dolayısıyla LG 'nin Kendisi Paralel İthalata O Ülkede Garanti ve Servis Vermez . Paralel ithalat olan Ürünün Garantisi Sadece Satan Şirket Tarafından Verilmektedir ..

ROM'lar arasında Farklılıklar Var Evet Ama Bu Telefon Kasacak Bir Telefon Değil Kullandığı Bir Veya Bir Kaç Uygulamadan Olabilir . Donanımsal bir Sorun ise en son düşünülecek bir Parametre olabilir

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
LG bayisinden alsın alacak olanlar. Hem ucuz hem sağlam garantili.

s333

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar selamlar bende siyay renk lg g2 cihazım ile aranıza katıldım şöye bi sorum olacak cihazıma root yapma gereği duymuyorum şuan zaten 4.4.2 rom yüklüğ durumda şimdi arkadaşlar mevcut orjinal rom ile dalvik cache yapmak mümkünmüdür yani recovery mode a nasıl alırım birde cihazımın daha önce root yapılıp yapılmadığını öğrenme şansım varmıdır şimdiden çok teşekkürler

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Kitkatla devam :D
xV4J6B.jpg

smt_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben 4.4.2 nin klavyesini sevmistim ve 4.2.2 ye de geldi :)) simdiki planlarim samsung klavyesini yuklemek :D

Bence klavye cok basarili olmus sadece en eksik bana gore bosluk tusunun daha genis olmasini isterdim yani nokta ve virgul ikisinin ayri olmasina gerek yok

dadassinan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ben telefonu 2 günde bir şarj ediyorum sürekli kullandığım halde bataryası çok iyi :)

OxyGEN

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Bence klavye cok basarili olmus sadece en eksik bana gore bosluk tusunun daha genis olmasini isterdim yani nokta ve virgul ikisinin ayri olmasina gerek yok

eger farkettiyseniz ben hep bosluk yerine . yada . e basiyorum . sebebi ise bu iste

lordmaxcake0

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kuzene aldık Lg G2 iyiki S4 almısım dedim resmen,o ne çirkin bir arayüzdür öyle sitelere yazdım lg g2 incelemesi acaba bu çakma mı falan diye,bu kadar çocukca bu kadar amatör bir arayüz ilk defa gördüm rezalet.

Arkadas samsung yanlısı touchvz arayuzu cok guzel demi oncelikle o arayuzunu bi kasilmadan is yapsin gorende ne hakikatten kotu sanacak. Kotu falan degil arayuzu performans olarak gorunus olarakta lg g2 samsung s4 den iyi kitkat geldi samsung s4 rehberi hizlandirdik diyorlar ama hala lg g2 den yavas aciyor arayuzu dandirik kardes.

lordmaxcake0

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkdaşlar ben g2 ile elite arasında kaldım acaba hangisini almalıyım çok karasız kaldım valla . g2 nin kamerası biraz problemliymiş herhalde özellikle ışın az olduğu yerde kalitesi çok düşüyormuş ve odaklanması biraz geç oluyormuş doğrumu acaba ?

Arkadasim bi yanda Lg bi yanda Gm sence hangisi olur gm yeni yeni tutunuyor daha ki yaptigi telefon elit dedigini yakindan inceledim ama lg g2nin yanindan gecemez. Senin telefonu kullanma amacin onemli. Kamerada sorun varmis falan o kisim hikaye isiksiz ortamda odak biraz gec dusuyor ama kitkat gelecek bu guncelleme ile o odak sorununu hallettiler sıkınti yasamazsin emin ol. Iyi ki lg g2 almisim dersin oyle soyleyim sana. Eger samsung s3 ve buna benzer muadil telefonlar alacak olsaydin o zaman Gm al derdim cunku Gm stabilitesi bu tip telefonlara gore daha hizli benim tespitlerim bu sekilde lansman inceledim ona dayanarak soyluyorum. Saygilar.

nilgunakbas

Profesör
Reaksiyon puanı
95
Root nedemek arkadaslar ya 2 aydir okuyorum ama sormamstm artk merak etmeye basladim.birde cameranin gec odaklamasi benide uzuyor :(

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=374275]Bloother[/MENTION] hocam başta olmak üzre ve diğer arkadaşlara sorum g2 ile daha iyi gece video çekimi yapmak için ayarlar nedir acaba bende çok parlak ve belli olmuyor nasıl desem çamur gibi çekiyor adeta birazda ben karıştırdım ayarı otomatiktede istediğim gibi çekim yapamıyorum yardımcı olun arkadaşlar rom germany 20a yüklü

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Root nedemek arkadaslar ya 2 aydir okuyorum ama sormamstm artk merak etmeye basladim.birde cameranin gec odaklamasi benide uzuyor :(

