LG G2 Kullanıcıları Kulübü

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Arkadaşlar telefoncuya gittim bugün ve telefonumu sattım. Bir müşteri G2 nin 32 gb sini aranıyordu o sırada. Ne kadar dedi, 1600 lira dedim, 1500 e anlaştık :) İstanbul'dan kutusunu vs yollayacağım. Finike'de teknoloji sıkıntısı var sanki azıcık :D Telefoncuya da sus payı 100 kağıdı verdim 1400 lira cepte. Şu anda Vodafone SMART kullanıyorum, bakalım İstanbul 'a dönünce ne alacağım.

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
çok iyi fiyata satmışsınız, telefon satacak olursam Finike'ye gideceğim :D

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Arkadaşlar telefoncuya gittim bugün ve telefonumu sattım. Bir müşteri G2 nin 32 gb sini aranıyordu o sırada. Ne kadar dedi, 1600 lira dedim, 1500 e anlaştık :) İstanbul'dan kutusunu vs yollayacağım. Finike'de teknoloji sıkıntısı var sanki azıcık :D Telefoncuya da sus payı 100 kağıdı verdim 1400 lira cepte. Şu anda Vodafone SMART kullanıyorum, bakalım İstanbul 'a dönünce ne alacağım.

Paralel değil miydi seninki yav nasıl sattın o fiyata

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Paralel idi. Antalya'daki her G2 neredeyse 16gb ve son seriler yok burada. Adam sevindi 1500 e aldığına. Telefoncu da aynen şunu dedi: "Abi burada satmak nasipmiş, bizi de görsen nasıl olur be abi" Çok samimi biriydi, kırmadım ve verdim 100 lira. Çünkü yaklaşık yarım saat Nexus 5 ini kurcaladım ve yarım saatin sonunda müşteri geldi. Ayrıca şu anda kararsızım hangi telefonu alacağıma dair. Burada Z Ultra, Nexus 5, Z1C inceleme firsatı buldum, yine en iyisi G2 gibi geldi. Şimdi şey düşünüyorum ; İstanbul'a gideyim, bir şey begenmez isem en azından 1200 e bir paralel İthalat G2 alırım ve üstüne adam akıllı bir kulaklık.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Paralel idi. Antalya'daki her G2 neredeyse 16gb ve son seriler yok burada. Adam sevindi 1500 e aldığına. Telefoncu da aynen şunu dedi: "Abi burada satmak nasipmiş, bizi de görsen nasıl olur be abi" Çok samimi biriydi, kırmadım ve verdim 100 lira. Çünkü yaklaşık yarım saat Nexus 5 ini kurcaladım ve yarım saatin sonunda müşteri geldi. Ayrıca şu anda kararsızım hangi telefonu alacağıma dair. Burada Z Ultra, Nexus 5, Z1C inceleme firsatı buldum, yine en iyisi G2 gibi geldi. Şimdi şey düşünüyorum ; İstanbul'a gideyim, bir şey begenmez isem en azından 1200 e bir paralel İthalat G2 alırım ve üstüne adam akıllı bir kulaklık.

Napacaksın g2 yi ekle üstüne 300 daha da g3 al lg turkiye garantili 1700 civarlarına kadar düstü :D

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Napacaksın g2 yi ekle üstüne 300 daha da g3 al lg turkiye garantili 1700 civarlarına kadar düstü :D
300 lirama yazık etmem kusura bakma. G3 ü de inceledim, o fiyatı hak etmiyor. Batarya sıkıntı ve kamera da o kadar net değil. Philips Stretch alacağım sanırım G2 alıp üzerine. Cs Go'da iyi gider.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
300 lirama yazık etmem kusura bakma. G3 ü de inceledim, o fiyatı hak etmiyor. Batarya sıkıntı ve kamera da o kadar net değil. Philips Stretch alacağım sanırım G2 alıp üzerine. Cs Go'da iyi gider.

1200 e G2 100 liraya cx200 alır kalan parayı yerdim ben olsam :D

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Z1 Compact G2'den iyi değil mi?

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Hd ekran olduğu için performans daha iyi ama 4 inc ekran var sanal tuşlar olmaynca zevk meselesi :D
Ben de ekran boyutu yüzünden Z1 Compact'ı tercih etmemiştim. Zaten 4.3 inç ekranı var. Birde sanal tuşları var ve ekran iyice küçülüyor. Oyun oynanmaz. :P

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Sanal tuşlar gizlenir, sorun olmaz da telefon kalın geldi bana. Kamera çok güzel ama. Burada Xiaomi 2S vardı bir de. Alacak gözü ile bakıyorum şu an.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Mi2s güzel telefon 32 likse ve ucuzsa al bence z1c biraz kalın çünkü o kadar küçük boyutlarda s800 işlemcili telefon yok :)

