Öneri Kimseyle arkadaşlık kurmak istemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Abi selamlar yaşın benden büyük ama okurken çok fazla ortak yönümüz olduğunu farkettim bende üniversiteye kadar sevgili yapmayı düşünmüyorum saçma buluyorum kaderimizde yazılıysa döner dolaşır beni bulur diye düşünüyorum çoğu yaşıtım yeni nesil müzik dinliyor ama ben 80lerden 90lardan kalma müzik dinliyorum
Sen bulmak için çabalamazsan kaderinde yazılı olan sana denk gelmez kardeşim. Ayrıca eski şarkıları dinlemeyi sevenin sadece siz olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü çok büyük bir kesim aslında eski şarkıları daha çok seviyor. Birileriyle arkadaş olmak için de illa müzik zevkinizin aynı olması gerekmiyor. İnsanları farklılıklarıyla sevin ve sosyalleşin. Yaşınız büyüdükçe hata yaptığınızda size gösterilecek tahammül azalacak. Hata yapma yaşlarınızı kaçırmayın.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
İyi akşamlar SDN ailem. Size içimi dökmek istiyorum. Nedense yaşıtlarım gibi hiçbir arkadaşımla (!) dışarı çıkıp vakit geçirmek istemiyorum. Sürekli SDN, Technopat ve Overclockers UK'da takılıyorum. Yaşıtlarımın giydiği kıyafetlerden giyinmiyorum, yaşıtlarım gibi Allah'ın her gününü sosyal medyada geçirmiyorum, onların dinlediği müzikleri dinlemiyorum. Nedeni onların yaşam tarzını çok saçma bulmam. Zaten arkadaşım yok, çevremden asosyal gibi tepkiler alıyorum. Kimseyle konuşmak istemiyorum. Onlar sürekli saçma sapan internet kafelere giderken ben ya sanayide makine tamiri yapıyorum ya da otobanda 5. vitesle 180 km hızla araba sürüyorum. İlkokuldan beridir böyle, herkesin yaşam tarzını saçma buluyorum. İnsanlar artık çok güvenilmez buluyorum. Bir de sevgili yapma falan çıkarttılar. Bu yaşta nişanlıymış gibi birbirlerine aşkım falan diyorlar. Benim 25 yaşına kadar sevgili yapma amacım yok ve tamamen kendimi geliştirip yurtdışında yazılım okuyup ABD'de yazılım şirketi kurma hedefim var. Matematiğim ve İngilizcem korkunç derecede iyi, yavaş yavaş yazılım öğrenmeye başladım.
Artık bu dönemde canım dediğim bile arkamdan vurdu. Ama çevrem halden anlamıyor. Evde bilgisayarımda vakit geçirmeyi seviyorum. Sürekli baskı yiyorum ve gerçekten bıktım. Diyorum kimseyle arkadaşlık kurmak istemiyorum diye. SDN ve Technopat'taki Türk agalarım ve Overclockers UK'daki İngiliz agalarım bana yetiyor. Çevremden nasıl baskı yememeyi sağlayabilirim?
Zamanla düzelir. Günün birinde mutlaka sıkılmaya başlarsın. İnsan her şeyden bir süre sonra sıkılır.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,601
Bugün kavga ettim kimseyle artık arkadaşlık kurmak istemiyorum hâlâ anlamıyorlar. Kaçma talimatı verin bana.
Neden kavga ettin? Umarım kafada silmemişsindir herkesi. Arkadaşlığa ön yargılı olma. Ben de gerekmedikçe gereksiz insanlarla takılmam ama bu biraz fazla gibi.

