Öneri Kimseyle arkadaşlık kurmak istemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
İyi akşamlar SDN ailem. Size içimi dökmek istiyorum. Nedense yaşıtlarım gibi hiçbir arkadaşımla (!) dışarı çıkıp vakit geçirmek istemiyorum. Sürekli SDN, Technopat ve Overclockers UK'da takılıyorum. Yaşıtlarımın giydiği kıyafetlerden giyinmiyorum, yaşıtlarım gibi Allah'ın her gününü sosyal medyada geçirmiyorum, onların dinlediği müzikleri dinlemiyorum. Nedeni onların yaşam tarzını çok saçma bulmam. Zaten arkadaşım yok, çevremden asosyal gibi tepkiler alıyorum. Kimseyle konuşmak istemiyorum. Onlar sürekli saçma sapan internet kafelere giderken ben ya sanayide makine tamiri yapıyorum ya da otobanda 5. vitesle 180 km hızla araba sürüyorum. İlkokuldan beridir böyle, herkesin yaşam tarzını saçma buluyorum. İnsanlar artık çok güvenilmez buluyorum. Bir de sevgili yapma falan çıkarttılar. Bu yaşta nişanlıymış gibi birbirlerine aşkım falan diyorlar. Benim 25 yaşına kadar sevgili yapma amacım yok ve tamamen kendimi geliştirip yurtdışında yazılım okuyup ABD'de elektrik/elektronik şirketi kurma hedefim var. Matematiğim ve İngilizcem korkunç derecede iyi, yavaş yavaş yazılım öğrenmeye de başladım.
Artık bu dönemde canım dediğim bile arkamdan vurdu. Ama çevrem halden anlamıyor. Evde bilgisayarımda vakit geçirmeyi seviyorum. Sürekli baskı yiyorum ve gerçekten bıktım. Diyorum kimseyle arkadaşlık kurmak istemiyorum diye. SDN ve Technopat'taki Türk agalarım ve Overclockers UK'daki İngiliz agalarım bana yetiyor. Çevremden nasıl baskı yememeyi sağlayabilirim?

Son düzenleme:

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,565
İyi akşamlar SDN ailem. Size içimi dökmek istiyorum. Nedense yaşıtlarım gibi hiçbir arkadaşımla (!) dışarı çıkıp vakit geçirmek istemiyorum. Sürekli SDN, Technopat ve Overclockers UK'da takılıyorum. Yaşıtlarımın giydiği kıyafetlerden giyinmiyorum, yaşıtlarım gibi Allah'ın her gününü sosyal medyada geçirmiyorum, onların dinlediği müzikleri dinlemiyorum. Nedeni onların yaşam tarzını çok saçma bulmam. Zaten arkadaşım yok, çevremden asosyal gibi tepkiler alıyorum. Kimseyle konuşmak istemiyorum. Onlar sürekli saçma sapan internet kafelere giderken ben ya sanayide makine tamiri yapıyorum ya da otobanda 5. vitesle 180 km hızla araba sürüyorum. İlkokuldan beridir böyle, herkesin yaşam tarzını saçma buluyorum. İnsanlar artık çok güvenilmez buluyorum. Bir de sevgili yapma falan çıkarttılar. Bu yaşta nişanlıymış gibi birbirlerine aşkım falan diyorlar. Benim 25 yaşına kadar sevgili yapma amacım yok ve tamamen kendimi geliştirip yurtdışında yazılım okuyup ABD'de yazılım şirketi kurma hedefim var. Matematiğin ve İngilizcem son derece iyi, yavaş yavaş yazılım öğrenmeye başladım.
Artık bu dönemde canım dediğim bile arkamdan vurdu. Ama çevrem halden anlamıyor. Evde bilgisayarımda vakit geçirmeyi seviyorum. Sürekli baskı yiyorum ve gerçekten bıktım. Diyorum kimseyle arkadaşlık kurmak istemiyorum diye. SDN ve Technopat'taki Türk agalarım ve Overclockers UK'daki İngiliz agalarım bana yetiyor. Çevremden nasıl baskı yememeyi sağlayabilirim?
Bendensin kardeş, aynen devam ? ? ?
Biz doğru yoldayız.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Biz doğru yoldayız. (Yine de herkesi baştan silme ha, önce tanımaya çalış ?)
Hocam herkesin gerçek yüzünü gördükten sonra 5-6 kişi haricinde kimseye değer vermiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fazla merhamet vatana ihanettir.

Biz doğru yoldayız.
Ve hocam yalnız kalınca gerçekten 1 gram bile sıkılmıyorum. Sorun bende mi bilmiyorum.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,565
Hocam herkesin gerçek yüzünü gördükten sonra 5-6 kişi haricinde kimseye değer vermiyorum.

