Öneri Samsung Galaxy Z Flip3 5G vs Iphone 11

Bu konuyu okuyanlar

zebermik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Arkadaşlar merhaba ;

Şu an Iphone 6s kullanıyorum ama artık can çekişmeye başladı. Bugün fiyatlara baktığımızda sanıyorum ki bütün telefonlar ederinden çok daha pahalı.
Aşağı yukarı 15.000 TL bütçe ayırırım diye düşünüyorum. Aklımda başlıktaki gibi bir düşünce var. Kullanan, deneyimleyen arkadaşlar varsa bilgi paylaşımı rica ediyorum.
Farklı öneriler olursa tabi ki açığım. Iphone 6s cihazımı 2016'dan beri kullanıyorum. Öyle sürekli de telefon değiştirmek gibi bir hevesim yok.
Alırsam 5 yıl civarı falan gitsin gözüyle bakıyorum.

Düşüncesini paylaşmak isteyenlerden cevap bekliyorum.

Teşekkürler şimdiden

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Arkadaşlar merhaba ;

Şu an Iphone 6s kullanıyorum ama artık can çekişmeye başladı. Bugün fiyatlara baktığımızda sanıyorum ki bütün telefonlar ederinden çok daha pahalı.
Aşağı yukarı 15.000 TL bütçe ayırırım diye düşünüyorum. Aklımda başlıktaki gibi bir düşünce var. Kullanan, deneyimleyen arkadaşlar varsa bilgi paylaşımı rica ediyorum.
Farklı öneriler olursa tabi ki açığım. Iphone 6s cihazımı 2016'dan beri kullanıyorum. Öyle sürekli de telefon değiştirmek gibi bir hevesim yok.
Alırsam 5 yıl civarı falan gitsin gözüyle bakıyorum.

Düşüncesini paylaşmak isteyenlerden cevap bekliyorum.

Teşekkürler şimdiden
İkisinide pas geçip ikinci el 11 Pro almanı tavsiye ederim.İkinci el ile işim olmaz 0 alacağım dersen iPhone 11 al derim.

Son düzenleme:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,999
2. el S21 Ultra almanızı öneririm, sıfır almak istiyorsanız bütçe ekleyip S22 alın, yurt dışında 400 dolara satılan ve ülkemizde 15.000 TL olan iPhone 11'i sıfır olarak hiç mantıklı değil. 800 dolarlık S22'yi 16.000 TL'ye alırsanız her anlamda daha çok memnun olursunuz, çok daha güçlü bir cihaz, S22'nin ucuz olması ise Samsung'un TR satış politikası ile ilgili. iPhone 11 alırsanız 828p, LCD, 320 PPI, 2019 model ve 2 yıl içerisinde fazlasıyla yavaşlayacak bir cihaz kullanırsınız...

Son düzenleme:

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,254
Flip telefonlar bana kız telefonu gibi geliyor, şahsen 11 in karşısına s21 ailesinden birini koyup kıyaslama yapın ?

Not: kız telefonu gibi dediğim şahsi görüşüm, net kız telefonu değil

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
2. el S21 Ultra almanızı öneririm, sıfır almak istiyorsanız bütçe ekleyip S22 alın, yurt dışında 400 dolara satılan ve ülkemizde 15.000 TL olan iPhone 11'i sıfır olarak hiç mantıklı değil. 800 dolarlık S22'yi 16.000 TL'ye alırsanız her anlamda daha çok memnun olursunuz, çok daha güçlü bir cihaz, S22'nin ucuz olması ise Samsung'un TR satış politikası ile ilgili. iPhone 11 alırsanız 828p, LCD, 320 PPI, 2019 model ve 2 yıl içerisinde fazlasıyla yavaşlayacak bir cihaz kullanırsınız...
Şu anda annemin iPhone 8 ile yazıyorum.5 yaşındaki cihaz yağ gibi akıyor.İphone 8 in hala performanslı çalıştığı bir ortamda sence 11 yavaşlayabilir mi?

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,999
Şu anda annemin iPhone 8 ile yazıyorum.5 yaşındaki cihaz yağ gibi akıyor.İphone 8 in hala performanslı çalıştığı bir ortamda sence 11 yavaşlayabilir mi?
iPhone 8 ilk günkü performansını veriyor mu sizce? Oyunlarda A11 şu an tam anlamıyla stabil değerler sunamıyor, 2 yıl içerisinde A13 yeteri kadar yavaşlamış olur ama S22 hâlâ güncel ve güçlü bir cihaz olarak kalır. Sence 800 dolarlik S22'yi 16.000 TL'ye almak mı yoksa 400 dolarlik 828p LCD panel 2019 model iPhone 11'i 15.000 TL ye almak mi?

