Kötümüyüm Çok Kötümüyüm?

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
2 yıla yakındır beraber çalıştığımız bir arkadaşım işten ayrılmaya karar verdi.. Kendine göre farklı bir kariyer yolu..
Diğer arkadaşlar ona sürpriz bir veda gecesi yapmaya karar verdi.
Hani olur ya finansman ortaktır, herkes onunla olan anılarını konuşur, hediyelerini verir, başarılar diler, fotolar çekilir gibi durumlar işte..

Ben kendi payıma düşen herşeyi bir başka arkadaşımıza teslim ettim parasal anlamda.. Onun hoşuna gideceğini düşündüğüm bir hediyeyi de..
Ama geceye katılamayacağımı belirttim, oldukça inandırıcı bir mazeretle..

Aslında o gece orda olmamı engelleyecek çok ahım şahım bi mazeretim yok.
Ama gecenin son anlarında herkesin yaptığı duygusal konuşmalarda sıra bana geldiğinde yaşayacaklarımı düşündüm..

Kendimize göre zor anları paylaşmışız. Hastanesinden 10 saate yakın yolculuklara bi çuval anımız var ortak.
Ama düşünürken bile acıtan şeyleri cümlelere dökmek gerektiğinde içimdeki çocuğun gözleri dolacak büyük ihtimal.
Ve ele güne karşı beton görünmeye çalışsam da aslında gözlerimin nemlenebildiğini göstermek istemiyorum kimseye. Beraber çalıştığım arkadaşlara filan..

Bu vefasızlık mı doktor bey? Çok kötü bi arkadaşmıyım ben yaaaa?:helpsmilie:

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
değişik bir durum.kimisi vefasızlık olarak da algılayabilir kimisi de senn gibi de yaklaşabilir olaya.

ben de hiç öyle vedalara gelemem.
bence sen öyle düşünüyorsan iyi yapmışsın

bu arada mazeretin neydi?

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Hafta sonu bi yakınımı görmek için şehir dışına gideceğim filan dedim..
Haa yemin etsem başım ağrımaz, anne-babamı ziyarete gidebilirim :)

Öyle veda sahnelerini yaşamamak için daha uzağa bile gidebilirim..
Ya sanki arkadaşım ölüyo,bi daha görüşemeyeceğiz gibi aptalımsı bi psikoloji oldu bünyede nedense.. :(

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bugün öğleden sonra şirkette vedalaşma faslı vardı, çıkmak üzereyken yakalandım..
"Abi, yarın akşam arkadaşlar toplanalım diyorlar, ama sen gelemeyecekmişsin.. Keşke sen de gelsen!!" dedi arkadaşım..
Ve geceyi organize eden arkadaşlarda hem suçlu hem de suçlayan bakışlarla baktılar resmen :)
Of ulan Rıza durumu oldu bi anda..
Ve "ya ben Seda'ya demiştim, işimi hallettim yarın akşam için, geleceğim tabii ki!" cümlesi uçtu dilimden :)
(Seda bugün öğleden sonra izinliydi, uygun bi zamanda aradım,durumu anlattım, garibim kız "ben unuttum size söylemeyi" diyecek abisini kırmamak için :) )

Yarın gece prozac mı alayım başka bişey mi corpus hocam :) Veya ne yaşanacaksa eyvallah mı diyeyim?

ayhan.akyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
en iyisini yapmışsın veda muhabbetlerini sevmem
hele bazılarının yapmacık tavırlarını
vede hüngür hüngür
ben almıyım

findukfaresi

Dekan
Reaksiyon puanı
73
hmmm prozac alabilrsin ama yan tesirlerinden birisi şizofreni yapar diye biliyorum

denemeye değer çok güzel kafa yapıyo ve uyutuyo

tsewen

Doçent
Reaksiyon puanı
1
aga boşver mazareti git derdim ben olsam belki ilerde hatırlayacağın birşeyler daha olurdu

leylak

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bugün öğleden sonra şirkette vedalaşma faslı vardı, çıkmak üzereyken yakalandım..
"Abi, yarın akşam arkadaşlar toplanalım diyorlar, ama sen gelemeyecekmişsin.. Keşke sen de gelsen!!" dedi arkadaşım..
Ve geceyi organize eden arkadaşlarda hem suçlu hem de suçlayan bakışlarla baktılar resmen :)
Of ulan Rıza durumu oldu bi anda..
Ve "ya ben Seda'ya demiştim, işimi hallettim yarın akşam için, geleceğim tabii ki!" cümlesi uçtu dilimden :)
(Seda bugün öğleden sonra izinliydi, uygun bi zamanda aradım,durumu anlattım, garibim kız "ben unuttum size söylemeyi" diyecek abisini kırmamak için :) )

Yarın gece prozac mı alayım başka bişey mi corpus hocam :) Veya ne yaşanacaksa eyvallah mı diyeyim?

corpus, prozac vs vs almana gerek yok bence (o gün gectiyse bile almamaliydin)
cünkü cok sacma sen oraya oldun gibi gitmelisin!
o arkadasin seni taniyamaz..:innocent: