Öneri Kimseyle arkadaşlık kurmak istemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,555
Sizce yalnız kalmak mı daha iyi yoksa günümüz neslinden arkadşalık kurmak mı?
Günümüz nesli deyip herkesi tümden kestirip atma ama. Kriterlerin ne bilmiyorum ama direkt herkesi reddetme yani. Bana kalırsa yalnızlık daha iyi. Yalnız kalabilen, yalnızken mutlu olmayı başarabilen birini kimse yıkamaz bana göre.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Günümüz nesli deyip herkesi tümden kestirip atma ama. Kriterlerin ne bilmiyorum ama direkt herkesi reddetme yani. Bana kalırsa yalnızlık daha iyi. Yalnız kalabilen, yalnızken mutlu olmayı başarabilen birini kimse yıkamaz bana göre.
Yalnız kalırken kafamı dinliyorum ve daha mutluyum.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,555
Değer verdiğim 2 arkadaş beni internet kafeye davet etti. Bumlar 6 kişi gidecekler. Aralarında Şeytan'dan daha nefret ettiğim bir erkeksi var. 7/24 dalga geçiyor. Bir de bunlar FIFA 23 oynayacakmış. Kendi bilgisayarımda da var. Gitmek mantıklı mı sizce?
Neden söylemiyorsun, bu arkadaş beni rahatsız ediyor diyebilirsin. Hiç çekinmeden söyle arkadaşlarına. Durumu anlat.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Bir insanın hayatında ne kadar insan varsa kendine az zaman ayırır. Az insan çok huzur vallahi.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,884
Değer verdiğim 2 arkadaş beni internet kafeye davet etti. Bumlar 6 kişi gidecekler. Aralarında Şeytan'dan daha nefret ettiğim bir erkeksi var. 7/24 dalga geçiyor. Bir de bunlar FIFA 23 oynayacakmış. Kendi bilgisayarımda da var. Gitmek mantıklı mı sizce?
Dalga geçiyorsa seni zayıf görüyordur. Dişlerini göstermen lazım. Ayrıca gitmeni tavsiye ederim, ne olursa olsun dışarıda aktivite yapman lazım. Eve kapanmayı kendine şart koşma. :)

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Neden söylemiyorsun, bu arkadaş beni rahatsız ediyor diyebilirsin. Hiç çekinmeden söyle arkadaşlarına. Durumu anlat.
Hakan abi sana bir şey soracağım. Şimdi senin sevmediğin bir kişi olsun. Sen bu kişiyle kavga ettin diyelim. Senle hiç konuşmaz ve bütün ilişkisini keser. Ama benim o arkadaş bozmasının beyni ise tam tersinden çalışıyor. Kavga edersin. Ettikten sonra konuşmaması gerekirken bütün gün uğraşıp laf atınca kafaya 1-2 yumruk indiren bir tip. Sonra hocaya gidip ağlayıp acıtasyon yapıyor. Arkadaş 185 ama beyninde herhangi bir gelişim yok.

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,555
Bir insanın hayatında ne kadar insan varsa kendine az zaman ayırır. Az insan çok huzur vallahi.
Sonuna kadar katılıyorum. Hayat bize değer vermeyen bizi anlamayan kişilere 1 dakika ayırmak için bile çok kısa. Ben huzur arıyorum. Kendini gerçekleştirmek.. Yaşamın değerini ve amacını bulmak. Hepimizin kendini dinlemeye ihtiyacı var.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Dalga geçiyorsa seni zayıf görüyordur. Dişlerini göstermen lazım. Ayrıca gitmeni tavsiye ederim, ne olursa olsun dışarıda aktivite yapman lazım. Eve kapanmayı kendine şart koşma. :)
Hocam eve kapandığım yok. 30-40 yaş insanlarla vakit geçirmeyi daha çok seviyorum. Allah o elektriği bulandan razı olsun. Bir voltmetre, bir adet ayarlanabilir güç kaynağı en sevdiğim aktivite. ?

