LG G2 Kullanıcıları Kulübü

muhemr

Öğrenci
18 Temmuz 2014
6
0
0
buna dikkat ediyorum zaten aldığım günden beri o şekilde yapıyorum şarj ömrü gittikçe artıyor aslında ama diğer kullanıcıların neredeyse yarısı kadar kullanabiliyorum

by_slmz

Profesör
18 Ekim 2010
1,046
2
218
buna dikkat ediyorum zaten aldığım günden beri o şekilde yapıyorum şarj ömrü gittikçe artıyor aslında ama diğer kullanıcıların neredeyse yarısı kadar kullanabiliyorum
Siz bittikten sonra sarja taktim.dedinizde bnde bu yuzden bu sekilde sarj etmenizi onerdim siz yine devam edin anlattigim sekilde pil.kalibresini yaptiktan sonra uzun vadeli kullanabilirsiniz

fıratmak

Öğrenci
18 Temmuz 2014
1
0
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar..Bir kaç gün içerisinde LG G2 telefonumu alacağım.En iyi ve en son tavsiye ettiğiniz geliştirmeler nelerdir sırasıyla madde madde yazarak yardımcı olursanız çok sevinirim forumlarda tek tek neler yapabileceğimi pek bilemiyorum çok karışık daha önce ios kullandığım için androidle ilgili pek bi bilgim yok fakat gerekenleri yapabilecek bilgisayar bilgisine sahibim şimdiden teşekkürler..

muhemr

Öğrenci
18 Temmuz 2014
6
0
0
telefonu aveadan taahütlü aldım ben gerçekten severekte kullanıyorum değişim için ne yapmam gerekiyor?

ErwinSmith

Rektör
Emektar
12 Mayıs 2013
11,559
344
263
Değerli arkadaslar bir kilif ariyorum kapakli quick window ozelligi olsun ancak arkasi da 0.2 mm olsun yok mudur boyle bisey :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sıfır bir LG G2 yi en iyi hale getirebilmek için neler yapılmalıdır lütfen yardım

chemdat

Öğrenci
16 Temmuz 2014
31
0
0
Arkadaşlar, g3 v1.2 romunda da ilk sıkıntı çift fotoğraf modunu seçtiğimde "kamera beklenmedik bir şekilde durduruldu, yeniden başlatılmadı" uyarısıyla birlikte kendini gösterdi ve kameraya her girdiğimde bu uyarı karşıma çıkıyor değiştiremiyorum kitlendi kaldı bu şekilde , bu arada eski kamera modu bu sıkıntılı olanı, fikri olan var mı acaba ?

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Değerli arkadaslar bir kilif ariyorum kapakli quick window ozelligi olsun ancak arkasi da 0.2 mm olsun yok mudur boyle bisey :D

Bende şey istiyorum yer çekimsiz ortamda muz yiyim ama çilek tadı versin :D

Öyle bir kılıf olucağını hiç sanmıyorum :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Arkadaşlar, g3 v1.2 romunda da ilk sıkıntı çift fotoğraf modunu seçtiğimde "kamera beklenmedik bir şekilde durduruldu, yeniden başlatılmadı" uyarısıyla birlikte kendini gösterdi ve kameraya her girdiğimde bu uyarı karşıma çıkıyor değiştiremiyorum kitlendi kaldı bu şekilde , bu arada eski kamera modu bu sıkıntılı olanı, fikri olan var mı acaba ?

Merhaba,

Bu tarz hatalarda yapmanız gereken full wipe yapıp romu ve kk baseband'ı tekrar kurmaktır.

chemdat

Öğrenci
16 Temmuz 2014
31
0
0
Gitti mi yani simdi butun ayarlarım 😭 bu cok sert oldu. Bu arada ben romu kurmadan once backup almamıştım unuttum yani geri dönmek istediğimde ya da herhangi bir islem icin bu bana sıkıntı yaratir mi acaba ?

Yani wipe yapmadan once

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Gitti mi yani simdi butun ayarlarım  bu cok sert oldu. Bu arada ben romu kurmadan once backup almamıştım unuttum yani geri dönmek istediğimde ya da herhangi bir islem icin bu bana sıkıntı yaratir mi acaba ?

Yani wipe yapmadan once

Merhaba,

Geç cevap için kusura bakmayın.

Backup yapmışsanız '' full wipe '' yapmadan önce ki haliniz kenarda yedeklenmiş demektir, eğer twrp recovery'den restoreye girip orda ki tek bir dosya var yüklerseniz telefonunuz içinde ki tüm ayarlar oyunlar kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Backup yaptığınız için büyük yer kaplar, oyunlarınıza foto müzik video vs ne kadar çok şey varsa o kadar fazla yer kaplar.

