Öneri Samsung Galaxy Z Flip3 5G vs Iphone 11

Bu konuyu okuyanlar

umit4421

Profesör
Reaksiyon puanı
1,110
Samsung güncelleme ile yavaşlıyor demiş bazı arkadaşlar ama bende S10+ vardı 2 seneye yakın kullandım en son sattığım da android 12 yüküydü ve öyle aman aman güncellemeden dolayı yavaşlama takılma yoktu yağ gibi akıyordu. Ekranı kırıldığı için satıp iphone 8 aldım pişmanım bir daha telefon alacak olsam Samsung S serisi alırım. Güncelleme ile yavaşlayan samsunglar A-M serisi.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,251
Bunların hiçbiri “sizde” yok. Samsung çoğunlukla memnun eden bir marka değil artık.
Herkes kabul ettiğini kullanır samsung bana uyar sana uymaz, Apple sana uyar bana uymaz.

Ama sonuç olarak bu ne Apple ı nede Samsung u kötü yapmaz ?

Honda subaru yu örnek alalım, subaru 4 çekerin önde gelen markalarından biri diğeri Honda, senin için 4 çekerin performansı önemlidir forester alırsın benim için çok önemli değildir Honda crv alırım, ama bu ne hondanın kötü olduğunu gösterir nede subaru mükemmeldir.

Sen Mercedes e class aldın ben Audi a6 aldım, benim arabam senin arabanı döver mevzusu mu olur burada

Elma mı armut mu gibi mevzular yani, tamsmen beklentiye göre
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle S22 WhatsApp'da falan ısınmıyor, teknoloji mağazasında geldiği ilk günden beri durmadan çalışan ve şarja takılı olan cihazlar onlar, Xiaomi 12 gibi rakiplerine baksaydınız bir de, termal darboğazdan oyun oynanmıyor :D ve gerçekten içtenlikle söyleyebilirim ki gidip denediğimde S22 gram ısınmıyordu. Tıpkı şu an iPhone 14'te yaşanan sorunlar gibi S22 ilk çıktığında da sorunlar yaşandı herkes mobil veride 3-4 saat ekran süresi alıyordu :D bu durumu bende sevmiyordum ve Technopat Sosyal gibi forumlarda önermiyordum zaten ama şu an cihazın herhangi bir sorunu yok, f/p açıdan iPhone 13'ün tek alternatifi. Ekran süresine gelecek olursak mobil veride 5 saat verir diyen arkadaş Samsung'un web sitesinden güncelleme notlarını okuyabilir her yama GoS'un kısıtlaması ve işlemcinin dengesiz frekansı düzeltiliyor özellikle son yamada S20 dahil tüm cihazları o kadar iyi toparladılar ki... Mobil veri ile kullanıyorsanız parlaklığı kısarak bir günü çıkartabilirsiniz, eğer cihazı durmadan saatlerce kullanıyorsanız parlaklığa göre 5 ila 8 saat arası ekran süresi alabilirsiniz bu değerler ülkemizdeki fiyat dengi cihazlara göre çok iyi ama iPhone 13 gibi üretim yılı dengi cihazlara göre çok iyi denemez tabii ki. Xiaomi 12 gibi diğer Android cihazlara göre iyi orası ayrı, zaten durmadan oyun oynayacaksanız Lenovo Legion gibi modellere yönelebilirsiniz. 800 dolarlık S22'yi 16.000 TL'ye almak yerine 400 dolarlık iPhone 11'i 15.000 TL'ye almak gibi bir hata yapmayın iOS kullanmak isteseniz bile... S22 alında demiyorum eğer IOS'dan devam etmek istiyorsanız 2. el XS Max ya da iPhone 11 Pro gibi modellere yönelebilirsiniz, en azından fiyatına değer.

Ekli dosyayı görüntüle 174472

Tıpkı bunun gibi S22'de ki sorunlarda her yama çözülüyor ve şu an fiyatına değecek tek iPhone 13 alternatifi.

Son dönemlerde çıkan televizyon ve monitörlerinin bir kısmında kronik sorun var o kadar, iPhone'unda panellerini Samsung üretiyor sonuçta.

