Küçük Hannibal

Hakkı Alkan

Rektör
Yönetici
2 Haziran 2005
13,887
2,162
3,358
fft17_mf111813.Jpeg

Avustralya'da bir hayvanat bahçesine gizlice giren 7 yaşındaki çocuk, nadir görülen hayvanları öldürdü, bazılarını da timsaha yedirdi.

Olay, ülkenin kuzeyindeki Alice Springs kentinin Sürüngen Merkezi'nde meydana geldi. Güvenlik kameraları, çocuğun gizlice hayvanat bahçesine girdiğini ve alarmlara yakalanmadan ilerlediğini gösteriyor. Yedi yaşındaki erkek çocuk, bunu izleyen yarım saat boyunca tam 13 hayvan öldürdü.

Bunlardan bazılarını taşla vurarak, bazılarını da canlı canlı timsah kafesini çevreleyen iki çitin üzerinden timsahlara atıp yem ederek öldüren çocuğun, bu sırada gülümsediği de kameralardan görüldü. Alice Springs Sürüngen Merkezi'nin yetkilileri, olay karşısınad şaşkın. Görevliler, "yedi yaşında bir çocuğun, bu kadar kısa sürede, bu kadar büyük ziyana yol açması inanılmaz" diyor.

Çocuk mahkemeye verilemeyecek kadar küçük olduğu için, yetkililer, şimdi ona gözkulak olmayan ailesini dava etmeyi düşünüyor. Ölen hayvanlar arasında bir kaplumbağa, dört mavi dilli kertenkele, iki sakallı ejder, iki dikenli şeytan kertenkelesi ve 20 yaşındaki bir iguana da bulunuyor.
Hayvanat Bahçesi Müdürü Rex Neindorf ölen hayvanlardan çoğunun nadir bulunan ya da ergin hayvanlar olduğunu ve bu yüzden de telafi edilemeyecek kayıplar olduğunu söyledi.

Bir ara 3,3 metrelik tuzlu su timsahı "Terry"nin yanına girmeye çalışan çocuğun, polisteki sorgusu sırasında içine kapanıp tek kelime etmediği belirtiliyor.

Kaynak: Milliyet

Stone

Profesör
21 Temmuz 2008
2,773
10
218
Bu çocuk bu yaşta böyleyse ilerisini ben düşünemiyorum :S

doctor

Asistan
19 Haziran 2007
437
3
0
Mutlaka izlediği bir filmden etkilenmiştir. İleriye dönük seri katil olabilecek potansiyele sahip. Zaten bir çok seri katil çocukken benzer davranışlar göstermişlerdir.

chimera

Dekan
Emektar
24 Kasım 2006
8,773
574
0
İlginç bir şahsiyetmiş kendisi... Yaşı ufak diye bırakmasınlar tabi elbet büyüyecek bu çocuk. Gereken ne ise yapılmalı.

doctor

Asistan
19 Haziran 2007
437
3
0
kendini de atsaymış. allah akıl fikir versin ne diyim...

Daha çocuk ama dikkat et. Tekrar kazanılabilir.İçindeki o potansiyel, faydalı eğilimlere doğru yeniden yönlendirilebilir.

Ama bu potansiyel asla tamamen silinemez. Sadece iyileştirilebilir..

31 Aralık 2007
17,485
188
243
Daha çocuk ama dikkat et. Tekrar kazanılabilir.İçindeki o potansiyel, faydalı eğilimlere doğru yeniden yönlendirilebilir.
walla ne yalan söyliyim ben çocukları pek sevmem. kendim de çocuk oldum ama bu yeni nesli hiç sevmiyorum. çünkü yeni nesil çok bilinçsiz ve kötü örneklerin etkisi altında yetişiyor. belki de tepkim bundan olsa derek...

legolas4444

Profesör
1 Mayıs 2008
1,367
16
218
bu ne biçim çocuk..Çok şaşırdım. Gerçekten başlığın hakkını vermiş. oha ya..

RadioHead

Asistan
18 Ağustos 2008
386
4
0
suçu çocuga bırakmak yanlış çünkü o doğduğunda tertemiz ama sonra kirleniyorlar beyazken siyah oluveriyorlar yazık onu yetiştirenler nasıl insanlar(!) acaba?