LG G2 Kullanıcıları Kulübü

RockSolid

Öğrenci
28 Ocak 2014
59
2
0
Yardımlarınız için teşekkür ederim telefonu pazartesi garantiye verdim bugün aradım durumunu sormak için anakartı yanmış parça bekliyorlarmış bu yükseltme hatalarını geri yükle seçeneği oldukça tehlikeli..

RedDevil

Profesör
29 Kasım 2008
1,458
19
218
Ama şarj çok kötü çünkü %30larda ekran süresi 3.5~4 saat falan mobil veri hep açık tapatalk face takılıyorum

Normal bir durum. Mobil veri çok şarj harcıyor. Telefonun pilinin de diğer piller gibi olduğunu unutmayalım. Zamanla eski elde ettiğmiz süreleri yakalayamıya biliriz. Bence normal gibi görünüyor. Bağlanırken edge ile bağlanıyorsa normale göre daha çok şarj istiyor.

inVolVe

Asistan
16 Haziran 2014
278
4
18
Millet bugün wpsye isim düştü ayarlardan wi-fi geldim seçeneklerden wps ile baglan yazıyordu bastım kurulum yapılıyor dedi 2 dk bekledim kurulum bitti fakat kurulamdi dedi bu hatayı bilen var mi ?

phoenix_

Doçent
19 Temmuz 2012
728
0
0
Beyler telefonda ısınma sorunu var mı bi de ses açma kapama tuşları nasıl kullanımı
tuşların yeri gayet hoş bir sorun yok.
G2 nin kamerası ve performansı aşırı derecede fark atıyor One'a. Real racing 3 kasıyor mesela One'da, bizzat oynadım. Şu anda ben de Rr3 oynuyorum fakat zerre tıkanma yok mesela. Aynı şey yüksek grafikler oyunlar ( Dead Trigger 2 vs) da da geçerli. Ayrıca One'ın pili su gibi gidiyor. G2 daha üstün bir cihaz.
ön kamerada one daha üstün bence? g2 gece özellikle photoshoptaki smudge tool ile oynanmış gibi(lekeli) çekim yapıyor. selfie modası biter de ön kamera işe yaramaz bir şey olarak kalırsa sorun da çözülmüş olur :) gündüz çekimleri internetten karışlaştırdığım kadarıyla g2 daha iyi. bir de one da pembeleşme sorunu çıkıyormuş hala. garip. g2 de gece geç odaklıyor o da garip.

smt_1907

Asistan
24 Temmuz 2013
280
0
16
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] yaa üstad birşey sormak istiyorum..

Lg Pc Suits ile YÜkseltme Hatalarını Geri yükle seçeneği ile düzeltmeler yapmak istiyorum.. İşlem başlıyor denetleme yaparken %9a kadar normal geliyor sonra direk %100 oluyor daha sonra yazılım indiriliyor diyor oda bi anda %100 oluyor yükseltme yapılamadı diyor ve pc süits hata verip kapanıyor..

Nedendir?

Hwoarang55

Asistan
5 Mart 2014
285
0
0

Lg Pc Suits ile YÜkseltme Hatalarını Geri yükle seçeneği ile düzeltmeler yapmak istiyorum.. İşlem başlıyor denetleme yaparken %9a kadar normal geliyor sonra direk %100 oluyor daha sonra yazılım indiriliyor diyor oda bi anda %100 oluyor yükseltme yapılamadı diyor ve pc süits hata verip kapanıyor..

Nedendir?
dostum daha once offline mod ile rom yukledin mi telefona? eger yuklediysen hosts dosyasinin icindekileri temizle sonra lg pc suit ile tekrar dene.birde virus koruma programini devre disi birakip telefonun butun driverlarini yukle

Virility

Profesör
25 Aralık 2013
3,993
120
243

Nedendir?

