İphone dan Samsung a geçmek ?

MaratusAquatica

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Arkadaşlar merhaba İphone 6s 64gb kullanıyorum.Daha 1 yıl garantisi var.Telefonumdan çok memnunum ama son zamanlarda s7 edge nin tasarımı çok hoşuma gitmeye başladı.Bu telefonu satıp s7 edge almak gibi bi düşüncem var.Sizce bu telefonu satıp s7 edge almalı mıyım ? s7 edge kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben S7 kullanıyorum S7 Edge'ye geçersen batarya, kamera, ekran tarafında sıçrama yaşarsın fakat 6S'i çok iyi bir fiyata satmadan en azından zararsız veya az zararla S7 Edge'ye geçmeni sağlayacak fiyata satmadan geçmeni tavsiye etmem.

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
6s den S7 edge'ye geçilmez(daha kötü demiyorum). En azında garantisinin bitmesini bekle S9 çıkınca satıp S8 alırsın.

MaratusAquatica

Asistan
Reaksiyon puanı
40
s8 sevmiyorum tasarımı bana göre iğrenç
--- Gönderi Güncellendi ---
uzun zamandır kullanan başka arkadaşlar da yardımcı olabilir mi
6s den S7 edge'ye geçilmez(daha kötü demiyorum). En azında garantisinin bitmesini bekle S9 çıkınca satıp S8 alırsın.
hocam neden geçilmez

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
s8 sevmiyorum tasarımı bana göre iğrenç
--- Gönderi Güncellendi ---
uzun zamandır kullanan başka arkadaşlar da yardımcı olabilir mi

hocam neden geçilmez
Gecilmez diye bur sey yok gayet guzel gecilir bir cok ozellik ve su gecirmezlik ozelligine sahip olursun.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Valla kardeşim 1 buçuk yıl önce iphone 6 plustan s6 edge plusa geçtim ondan sonra note 5 ve şuanda s7 edge bidaha asla iphone almam çok memnunum kesinlikle geçmelisin ekran batarya tasarım kamera olarak ezer geçer s7 edge hiç düşünme

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Ne istedigine bagli?
Şekli icin gececeksen gecme derim. Kamera vs icin diyorsan gecilebilir. Ama son guncellemeyi alacak android.8 den baska da ana gucelleme yok. IOS da bu işler nasil olur daha iyi biliosundur. Apple gibi akici bir arayuze sahip ama apple gibi sorunsuz calistigi soylenemez.

MaratusAquatica

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Ne istedigine bagli?
Şekli icin gececeksen gecme derim. Kamera vs icin diyorsan gecilebilir. Ama son guncellemeyi alacak android.8 den baska da ana gucelleme yok. IOS da bu işler nasil olur daha iyi biliosundur. Apple gibi akici bir arayuze sahip ama apple gibi sorunsuz calistigi soylenemez.

eyvallah apple akıcı falan da 3500 tl para veriyorum günde 2 defa şarj ediyorum bu ne böyle

Valla kardeşim 1 buçuk yıl önce iphone 6 plustan s6 edge plusa geçtim ondan sonra note 5 ve şuanda s7 edge bidaha asla iphone almam çok memnunum kesinlikle geçmelisin ekran batarya tasarım kamera olarak ezer geçer s7 edge hiç düşünme

var mı herhangi bir sıkıntısı hacı bir de kaç gb boş alanı vardı ilk aldığında

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
eyvallah apple akıcı falan da 3500 tl para veriyorum günde 2 defa şarj ediyorum bu ne böyle

var mı herhangi bir sıkıntısı hacı bir de kaç gb boş alanı vardı ilk aldığında
Şuanlık bi sıkıntı yok hacı herşey muhteşem ilk aldığında 24.5 gb boş alan kalıyo sana

Rint

Profesör
Reaksiyon puanı
360
Boş yere masraf yapma kardeşim, paranız çoksa bilemem ama oda telefon buda telefon kullanırken kasmasın yeter. Yaptığımız şeyler belli zaten facebook vs. sosyal kullanımlar.

