LG G2 5.0.0 Lollipop Rom '' Hızlı, Temiz, Mükemmel ''

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
JBovwgf.jpg

l18fxIL.jpg

V3:
Gapps not necessary anymore
Some FC's have been fixed
Some random reboots have been fixed
VPN fixed
Holo Light Reboot Added
Youtube works on AOSP Web Browser

HTMFWfH.jpg

''Android 5.0.0 lollipop ile ilgili görseller'' Tıkla

Ported From Nexus 5
Deodexed
Lollipop Bootanimation
Google Now Launcher
Gmail
Terminal Emulator
Equalizer
Google+
Calendar
White UI
Gallery
Easily Rootable [SuperSU] [DOWNLOADS]
All Stuff you already know...
+ More Stuff and Features will be added soon...

KD0cbpz.jpg

'' Önemli not: ilk defa rom yükleyecek olan arkadaşlar, rom ve diğer dosyaları telefonunuzun direk içine atıyorsunuz yani klasörlere atmakla uğraşmayın, bilgisayardan telefonunuza girip direk oraya gerekli dosyaları bırakın, wipe yaparken asla İnternal storge'u işaretlemeyin aksi tartirde tüm bilgileriniz '' resim video rehber, attığınız rom gibi '' her şey silinir ortada kalırsınız. ''

Perform a Full Wipe (System, Data, Cache): '' Twrp recovery'den wipe kısmına girin ve advanced wipe kısmından İnternal storge hariç diğer şıkları işaretleyip aşağıda ki mavi topu sürükleyin ''

Flash the ROM: '' Aşağıdan Rom'u indirin ''

Flash the Gapps if you want: '' Kullandığınız GApps varsa isteğe bağlı yükleyebilirsiniz ''

Flash the SuperSU if tou want: '' İsterseniz aşağıdan SuperSU dosyasını indirip yükleyebilirsiniz ''

Flash Storage Fix: '' Aşağıdan Storage Fix dosyasını indirip yükleyin ''

Wipe Caches in the end: '' Wipe'ye girip advanced wipeden cache yapın ''

Enjoy... '' Bu kadar, keyfini çıkartın... ''

LMssacW.jpg

Storage [FIXED] [DOWNLOADS]
Videos
You Tell Me

Ot1krSg.jpg

ROM V3

Storage Fix

SuperSU

Saygılarımla: Vikings / C.K

KaynaK

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tam olarak ne yapacagımızı anlatamazmısınız hiç tecrübem yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
performans, akıcılık, değişik özellellikler, stabilite ve pil tüketimi gibi faktörler üzerindeki değişikliklerden bahsedebilirmisiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Vikink bilader şimdi ben kurdum. Root falan gitmiş. Terden yedek almıştım. Nasıl root atıcam geri o yedeği geri kuracağım. Lütfen yardım ?

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Romda cok hata var bende dun sabah yuklemstm

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Romda cok hata var bende dun sabah yuklemstm
Android 5 in özelliklerini istiyosanız yani görmek istiyosanız yükleyin çok hoş ve cool ve hızlı ama dediğim gibi acayip sorunlu rom sesi açınca ayarlardan donuyo kapanıyo bazen kamera duruyo kilitleyince siyah beyaz oluyo bazen yani genel olarak kullanmassınız zaten xda dan bile kaldırıldı bir süreliğine tamamlanınca indirilmeye sunulck

beratfur67

Asistan
Reaksiyon puanı
0
türkiyeye her zamanki gibi en son :D neyse rom atıyom zaten

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Rom'un hic bir islevselligi yok. Sadece goruntu olsun, biz boyle birsey yapabiliyoruz diye cikartilmis bir rom. Yukleyim mi yuklemeyeyim mi diye tereddute dusen arkadaslara tavsiyem bosuna telefonunuzu yormayin. Aralik başında cm12 geliyo ya da hic olmadi ocak basi gibi lolipop stock geliyo ;)

mu86

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Çalışmayan ozellikler neler galiba kamera çalışmıyor kullanan varsq sarj nasıl

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar ben romu denemedim, hatalarını maalesef bilmiyorum.

Forumda konularım, facebook sayfamda videolarım ve youtube LG G2 TV sayfamızda da rom yükleme twrp nasıl kullanılır tarzında videolarım var hepsini izleyin okuyun mutlaka yapabilirsiniz çok basit işlemler.