Alparslan 1905

Doçent
Reaksiyon puanı
1,555
Hakan abi sana bir şey soracağım. Şimdi senin sevmediğin bir kişi olsun. Sen bu kişiyle kavga ettin diyelim. Senle hiç konuşmaz ve bütün ilişkisini keser. Ama benim o arkadaş bozmasının beyni ise tam tersinden çalışıyor. Kavga edersin. Ettikten sonra konuşmaması gerekirken bütün gün uğraşıp laf atınca kafaya 1-2 yumruk indiren bir tip. Sonra hocaya gidip ağlayıp acıtasyon yapıyor. Arkadaş 185 ama beyninde herhangi bir gelişim yok.
Aga ne diyeyim şimdi. ?
Bu tip insanlar her yerde var. İnan bende bıkmış durumdayım. Bu tatil ilaç gibi geldi. Kötü yanı bitecek olması. ?

Edit: Adım Hakan değil aslında ?
Hakan ismini sevdiğim için kullanıyorum. ?

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,884
Hocam eve kapandığım yok. 30-40 yaş insanlarla vakit geçirmeyi daha çok seviyorum.
Erken olgunlaşma iyi bir şey değil. Senin yaşındaki gençler gibi bir genç hayatının tadını da tatman gerekiyor fakat zamanla bunun farkına varacaksın. Şu anda gayet rahat şekilde bunları söyleyebiliyorsun fakat yaşın dolayısıyla tahmin ediyorum ki bunları düşünmek için daha çok zamanın olacak. Şu anki özelliklerini tamamıyla kaybetmeyebilirsin fakat birçok kararında değişiklik olacağını düşünüyorum. Ergenlik böyle bir şey.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Aga ne diyeyim şimdi. ?
Bu tip insanlar her yerde var. İnan bende bıkmış durumdayım. Bu tatil ilaç gibi geldi. Kötü yanı bitecek olması. ?

Edit: Adım Hakan değil aslında ?
Hakan ismini sevdiğim için kullanıyorum. ?
Sorması ayıp gerçek ismin nedir hocam?

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,574
Ben de öyleyim. Yaşıtlarımın cringe tavırlarından, saçma alışkanlıklarından iğreniyorum. Bence yanlızlık güzel ama abartmamak lazım. 3-5 arkadaşım var değer verdiğim, yeterli.

Rufiq Cavadov

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben de öyleyim. Kendime kapalı bir insanım. Herşeyden uzak biriyim. Ama ağdan asla!

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994

Sevdigin 2 arkadasin varsa bence git. Diger 3 kisiyle tanisirsin hem. Surekli dalga gecen arkadasla fazla muhatap olma, sana bir sey derse de cevap vermekten cekinme. Herkesle iyi anlasacaksin diye bir kaide yok. Is hayati hep boyle gicik oldugun insana gulmek zorundasin mesela yapacak bir sey yok. Ben git derim.