Daha önce flashtool ile kdz attıysan host dosyasından csmg.lgmobile.com u sil kaydet sonra tekrar dene yine olmazsa başka pc de dene :)

smt_1907

Asistan
24 Temmuz 2013
280
0
16
dostum daha once offline mod ile rom yukledin mi telefona? eger yuklediysen hosts dosyasinin icindekileri temizle sonra lg pc suit ile tekrar dene.birde virus koruma programini devre disi birakip telefonun butun driverlarini yukle

Kardeş teşekkür ederim sanırım virüs programındanmış :) Kapattım şuan yapıyor %40 oldu bakalım nolcak..

bnu yapmamım sebebi telefonda konusurken karsıya sesım zor gıdıyo bırden bıre oldu.. Bakalım yenıleyınce duzelecekmı..

Yoksa mıkrofonu degıstırmek zorunda kalacağız..

Hwoarang55

Asistan
5 Mart 2014
285
0
0
Kardeş teşekkür ederim sanırım virüs programındanmış :) Kapattım şuan yapıyor %40 oldu bakalım nolcak..

bnu yapmamım sebebi telefonda konusurken karsıya sesım zor gıdıyo bırden bıre oldu.. Bakalım yenıleyınce duzelecekmı..

Yoksa mıkrofonu degıstırmek zorunda kalacağız..
insallah duzelir kardesim bide hard reset atarsan daha iyi olur

Hwoarang55

Asistan
5 Mart 2014
285
0
0
Valla hocam şimdi bitti... AMa ses problemi halen devam ediyor sesim çok az gidiyor telefonu dik tutup direk mikrofona konusunca gidiyor ama normal kulakta tutunca çok az gidiyor :(
dostum mikrofon kismi tozlanmis olabilir mi ? yani boyle coz toslu ortamlarda telefon yaninda falansa oraya toz kacmis olabilir ,yazilimdan da olabilir,mikrifonu bozukta olabilir.sen elindeki imkanlari bi yap olmadi garantiye yolla en iyisi

smt_1907

Asistan
24 Temmuz 2013
280
0
16
dostum mikrofon kismi tozlanmis olabilir mi ? yani boyle coz toslu ortamlarda telefon yaninda falansa oraya toz kacmis olabilir ,yazilimdan da olabilir,mikrifonu bozukta olabilir.sen elindeki imkanlari bi yap olmadi garantiye yolla en iyisi

Toz olma ihtimalini denedim diş fırçası ile temizledim ama olmadı... Yazılım olsa nasıl düzelticem bilmiyorum şimdi hata yükleme yaptırdım..

Mikrofon değişim işinide bilmiyorum... Sorcam yarın telefonculara...

Virility

Profesör
25 Aralık 2013
3,993
120
243
Mikrofonda sorun olsa hoporloru acnca duzelmez yazılımsaldır buyuk ihtimal ama sen yinede garantiye ver

smt_1907

Asistan
24 Temmuz 2013
280
0
16
Mikrofonda sorun olsa hoporloru acnca duzelmez yazılımsaldır buyuk ihtimal ama sen yinede garantiye ver
Ama.hocam bildigim kadariyla hoparloru acinca icerideki.mikrofondan.ses aliyor alttakinden degil...
Ses az gidiyo ama telefonu dik tutunca tam.gidiyo yuksek.ihtimal mikrofon diye dusunuyorum garanti icin fatura sartmidir? Cunku faturam yok..

RedDevil

Profesör
29 Kasım 2008
1,458
19
218
Ama.hocam bildigim kadariyla hoparloru acinca icerideki.mikrofondan.ses aliyor alttakinden degil...
Ses az gidiyo ama telefonu dik tutunca tam.gidiyo yuksek.ihtimal mikrofon diye dusunuyorum garanti icin fatura sartmidir? Cunku faturam yok..
Ayardan sesi yukselttiniz mi ? Yanlış anlamayın bazen küçük bilgiler atlaniyor. Bana sorarsınız başka kullananan biri ile test edin. Diğer tel ile belli derecede ses sorunu var ise garantiye yolla.