Samsung Dünya'nın en kaliteli firmalarından birisidir özellikle Çin malı markalara göre, Mi Box'undan tut kulaklıklarına kadar o kadar kalitesiz ki... Kronik sorunlu monitörünün ve telefonunun (?) olması onu kalitesiz bir firma yapmaz...
Evdeki neredeyse tüm küçük elektronikler xiaomi, tartı, fritöz, kettle, robot süpürge mi box vs, hiçbiri sıkıntılı değil, xiaomi de tek sorunlu şey miui başkada sorunu yok xiaomi nin, mi watch s1 active kullandım xiaomide yazılımda dolayı sorunlu çalıştı başka marka samsung ile eleştirdim tüm özellikleri sorunsuz çalıştı düşün saat xiaomi telefon samsung ?

Xiaomi telefonlar miui yazılımı düzelmediği sürece alınmaz, xiaomi kötü telefon değil miui sorunlu sadece.

Bu saatten sonra samsung dışı telefon kullanmam, beyaz eşyayı samsung alırım ama TV muhakkak sony yada philips alırım.

Konuda herkes birbirini yedi millet üretip satıyır kapışması bizde.

Son düzenleme:

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,990
Herkes kabul ettiğini kullanır samsung bana uyar sana uymaz, Apple sana uyar bana uymaz.

Ama sonuç olarak bu ne Apple ı nede Samsung u kötü yapmaz ?

Honda subaru yu örnek alalım, subaru 4 çekerin önde gelen markalarından biri diğeri Honda, senin için 4 çekerin performansı önemlidir forester alırsın benim için çok önemli değildir Honda crv alırım, ama bu ne hondanın kötü olduğunu gösterir nede subaru mükemmeldir.

Sen Mercedes e class aldın ben Audi a6 aldım, benim arabam senin arabanı döver mevzusu mu olur burada
Gayet açıklayıcı olmuş ? ? Samsung dünyanın en kaliteli firmalarından birisidir monitor ve televizyonların panelleri ile ilgili bir kaç sorun ortaya çıkınca o kalitesiz bir firma olmaz.?? Elinize sağlık.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Gayet açıklayıcı olmuş ? ? Samsung dünyanın en kaliteli firmalarından birisidir monitor ve televizyonların panelleri ile ilgili bir kaç sorun ortaya çıkınca o kalitesiz bir firma olmaz.?? Elinize

Çoğu monitörü sorunlu, tüm monitörleri renk doygunluğu ve ghosting olarak çöp. Bilmediğiniz konularda yorum yapmayın? TV’lerin neredeyse hepsi kronik sorunlu… Bu kadar fanboyluk fazla oluyor artık.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,990
Çoğu monitörü sorunlu, tüm monitörleri renk doygunluğu ve ghosting olarak çöp. Bilmediğiniz konularda yorum yapmayın? TV’lerin neredeyse hepsi kronik sorunlu… Bu kadar fanboyluk fazla oluyor artık.
S3 Neo'dan beri S7 Edge-S9+-S10+-S21 FE kullandım bazılarını her ne benim olmasamda ailemin kullandığı telefonlar, Televizyonumuz ve evdeki çamaşır makinası vs. neredeyse hepsi Samsung, fanboyluk falan yaptığım yok Çin firmalarına göre gayet kaliteli bir firma mobil cihaz olarak Apple'ın OnePlus ve Motorola arasındaki alternatiflerinden en kalitelisi. Ayrıca monitör olarak genellikle LCD panelliler de kronik sorun oluyor günümüzde QLED ile üretilenler arasında Odyssey dışında çok fazla kronik sorunlu ürünü yok. Zaten ''çöp'' gibi tabirlerinizden gayet anlaşılıyor kim hater kim fanboy. S22 Ultra'ya çabuk kırılıyor demiştiniz ama 14 Pro Max'den daha dayanıklı, kimin asılsız konuştuğu belli oluyor S21 FE'yi kişisel telefonum olarak kullandığımda her güncelleme geldiğinde aşağıdaki yazılarda GoS hakkında düzeltme yapılacağı söyleniyordu ve şu an S20 bile stabil performans veriyor. Hâlâ çoğu konuda GoS vs. diyorsunuz, kimin asılsız konuştuğu gayet açık... Doygunluğu çöp demenizde biraz öznel bir yorum olmuş bence :D

Son düzenleme:

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Arkadaşlar merhaba ;

Şu an Iphone 6s kullanıyorum ama artık can çekişmeye başladı. Bugün fiyatlara baktığımızda sanıyorum ki bütün telefonlar ederinden çok daha pahalı.
Aşağı yukarı 15.000 TL bütçe ayırırım diye düşünüyorum. Aklımda başlıktaki gibi bir düşünce var. Kullanan, deneyimleyen arkadaşlar varsa bilgi paylaşımı rica ediyorum.
Farklı öneriler olursa tabi ki açığım. Iphone 6s cihazımı 2016'dan beri kullanıyorum. Öyle sürekli de telefon değiştirmek gibi bir hevesim yok.
Alırsam 5 yıl civarı falan gitsin gözüyle bakıyorum.