Aldığınız yedeği backup'dan geriye yüklüyorsunuz, bu romu kurduktan sonra root'un gitmesi gibi bir durum olucağını sanmıyorum root stock rom yükledikten sonra kalkar, supersu dosyasını flashlamadıysanız rootlu program açınca izin verilsinmi diye size soramaz çünkü supersu yok bu yüzden supersu yu google marketten veya dosyayı twrp recoveryden flashlayınız.

Orjinali Aralık ayının sonlarından 2015 mart ayına kadar o civarlarda verileceğini düşünüyorum.

Videolarımızı izlemek için: ''facebook''
Videolarımızı izlemek için: ''youtube'' Adresinden ulaşabilirsiniz, ayriyetten yazılı olarak hepsinin anlatımını burda yaptım: http://forum.shiftdelete.net/lg/373555-lg-g2-root-twrp-custom-rom-stock-rom'a-donus.html

videolar amatörce daha işlere yeni atıldığımda çekmiştim biraz karışık ve hızlı olabilirler ama yazdıklarımı ve videoda söylediklerimi hem dinlerken hemde uygulayabilirseniz yapabilirsiniz, videoları izledikten sonra veya yazılı anlatımları okuduktan sonra karmaşık gelebilir fakat yaparken izlemek yada okumak inanın çok kolay ve basit.

k_sevil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu rom şuan için Alpha sürümünde yani günlük kullanım için uygun değil. geliştirici ya da tester falan değilseniz tavsiye etmem. daha dün v2 sini kurdum bugün v3 çıkmış stabil sürüm çıkana kadar hiç uğraşmayın bence...

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Çalışmayan ozellikler neler galiba kamera çalışmıyor kullanan varsq sarj nasıl
Ben usttede yazdm xda da bazilarnda kamera calisiyor bazilarnda calsmyor bendede calsmyordu zil sesi degistrirken donuyo bazen restart atio google mikrofona basnca donuyo kilit kapayp acnca siyah ekran geliyo vs stabil surum cikana kadar xda danda kaldrildi zaten merak ediyosanz yinede yukleyin cok sık ve guzel ve buglar olsa bile cok hizli

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ben usttede yazdm xda da bazilarnda kamera calisiyor bazilarnda calsmyor bendede calsmyordu zil sesi degistrirken donuyo bazen restart atio google mikrofona basnca donuyo kilit kapayp acnca siyah ekran geliyo vs stabil surum cikana kadar xda danda kaldrildi zaten merak ediyosanz yinede yukleyin cok sık ve guzel ve buglar olsa bile cok hizli
Bu arada sarj normalden biraz az gidio

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
JBovwgf.jpg

l18fxIL.jpg

V3:
Gapps not necessary anymore
Some FC's have been fixed
Some random reboots have been fixed
VPN fixed
Holo Light Reboot Added
Youtube works on AOSP Web Browser

HTMFWfH.jpg

''Android 5.0.0 lollipop ile ilgili görseller'' Tıkla

Ported From Nexus 5
Deodexed
Lollipop Bootanimation
Google Now Launcher
Gmail
Terminal Emulator
Equalizer
Google+
Calendar
White UI
Gallery
Easily Rootable [SuperSU] [DOWNLOADS]
All Stuff you already know...
+ More Stuff and Features will be added soon...

KD0cbpz.jpg

'' Önemli not: ilk defa rom yükleyecek olan arkadaşlar, rom ve diğer dosyaları telefonunuzun direk içine atıyorsunuz yani klasörlere atmakla uğraşmayın, bilgisayardan telefonunuza girip direk oraya gerekli dosyaları bırakın, wipe yaparken asla İnternal storge'u işaretlemeyin aksi tartirde tüm bilgileriniz '' resim video rehber, attığınız rom gibi '' her şey silinir ortada kalırsınız. ''

Perform a Full Wipe (System, Data, Cache): '' Twrp recovery'den wipe kısmına girin ve advanced wipe kısmından İnternal storge hariç diğer şıkları işaretleyip aşağıda ki mavi topu sürükleyin ''

Flash the ROM: '' Aşağıdan Rom'u indirin ''

Flash the Gapps if you want: '' Kullandığınız GApps varsa isteğe bağlı yükleyebilirsiniz ''

Flash the SuperSU if tou want: '' İsterseniz aşağıdan SuperSU dosyasını indirip yükleyebilirsiniz ''

