Kazıkçı TTNET

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
burda İsveç'te mobil operatörler dahil 7/8 tane internet satın alabileceğimiz şirket var .altyapıları farklı hepsinin , internet hızları 10mbit ile 200mbit e kadar çıkıyor fiyatlar farklı farklı ,ben 50gb hız olarak 20mbit kullanıyorum , internetin hızı hep aynı, kotan bitince hız düşmüyor , kotan bitince bilgi alıyorsun extra paket satın alıyorsun

--- Mesaj Güncellendi ---

herkes ihtiyacı olduğu kadar satın alıyor mesela benim 50 gb hiç bitmedi

herkes ihtiyacı olduğu kadar satın alıyor mesela benim 50 gb hiç bitmedi

Ja.McFly

Asistan
Reaksiyon puanı
3
[MENTION=264218]isveçli[/MENTION] bütün altyapı fiber mi yoksa adsl kullanan varmı daha?

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
1961894960.png

yorum yok, 75 tl'lik internet işte bu, gerisini sizin küfür kapasitenize bırakıyorum.

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bize seçenek sunuyor adam aylık 25 gb 50gb 100gb 200 gb gibi,
ben 50gb aboneliğim var. 50 gb biterse bir ay dolmadan bize bilgi verip ne yapmak istersin diyorlar . benim 50 gb hiç bitmedi mesela bitsede zaten etrafta çok wifi var şifresiz istersem onlardan kullanirim.istersem 5 lira civari verip 10 gb veya daha fazla alıp kullanmaya devam ediyorum.

hız hep aynı kalıyor 20mbit s

hiç internet problemi yasamadım yani

Hep kotalı mı sizin tarifeler böyle?

Birkaç tane internet servis sağlayıcısı linki veya şirket ismi gönderir misin? fiyatları tarifeleri incelemek isterim. 50gb bana düşük geldim atıyorum 200gb kullanırım her ay dedim. sizin oralarda olsaydım ne ödeyeceğimi merak ediyorum.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=75718]aslanpayi[/MENTION]

Ayrıca internete ödenen ücretin oradaki aylık kazanca oranı da önemlidir. Siz burada 1500 tl kazanıp 70 tl ödersiniz, orada aynı parayı ödeyenler sizden daha çok kazanıyor olabilirler.

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
@aslanpayi

Ayrıca internete ödenen ücretin oradaki aylık kazanca oranı da önemlidir. Siz burada 1500 tl kazanıp 70 tl ödersiniz, orada aynı parayı ödeyenler sizden daha çok kazanıyor olabilirler.

Bizden zaten çok kazanıyorlar onu biliyorum. Oranlarım ben onu merak etme önemli olan onlar gb'ına kaç € veriyor biz kac veriyoruz? Daha önemli olan da kullanım şartları. Sadece dediği tarifeler olduğunu ben sanmıyorum. o sebeple link istedim. Bakalım verirse servis sağlayıcıların linklerini (zaten 7-8 tanecikmiş) göreceğiz anyayı/konyayı.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
@aslanpayi

7-8 tane güzelmiş. Bizde de 2 tane. Türk Telekom ve Superonline. Superonline bile hizmetinin çoğunu Türk Telekom'dan alıyor üstelik.

Ben de size İngiltere'de hizmet veren bir firmanın fiyatlarını içeren sayfanın linkini vereyim.

http://store.virginmedia.com/broadband/compare-broadband/index.html

Linkte verilen hızlar 10:00-15:00 ve 16:00-21:00 saatleri arasında belirli bir hıza kilitlenebiliyor ya da düşebiliyor. Yani o saatlerde tam hız garantisi yok. Diğer saatlerde tam hız garantisi veriyorlar ve kesinlikle AKN gibi bir şey yok. Yine de düşen hızların 1 Mbit gibi komik bir rakama indirgendiğini sanmayın. 10 Mbit için 3-6 arası hızlardan bahsediliyor. Burası da şaka gibi çünkü bizde 10 Mbit alan adam 6 Mbit hıza ulaştığında benim internetim hızlı deyip bu hızı kabullenebiliyor.

Bu örneği veriyorum çünkü olması gereken sistem budur. Başkalarının hakkı yeniyor deyip herkesi mahrum bırakmak olmaz. Bant genişliğinin yükü kaldırmadığı saatlerde hızları düşürürsün ama bant genişliğinin kullanılmadığı saatlerde de (gece gibi) musluğu açarsın. Son olarak eklemek istedim. Bu sistem bahsi geçen ülkede kötü olarak nitelendirilen sistemdir.

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
@bLaCkSouL

onların kötüsü bizim TTnet'in iyisinin normal zamanından da iyi gibi. 50gb indirdiğimiz anda 1mbps alabileceğimiz en yüksek hız oluyor ki o da şanslıysak. Şu an şanslıyım yani.