Fazla merhamet vatana ihanettir.
Kimseye aldırma direkt kapalı olma iç yüzlerini görünce bırak gitsin. Ben de aynı durumdayım 2-3 agam ve kuzenlerim var gerisi umurumda değil. Ama cidden iyi birini tanısam dost olurum. Bu devir çıkarcılık ve menfaat devri. Samimi ve ömürlük değilse kimseye bağlanmamayı daha mantıklı buluyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Insanlarin yasam tarzlarina takilma. Kimsenin yasayis seklini de kucumseme. Kendini de onlardan ayristirarak onlar kotu ben iyiyim dusuncesine kapilma. Birak herkes nasil istiyorsa oyle yasasin. Fikirlerinin uyusmadigi insanla fazla muhabbet etmezsin olur biter. Bunlar tamamen zevkler ve renkler tartisilmaz meselesi. Benim 25 yasima kadar sevgili yapma hedefim yok, birbirlerine nisanliymis gibi askim falan diyorlar. Bunlara bu kadar takilma. Genclik yillarinda sevgili yapmak kadar dogal bir sey yok. Ergenlik adi ustunde. Yani ergenlik herkes aptalca davranislar sergiler bunlar oldukca dogal ve hayatin akisinda olan seyler. Yoksa o cagda sevgili olanlar da elbet biliyor evlenmeyeceklerini :D Kendine bu tarz kisitlamalar koyma. Kafana uyanla takil uymayanla cok takilma kimsenin de yaptiklarini surekli yargilama bos ver kendi isine bak. Otobanda 180'le araba surunce cool olmuyorsun neticede. Ayrica yazilim istiyorum diyorsun, inanilmaz bir sosyallik istiyor mesela bu meslek. Daha yasin cok genc ileride dusuncelerin cok degisir merak etme.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,834
25 yaşına kadar yalnız kalmayı düşünebilirsin fakat 25 yaşından sonra nasıl ilişki yapmayı düşünüyorsun kardeşim? Parayı, mesleği bulduktan sonra gerisi kolay sanıyorsan o işler pek de öyle olmuyor. Gold digger seviyorsundur belki, ona karışamam. Kesinlikle bu yaşta kendini bu kadar geliştirmen güzel bir şey fakat çevrenle ilişkini yine de kesme.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Bunu demek için biraz erken sanki. Bende 9.sınıfın 2.dönemine kadar böyle düşünüyordum ama üçgenlere geçince tüm fikirlerim değişmişti
Hocam türev integral yapıyorum. Bu yaş için çok erken değil mi? ?

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
9,431
İyi akşamlar SDN ailem. Size içimi dökmek istiyorum. Nedense yaşıtlarım gibi hiçbir arkadaşımla (!) dışarı çıkıp vakit geçirmek istemiyorum. Sürekli SDN, Technopat ve Overclockers UK'da takılıyorum. Yaşıtlarımın giydiği kıyafetlerden giyinmiyorum, yaşıtlarım gibi Allah'ın her gününü sosyal medyada geçirmiyorum, onların dinlediği müzikleri dinlemiyorum. Nedeni onların yaşam tarzını çok saçma bulmam. Zaten arkadaşım yok, çevremden asosyal gibi tepkiler alıyorum. Kimseyle konuşmak istemiyorum. Onlar sürekli saçma sapan internet kafelere giderken ben ya sanayide makine tamiri yapıyorum ya da otobanda 5. vitesle 180 km hızla araba sürüyorum. İlkokuldan beridir böyle, herkesin yaşam tarzını saçma buluyorum. İnsanlar artık çok güvenilmez buluyorum. Bir de sevgili yapma falan çıkarttılar. Bu yaşta nişanlıymış gibi birbirlerine aşkım falan diyorlar. Benim 25 yaşına kadar sevgili yapma amacım yok ve tamamen kendimi geliştirip yurtdışında yazılım okuyup ABD'de yazılım şirketi kurma hedefim var. Matematiğim ve İngilizcem korkunç derecede iyi, yavaş yavaş yazılım öğrenmeye başladım.
Yaşıtlarında bu duygu var. Geçiyor sonra düzelirsin. Yada düzelmeyedebilirsin. Ama bunların çoğu yaşının verdiği istek ve heves. Geçer umarım.