Flash Storage Fix: '' Aşağıdan Storage Fix dosyasını indirip yükleyin ''

Wipe Caches in the end: '' Wipe'ye girip advanced wipeden cache yapın ''

Enjoy... '' Bu kadar, keyfini çıkartın... ''

LMssacW.jpg

Storage [FIXED] [DOWNLOADS]
Videos
You Tell Me

Ot1krSg.jpg

ROM V3

Storage Fix

SuperSU

Saygılarımla: Vikings / C.K

KaynaK
Ben mac kullanıcısıyım oyüzden telefona root bile atmadım macte nasıl yapılacağı hakkında bilginiz varmı

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Maalesef, mac hiç kullanmadığım için sizi yönlendirsemde yanlış şeyler yaptırtabilirim hiç tecrubem olmadı ama google amcayı kullanırsanız bulamayacağın şey yok gibi.

FeLonieS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Romu kullanan var mı herhangi bi sıkıntısı falan?

Matrix31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 2 3 tane l alpha denedim dostlar cok fazla bug var günlük imkansız kullanamazsiniz ama merak edip denemek isteyenler deneyebilir ornegin zil sesini seçmeye kalkinca tel direk kitleniyor kamera bi açılıyor bi acilmiyor google uygulamaları çok duzensiz arama bazen yapio bazen yapmio pert yani o yüzden bende stabil surumun yakinda cikacagini düşünerekten bidaha yuklemicem telefon bayildi resmen

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ben 2 3 tane l alpha denedim dostlar cok fazla bug var günlük imkansız kullanamazsiniz ama merak edip denemek isteyenler deneyebilir ornegin zil sesini seçmeye kalkinca tel direk kitleniyor kamera bi açılıyor bi acilmiyor google uygulamaları çok duzensiz arama bazen yapio bazen yapmio pert yani o yüzden bende stabil surumun yakinda cikacagini düşünerekten bidaha yuklemicem telefon bayildi resmen
Aynen dostum usttede belirttim zaten 😄 birde cm12 ckti g2 icin

Matrix31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen dostum usttede belirttim zaten  birde cm12 ckti g2 icin
cm12 unofficial olanı da denedım o bı nebze daha ıyı ama hala oturmadı ama aralık ortasına kadar stabıl surum gelır gıbı cm12 olarak.Yalnız cm11 dede şarj cok yavaş doluyordu ıns lollipopta da oyle degıldır optımus 1.4.1 de ve dıger surumlerde cok guzel hızlıca doluyor

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
cm12 unofficial olanı da denedım o bı nebze daha ıyı ama hala oturmadı ama aralık ortasına kadar stabıl surum gelır gıbı cm12 olarak.Yalnız cm11 dede şarj cok yavaş doluyordu ıns lollipopta da oyle degıldır optımus 1.4.1 de ve dıger surumlerde cok guzel hızlıca doluyor
Aynen bende optimus 1.4.1 deyim yedek aldm yenisi ciktikca yukluyorum 😄

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Selam beyler cyanogenmod G2 için android 5 sistemi yaptı ve 1 gün boyunca denedim hiçbir hatası yok var diyolar ama ben hiç rastlamadım o kadar uygulama yükledim bu sistemde ses açarken bile hata veriyodu cyanogenmod da yok yükleyin kesinlikle ben bundan sonra kullancam

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar diğer romlarla ilgili kulübü veya ilgili konuları kullanalım bu konuda sadece bu rom ile ilgili konuşalım ki kullanan ve kullanacak arkadaşlarada yardımımız dokunsun.

salihf5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu mu optimus son sürüm mü? Vikings sence hangisi ? [MENTION=380082]Vikings[/MENTION];

Matrix31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostlar ben rashed97 nin paylaştığı son surum 11.20 olan lollipopu kurdum dunden beri kullaniyorum sorunsuz sadece cok yavas sarj oluyorki cm11 dede boyleydi su gibi akio rom resmen

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Dostlar ben rashed97 nin paylaştığı son surum 11.20 olan lollipopu kurdum dunden beri kullaniyorum sorunsuz sadece cok yavas sarj oluyorki cm11 dede boyleydi su gibi akio rom resmen
bende cm12 kullanıyorum telefonu elime alınca ekran otomatik açılıyor veya kilitleyip masaya bırakıyorum yine açılıyor .Sende varmı bu