Tüm şartları anlayamadım ama 30mb 65 liraya geliyor sanırım. Bir de oranın şartlarına göre kıyaslarsak kazığın alasını yiyoruz biz.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
@bLaCkSouL

onların kötüsü bizim TTnet'in iyisinin normal zamanından da iyi gibi. 50gb indirdiğimiz anda 1mbps alabileceğimiz en yüksek hız oluyor ki o da şanslıysak. Şu an şanslıyım yani.

Tüm şartları anlayamadım ama 30mb 65 liraya geliyor sanırım. Bir de oranın şartlarına göre kıyaslarsak kazığın alasını yiyoruz biz.

kızma ama SUPERONLINE kapmpanyası vardı sabit telefonu taşıyonca 20mbps 4GB kotalı bedavaya geliyordu hemde 6 ay boyunca... onu kaçırdın bende evdekileri nasıl ikna ederim diye düşünürken eleman geldi tek kelime ile ikna etti... ne şans değil mi? :)

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ben de sitede otursam dşünmeden geçerim ikna edeceğim kimsecikler yok tek kelimeme bakıyor her şey. Ama gelgelelim süperonline fiber bizim burada yok. Olsa zaten avrupa standartlarına en yakını o Türkiye servis sağlayıcıları arasında.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
uydunet baglattim bugun itibariyle ama daha acılmadi ttnet ilede sozlesmem 30 da bitiyor kullananlara allah sabir versin:)

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
TTNET bizleri Vampir sanmakta....sürekli kazık sürekli :D Bari kalbimize saplasa,o da yok :p

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
1959842601.png

TR'de hızlı internet var mı bakın moraliniz düzelsin :)

Escaper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şaka gibi. Daha geçen cuma bu konuyu açmadan önce bir daha aramayın dememe rağmen bugün tekrardan TTNET'den aradılar ve 30 TL farkla Netlimitsiz Plus tarifesine geçermisiniz diyecekken durun ben tamamlayayım dedim anlattım sonra da TTNET yöneticilerine kayıt mayıt dinlemeden küfrettim. :cursing:

İnanın bir daha beni bu saçma salak kampanyalarla ilgili aramayın SMS atmayın diye sikayetvar.com'da 10 taneye yakın şikayetim olmasına rağmen, TTNET müşteri hizmetlerini 3-4 yıldır 100'lerce defa aramama rağmen hala arıyorlar nerdeyse her hafta. Merak ediyorum TTNET denen şirketi kimin kayırmasıyla başa geçmiş yönetici olmuş eğitimsiz, cahil pazarlama ve müşteri ilişkileri konusundan habersiz salak insanlar yönetiyor. :cursing:

Escaper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu konuyu hep güncel ve yukarıda tutalım ki herkes bu TTNET denen şirketin nasıl bir şirket olduğunu okusun görsün. Kaç tane TTNET abonesi iptal olursa o kadar iyi olur hepimiz için, geleceğimiz için. Ben sık sık bu konuyu yukarı taşıyacağım. Umarım sırf bu yüzden TTNET bu siteden sponsorluğunu ve reklamlarını çekmez.

TakeOne

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Adil kullanım kotası kadar saçma bir şey yok. Bend e2 adet abonelik var. İkiside 50 gb*2 100 gb ediyor. Geçen ay 480 gb yapmışım. Ayın geri kalan tarihlerinde hızım 1 mbps ye düşüyor.

Kesinlikle boykot ediyorum. TTNET Adil kullanım kotası saçmalıktan başka bir şey değil.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Arkadaşlar bu konuyu hep güncel ve yukarıda tutalım ki herkes bu TTNET denen şirketin nasıl bir şirket olduğunu okusun görsün. Kaç tane TTNET abonesi iptal olursa o kadar iyi olur hepimiz için, geleceğimiz için. Ben sık sık bu konuyu yukarı taşıyacağım. Umarım sırf bu yüzden TTNET bu siteden sponsorluğunu ve reklamlarını çekmez.

bukadar seye karsılık halen gercekleri goremeyen varsa pes dogrusu

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
1959842601.png

TR'de hızlı internet var mı bakın moraliniz düzelsin :)

Hızdan çok verilen hizmet de önemlidir. İsterlerse 100 Mbit bile verebilirler ama 50 GB'tan sonra 1 Mbit diyorlarsa beş para etmez benim için o bağlantı.