Telefonunuza rom kurduktan sonra bilgisayara bağlayın ve telefonunuza girin, TWRP dosyasını bilgisayarınıza kopyalayın.

Kopyalama işlemi tamamlandığında telefonu elinize alıp dosya yöneticisinden TWRP dosyasını silin ve telefonunuzda ki yer açılıcaktır.

Eğer aldığınız yedeğe geri dönmek isterseniz pcnize kopyaladığınız TWRP klasörünü geriye atın.

Eğer kopyalama işlemi yaparken veya kopyaladıktan sonra geriye telefona atarken hata alıyorsanız usb hata ayıklamayı açın deneyin eğer açıksa kapatıp deneyin.

gökalpsenyurt

Asistan
29 Ocak 2014
150
0
16
Beyler bugun telefona kernel attim 2.8 ghz olanindan sonra baya sarj yemeye basladi bnde cloudy 1.2 yi tekrar kurdum tavsiyem kernel atmayin telefona baya sarj yiyo

chemdat

Öğrenci
16 Temmuz 2014
31
0
0
Estağfurullah, Yedek almadığıma gore restore de geriye döndürecek bir yedegim yok su an dogru mu anladim.

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Beyler bugun telefona kernel attim 2.8 ghz olanindan sonra baya sarj yemeye basladi bnde cloudy 1.2 yi tekrar kurdum tavsiyem kernel atmayin telefona baya sarj yiyo

2.3 GHzde çalışan ve şarjı oldukça çok giden performansı iyi telefonu neden 2.8 atıpta benim pcmin GHzsinle yarıştırıyorsunuz acaba :D

İşlemciyi yormak daha fazla şarj tüketimi demektir, 2.3 GHz gayet yetirlidir kerneller ile oynamayın.

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Estağfurullah, Yedek almadığıma gore restore de geriye döndürecek bir yedegim yok su an dogru mu anladim.

Hayır var :)

Full wipe yapınca aldığınız yedek kalıyor :)

İnternal storgeyi işaretlemiyoruz ya işte onu işaretlersek telefonda yedek falan kalmaz :)

Eğer geriye dönmek isterseniz Restoreye girip ordan yedeği yükleyin.

Eğer yedeği telefonunuzda tutarsanız yerinizi kaplar o yüzden bilgisayara yedekleyip telefondan silin, yedeğe dönmeden önce telefona geriye atın.

Meraktan attik iste kerneli de bakma :D bi daha atmam kesinlikle sarj dayanmaz yoksa

Şarjı geçtim işlemciye bile zarar verirsiniz, 2.3 'de çalışmaya ayarlı işlemciyi kalkıpta 2.8 yaparsanız kalıcı hasar bile verebilirsiniz, ısınabilir yanabilir vs.

T.Yapici

Öğrenci
19 Ocak 2014
34
0
6
Arkadaslar whatsapptan bi arkadsim gondermedigim bi mesaji gonderdigimi soyledi hatta ss alip gonderdi dedigi gibi bendn mesaj gitmis fakat ben gondrmedim acaba virus mu yemisim ? Uzaktan birileri benim yerime telefonumda islem yapabilir mi ?

cursedkid

Öğrenci
18 Temmuz 2014
1
0
0
İyi akşamlar herkese ben 1 haftaya g2 almayı planlıyorum sizin ve başka forumlarda telefonu baya bir araştırdım aslında kitkat ile sorunların olduğunu duydum onlar ne durumda acaba güncelleştirme ile birlikte sorunlar giderildi mi yoksa hala sorunları var mı ? ben 404 - k seri 32 gb lg g2 alıcam. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hwoarang55

Asistan
5 Mart 2014
285
0
0
arkadaslar mikrofon ve hoparlor deliklerini temizlicem tozlanmislar fakat bu deliklerin altinda hoparlorun falan ince bezi vsr midir acaba ? yoksa direkt kanallar acikmidir.

Liquido

Doçent
26 Haziran 2014
963
14
18
Arkadaslar whatsapptan bi arkadsim gondermedigim bi mesaji gonderdigimi soyledi hatta ss alip gonderdi dedigi gibi bendn mesaj gitmis fakat ben gondrmedim acaba virus mu yemisim ? Uzaktan birileri benim yerime telefonumda islem yapabilir mi ?
Bir arkadaşın felan yollamistir sen gormeyesin diyede mesaji silmistir :D

jetensar

Öğrenci
23 Şubat 2014
55
1
0
Arkadaşlar LG G2 bilgisayardan imei numarasına bakabilirmiyiz telefonun kutusu elimde degil şu anda bana bilgisayardan imei numarasına bakmam lazım