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,254
Katılıyorum, 5s telefonumu rafa kaldırıp açtığımda o bile ısınma sorunu vardı an be an şarj yüzdesi düşüyordu ama harici neredeyse oda yağ gibi akıyordu düşün kaç senelik telefon ?

Ama kullanıma bağlı telefonun içine edebilir insan orası ayrı, se2020 çok hor kullandım erken yaşlanmıştı telefon
Mesaj otomatik birleştirildi:

iPhone 8 ilk günkü performansını veriyor mu sizce? Oyunlarda A11 şu an tam anlamıyla stabil değerler sunamıyor, 2 yıl içerisinde iPhone 11 yeteri kadar yavaşlamış olur ama S22 hâlâ güncel ve güçlü bir cihaz olarak kalır. Sence 800 dolarlik S22'yi 16.000 TL'ye almak mı yoksa 400 dolarlik 828p LCD panel 2019 model iPhone 11'i 15.000 TL ye almak mi?
S22 nin dengi 13 olur?

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
iPhone 8 ilk günkü performansını veriyor mu sizce? Oyunlarda A11 şu an tam anlamıyla stabil değerler sunamıyor, 2 yıl içerisinde A13 yeteri kadar yavaşlamış olur ama S22 hâlâ güncel ve güçlü bir cihaz olarak kalır. Sence 800 dolarlik S22'yi 16.000 TL'ye almak mı yoksa 400 dolarlik 828p LCD panel 2019 model iPhone 11'i 15.000 TL ye almak mi?
İphone 11 in günümüz cihazları ile kıyaslarsak eksikleri var yok demiyorum.Performans olarak 2 yıl sonra 11 in yavaşlayacağını iddia edip S22 nin hala çok iyi çalışacağını söylemen bana saçma gelen bu.Bide gününüzde herkes oyun oynamıyor.Sadece oyun bazlı yorum yapmak doğru değil.Kaldı ki iPhone 8 emin ol kendi fiyat seviyesinde çoğu android cihazdan daha iyi bir oyun deneyimi sunuyor.

Son düzenleme:

zebermik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
İkisinide pas geçip ikinci el 11 Pro almanı tavsiye ederim.İkinci el ile işim olmaz 0 alacağım dersen iPhone 11 al derim.
teşekkür ederim düşüncelerin için ikinci el bulaşmak istemiyorum. Bu kadar para hak ediyor sonucunu çıkardım burdan.
Z Flip 3 her türlü daha iyi. Ama katlanabilir ekran iyi değil. Sağlam değil.
Hocam sağlam değil derken, deneyimlemiş olduğundan mı yoksa önyargı olarak mı böyle düşünüyosunuz? 3. nesile gelmiş bir telefon bir şeyleri artık iyi yapmaya başlamıştır diye düşünüyorum.
Teşekkürler. fiyat konusunda aynı fikirdeyim. 19 yılı telefon ve 22 yılı telefon için fiyat aşağı yukarı aynı. Ancak benim 6s cihaz bu yıla kadar güncellemesini almıştı. endişem de şu samsung güncelleme desteğini ne kadar süre ile verebilir. Apple tahminim en az 3 yıl daha güncellemesini sunar. uzun zamandır android tarafına hakim değilim. samsung güncelleme ile ya da zamanla yavaşlama problemi çıkarıyor mu?

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
teşekkür ederim düşüncelerin için ikinci el bulaşmak istemiyorum. Bu kadar para hak ediyor sonucunu çıkardım burdan.

Hocam sağlam değil derken, deneyimlemiş olduğundan mı yoksa önyargı olarak mı böyle düşünüyosunuz? 3. nesile gelmiş bir telefon bir şeyleri artık iyi yapmaya başlamıştır diye düşünüyorum.

Teşekkürler. fiyat konusunda aynı fikirdeyim. 19 yılı telefon ve 22 yılı telefon için fiyat aşağı yukarı aynı. Ancak benim 6s cihaz bu yıla kadar güncellemesini almıştı. endişem de şu samsung güncelleme desteğini ne kadar süre ile verebilir. Apple tahminim en az 3 yıl daha güncellemesini sunar. uzun zamandır android tarafına hakim değilim. samsung güncelleme ile ya da zamanla yavaşlama problemi çıkarıyor mu?
Samsung güncelleme ile cihazları bozabiliyor.Samsungda 1 büyük güncelleme alıp sonra büyük güncelleme yapmamak en doğrusu.