Mr.STH

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
O işler öyle olmuyor.Yaş 14,tam da dünyayı kurtarma ihtimalinin olduğunu ''sanma'' yaşları aralığındasın.Değişicek fikirlerin kafa yapın merak etme.Yaşıtlarını saçma bulman tamamen orjinalliğe ve marjinalliğe olan özlem ve hevesinden kaynaklanıyor.IQ testine de takılma.Emin ol istersen 500 IQ ol,sen etrafındaki 5 insanın ortalamasısın.Daha fazlası değilsin ve olamayacaksın da ne yazık ki.Senin,benim ve diğerleri gibi sivrilmiş,girişimci tipler,bundan bir 20-25 sene kadar önce senin dediğin kadar hızlı yükselip bişeyler yapabilirdi.Çünkü hiçbirşey yoktu piyasada,ne olduysa şu süre zarfında oldu ve bitti.Neyse,uzun uzun bunu sana anlatsam da,anlamayacaksın.Çünkü ben de anlamıyordum :)
Fazla Forza oynuyorsun,bence spora gitmeli,yürüyüş yapmalı,durumun müsait ise biletli,değil ise biletsiz panellere,konuşmacı gösterilerine,ekonomi ve girişimcilik üzerine yapılan sunumlara katılıp bol bol deneyim kazanabilirsin.Karnını ne SDN,ne o ingiliz çaycılar,ne de Alfa romeo doyurmayacak,haberin olsun.(Benzinin litresinden haberin var mı :) )
Saygılar.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
O işler öyle olmuyor.Yaş 14,tam da dünyayı kurtarma ihtimalinin olduğunu ''sanma'' yaşları aralığındasın.Değişicek fikirlerin kafa yapın merak etme.Yaşıtlarını saçma bulman tamamen orjinalliğe ve marjinalliğe olan özlem ve hevesinden kaynaklanıyor.IQ testine de takılma.Emin ol istersen 500 IQ ol,sen etrafındaki 5 insanın ortalamasısın.Daha fazlası değilsin ve olamayacaksın da ne yazık ki.Senin,benim ve diğerleri gibi sivrilmiş,girişimci tipler,bundan bir 20-25 sene kadar önce senin dediğin kadar hızlı yükselip bişeyler yapabilirdi.Çünkü hiçbirşey yoktu piyasada,ne olduysa şu süre zarfında oldu ve bitti.Neyse,uzun uzun bunu sana anlatsam da,anlamayacaksın.Çünkü ben de anlamıyordum :)
Fazla Forza oynuyorsun,bence spora gitmeli,yürüyüş yapmalı,durumun müsait ise biletli,değil ise biletsiz panellere,konuşmacı gösterilerine,ekonomi ve girişimcilik üzerine yapılan sunumlara katılıp bol bol deneyim kazanabilirsin.Karnını ne SDN,ne o ingiliz çaycılar,ne de Alfa romeo doyurmayacak,haberin olsun.(Benzinin litresinden haberin var mı :) )
Saygılar.
Hocam hiç Forza oynamadım. Evet hocam boş zamanım çok var.

Eratosthenes

Profesör
Reaksiyon puanı
853
Sizce yalnız kalmak mı daha iyi yoksa günümüz neslinden arkadşalık kurmak mı?
Boşver sen yalnız kal bu yeni nesilin çoğunluğu iyi değil( genelleme yapmıyorum iyi olanlarda var) yani her türlü kötü alışkanlık var bizim sınıfta çocuğun birinin arkadaşlarıyla "Akşam Jack Daniels mı yoksa Chivas mı alalım" diye konuşurken duydum karşıdaki de "Ben Chivas içtim başka bir şey alalım " demişti ve yaş daha 15. Ha 2-3 tane yakın arkadaşın olabilir o kişileri de iyi kişilerden seç

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Boşver sen yalnız kal bu yeni nesilin çoğunluğu iyi değil( genelleme yapmıyorum iyi olanlarda var) yani her türlü kötü alışkanlık var bizim sınıfta çocuğun birinin arkadaşlarıyla "Akşam Jack Daniels mı yoksa Chivas mı alalım" diye konuşurken duydum karşıdaki de "Ben Chivas içtim başka bir şey alalım " demişti ve yaş daha 15. Ha 2-3 tane yakın arkadaşın olabilir o kişileri de iyi kişilerden seç
Bizim eski okulda sigaranın izmaritini içkinin içine atıp üstüne birazcık Listerine gargara döküp içenler vardı.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Saygılar.
Ne demiş düşünür;
- Cahildim dünyayı değiştirmek istedim, akıllandım kendimi değiştirdim.

Bir insan kendisini değiştirirse saten tünyası değişir.