Düşüncesini paylaşmak isteyenlerden cevap bekliyorum.

Teşekkürler şimdiden
Z Flip 3 almanızı tavsiye etmem. Ekranı sadece tırnak ile çizilebiliyor. iPhone 11 ise 3 yıllık cihaz. Bu cihazlar yerine @Görkem Say hocamın dediği gibi yurtdışı iPhone 13 almanızı tavsiye ederim.

zebermik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Imkan varsa yurt disindan bir tanidiga iPhone 13 getirtin. Kayit parasiyla beraber yaklasik 15K tutuyor. Gurcistana gir cik yapmaniz yeterli kayit icin.
peki bu,belirli sitelerde satılan yurtdışı ürünleri alınır mı mantık aynı mıdır?

arkadaşlar konuyu kişisel olarak almayalım kimse apple ya da samsung sahibi değildir herhalde :D sadece marka eleştirisi yapıyoruz. kişisel alıp kırgınlığa kızgınlığa sebebiyet vermeyelim :)

Z Flip 3 almanızı tavsiye etmem. Ekranı sadece tırnak ile çizilebiliyor. iPhone 11 ise 3 yıllık cihaz. Bu cihazlar yerine @Görkem Say hocamın dediği gibi yurtdışı iPhone 13 almanızı tavsiye ederim.
hocam teşekkür ederim. z flip almaktan vazgeçmiş bulunuyorum. s22 ve iphone konusundayım şu an. ancak apple tarafında 12 ye o kadar para vermek saçma geliyor. ayrıca sizin de fikrinizi sorayım. bu , sitelerde satılan yurt dışı ürünlere güvenip alınır mı yoksa getirtmek ya da gidip almak mı kastettiğiniz?

Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
peki bu,belirli sitelerde satılan yurtdışı ürünleri alınır mı mantık aynı mıdır?

arkadaşlar konuyu kişisel olarak almayalım kimse apple ya da samsung sahibi değildir herhalde :D sadece marka eleştirisi yapıyoruz. kişisel alıp kırgınlığa kızgınlığa sebebiyet vermeyelim :)

hocam teşekkür ederim. z flip almaktan vazgeçmiş bulunuyorum. s22 ve iphone konusundayım şu an. ancak apple tarafında 12 ye o kadar para vermek saçma geliyor. ayrıca sizin de fikrinizi sorayım. bu , sitelerde satılan yurt dışı ürünlere güvenip alınır mı yoksa getirtmek ya da gidip almak mı kastettiğiniz?

Mantik ayni ama onlar oyle bir kar marji koyuyor ki arkadasiniza getirtirseniz kayit ucretiyle bile daha uyguna gelir o kayitsiz satilanlardan.

zebermik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Mantik ayni ama onlar oyle bir kar marji koyuyor ki arkadasiniza getirtirseniz kayit ucretiyle bile daha uyguna gelir o kayitsiz satilanlardan.
yok hocam gayet uygun fiyatlılar aslında çok cezbedici. misal 18.500 tl ye 12 pro max 256gb satıyorlar. aksine çok daha ucuz. kayıt ücreti 2800-3000 tl civarı diye biliyorum. yani aşağı yukarı 20 bin tl ye alabiliriz. ama sanıyorum farklı bir mantık var, haksız mıyım?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
yok hocam gayet uygun fiyatlılar aslında çok cezbedici. misal 18.500 tl ye 12 pro max 256gb satıyorlar. aksine çok daha ucuz. kayıt ücreti 2800-3000 tl civarı diye biliyorum. yani aşağı yukarı 20 bin tl ye alabiliriz. ama sanıyorum farklı bir mantık var, haksız mıyım?

Nereden baktiginiza bagli. Guvenilmedik yerleri saymiyorum. Facebook'ta yurtdisi telefon isi yapan yerler var guvenilir onlar iPhone 13'u 16K civarina satiyor mesela ama yurtdisindan arkadasiniz getirse para almadan 12.5K civarina geliyor.