zebermik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
İphone 11 in günümüz cihazları ile kıyaslarsak eksikleri var yok demiyorum.Performans olarak 2 yıl sonra 11 in yavaşlayacağını iddia edip S22 nin hala çok iyi çalışacağını söylemen bana saçma gelen bu.Bide gününüzde herkes oyun oynamıyor.Sadece oyun bazlı yorum yapmak doğru değil.Kaldı ki iPhone 8 emin ol kendi fiyat seviyesinde çoğu android cihazdan daha iyi bir deneyim sunuyor.
tam olarak düşüncem bu aslında iphone yavaşlar iddası haklı olabilir ancak samsung tarafı android tarafı bunu ne kadar güvence edebilir. şu an iphone 6s var elimde 16 gb olandan ve yer sıkıntısı ve şarj konusu dışında benim de bir problemim yok gayet kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751

Ekranı tırnak darbesi ile bile çizilebiliyor.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,999
Samsung güncelleme ile cihazları bozabiliyor.Samsungda 1 büyük güncelleme alıp sonra büyük güncelleme yapmamak en doğrusu.
Samsung şu an son güncellemede S20'yi çok iyi topladı. MIUI değil bu...
5 yıl yazılım desteği var ,evet her cihaz gibi ilerliyen dönemlerde yavaşlar, S22'nin işlemcisi iPhone 11'in işlemcisinden daha güçlü uzun vadade çok daha memnun eder. Şu an S9+ 11T den daha akıcı çalışıyor mesala...

zebermik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
o zaman sanki güncelleme ile gelen ve telefonda aktif olarak kullanılabilecek özellikleri kullanamayız diye düşündüm. ios tarafından düşünüyorum misal bi güncelleme ile camera özelliği getiriyor gibi.

Samsung şu an son güncellemede S20'yi çok iyi topladı. MIUI değil bu...

5 yıl yazılım desteği var ,evet her cihaz gibi ilerliyen dönemlerde yavaşlar, S22'nin işlemcisi iPhone 11'in işlemcisinden daha güçlü uzun vadade çok daha memnun eder. Şu an S9+ 11T den daha akıcı çalışıyor mesala...
açıkçası şöyle düşünüyorum. ios daha stabil çalışan bi yazılım diye genel bir görüş var. 5 yıl sonraki ios ile android karşılaştırmasını düşünürsek bana sanki android tarafı daha çok tökezler gibi geliyor

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,999
o zaman sanki güncelleme ile gelen ve telefonda aktif olarak kullanılabilecek özellikleri kullanamayız diye düşündüm. ios tarafından düşünüyorum misal bi güncelleme ile camera özelliği getiriyor gibi.

açıkçası şöyle düşünüyorum. ios daha stabil çalışan bi yazılım diye genel bir görüş var. 5 yıl sonraki ios ile android karşılaştırmasını düşünürsek bana sanki android tarafı daha çok tökezler gibi geliyor
Evet iOS daha stabil çalışıyor ama bu Android'in tökezleyeceği anlamına gelmez. Samsung'un arayüzü Android tarafının en hızlı ve stabil arayüzlerinden bir tanesi. S22 yerine iPhone 11 almak gibi bir hata yapmayın, uzun vadede S22 çok daha memnun edecektir çünkü çok daha güçlü ve 3 yıl güncel bir cihaz.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Evet iOS daha stabil çalışıyor ama bu Android'in tökezleyeceği anlamına gelmez. Samsung'un arayüzü Android tarafının en hızlı ve stabil arayüzlerinden bir tanesi. S22 yerine iPhone 11 almak gibi bir hata yapmayın, uzun vadede S22 çok daha memnun edecektir çünkü çok daha güçlü ve 3 yıl güncel bir cihaz.

S22 serisinde S22U dışında bulaşılmaz. O ısınma sorunu ve bataryanın 1 günü çıkarmaması göz ardı edilemez.

zebermik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Sadece katlanabilir telefonlarında mevcut. Katlanabilmesi için ekranın yumuşak olması gerekiyor hani...
Hocam mazur görün o teknolojiye erişimim olmadı ve yıllardır ios’ta olduğumdan takip ettiğim bi durum değil. Teşekkür ederim

S22 serisinde S22U dışında bulaşılmaz. O ısınma sorunu ve bataryanın 1 günü çıkarmaması göz ardı edilemez.
Hocam öyle çok oyun oynama meraklısı değilim genel günlük kullanım olarak düşünürsek ısınma sorunu ve batarya performansı iphone 11 in gerisinde mi kalacaktır

