Destek iPhone bataryam şişti mi ?

Wenirien

Asistan
Sanırım bataryam şişti gibi.. Bakın şöyle göstereyim saat %100 olduğunda telefonu şarjdan çektim (gece) sabah 7 de uyandım ve şarj %49 du. Düne kadar hiç bir sorun yoktu noldu buna ? Korktuğum taraf elimde patlaması. Hayatımda hiç batarya değiştirmedim çünkü her yıl telefon değiştiren bir insanım. Bir yardım etseniz ? Şimdi de yolculuğa çıkacağım aksilik

Sanırım bataryam şişti gibi.. Bakın şöyle göstereyim saat %100 olduğunda telefonu şarjdan çektim (gece) sabah 7 de uyandım ve şarj %49 du. Düne kadar hiç bir sorun yoktu noldu buna ? Korktuğum taraf elimde patlaması. Hayatımda hiç batarya değiştirmedim çünkü her yıl telefon değiştiren bir insanım. Bir yardım etseniz ? Şimdi de yolculuğa çıkacağım aksilik
Ekranı kontrol edin eyer yerinden biraz çıkmışsa şişmiş olabilir

Kaptomeister

Asistan
7 plus.
Bir deneyim hocam
Eğer fiziksel bir anormallik yoksa cihazda dediğimi yapın resetten sonra sorun devam ediyorsa pil değiştirmenizi tavsiye ederim.aynı sorunu macbook pro cihazımda yaşadım zamanında gece 100 ken kapağı kapatıp açtığımda 50 lere iniyordu.Apple destek reset atmamı söyledi sorun düzeldi. Ancak cihazınızda eğer yakın tarihte sıfır almadıysanız eski sayılabilecek bir cihaz . Pil ömrünü doldurmuş olabilir

Wenirien

Asistan
powe rbank ile yolculuğunuza çıkın ve en kısa sürede yetkili servisden bataryayı değiştirin

Hocam işin kötü tarafı batarya değişimlerinin 450-500 olması. iPad 8 için para biriktiriyordum. Orijinal olmayan ama lisanslı olan bataryalar var mı? Onlarla değişirler mi? Çünkü orijinal bataryalar fazla pahalı.

Şu home tuşunun olduğu yer ekranın kasaya bağlı olduğu yer gevşemiş yani bastırınca çıt çıt diye ses geliyor ama o 1 hafta öncede vardı
İphone larda batarya şişmesi genel bir sorun şişince ekran çıkabiliyor bir kere başımıza geldi garantiye gönderdik yeni yolladılar bana kalırsa şişmiş gibi geldi batarya iyice kontrol ettiniz mi?

Wenirien

Asistan
Eğer fiziksel bir anormallik yoksa cihazda dediğimi yapın resetten sonra sorun devam ediyorsa pil değiştirmenizi tavsiye ederim.aynı sorunu macbook pro cihazımda yaşadım zamanında gece 100 ken kapağı kapatıp açtığımda 50 lere iniyordu.Apple destek reset atmamı söyledi sorun düzeldi. Ancak cihazınızda eğer yakın tarihte sıfır almadıysanız eski sayılabilecek bir cihaz . Pil ömrünü doldurmuş olabilir

Pil sağlığı %78 evet

Kaptomeister

Asistan
Pil sağlığı %78 evet
Bana sorarsanız % 80 nin altına inen pillerden güzel performans beklemek güç.78 bence servis isteyen bir düzey sorun buda olabilir. Ama illaki bu sorunu çözmek istiyorsanız .Servise para ödemeden önce reseti atın sorun devam ediyorsa mecbur servis seçeneklerini göz önünde bulunduracaksınız.

Kaansenn34

Profesör
Hocam eğer fiziksel olarak ekranda esneme kasada çıkıklık varsa yani bataryanın şiştiği görülüyorsa bataryanın şiştiği anlaşılır ve değiştirilir sizin dediğiniz durum batarya şişmesi değil de batarya ömrünün bittiğini gösteriyor gibi.Eğer her zaman orijinal şarj adaptörü ile şarj ediyorsanız batarya şişmesinden korkmanıza gerek yok. Zaten batarya şişse bile Apple bataryaları kolay kolay patlamıyor.

Bataryanız ömrünü doldurmuş.Servisden orjinal batarya ile değişmenizi tavsiye ederim.