iPhone bataryam şişti mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Sanırım bataryam şişti gibi.. Bakın şöyle göstereyim saat %100 olduğunda telefonu şarjdan çektim (gece) sabah 7 de uyandım ve şarj %49 du. Düne kadar hiç bir sorun yoktu noldu buna ? Korktuğum taraf elimde patlaması. Hayatımda hiç batarya değiştirmedim çünkü her yıl telefon değiştiren bir insanım. Bir yardım etseniz ? Şimdi de yolculuğa çıkacağım aksilik

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Modeli nedir ? Ayrıca hard reset atmayı denediniz mi

Reaksiyon puanı
1,056
Sanırım bataryam şişti gibi.. Bakın şöyle göstereyim saat %100 olduğunda telefonu şarjdan çektim (gece) sabah 7 de uyandım ve şarj %49 du. Düne kadar hiç bir sorun yoktu noldu buna ? Korktuğum taraf elimde patlaması. Hayatımda hiç batarya değiştirmedim çünkü her yıl telefon değiştiren bir insanım. Bir yardım etseniz ? Şimdi de yolculuğa çıkacağım aksilik
Ekranı kontrol edin eyer yerinden biraz çıkmışsa şişmiş olabilir

Muzaffer Keleş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
powe rbank ile yolculuğunuza çıkın ve en kısa sürede yetkili servisden bataryayı değiştirin

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
7 plus.
Bir deneyim hocam
Eğer fiziksel bir anormallik yoksa cihazda dediğimi yapın resetten sonra sorun devam ediyorsa pil değiştirmenizi tavsiye ederim.aynı sorunu macbook pro cihazımda yaşadım zamanında gece 100 ken kapağı kapatıp açtığımda 50 lere iniyordu.Apple destek reset atmamı söyledi sorun düzeldi. Ancak cihazınızda eğer yakın tarihte sıfır almadıysanız eski sayılabilecek bir cihaz . Pil ömrünü doldurmuş olabilir

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
powe rbank ile yolculuğunuza çıkın ve en kısa sürede yetkili servisden bataryayı değiştirin

Hocam işin kötü tarafı batarya değişimlerinin 450-500 olması. iPad 8 için para biriktiriyordum. Orijinal olmayan ama lisanslı olan bataryalar var mı? Onlarla değişirler mi? Çünkü orijinal bataryalar fazla pahalı.

Reaksiyon puanı
1,056
Şu home tuşunun olduğu yer ekranın kasaya bağlı olduğu yer gevşemiş yani bastırınca çıt çıt diye ses geliyor ama o 1 hafta öncede vardı
İphone larda batarya şişmesi genel bir sorun şişince ekran çıkabiliyor bir kere başımıza geldi garantiye gönderdik yeni yolladılar bana kalırsa şişmiş gibi geldi batarya iyice kontrol ettiniz mi?

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Eğer fiziksel bir anormallik yoksa cihazda dediğimi yapın resetten sonra sorun devam ediyorsa pil değiştirmenizi tavsiye ederim.aynı sorunu macbook pro cihazımda yaşadım zamanında gece 100 ken kapağı kapatıp açtığımda 50 lere iniyordu.Apple destek reset atmamı söyledi sorun düzeldi. Ancak cihazınızda eğer yakın tarihte sıfır almadıysanız eski sayılabilecek bir cihaz . Pil ömrünü doldurmuş olabilir

Pil sağlığı %78 evet

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
İphone larda batarya şişmesi genel bir sorun şişince ekran çıkabiliyor bir kere başımıza geldi garantiye gönderdik yeni yolladılar bana kalırsa şişmiş gibi geldi batarya iyice kontrol ettiniz mi?

Yok hocam ben şişme göremiyorum pek ama isterseniz fotoğraf atayım belki siz görürsünüz

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Pil sağlığı %78 evet
Bana sorarsanız % 80 nin altına inen pillerden güzel performans beklemek güç.78 bence servis isteyen bir düzey sorun buda olabilir. Ama illaki bu sorunu çözmek istiyorsanız .Servise para ödemeden önce reseti atın sorun devam ediyorsa mecbur servis seçeneklerini göz önünde bulunduracaksınız.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Hocam eğer fiziksel olarak ekranda esneme kasada çıkıklık varsa yani bataryanın şiştiği görülüyorsa bataryanın şiştiği anlaşılır ve değiştirilir sizin dediğiniz durum batarya şişmesi değil de batarya ömrünün bittiğini gösteriyor gibi.Eğer her zaman orijinal şarj adaptörü ile şarj ediyorsanız batarya şişmesinden korkmanıza gerek yok. Zaten batarya şişse bile Apple bataryaları kolay kolay patlamıyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bataryanız ömrünü doldurmuş.Servisden orjinal batarya ile değişmenizi tavsiye ederim.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
benim kide baya şişmişti bildiğin yandan ışık süzüyordu batarya şiştiği ve ekranı ittirdiği için :)

Muzaffer Keleş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Hocam işin kötü tarafı batarya değişimlerinin 450-500 olması. iPad 8 için para biriktiriyordum. Orijinal olmayan ama lisanslı olan bataryalar var mı? Onlarla değişirler mi? Çünkü orijinal bataryalar fazla pahalı.
o topa hiç girme orjinalini ya al yada telefonu sat yada al