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,990
s22 ve iphone konusundayım şu an. ancak apple tarafında 12 ye o kadar para vermek saçma geliyor. ayrıca sizin de fikrinizi sorayım. bu , sitelerde satılan yurt dışı ürünlere güvenip alınır mı yoksa getirtmek ya da gidip almak mı kastettiğiniz?
Apple'ın TR'de kötü bir satış politikası var, 400 dolarlık iPhone 11 15.000 TL iken 800 dolarlık S22 16.000 TL, iPhone 11 2019 model bir telefon, çipi yavaşlıyor 2 seneye A11 gibi olur, HDR film izleyemiyorsunuz, eğer ekran önemli değil derseniz iyi cihaz, 3 yıl kullanırsınız ama gerçekten ekranı göz ardı edilemez, full parlaklıkta o siyah renkler o kadar kötü gözüküyor ki... En azından ülkemizde iPhone 11'i sıfır olarak almak mantıklı değil. iPhone 12 ise dediğim gibi Apple'ın TR'de ki saçma sapan satış politikasından dolayı pahalı, param cebimde kalsın diyorsanız S22 alın, emin olun size IOS'u aratmayacaktır. Eğer S22 almam diyorsanız S21+ alın, şunu belirteyim ki S22'nin herhangi bir sorunu yok, son güncellemede gerçekten S20 dahil diğer cihazlarıda gayet iyi toparladılar.

Bu dediklerim eğer yurt dışı cihaz almazsanız diye eğer alabiliyorsanız kesinlikle güvenli bir yerden yurt dışı iPhone 13 alın.

@Applemania peki buna neden hahaha attınız?

Son düzenleme:

zebermik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Nereden baktiginiza bagli. Guvenilmedik yerleri saymiyorum. Facebook'ta yurtdisi telefon isi yapan yerler var guvenilir onlar iPhone 13'u 16K civarina satiyor mesela ama yurtdisindan arkadasiniz getirse para almadan 12.5K civarina geliyor.
Apple'ın TR'de kötü bir satış politikası var, 400 dolarlık iPhone 11 15.000 TL iken 800 dolarlık S22 16.000 TL, iPhone 11 2019 model bir telefon, çipi yavaşlıyor 2 seneye A11 gibi olur, HDR film izleyemiyorsunuz, eğer ekran önemli değil derseniz iyi cihaz, 3 yıl kullanırsınız ama gerçekten ekranı göz ardı edilemez, full parlaklıkta o siyah renkler o kadar kötü gözüküyor ki... En azından ülkemizde iPhone 11'i sıfır olarak almak mantıklı değil. iPhone 12 ise dediğim gibi Apple'ın TR'de ki saçma sapan satış politikasından dolayı pahalı, param cebimde kalsın diyorsanız S22 alın, emin olun size IOS'u aratmayacaktır. Eğer S22 almam diyorsanız S21+ alın, şunu belirteyim ki S22'nin herhangi bir sorunu yok, son güncellemede gerçekten S20 dahil diğer cihazlarıda gayet iyi toparladılar.

Bu dediklerim eğer yurt dışı cihaz almazsanız diye eğer alabiliyorsanız kesinlikle güvenli bir yerden yurt dışı iPhone 13 alın.
aslında sorum şu ,
diyelim güvenilir bir yerden yurt dışı kapalı kutu ürün aldım. Bunun için imei kaydı yaptırmam gerekiyor. bunun da fiyatı 3000tl diyelim.
yurt dışına çıkmadan bu mümkün mü?
resmi imei kaydı yaptırdıktan türkiyeden almaktan farkı nedir?
imei kaydını resmi olarak yaptırdıktan sonra garanti kapsamı türkiye içinde geçerli oluyor mu?

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,251

Apple tr demeyelim yalan haber olur!!!! Doğrusunu yazmayada klavyem varmıyor!!!(!)!!!!!

Ammmaaann ne yazarsanız yazın ??

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
aslında sorum şu ,
diyelim güvenilir bir yerden yurt dışı kapalı kutu ürün aldım. Bunun için imei kaydı yaptırmam gerekiyor. bunun da fiyatı 3000tl diyelim.
yurt dışına çıkmadan bu mümkün mü?
resmi imei kaydı yaptırdıktan türkiyeden almaktan farkı nedir?
imei kaydını resmi olarak yaptırdıktan sonra garanti kapsamı türkiye içinde geçerli oluyor mu?