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
İyi akşamlar SDN ailem. Size içimi dökmek istiyorum. Nedense yaşıtlarım gibi hiçbir arkadaşımla (!) dışarı çıkıp vakit geçirmek istemiyorum. Sürekli SDN, Technopat ve Overclockers UK'da takılıyorum. Yaşıtlarımın giydiği kıyafetlerden giyinmiyorum, yaşıtlarım gibi Allah'ın her gününü sosyal medyada geçirmiyorum, onların dinlediği müzikleri dinlemiyorum. Nedeni onların yaşam tarzını çok saçma bulmam. Zaten arkadaşım yok, çevremden asosyal gibi tepkiler alıyorum. Kimseyle konuşmak istemiyorum. Onlar sürekli saçma sapan internet kafelere giderken ben ya sanayide makine tamiri yapıyorum ya da otobanda 5. vitesle 180 km hızla araba sürüyorum. İlkokuldan beridir böyle, herkesin yaşam tarzını saçma buluyorum. İnsanlar artık çok güvenilmez buluyorum. Bir de sevgili yapma falan çıkarttılar. Bu yaşta nişanlıymış gibi birbirlerine aşkım falan diyorlar. Benim 25 yaşına kadar sevgili yapma amacım yok ve tamamen kendimi geliştirip yurtdışında yazılım okuyup ABD'de yazılım şirketi kurma hedefim var. Matematiğim ve İngilizcem korkunç derecede iyi, yavaş yavaş yazılım öğrenmeye başladım.
Hepsi fazla zekadan kaynaklı çok takma bence?

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,565
Insanlarin yasam tarzlarina takilma. Kimsenin yasayis seklini de kucumseme. Kendini de onlardan ayristirarak onlar kotu ben iyiyim dusuncesine kapilma. Birak herkes nasil istiyorsa oyle yasasin. Fikirlerinin uyusmadigi insanla fazla muhabbet etmezsin olur biter. Bunlar tamamen zevkler ve renkler tartisilmaz meselesi. Benim 25 yasima kadar sevgili yapma hedefim yok, birbirlerine nisanliymis gibi askim falan diyorlar. Bunlara bu kadar takilma. Genclik yillarinda sevgili yapmak kadar dogal bir sey yok. Ergenlik adi ustunde. Yani ergenlik herkes aptalca davranislar sergiler bunlar oldukca dogal ve hayatin akisinda olan seyler. Yoksa o cagda sevgili olanlar da elbet biliyor evlenmeyeceklerini :D Kendine bu tarz kisitlamalar koyma. Kafana uyanla takil uymayanla cok takilma kimsenin de yaptiklarini surekli yargilama bos ver kendi isine bak. Otobanda 180'le araba surunce cool olmuyorsun neticede. Ayrica yazilim istiyorum diyorsun, inanilmaz bir sosyallik istiyor mesela bu meslek. Daha yasin cok genc ileride dusuncelerin cok degisir merak etme.
Ergenlik ve sevgili olma konusuna katılmıyorum. Bende ergenim o zaman ve bugüne kadar sevgilim olmadı ve gayet memnunum. Ergenlikte aptalca davranışlar olmaz aksine insan aklını kullanmaya başlar bana göre. Bu biraz ergenlere bahane oluyor günümüzde. Ayrıca gerçek olmayan sevgi ne kadar mutlu edebilir insanı? Yine de görüşünüze saygı duyuyorum, kavgacı bir tarz olarak algılamayın. Diğer bazı görüşlerinize katılıyorum.

Alanur Erdemir

Admin
SDN
Reaksiyon puanı
9,431
Yaş grubun 2ye ayrılıyor @Herobrine
Bir yanı senin olmak istemediğin sevmediğin cringe bulduğun ergen dediğin taraf
Bir yanı onlardan ayrı kalmaya onlardan olmamaya çalışan ve daha olgun olan taraf. Sen onlardansın. Takma kafaya zamana bırak düzelir herşey zamanla.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,565
Yaş grubun 2ye ayrılıyor @Herobrine
Bir yanı senin olmak istemediğin sevmediğin cringe bulduğun ergen dediğin taraf
Bir yanı onlardan ayrı kalmaya onlardan olmamaya çalışan ve daha olgun olan taraf. Sen onlardansın. Takma kafaya zamana bırak düzelir herşey zamanla.
Ben düzeleceğinden yana ümitli değilim, yaşları 18 olmuş hala aynılar. Kafalarını kullanamıyorlar galiba

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ergenlik ve sevgili olma konusuna katılmıyorum. Bende ergenim o zaman ve bugüne kadar sevgilim olmadı ve gayet memnunum. Ergenlikte aptalca davranışlar olmaz aksine insan aklını kullanmaya başlar bana göre. Bu biraz ergenlere bahane oluyor günümüzde. Ayrıca gerçek olmayan sevgi ne kadar mutlu edebilir insanı? Yine de görüşünüze saygı duyuyorum, kavgacı bir tarz olarak algılamayın. Diğer bazı görüşlerinize katılıyorum.