DragonSlayer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Merhaba bence sen en iyisi derslerine çalış ve kendini daha iyi durumlara getir, senle dalga geçenleri umursama merak etme en sonunda kendine gerçek bir arkadaş bulacaksın ve belki seni daha mutlu edecek birisi de bulacaksın. En sonunda kendini gayet mutlu hissedeceksin unutma her işte bir hayır vardır.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Hocalarım peki size birey soracağım. Elimde 1200 TL gibi bir para var, farklı şirketlerden hisseler alsam param artar mı? AMD, Boeing, Mercedes, BMW, Asus ve Microsoft'tan hisse almayı düşünüyorum.

DragonSlayer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Hocalarım peki size birey soracağım. Elimde 1200 TL gibi bir para var, farklı şirketlerden hisseler alsam param artar mı? AMD, Boeing, Mercedes, BMW, Asus ve Microsoft'tan hisse almayı düşünüyorum.
Birincisi sen kaç yaşındasın?
İkincisi bence çok zor ama belki artar bu konuda pek bir şey diyemem.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Bugün kavga ettim kimseyle artık arkadaşlık kurmak istemiyorum hâlâ anlamıyorlar. Kaçma talimatı verin bana.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,884
Bugün kavga ettim kimseyle artık arkadaşlık kurmak istemiyorum hâlâ anlamıyorlar. Kaçma talimatı verin bana.
Arkadaşlarınla birlikte gittiğin yerde mi kavga ettin? Kavganızın sebebi neydi?

jelibonlu makarna

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
46
İyi akşamlar SDN ailem. Size içimi dökmek istiyorum. Nedense yaşıtlarım gibi hiçbir arkadaşımla (!) dışarı çıkıp vakit geçirmek istemiyorum. Sürekli SDN, Technopat ve Overclockers UK'da takılıyorum. Yaşıtlarımın giydiği kıyafetlerden giyinmiyorum, yaşıtlarım gibi Allah'ın her gününü sosyal medyada geçirmiyorum, onların dinlediği müzikleri dinlemiyorum. Nedeni onların yaşam tarzını çok saçma bulmam. Zaten arkadaşım yok, çevremden asosyal gibi tepkiler alıyorum. Kimseyle konuşmak istemiyorum. Onlar sürekli saçma sapan internet kafelere giderken ben ya sanayide makine tamiri yapıyorum ya da otobanda 5. vitesle 180 km hızla araba sürüyorum. İlkokuldan beridir böyle, herkesin yaşam tarzını saçma buluyorum. İnsanlar artık çok güvenilmez buluyorum. Bir de sevgili yapma falan çıkarttılar. Bu yaşta nişanlıymış gibi birbirlerine aşkım falan diyorlar. Benim 25 yaşına kadar sevgili yapma amacım yok ve tamamen kendimi geliştirip yurtdışında yazılım okuyup ABD'de yazılım şirketi kurma hedefim var. Matematiğim ve İngilizcem korkunç derecede iyi, yavaş yavaş yazılım öğrenmeye başladım.
Artık bu dönemde canım dediğim bile arkamdan vurdu. Ama çevrem halden anlamıyor. Evde bilgisayarımda vakit geçirmeyi seviyorum. Sürekli baskı yiyorum ve gerçekten bıktım. Diyorum kimseyle arkadaşlık kurmak istemiyorum diye. SDN ve Technopat'taki Türk agalarım ve Overclockers UK'daki İngiliz agalarım bana yetiyor. Çevremden nasıl baskı yememeyi sağlayabilirim?
Abi selamlar yaşın benden büyük ama okurken çok fazla ortak yönümüz olduğunu farkettim bende üniversiteye kadar sevgili yapmayı düşünmüyorum saçma buluyorum kaderimizde yazılıysa döner dolaşır beni bulur diye düşünüyorum çoğu yaşıtım yeni nesil müzik dinliyor ama ben 80lerden 90lardan kalma müzik dinliyorum

Çınar_18OZ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bunu söylemek bize düşmez, kendi bildiğini yap. :)