Gurcistana gir cik yapip kayit edebiliyorsunuz. Turkiyeden farki garanti olmamasi. Belirli bir sure urunu satamazsiniz. Son olarak fiyat farki var tabi. Garanti Turkiye'de gecerli degil hatta yurt disi urunleri Apple TR servisinde parayla bile tamir ettiremezsiniz.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Gurcistana gir cik yapip kayit edebiliyorsunuz. Turkiyeden farki garanti olmamasi. Belirli bir sure urunu satamazsiniz. Son olarak fiyat farki var tabi. Garanti Turkiye'de gecerli degil hatta yurt disi urunleri Apple TR servisinde parayla bile tamir ettiremezsiniz.

Faturası olursa Gürgençler bakıyor.

zebermik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Hocam ben izmir de yaşıyorum. Gürcistan bana çok uzak kaldı :D

Ayrıca 16-17 bin civarı 11 pro buldum. Şöyle ki nakte çevirmek için al sat yapılan ürünlerden. Kapalı kutu yani. Alınır mı dersiniz?
@Applemania

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326
Hocam ben izmir de yaşıyorum. Gürcistan bana çok uzak kaldı :D

Ayrıca 16-17 bin civarı 11 pro buldum. Şöyle ki nakte çevirmek için al sat yapılan ürünlerden. Kapalı kutu yani. Alınır mı dersiniz?
@Applemania
Valla O Fiyata İlginçmiş Bide Kapalı Kutu Diyorsunuz Alınır Hatta Kaçırılmaz Fırsat Kategorisinde Alınır :D Şuanda iPhone 11 O Fiyatlarda Zaten Kaldıki Siz Pro Diyorsunuz Kaçırmayın Derim.

zebermik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Alınır uzun yıllar kullanılır.
Valla O Fiyata İlginçmiş Bide Kapalı Kutu Diyorsunuz Alınır Hatta Kaçırılmaz Fırsat Kategorisinde Alınır :D Şuanda iPhone 11 O Fiyatlarda Zaten Kaldıki Siz Pro Diyorsunuz Kaçırmayın Derim.
Valla hocam bi tanıdık sayesinde buldum adamı benim arkadaş 8 yıldır sürekli ondan alıyor. Nakte çevirmek için bi yerden alıp kutu ambalajı sökülüp 2. El diye satılıyormuş. Sordum çevreye böyle bi pazar varmış :D adam da güvenilir. Alınır diyosunuz alıyorum :D

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Valla hocam bi tanıdık sayesinde buldum adamı benim arkadaş 8 yıldır sürekli ondan alıyor. Nakte çevirmek için bi yerden alıp kutu ambalajı sökülüp 2. El diye satılıyormuş. Sordum çevreye böyle bi pazar varmış :D adam da güvenilir. Alınır diyosunuz alıyorum :D
Al kafan rahat kullan derim.

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326
Bizede Hayırlı Olsun Demek Düşer Efenim.

zebermik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Peki hocam 12 ve 11 pro arasında hangisi tercih edilir?
Yeni bir fırsat çıkmış olabilir :D
@Applemania

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326
Peki hocam 12 ve 11 pro arasında hangisi tercih edilir?
Yeni bir fırsat çıkmış olabilir :D
@Applemania
İkiside Mükemmel Cihazlar Burda İki Kriter Sorucaksınız Kendinize. Nasıl Bir Cihaz İstiyorum. Premium Bir Cihaz Yani Gerek Dokusal Gerek Görünüş Anlamında Hoş Bir Cihaz İstiyorsanız Öncelik Tasarım İse iPhone 11 Pro Daha İyi Olucaktır. Gerek Paslanmaz Çelik Kasasıyla Gerek Mat Buzlu Arka Cam Gibi Detaylarla Sizi Mutlu Eder.

Ama Amaç Performans Vb.. İse iPhone 12 Tek Der Geçerim. Gerek Yeni Kamerasıyla Gerek Yeni İşlemcisiyle Tamamen Yeni Bir Cihaz Olarak Daha Performanslı Olur iPhone 12 Ve Daha Çok Güncelleme Alıcağı Ve Daha Güncel Kalıcağı'da Su Götürmez Bir Gerçek

Bu Bahsettiğim Kriterler Altında İstediğiniz Cihazı Alabilirsiniz İkiside Pişman Etmeyecektir Zaten.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639