Superonline yayılmaya başladığı için adı çok geçmeye başladı ancak benim kullandığım hizmetin daha iyi olduğunu düşünüyorum.
@Escaper
Size Türkiye'de hizmet veren ve İngiltere'deki tarifelerden bile daha uygun olanını yazayım. ISP'nin adı Metronet. Benim kullandığım bağlantıları ayda 47.47 TL'ye 10 Mbit simetrik. (eski kullanıcı olduğum için) AKN ve kota yok. Telefon hattı şartı yok. Yavaşlama yok. En kötü yanı yaygınlığı. Bir de yeni müşterilerine yeni fiyat tarifesini sunuyorlar. Yine de 60 TL'ye 10 Mbit, 80 TL'ye 20 Mbit ve 100 TL'ye de 50 Mbit bağlantı veriyorlar. Superonline'dan pahalı diyebilirsiniz ancak bu bağlantılar hem simetrik hem de AKN yok. Zaten TTNET kullananların bile Netlimitsiz için telefon hattı ile beraber ayda 70+ TL verdiğini düşünürsek kötü denemez.

Keşke bütün ülkede böyle hizmet veren ISP'ler olsa da insanlarımız kalitenin ne olduğunu görüp kendilerini kandıranları daha iyi tanıyabilse. Bu konuda sizi destekliyorum.

1963504451.png

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
d zmartım bağlandı az önce özellikle ses kalitesi beni etkiledi :D 3 gün içinde de internet faaliyete geçecekmiş :)

Escaper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
d zmartım bağlandı az önce özellikle ses kalitesi beni etkiledi :D 3 gün içinde de internet faaliyete geçecekmiş :)
@freewill, hayırlı olsun, güle güle kullan, benim de bu haftaiçi hallolacak 2 TTNET aboneliğimi Dsmart Net'e geçirdim, sonra da 10'a yakın kişiyi (kardeşi, akrabayı, arkadaşı) TTNET illetinden kurtaracam. TTNET İnternet fiyatına Dsmart Net İntetnet ve Maxi Paket Dsmart aboneliğimiz olacak :)

Bu siteyi ziyaret eden herkesden TTNET'i boykot amaçlı aboneliklerini iptal edip taşımayı tavsiye ediyoruz :)

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1

Yüzsüz onlar iptal etmezler.

@freewill, hayırlı olsun, güle güle kullan, benim de bu haftaiçi hallolacak 2 TTNET aboneliğimi Dsmart Net'e geçirdim, sonra da 10'a yakın kişiyi (kardeşi, akrabayı, arkadaşı) TTNET illetinden kurtaracam. TTNET İnternet fiyatına Dsmart Net İntetnet ve Maxi Paket Dsmart aboneliğimiz olacak :)

Bu siteyi ziyaret eden herkesden TTNET'i boykot amaçlı aboneliklerini iptal edip taşımayı tavsiye ediyoruz :)

Yine D-Smart'da da AKN 50gb fiyat olarak da kota olarak da farkı yok ki. Tek farkı tv vermesi TTnette tivibu var zaten, evde de uydu var. Değişen bir şey olmayacak gibi. Bence umutlanmayın.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
[MENTION=128838]Escaper[/MENTION] sağolasın darısı senin başına :) yayınlar çok kaliteli ben logitech z5500 optikten bağladım sesler çok iyi :) bu arada ben kurulumda son dakika değişikliği yaptım antenim var dedim kablo çekilecek sadece dedim ama gelin görün ki bu sefer de metresi 1 tl den kablo 30 tl işçilik çıkar dediler ve 60-70 tl daha masraf çıkacaktı bende o kadar verinceye kadar çanak aldım sırf nakit almasınlar benden diye :D ama adamların hakkını vermek lazım 5 dk de çanağı çaktılar valla :D alacak arkadaşlar kesinlikle ama kesinlikle hd alsın. Bu arada recevere hdd bağlayıp kayıt yapabiliyorsunuz :) modem pek iyi bir şeye benzemiyor D-link DSL-2640U :)

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
yakında AKK ile baş edemez olacaklar... iptal etmek zorunda kalacaklar...

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Metronet her yerde varsa daha cazip gibi. Nerede var nerede yok sitesinde yazmadığından bilemedim. Neyse sene sonuna çok var bol bol düşünmeye zaman var.

Escaper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yüzsüz onlar iptal etmezler.

Yine D-Smart'da da AKN 50gb fiyat olarak da kota olarak da farkı yok ki. Tek farkı tv vermesi TTnette tivibu var zaten, evde de uydu var. Değişen bir şey olmayacak gibi. Bence umutlanmayın.
Dostum ben bağlantımı sırf AKK'den dolayı taşımadım. Defalarca aramayın dememe rağmen yüzsüzce arayıp 30 TL verirseniz 50 GB fazladan kotanız olur demelerinden dolayı taşıdım. Dsmarta da AKK var ve TTNET alt yapısını kullanıyor ama en azından TTNET denen geri kafalı şirkete fatura ödememiş oluyoruz. Adamlar nerdeyse beni her hafta ya TİVİBU ya da Netlimitsiz Plus için arıyorlar, çekilişle bana araba ev çıksa bile bir daha aramayın sizden gelecek hayır Allah'tan gelsin dememe rağmen arıyorlar rahatsız ediyorlar.