chemdat

Öğrenci
16 Temmuz 2014
31
0
0
Merhaba arkadaşlar foruma az önce üye oldum, g2 mi aldığımdan beri aylardır takip ediyorum, şunu belirtmeliyim ki burada paylaştığınız karşılıksız bilgi ve yardımlaşmaya hayran olmamak elde değil. g2 ilk android deneyimim oldu, uzun zamandır ios kullanıcısı olarak bu platformda tamamen boş birisi iken sayenizde ilk olarak almanya romu kurmayı ve geçen gün vikings arkadaşımızın videolu anlatımı sayesinde root atıp 4k video olayını tecrübe etme şansını elde ettim. Tekrar belirtmek isterim ki buradan şimdiye kadar edindiğim bilgilerin ve yardımlarınızın kesinlikle maddi ve manevi hiç bir karşılığı olamaz herkese teşekkürü bir borç bilirim.

smt_1907

Asistan
24 Temmuz 2013
280
0
16
Ayardan sesi yukselttiniz mi ? Yanlış anlamayın bazen küçük bilgiler atlaniyor. Bana sorarsınız başka kullananan biri ile test edin. Diğer tel ile belli derecede ses sorunu var ise garantiye yolla.
Sesi nasil yuksektebilirim yaa bugun esim g2 kullanior.onu ardim az geliyo dedi annemi aradim iphone3gs az gelio dedi babami aradim iphone4 az gelio dedi :(( ve bunlar 1 gun icinde oldu birden bire

Virility

Profesör
25 Aralık 2013
3,993
120
243

Içinde mikrofon varsa ses almaması normal zaten :) neyse siz yinede garantiye verin :)

smt_1907

Asistan
24 Temmuz 2013
280
0
16
Içinde mikrofon varsa ses almaması normal zaten :) neyse siz yinede garantiye verin :)
Hocam ben.anlatamadim sanirim :) simdi bu trlrfonda 2 tanr.mikrofon var bitanr altta konusma yaptigimiz biride.video vs.birsey kaydetmek icin.kullaninilan anakart uzerindeki yanlissam.duzeltin :)) brnim.sorunum alttaki mikrofondan ses gitmiyor :))

Virility

Profesör
25 Aralık 2013
3,993
120
243
Hocam ben.anlatamadim sanirim :) simdi bu trlrfonda 2 tanr.mikrofon var bitanr altta konusma yaptigimiz biride.video vs.birsey kaydetmek icin.kullaninilan anakart uzerindeki yanlissam.duzeltin :)) brnim.sorunum alttaki mikrofondan ses gitmiyor :))

Bende diyorumki hoporlerdende ahizedende aynı mikrofonla karşı tarafa ses gidiyodur diyorum :)

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Aynn gidio sma az gidiyo bazen.duzeliyo yuksek gidio bazen dusuyo...anlamadim yanii :))

Telefonu alalı 15 gün olmamışsa direk yenisi ile değişim talep edin, mırın kırın yaparlarsa esip gürleyin yenisini versinler.

Asla garantiye gitmesini istemiyorum yenisi ile değiştirin dersiniz '' eğer 15 günü geçmemişse ''.

xrasimx

Öğrenci
14 Ekim 2010
72
1
8
Arkadşlar bu telefonda Türkiyeye 4g geldiğinde kullanabilecek miyiz ? diğer sorum ise telefon sms gönderince niye bildirim ses ötüyor nerden kapatcaz cihazı rootlamicam. ve go sms pro da kullanıyorum onda da değişmiyor bildirim sesi ötüyor mesaj gönderince ..

Vikings

Dekan
5 Aralık 2013
9,621
91
228
Arkadşlar bu telefonda Türkiyeye 4g geldiğinde kullanabilecek miyiz ? diğer sorum ise telefon sms gönderince niye bildirim ses ötüyor nerden kapatcaz cihazı rootlamicam. ve go sms pro da kullanıyorum onda da değişmiyor bildirim sesi ötüyor mesaj gönderince ..

