Lağım Patladı!!!

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Dün ben uyurken bizim sokağın en aşağısındaki evin lağımı patlamış. Patlama olduğu sıra ben uyuyordum. Bi gürültüye uyandım ama yataktan çıkmadım. Gelmişler "tuvaletlerinize su aktarın ki pislik gide" diyolar. Bizim tuvalet dışarda olduğu için (ev müstakil-bahçeli) kovayı alıp aktaracaklarken anam kovayı ellerinden almış sinirlenip "Ne diye tuvalete su aktaracam defolun şurdan" deyip hepsini kovmuş. Camdan bana seslendiler "hortumu takta su akıdak ki pislik gide" diyorlar. Kendi kendime "zaten uykum var ne kalkacam" deyip yatmaya devam ettim ama sesleri duyuyordum (baya yorgundum zaten hiç karıların kavgasıyla uğraşacak durumda değildim). O esnada anam bi fırsatını bulup karşı komşunun torununa sormuş "Mikail su akıttınız mi siz?" "Babam geldi kızdı -Siz ne yapıyorsunuz, size ne deyip suyu kapattı". Bana da gelmişler "Falan akıttı filan akıttı şu akıttı bu akıttı siz akıtmıyorsunuz." diye çıkışıyorlar. Hele içlerinden akıttı dedikleri biri var ki -mümkün değil o su ordan oraya gelmez, ev zaten alt tarafta, alttan yukarı su geldiği nerden görülmüş.

Bir de küsüyorlar, çokta umrumdaydı ya. Lağımı patlayan adamda gelmiş anamın müslümanlığına laf etmiş "senden değil müslüman değil, hristiyan olmaz" anamda lafı yapıştırmış "hehe müslümanlık tuvalete su akıtmakla oluyordu"

İsmail emmi var mahallede, onun evi patlayan lağıma yakın. Adamın anama dediği laf şu "Ne su akıdacam, bacı belediyenin işi, belediye gelir yapar, akıttığım suyun parasını mı verecekler sanki, hortumu falan hep kaldırdım"

Mahallede inşat, boya vs malzemeleri satan i dükkan var, patlayan lağıma çok yakın mesafede (10 metre yoktur arada). Lağımı patlayan adam gitmiş o dükkana "ecik hortumla suyu akıdında pislik gitsin" ufak oğlan gidip hortumu musluğa takacakken dedesi kızmış "geç ul*n şuraya eşek sıpası" deyip "su akmıyo, kesik" deyip adamı kovmuş.

Bu olayların tamamı ben uyurken olmuş (geç yattığım ve biraz hasta olduğum için hiç kalkasım gelmedi, birazcıkta üşendim). Uyandığımda (11.30 12 gibi) belediye gelmiş yapıyordu. "Had git sende başında dur." "Ne işim var, banane, orda durursam elime ne geçecek" deyip gittim.

Dürüst olduklarını bilsem sorun olmayacak, ama hiçbirinin akıtmadığını veya oğularının korkusundan akıtamadığını bildiğim için hiçbirine inanmadım, inanmayada niyetim yok.

KaJMeR13

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ne eğlence ama :D
bütün mahalle ayaktaydı desene :)

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
enteresan bir olay
benim bunu baştan sona okumam daha enteresan

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Sonuna kadar birşey olacak diye bekleyip hala ve hala bu yazıyı neden yazdığını anlamadan bitiverdi.
Boşa giden 4 dakikam için sana teşekkür ederim.
Sen boşa yazı yazmazdın halbuki..

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
roman denemesi mi yapıyon kardeş:)

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
eee sonuç ben tamamini okumadim şimdi okuyum zanetim kavga felan çikti:D sen adami dövdün annene bişey dedidiye
bune herkez böyle anlatmaya başlarsa herşeyini yandik konu açma demiyom ama gereksiz konu olmuş:D

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Vaayy anasını! :scared:

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
İnanılmaz, güzel bir hikâye.

yeni_raki

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İbretlik bir hikaye, okudum ibret aldım, kulağıma küpe oldu :)

icakir86

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bu b.ktan konuyu sonuna kadar okudum ya l*n.

erhan49

Asistan
Reaksiyon puanı
0
forum ile alakalı bişey bulabilen varsa paylaşabilirmi benimle:helpsmilie:

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Yazardan anlamsız edebiyata Yeni eserler katmasıni bekliyoruz

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Boş kalan, canı sıkılan ergenus türlerinden bir tanesi. Okulların açılmasına az kaldı neyseki...

Söyledikleri inandırıcı olsa bari; o da yok...

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Lağım Patladı!!! Ama yeterli etkiyi gösteremedi ki adam gelip buraya yazabilmiş .24 saat face de takılmasindan daha iyidir.