detaylı bilgi

Root etmek nedir?
Bir akıllı telefonu root etmek (root İngilizce’de “Kök”) telefonun köklerine inmek anlamına geliyor. Dolayısıyla buradaki yazılımı düzenleyerek telefonunuzu istediğiniz gibi şekillendirebiliyorsunuz. Bu işlem sayesinde cihazınızdaki her veriye sıkıntı olmadan erişip, cihazda bulunan herşeyi olduğu gibi yedekleyebiliyorsunuz. Ayrıca cihazınızın temelindeki yazılımı istediğiniz şekilde değiştirip farklı Android arayüzleri (ROM’lar vasıtasıyla) yükleyebiliyorsunuz.
Peki rootlama işlemi nasıl yapılıyor?
Temel olarak cihazı root etmek demek, onun çekirdek yazılımını (kernel) değiştirmek anlamına geliyor. Tabii ki her cihazını root eden baştan aşağı komple yeni bir çekirdek yazmıyor! Piyasada hazır olarak çok emek harcanarak hazırlanmış çekirdek yazılımları bulunuyor ve bu yazılımlar sayesinde telefonumuzun potansiyelinde bulunan fakat üretici yazılımı yüzünden kullanamadığımız bir yığın özellik kullanılabilir hale geliyor.
Peki, custom ROM nedir?
Custom ROM’u Türkçeye çevirmek biraz zor. Kısaca özelleştirilmiş ROM (Read-only memory, sadece okunabilir bellek) diyelim. ROM, Android tabanlı bir sistem anlamına geliyor. Firmalar cihazlarına farklı kullanışlılık özellikleri katmak için kendi sistemlerini geliştiriyorlar bunlara da Custom ROM deniyor. Bu terimi örnekle açıklamak daha kolay olacaktır; TouchWiz Samsung’un özelleştirilmiş ROM’u iken, HTC’nin kullandığı ROM’un ismi Sense. Diğer firmalarında kendine has ROM’larının farklı isimleri var. Tabi sadece firmalar değil piyasadaki özel geliştiriciler tarafından geliştirilmiş ROM’lar (Sistemler) de bulunuyor. Örneğin en meşhur olanlardan bir tanesiCyanogenMod, saf Android tabanlı bir özelleştirilmiş ROM (custom ROM)
Eğer daha derin bir tanım isterseniz, custom ROM telefonunuzun içinde bulunan bir bellek (ROM) ve bu bellekte birbiriyle ortaklaşa çalışan yazılımların birleşiminden oluşuyor.

Herşey tamam ama eğer telefonumu root edersem hala Android mi kullanıyor olacağım?
Tabiki de! Bütün kişiselleştirilmiş yazılımlar (custom ROM’lar) Android tabanlı. Custom ROM’ları kıyafetler gibi düşünün. Renkleri farklı, kumaşları farklı, kullanım amaçları farklı. Ama hepsinin kapladığı bedenler aynı!
Ama telefonumu root edersem resmi güncellemeleri almaya devam edecek miyim?
Kısmen evet kısmen hayır. Rootlanmış cihazınız OTA güncellemelerini alamaz. (OTA= Over the air- hava yolu ile) Bunun anlamı telefonunuzu root ettikten sonra bir güncelleme yayınlandığında ayarlar menüsüne girip bu güncellemeyi otomatik olarak kablosuz ağdan yüklemeyeceğiniz. Fakat cihazınızı bilgisayarınıza bağlayarak güncellemeleri el ile yükleyebilirsiniz.
İyi hoş da, telefonumu root etmemin ne gibi faydaları var?
Yukarıda belirttiğimiz gibi telefon üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız. İstediğiniz Custom ROM’u yükleyebilir, normalde telefonunuzun silmenize izin vermediği programları silebilirsiniz (basit bir örnek, Twitter kullanmıyorsunuz ve silmek istiyorsunuz. Orjinal ROM'larda Twitter’ı silmeniz mümkün değil. Sadece uygulamayı pasifleştirip bir kenarda kendi halinde kalmasını sağlayabiliyorsunuz. Fakat telefonunuzu root ederseniz Twitter’ı (tabi dilerseniz) silebilirsiniz!). Ayrıca bunlara ek olarak telefonunuzun tam bir yedeğini-her şeyi!- kolayca alabilirsiniz. Aklımıza şu an gelmeyen daha bir sürü faydasını görebilirsiniz!
Peki.. Cihazıma Custom ROM yüklemezsem ne olur?
Hiçbir şey! Telefonunuzun orjinal ROM’unu kullanmak da seçenekleriniz arasında.
Hmm... Herşey tamam ama custom recovery neydi?
Custom recovery’nin direkt Türkçe çevirisi kişiselleştirilmiş kurtarma. Her telefonumuzu çalıştırdığımızda kurtarma modu da otomatik başlatılır. Bu mod sayesinde telefonunuzun bakım ve onarım işlemlerini yapabilirsiniz. Telefonunuzu root ettiğiniz zaman, otomatik olarak kişiselleştirilmiş kurtarma da yüklenir ki bu kişiselleştirilmiş kurtarma (custom recovery) yazılımı sayesinde telefonunuzun tam bir yedeğini alabilir ve kişiseleştirilmiş ROM(custom ROM) yükleyebilirsiniz.
Anlamlı... Sıradaki soru: “flashing” ne anlama geliyor?
İngilizcedeki flashing ya da türkilizcesi flaşlama kısaca yüklemek anlamına geliyor. Yani İngilizcede “to flash a ROM” ya da “ROM flaşlama” kısaca ROM yükleme anlamına geliyor.
Telefon operatörlerinden alınan akıllı telefonlar da root edilebiliyor mu?
Akıllı telefonunuzun model ismi kernel ismiyle aynı ise, evet. Kimi operatörler telefon üreticilerine kendilerine has versiyonlar ürettiriyorlar. (Daha çok Amerika’da) Fakat çok önemli bir nokta olduğu için her durumda dikkat etmekte fayda var. Genellikle, operatörlerin ROM’una sahip cihazları da root etmek mümkün oluyor. Şunu da belirtmek gerekir ki root işlemi telefonunuzun garantisini bozuyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben lg g2 kullanıyorum turkcellden aldım herkese kit kat gelmeye başlamış acaba turkcellden alıp guncelleme gelen var mı veya normal guncelleme gelenler neler değişti anlatabilir mi