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sanırım çekmeyi bilmek gerek, farklı yerlerde inceledim g2 z1c'den daha iyi çekiyor geceleri. tabi 10 saniye boyunca karşındaki kişi led'e dayanamyıp gidiyorum ben demezse :)

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Beyler LG G3 rom kullanıyorum ben telefonda sürekli aynı görüntüden hep sıkılırım miui launcher yükleyesim var g2 deki özellikler gitmemesi için lg home için varmı

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Optimus G3 v1.2 ROM'u acayip şarj harcıyor. Keşke v1.1'de kalsaydım. Ben Stock ROM kullanırken Backup alıp Optimus G3 ROM'u yüklemiştim. Backup aldığım dosyayı yüklersem Stock ROM'a dönmüş olur muyum ve TWRP'nin neresinden nasıl yükleyeceğim Backup'u?

Hwoarang55

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Optimus G3 v1.2 ROM'u acayip şarj harcıyor. Keşke v1.1'de kalsaydım. Ben Stock ROM kullanırken Backup alıp Optimus G3 ROM'u yüklemiştim. Backup aldığım dosyayı yüklersem Stock ROM'a dönmüş olur muyum ve TWRP'nin neresinden nasıl yükleyeceğim Backup'u?
dostum benim optimus 1.2 de sarji kokluyo resmen stock tan daha iyi gidiyo. rom yuklerden hicbir zaman yedek almadim hep hard reset atar uygulamalari kendim kurarim boylesi daha saglikli

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
dostum benim optimus 1.2 de sarji kokluyo resmen stock tan daha iyi gidiyo. rom yuklerden hicbir zaman yedek almadim hep hard reset atar uygulamalari kendim kurarim boylesi daha saglikli
Ben sadece Stock'tayken Backup almıştım çünkü eğer Stock'a geri dönersem bir daha uğraşmayayım diye. Geri dönmeyi şimdilik düşünmüyorum ama bilgim olsun. Şarj yüzünden geri dönebilirim. Çok çabuk bitiyor. Optimus v1.1'de en az 6 saat ekran süresi alırken bunun performansını fazla beğenmendim. Veya şundan da olabilir: Bu aralar fazla oyun oynuyorum. Neyse, boş yere uzattım. :) Backup nereden nasıl yükleniyor?

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Ben sadece Stock'tayken Backup almıştım çünkü eğer Stock'a geri dönersem bir daha uğraşmayayım diye. Geri dönmeyi şimdilik düşünmüyorum ama bilgim olsun. Şarj yüzünden geri dönebilirim. Çok çabuk bitiyor. Optimus v1.1'de en az 6 saat ekran süresi alırken bunun performansını fazla beğenmendim. Veya şundan da olabilir: Bu aralar fazla oyun oynuyorum. Neyse, boş yere uzattım. :) Backup nereden nasıl yükleniyor?

TWRP klasorunu pc ye attiysan onu tekrar telefona at sonra twrp yi ac full wipe yap tabi storage silme sonra twrp den restoreye bas orda zaten yedeğin çıkar basarsin ona mavi şeyi kaydirirsin yukler

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar size bir tavsiye;

Tüm romları indirin ve hepsini tek tek kurun, ayarlarınızı yapın uygulamalarınızı indirin her şeyi istediğiniz gibi ayarladığınız zaman yedeklerinizi alıp kenara atın.

Benim kenarda olan yedeklerim;

Stock romum içinde root var twrp var, twrp üzerinden yüklediğim paneller var vs.
CM11 romu var.
G3 Cloudy v1.2 ve G3 Optimus V1.2-V1.1 var.

İstediğim zaman değişiklilik yapmak için direk bilgisayardan yedek dosyamı telefonuma atıyorum ve yüklüyorum sonra telefondan yedek dosyamı siliyorum '' nasıl olsa bilgisayarda var. ''

Custom romlarda yüklenişte vs sıkıntılar olabiliyor buglar vs bu tarz sorunlara yakalanmadan başarılı kurulum yaparsanız mutlaka yedeğinizi alıp kenarda bekletin.

Hem büyük uğraştan dertten kurtulursunuz hemde çok hızlı bir işlemdir, gappsmış basebandmış rommuş hiç uğraşmazsınız yedeği yükler tüm uygulamalar oyunlar vs her şey yedek almadan önce ayarladığınız gibi kalır.