Lise aski diye bir sey vardir. Gercek sevgi, asik olma degildir bunlar zaten. Eglencedir. Buyudukten sonra o gunlere donup baktiginda tebessum edersin. Bu kadar ciddiye almaya gerek yok her seyi. Ergenlik deli doluluk, hata yapma yasidir. Gayet de aptalca davranislar olur. Pek bir sorumlulugun yoktur, hayati yeni kesfetme asamasindasindir. O zaman farkina varmazsin sadece. Emin ol senin de sana gore normal baskasina gore aptalca davranislarin olmustur. Yani beyaz - siyah gibi keskin bir sey degildir. Onemli olan insanin kendi kafa dengi insanlari bulmasi, kendisini gelistirmesi ve nasil istiyorsa o sekilde eglenmesi. Bu dogrudur, bunu yaparsan soyledir gibi keskin hatlarla ayiramayiz pek.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,565
Lise aski diye bir sey vardir. Gercek sevgi, asik olma degildir bunlar zaten. Eglencedir. Buyudukten sonra o gunlere donup baktiginda tebessum edersin. Bu kadar ciddiye almaya gerek yok her seyi. Ergenlik deli doluluk, hata yapma yasidir. Gayet de aptalca davranislar olur. Pek bir sorumlulugun yoktur, hayati yeni kesfetme asamasindasindir. O zaman farkina varmazsin sadece. Emin ol senin de sana gore normal baskasina gore aptalca davranislarin olmustur. Yani beyaz - siyah gibi keskin bir sey degildir. Onemli olan insanin kendi kafa dengi insanlari bulmasi, kendisini gelistirmesi ve nasil istiyorsa o sekilde eglenmesi. Bu dogrudur, bunu yaparsan soyledir gibi keskin hatlarla ayiramayiz pek.
Yani sevgili olma konusu dışında yine katılıyorum size. ? Benimde kendimce saçmalıklarım illaki vardır. Hata yapmakta öyle.
Yine de bana boş bir heves gibi geliyor sevgili işleri. Çorapmış gibi sevgili değişiyorlar aylık, etik bulmuyorum. Kendini geliştirmeye yönelik olmak en mantıklısı. Gerçekten aşık oldum diyene lafım yok.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Yani sevgili olma konusu dışında yine katılıyorum size. ? Benimde kendimce saçmalıklarım illaki vardır. Hata yapmakta öyle.
Yine de bana boş bir heves gibi geliyor sevgili işleri. Çorapmış gibi sevgili değişiyorlar aylık, etik bulmuyorum. Kendini geliştirmeye yönelik olmak en mantıklısı. Gerçekten aşık oldum diyene lafım yok.

Ben bunu universite oncesi ve sonrasi olarak ayiriyorum sahsen. Universitesi oncesi biraz daha eglence amacli oluyor sevgililik olayi. Karsi cinsin dusuncelerini, davranis seklini yeni yeni kesfetmeye basliyorsun. Ciddi bir sey yok. Bu seviyede insanlar genelde yanliz kalma korkusuyla bir sekilde sevgilim olsun da nasil olursa olsun mantigi gudebiliyor. O konuda sana katiliyorum ama dedigim gibi lise cagi daha hicbir sey ciddi degil. Esas iliskiler universiteden itibaren basliyor. O zaman tabi ki iliskiler daha komplike hale geliyor, daha buyuk kaziklar yiyorsun, daha fazla tecrube ediniyorsun gibi gibi. Hepsini deneyimlemek lazim ki hepsinden bir ders cikarasin diyeyim :D Yoksa bu flortluk, ayni anda birden fazla kisiyle konusma vb. gibi durumlari ben de tasvip etmiyorum sahsen.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Sizce yalnız kalmak mı daha iyi yoksa günümüz neslinden arkadşalık kurmak mı?

《AKİF》??

DM'den bilgi verilmiştir
Reaksiyon puanı
469
Hiç sorma hocam, Alfa Romeo 166 ile makas atıyorum. ?
Ben de daha önce 156 sürdüm hoca, 1.6 TS motor. Daha evvel otobanda sol şerittekilerin arkasına yaklaşınca, direkt sağ çekiyorlardı, çok zevkliydi. (O sırada tabi ben sürmüyordum, yandaydım uzun yol gidiyorduk.)
5 vites ama 240 görebilen mükəmməl bi icat.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Değer verdiğim 2 arkadaş beni internet kafeye davet etti. Bumlar 6 kişi gidecekler. Aralarında Şeytan'dan daha nefret ettiğim bir erkeksi var. 7/24 dalga geçiyor. Bir de bunlar FIFA 23 oynayacakmış. Kendi bilgisayarımda da var. Gitmek mantıklı mı sizce?