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Boş yere masraf yapma kardeşim, paranız çoksa bilemem ama oda telefon buda telefon kullanırken kasmasın yeter. Yaptığımız şeyler belli zaten facebook vs. sosyal kullanımlar.
Bence hocam cok bir masraf degil iyi bir fiyata satarsa ayrica kamera pil ekran deneyimi birde su gecirmazlik gibi avantajlara sahip olur bazilari kullanmaz bazilarininda isine cok yarar orasi ayri

MaratusAquatica

Asistan
Reaksiyon puanı
40
ya iphone 6s te sıkıntı yok ta pil i az abi tamam kullanmayınca gitmiyor falan ama kullanınca 5-6 saat arasında bitiyor bunu 2100-2200 e satıp üstüne biraz daha katıp almayı düşünüyorum madem bi sıkıntı yok heralde böyle yaparım

Şuanlık bi sıkıntı yok hacı herşey muhteşem ilk aldığında 24.5 gb boş alan kalıyo sana

ben de 24 gb kalıyor diye duymuştum yine alırken kontrol edicem

pil kullanım grafiği olanlar atabilirler mi rica etsem

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Screenshot_20170822-233458.jpg
Screenshot_20170822-233506.png

Bu benim dünkü pil kullanımı genelde hergün pil kullanımını ss alırdım ama fotoğrafları bilgisayara atıp sildim s7 kulllanlar kulübüne sorarsanız daha iyi yardımcı olurlar

alptekin1caner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Genellikle Android bir telefondan iOS işletim sistemine geçenler rahatlıyor. Benim Samsung S4 model bir telefonum vardı ve birkez Android' te sütten ağzı yanan iOS' a geçince geri dönmüyor. Ne olursa olsun derim ki Samsung ileride canavar gibi olan bir telefonunu uçurumdan atabilir. iPhone 7 Plus model bir telefon kullanıyorum evet 3,2 saatte şarj oluyor fakat bana 1,5 - 2 gün idare ettiriyor. iPad şarj cihazı ve yeni bir pil ile bazı şikayetlerin dinebilir diye düşünüyorum. :)

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
6s'den S7'ye değilde, S8 veya S8+'a geçersen daha mantıklı olur.

lowegame

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hiç durma geç. iPhone 7 128G'den S8+'a geçtim daha öncede S7e kullanıyordum su altında falan gayet güzel ben çok memnundum iphone7'ye sırf siyah mat tasarım için geçtim ama kısıtlamaları yüzünden dayanamayıp tekrar döndüm S8+'a

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
6s sen geciceksen s8 onerileri var.butcen uygunsa s8 lere hic bulasma.tam gecis yap note8 e gec.sonra uzulme note8 eger tasarimi hosuma gidiyorsa uzun sure atar seni.ama tekrar soyluyorum butcen musaitse.

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,244
Genellikle Android bir telefondan iOS işletim sistemine geçenler rahatlıyor. Benim Samsung S4 model bir telefonum vardı ve birkez Android' te sütten ağzı yanan iOS' a geçince geri dönmüyor. Ne olursa olsun derim ki Samsung ileride canavar gibi olan bir telefonunu uçurumdan atabilir. iPhone 7 Plus model bir telefon kullanıyorum evet 3,2 saatte şarj oluyor fakat bana 1,5 - 2 gün idare ettiriyor. iPad şarj cihazı ve yeni bir pil ile bazı şikayetlerin dinebilir diye düşünüyorum. :)
yalnız s4 s5 felan hikaye, Samsung (ve genel olarak androidler) son 1-2 yıldır canavar olmaya başladılar. Yani diyeceğim odur ki devir değişiyor eskiden iosa geçen rahatlardı şimdi tam tersi

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
ama durum cidden öyle, benim abim replika (s4 bile iyi değilken replika :) )s4 kullandı ve sonra iphone 5e geçti gelmiş bana diyor ki ayfoon bir numara ayfoon kraal ayfoon.... gel de buna durumu anlat :D
Aynı durum dünya (özellikle Türkiye) genelinde yaşanıyor maalesef :( Bu duruma acayip derecede üzülüyorum , insanımızın yanlış yönlendirilmesi bir de S7 yi filan kullanmayanlar kullanmış gibi yorum yapıyorlar çünkü S4 kullanıp çoook kızmışlar . Çok yazık yapacak bir şey yok gidişatımız kötü .

Neyse ben buraya yazacak olsam okuyamassınız .

Mustafa Deliktaş

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,244
Aynı durum dünya (özellikle Türkiye) genelinde yaşanıyor maalesef :( Bu duruma acayip derecede üzülüyorum , insanımızın yanlış yönlendirilmesi bir de S7 yi filan kullanmayanlar kullanmış gibi yorum yapıyorlar çünkü S4 kullanıp çoook kızmışlar . Çok yazık yapacak bir şey yok gidişatımız kötü .

Neyse ben buraya yazacak olsam okuyamassınız .
aynen katılıyorum, bigün akıllanacaklar ama hayırlısı :)

MaratusAquatica

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Durumum s8 veya note8 e müsait değil s7 edge den yukarı çıkamam s7 edge alınır diyosunuz yani peki pil kullanım grafiği olanlar atabilir mi bir de uzun süre kullananlar telefonla ilgili yorum yapabilir mi