Evet bu yönden bakarsak da çok haklısınız. Aynı fiyata ekstra 3 yıl gibi bir süre kazanmış gibi oluyoruz

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,999
S22 2022 yılında çıkan iPhone 13 dışındaki tüm amiral gemilerine göre daha serın çalışıyor ve yoğun kullanımda bile günü çıkartırsın çünkü battery drainde iPhone 13 ile aralarında 30 dakika var.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
S22 2022 yılında çıkan iPhone 13 dışındaki tüm amiral gemilerine göre daha serın çalışıyor ve yoğun kullanımda bile günü çıkartırsın çünkü battery drainde iPhone 13 ile aralarında 30 dakika var.
iPhone 13 ile aralarında 30dk falan yok.Seyrettiğin testte Sim kart çıkarılmış,Wi-Fi kullanımı ve stand bye yok.Sen sim kart takılı,Mobil veri yoğun kullanımda S22 nin günü çıkaracağını mı zannediyorsun? Eğer çıkaracağını düşünüyorsan hayal dünyasında yaşıyorsun.S22 mobil veride maksimum 5 saat ekran süresi veriyor.İPhone 13 de bu rakam 7 saat.Arada iddia ettiğin gibi 30dk değil 2 saat fark var.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751

Bir kaç gün kullandığım telefonu bana anlatmayınız…

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Hocam mazur görün o teknolojiye erişimim olmadı ve yıllardır ios’ta olduğumdan takip ettiğim bi durum değil. Teşekkür ederim

Hocam öyle çok oyun oynama meraklısı değilim genel günlük kullanım olarak düşünürsek ısınma sorunu ve batarya performansı iphone 11 in gerisinde mi kalacaktır

Evet bu yönden bakarsak da çok haklısınız. Aynı fiyata ekstra 3 yıl gibi bir süre kazanmış gibi oluyoruz
iPhone 11 in batarya performansı ios 16 ile düştü.Şu anda iPhone 11 mobil veride ortalama 5,5 saat ekran süresi veriyor.İphone 11 inde S22 ninde batarya performansı iyi değil.Isınma konusuna gelince S22 8 gen 1 den dolayı iPhone 11 den daha fazla ısınıyor.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751

WP’de bile ısınıyor.

Ekto02

Profesör
Reaksiyon puanı
1,326
Z Fold 3 Alabiliyorsanız. Kesinlikle Z Serisi Bir Cihaz Öneririm. Daha Önce Kullanmış Birisi Olarak Oldukça İnovatif Ve Farklı Bir Deneyim Yaşatıcaktır.

Öte Yandan Z Flip 3 iPhone 11 Arasında Kaldıysan Tavsiyem İkinci El iPhone 11 Pro Bakman Olucaktır.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Z3 Flip i kısa sürede olsa kullanma imkanım oldu. Cihazın harika durması ve güzel ekran deneyimi yaşatması dışında çok bir numarası yok gibi. Kamerasını modelin ağırlığı ile kıyasladığımda hiç beğenmemiştim.

iPhone nasıl diye sorarsan aslında bir iPhone nasıl olması gerekiyorsa öyle.

Hangisini almalısın konusunda bir tarafta Android bir tarafta İOS vaR. İşletim sistemini göz ardı edersek uzun vadede kullanıcam dersen iPhone almanı, kısa vadede Z Flip3 ile farklı bir teknoloji deneyimi yaşaman daha iyi olur.

zebermik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Hepinize değerli yorum ve düşünceleriniz için teşekkür ederim. Sanıyorum ki bir müddet daha ios tarafında kalacağım.
WP’de bile ısınıyor.
Wp de bile ısınma sorunu olan bir cihaz gayet rahatsızlık verir diye düşünüyorum.

Ayrıca samsung deneyimleyem arkadaşların yorumlarına göre bile iphone ön plana çıkıyor. 2. El temiz pro bakmaya başlıyorum. Samsung bir süre daha 2. Planda.

Herkese teşekkür ederim.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Hepinize değerli yorum ve düşünceleriniz için teşekkür ederim. Sanıyorum ki bir müddet daha ios tarafında kalacağım.

Wp de bile ısınma sorunu olan bir cihaz gayet rahatsızlık verir diye düşünüyorum.

Ayrıca samsung deneyimleyem arkadaşların yorumlarına göre bile iphone ön plana çıkıyor. 2. El temiz pro bakmaya başlıyorum. Samsung bir süre daha 2. Planda.

Herkese teşekkür ederim.

Aslında Samsung tüm işleri bırakıp sadece çip üretirse daha iyi olacak ? Panel üretimi ile biliniyor ama ürettiği panellerde iyi değil.