CorozeB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

[TD="class: td_country, colspan: 7, align: center"][/TD]

[TD="class: td_versione"][/TD]
[TD="class: td_rev"][/TD]
[TD="class: td_mod"][/TD]
[TD="class: td_size"][/TD]
[TD="class: td_dw"][/TD]
[TD="class: versionel1"][/TD]
[TD="class: versionenew"][/TD]

[TD="class: td_versione, bgcolor: #F6F6F6"]262 6TA/ITALY_OPEN_16G [/TD]
[TD="class: td_rev, bgcolor: #F6F6F6"]V20F[/TD]
[TD="class: td_mod, bgcolor: #F6F6F6"]LGD802[/TD]
[TD="class: td_size, bgcolor: #F6F6F6"]1.63 GiB[/TD]
[TD="class: td_dw, bgcolor: #F6F6F6"]1132[/TD]
[TD="class: versionel1, bgcolor: #F6F6F6"]
online.png
[/TD]

Halen şu rom hakkında bir bilgi verilmedi pil performans için :( Yükleyen arkadaşlar bilgilendirecez dediler ama ses soluk kesildi

Vikings

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
91

[TD="class: td_country, colspan: 7, align: center"][/TD]

[TD="class: td_versione, bgcolor: #F6F6F6"]262 6TA/ITALY_OPEN_16G [/TD]
[TD="class: td_rev, bgcolor: #F6F6F6"]V20F[/TD]
[TD="class: td_mod, bgcolor: #F6F6F6"]LGD802[/TD]
[TD="class: td_size, bgcolor: #F6F6F6"]1.63 GiB[/TD]
[TD="class: td_dw, bgcolor: #F6F6F6"]1132[/TD]
[TD="class: versionel1, bgcolor: #F6F6F6"]
online.png
[/TD]

Halen şu rom hakkında bir bilgi verilmedi pil performans için :( Yükleyen arkadaşlar bilgilendirecez dediler ama ses soluk kesildi

Merhaba,

Ben denedim hiç bir değişiklilik yok Almanya 20D halen ondan daha iyi. Bu arada Open 16G 16gblik modeller ile alakası yok o yüzden onu asla indirmenizi önermiyorum normal olanları indirin open 16 yazanları değil.

CorozeB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Ben denedim hiç bir değişiklilik yok Almanya 20D halen ondan daha iyi. Bu arada Open 16G 16gblik modeller ile alakası yok o yüzden onu asla indirmenizi önermiyorum normal olanları indirin open 16 yazanları değil.

Teşekkür ederim içimde uhde kalmıştı :biggrin:

DDPROG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben telefona root yaptım twrp yükledim ve kamera modunu yükledim hepside gayet güzel çalışıyor fakat telefon daha çabuk ısınmaya başladı. Telefonda önemli oyunlar var. Küçük kardeşimin oynadığı tom vb. oyunlar eğer tekrar stock rom atarsam yedeklesemde seviyesi felan gider diye korkuyorum. Giderse evde döver beni :lol: Birde stock rom yerine g3 romu veya cm denemeyi düşünüyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Birde stock rom yerine g3 romu veya cm denemeyi düşünüyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz

İlk önce ROM'u telefonuna indir. Sonra TWRP'ye girip yedek almak istiyorsan Backup kısmına girip yedeğini al. Sonra Wipe kısmına gireceksin. İnternal Stroge hariç hepsini işaretleyeceksin ve aşağıdaki mavi şeyi kaydıracaksın. Telefondaki her şeyi siler, yedek alıp almamak sana kalmış. Sonra Install kısmına girip ilk önce KK Baseband'ın üstüne basıp Admore Zip idi sanırım, ona bas. Sonra ROM'un üstüne bas ve mavi şeyi kaydır. Sonra önüne bir şeyler gelecek yükleme bittikten sonra. Install'a bas, sonra telefonun hangi modelse onu seç. Sonra en aşağıdaki LG Boots hariç hepsini işaretle ve ROM'unun yüklenmesini bekle. Sonra Save Logs değil de Next'e bas. Telefon hazırdır.

Optimus G3 v1.2 ROM'u:

http://forum.shiftdelete.net/showthread.php?t=376967

kraldergi23

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben telefona root yaptım twrp yükledim ve kamera modunu yükledim hepside gayet güzel çalışıyor fakat telefon daha çabuk ısınmaya başladı. Telefonda önemli oyunlar var. Küçük kardeşimin oynadığı tom vb. oyunlar eğer tekrar stock rom atarsam yedeklesemde seviyesi felan gider diye korkuyorum. Giderse evde döver beni :lol: Birde stock rom yerine g3 romu veya cm denemeyi düşünüyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz

root varsa marketten titanium backup indir oyun ilerlemesinin yedeğini al

DDPROG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
G3 romlari güzel optimusg3 veya Cloudyg3 kurabilirsin ikiside gayet stabildir
Tamam kardeşim çok saol :) Yedeği aldım şimdi optimusg3 ün inmesini bekliyorum inince kurucam zaten rom kurma vb. işlerde deneyimim çok malum eski telefon Galaxy w olunca :D

DDPROG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Liquido kardeşim dosyayı indirdim telefona atmaya çalışıyorum ama kopyalamıyor sadece kopyalanıyor yazıyor öyle bekliyor :/ ne yapmalıyım