jelibonlu makarna

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
46
Sen bulmak için çabalamazsan kaderinde yazılı olan sana denk gelmez kardeşim. Ayrıca eski şarkıları dinlemeyi sevenin sadece siz olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü çok büyük bir kesim aslında eski şarkıları daha çok seviyor. Birileriyle arkadaş olmak için de illa müzik zevkinizin aynı olması gerekmiyor. İnsanları farklılıklarıyla sevin ve sosyalleşin. Yaşınız büyüdükçe hata yaptığınızda size gösterilecek tahammül azalacak. Hata yapma yaşlarınızı kaçırmayın.
Benim dediğim örnektir sadece ama tavsiyeniz için çooook teşekkür ediyorum

beyzanurbaysan

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
218
Selamlar, çoğu kişi görüşünü belirtmiş ama bende birkaç şey eklemek istiyorum. Öncelikle herkesin yaşam tarzı ve olgunlaşma süreleri aynı olmayabiliyor. Bu kısır bir döngü şu ana kadar kimseden "küçüklüğümde rezil olmadığım, pişman olduğum bir an yaşamadım" cümlelerini duymadım. Hepimiz "abi ben küçükken şöyle yaptım nasıl yapmışım ya çoçukluk ergenlik" laflarını çokça duydum. O yüzden bırak herkes nasıl davranıyorsa davransın çünkü bunun önüne geçemezsin ve boş bir alana enerji harcamış olursun. Yalnız olmak hoşuna gidiyor olabilir ama unutma ki kimseyle çok da fazla samimiyet kurmadan sosyal ortamlara dahil olabilirsin. Bu durum senin kendini daha iyi ifade edebilmeni, sorumluluk alma bilincini aynı zamanda da network'unu çokça geliştirir. Çok güzel bir hayalin var ama arkadaşların da dediği gibi eğer bu mesleği tek başına bir odaya tıkılarak yapmayacaksan ki yapamazsın büyük ihtimalle, o yüzden insanlarla sürekli iletişim halinde olman gerekir. eğer şu an kendini herkesten soyutlarsan bir süre sonra bu durumu toparlamak senin için zor olabilir.

Son düzenleme:

Sdnmoduçöp

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
16
Hiç sorma hocam, Alfa Romeo 166 ile makas atıyorum. ?
İyi halt ediyon kendini düşünmüyon bari trafikteki diğer insanları düşün . Terbiye görmek şart . Zamanında alamamışsın milleti beğenmiyosun bir de. İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır demişler de sana az gelir bu. Zaten ergensin daha çok yolun var . Daha etrafındakilerin bile karakteri belli değil oturmamış . Daha evdekileri benimseyememişsin. Su testisi su yolunda kırılır. Bu gidiş iyi değil.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
O işler öyle olmuyor.Yaş 14,tam da dünyayı kurtarma ihtimalinin olduğunu ''sanma'' yaşları aralığındasın.Değişicek fikirlerin kafa yapın merak etme.Yaşıtlarını saçma bulman tamamen orjinalliğe ve marjinalliğe olan özlem ve hevesinden kaynaklanıyor.IQ testine de takılma.Emin ol istersen 500 IQ ol,sen etrafındaki 5 insanın ortalamasısın.Daha fazlası değilsin ve olamayacaksın da ne yazık ki.Senin,benim ve diğerleri gibi sivrilmiş,girişimci tipler,bundan bir 20-25 sene kadar önce senin dediğin kadar hızlı yükselip bişeyler yapabilirdi.Çünkü hiçbirşey yoktu piyasada,ne olduysa şu süre zarfında oldu ve bitti.Neyse,uzun uzun bunu sana anlatsam da,anlamayacaksın.Çünkü ben de anlamıyordum :)
Fazla Forza oynuyorsun,bence spora gitmeli,yürüyüş yapmalı,durumun müsait ise biletli,değil ise biletsiz panellere,konuşmacı gösterilerine,ekonomi ve girişimcilik üzerine yapılan sunumlara katılıp bol bol deneyim kazanabilirsin.Karnını ne SDN,ne o ingiliz çaycılar,ne de Alfa romeo doyurmayacak,haberin olsun.(Benzinin litresinden haberin var mı :) )
Saygılar.
Yapılacak herşey çoktan yapıldı gibi bir düşünce çok yanlış hocam her an birisi birşeyler çıkarabilir. @Herobrine Ergenler genel olarak saçma davranışlarda bulunuyor. @Mr.STH Hocam Mark Twain İnsan Nedir kitabını mı okudunuz ? Cevher işlemeye devam ediyor işlenişini şuanda kendisi değiştirebilir. Nükleer Füzyonda adı geçen bir insan olabilir,Siber güvenlikte beyin çiplerine güvenlik üreten bir yazılımcı olabilir,Neuralink tabanlı oyunların başlatıcısı olabilir. Gelecek çok değişken gözüküyor. Yapay zeka,Neuralink,Nükleer Füzyon ver diğer birçok şey geleceği ve sektörleri değiştirecek fırsat doğuyor hocam yani :D
@Herobrine Sen kendini geliştiriyorsun bu çok güzel birşey yaşıtların daha başka işlerle ilgileniyordur büyük ihtimalle. Lisede sigara içen çok fazla insan var sigara içmeyi kendilerinin bir ayrıcalıkları olarak görüyorlardır belkide ki bu çok yanlış birşey :D Ergenlik dönemini diğerleri gibi boş değil kendini geliştirerek geçiriyorsun. Barış Özcanın da dediği gibi bu yıl kendine bir sözcük belirler bence bir çizgin olsun.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Arkadaşların evini bilmiyorsa evine kaç ama mahalleni bir kaç kez turla biliyorlarsa polise şikayet edebilirsin.
Hocam öyle değil. Sanal mecradan kavga ettim. WP'den.