Merhaba,

G2 4G'yi destekliyor ama ülkemizde 4G olmadığı için kullanamıyoruz, yurt dışında A&AT diye bir oparatör vardı sanırım onun hattını takınca ve mobil veriyi açınca 4G aktif oluyor.

Kısaca ülkemize gelirse ve kullandığınız operatör 4G'yi desteklerse sizde 4G kullanabilirsiniz.

4G 2 yıl içinde bile geliceğini sanmıyorum, o zamana kadar kaç g2 gelip geçicek bence kafanıza takmayın şu anlık.

chemdat

Öğrenci
16 Temmuz 2014
31
0
0
Arkadaşlar, g3 romu yüklemeyi düşünüyorum ancak merak ettiğim bir iki nokta var. Tekrar Tr V20C romuna nasıl dönerim almanya 20D romunu yüklediğim şekilde mi işlem yapmam gerekiyor acaba ? Ayrıca, sanırım g3 romuna geçtiğimde yükseltme hatalarını geri al seçeneği yalan olacak gibi geliyor !? Şu an almanya 20D yüklü ve root var. Bunlardan biri değilse şayet nasıl bir yol izlemem gerektiğini söyler misiniz ? Bir de G3 romu slow motion video içeriyor mu acaba kamera özelliklerinde ? Çünkü bu root olayına yalnızca kamera için girmiştim 4k ve slow m. çok iyi oldu fakat bu odaklama sorununun artık donanımsal bir problem olduğunu düşünmeye başlıyorum, hangi romu ya da programı kullandıysam hep aynı sonuç videoların ilk saniyeleri ve aralarda kesitler hep bulanık :(

Virility

Profesör
25 Aralık 2013
3,993
120
243
Arkadaşlar, g3 romu yüklemeyi düşünüyorum ancak merak ettiğim bir iki nokta var. Tekrar Tr V20C romuna nasıl dönerim almanya 20D romunu yüklediğim şekilde mi işlem yapmam gerekiyor acaba ? Ayrıca, sanırım g3 romuna geçtiğimde yükseltme hatalarını geri al seçeneği yalan olacak gibi geliyor !? Şu an almanya 20D yüklü ve root var. Bunlardan biri değilse şayet nasıl bir yol izlemem gerektiğini söyler misiniz ? Bir de G3 romu slow motion video içeriyor mu acaba kamera özelliklerinde ? Çünkü bu root olayına yalnızca kamera için girmiştim 4k ve slow m. çok iyi oldu fakat bu odaklama sorununun artık donanımsal bir problem olduğunu düşünmeye başlıyorum, hangi romu ya da programı kullandıysam hep aynı sonuç videoların ilk saniyeleri ve aralarda kesitler hep bulanık :(

Yükseltme hatalarını gider çalışmazsa download moda girip almanya 20d flashladığın gibi TR romunu indirip flashlicaksın forumda custom rom atma konusu var ama yüzeysel geçiyorum AutoRec.apk (TWRP) indirip kurcaksın romu indirip telefona atcaksn twrp yi yükleyip açtktan sonra flash kernel filan diceksin en son bitince romu attığına emin olup autorec programından to recoverye bascaksn yeniden başlatp twrp açılcak wipe a basıp alttakini sağa çekin advance wipe menusune girip internal storage hariç hepsine tik koyp alttakini sağa çekiyoruz sonra geri ana ekrana geliyoruz installa basp romu seçiyoruz sonra alttakini sağa çekip romu flashliyoruz bittikten sonra reboot diyip yeniden başlatıyoruz ve rom yüklenmiş oluyor :) G3 rom olduğu için G3 ün kamera programı yüklü ve 4k slow motion gibi seçenekler mevcut odaklama sorunu orjinale göre daha az :) takıldığınız yer olursa sorun iyi forumlar..
Cok yüzeysel oldu biliyorum :)