Ayrıca bazı abilerim ve ablalarım kendi düşüncelerini paylaşmışlar. Sizin önerilerinizi dikkate alacağım. @beyzanurbaysan'ın dediği gibi gerçek arkadaşlarımla sosyete takılmayı düşünüyoruz. Çevremde yazılım öğrenmeyen ve bilen olmadığı için tek başıma yoluma devam edeceğim şuanlık. Yazılım ile ilgilenen arkadaşlar bulmaya çalışacağım.

DragonSlayer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Hocam öyle değil. Sanal mecradan kavga ettim. WP'den.

Ayrıca bazı abilerim ve ablalarım kendi düşüncelerini paylaşmışlar. Sizin önerilerinizi dikkate alacağım. @beyzanurbaysan'ın dediği gibi gerçek arkadaşlarımla sosyete takılmayı düşünüyoruz. Çevremde yazılım öğrenmeyen ve bilen olmadığı için tek başıma yoluma devam edeceğim şuanlık. Yazılım ile ilgilenen arkadaşlar bulmaya çalışacağım.
Anladım.

Snziy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
daha ergenliğe yeni girmişsin sen 17 18 yaşında gel bu sefer eve adımını atmazsın ben 17 yaşındayım sabah 1 akşam 6, akşam yemeği yiyip 7.30 akşam 10 11 e kadar sokaklardayım duman bağımlısıyım gayette hoşuma gidiyor sen daha çocuksun bunları bizde yaşadık daha önünde 1 dönem var :)

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
duman bağımlısıyım gayette hoşuma gidiyor
Bence bu hiç iyi birşey değil. Bencesi yok direkt iyi birşey değil hoşa gidilecek birşeyde değil. İçindeki nikotin bağımlılık yapıyor. Belli ki sizin ergenliğiniz ile @Herobrine ergenliği farklı. Sigara ne yav ? :D Aklını kullanan her insan içmemesi gerektiğini bilir.

Snziy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence bu hiç iyi birşey değil. Bencesi yok direkt iyi birşey değil hoşa gidilecek birşeyde değil. İçindeki nikotin bağımlılık yapıyor. Belli ki sizin ergenliğiniz ile @Herobrine ergenliği farklı. Sigara ne yav ? :D Aklını kullanan her insan içmemesi gerektiğini bilir.
çevre :)

Her şey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
99
Seninki hayattan kaçış. İnsan demek hayat demektir.
Eğer bu denli soyutlarsan kendini nasıl hata yapacak ve kendini bulacaksın ? Nasıl tecrübe kazanacaksın ?

Her insan senin tercihine göre şekil alamaz. Tercih ettiklerin bile zamanla değişir. Çok doğru bulmadım bu düşünceni. İnsanlara her zaman ihtiyacın olacak hayat insanlardan kaçarak değil aksine insanlarla iç içe olarak öğrenilir.

Ayrıca seninde kendine ve çevrene kendini tanımlaman için kendini iyi ifade etmen gerekir o yüzden sessiz ve asosyal olmak seni dibe çeker.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
5 tane arkadaşım var gezdik eğlendik. Hepsi eski arkadaşlarım. Sınıf arkadaşlıkları boş.