iPhone 6 alınmaya değer mi?

scofield3599

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar,yaklaşık 2 yıldır S3 kullanıyordum,gerek touchwiz yüzünden olan kasmalar,donmalar,gerek batarya probleminden dolayı S3'ümü bıraktım artık,yeni telefon almayı düşünüyorum,Android ile olan bu kötü maceram yüzünden kesinlikle iPhone almak istiyorum,şu an geçici olarak iPhone 4 kullanıyorum,bu 4 yıllık cihaz dahi beni buna teşvik etti,fazla uzattım sanırım,soracağım şey şu,Ekim ortaları gibi alacağım yeni telefonu nasipse,iPhone 6 alınmaya değer mi? Donanım vs olarak bilemem ama tasarımı beni hüsrana uğrattı,5S'in çok daha fazla albenisi var,ama takıldığım nokta şu,iPhone 5S alırsam kayıplarım neler olur 6'ya göre,veya iPhone 6 alırsam,5S'e göre avantajlarım neler olur? Artık tasarımı fazla düşünmeyeceğim,bu hususlar ile yolumu çizeceğim.

yhatam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Valla bence s3 unden yasadigin deneyimden sonra androidi kotuleme iphone 6 almaya degermi deger yani bence ama ios mu androidmi dusunurum

scofield3599

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Valla bence s3 unden yasadigin deneyimden sonra androidi kotuleme iphone 6 almaya degermi deger yani bence ama ios mu androidmi dusunurum

Yüksek ram kullanımı,çok fazla özgür olan bir işletim sistemi,ne bileyim gözümü korkutuyor,şu an elimdeki cihaz malum 4 yıllık neredeyse ve tık yok.

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
bendede s3 ve iphone 5s vardı .ama iphone 6plus çok hoşuma gitti .ön sipariş başlar başlamaz verecem siparişimi

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Merhaba arkadaşlar,yaklaşık 2 yıldır S3 kullanıyordum,gerek touchwiz yüzünden olan kasmalar,donmalar,gerek batarya probleminden dolayı S3'ümü bıraktım artık,yeni telefon almayı düşünüyorum,Android ile olan bu kötü maceram yüzünden kesinlikle iPhone almak istiyorum,şu an geçici olarak iPhone 4 kullanıyorum,bu 4 yıllık cihaz dahi beni buna teşvik etti,fazla uzattım sanırım,soracağım şey şu,Ekim ortaları gibi alacağım yeni telefonu nasipse,iPhone 6 alınmaya değer mi? Donanım vs olarak bilemem ama tasarımı beni hüsrana uğrattı,5S'in çok daha fazla albenisi var,ama takıldığım nokta şu,iPhone 5S alırsam kayıplarım neler olur 6'ya göre,veya iPhone 6 alırsam,5S'e göre avantajlarım neler olur? Artık tasarımı fazla düşünmeyeceğim,bu hususlar ile yolumu çizeceğim.

çok fazla takılma tasarım falan.tabiki eski cihaz alırsan birçok kaybın olur
şimdi o kayıpları burada tek tek yazmaya gerek yok.applein sitesini aç iphone modellerini karşılaştır diyor orda,orada kayıplarını açık şekilde görürsün.
ama diyorsanki çok gelişmiş teknolojiye ihtiyacım yok 5sin tipide hoşuma gidiyor ozaman 5s al

scofield3599

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bendede s3 ve iphone 5s vardı .ama iphone 6plus çok hoşuma gitti .ön sipariş başlar başlamaz verecem siparişimi

çok fazla takılma tasarım falan.tabiki eski cihaz alırsan birçok kaybın olur
şimdi o kayıpları burada tek tek yazmaya gerek yok.applein sitesini aç iphone modellerini karşılaştır diyor orda,orada kayıplarını açık şekilde görürsün.
ama diyorsanki çok gelişmiş teknolojiye ihtiyacım yok 5sin tipide hoşuma gidiyor ozaman 5s al

Gelişmiş teknoloji her zaman iyidir,bu görüşlerin ile tasarım ile ilgili olan önyargılarım kırıldı,teşekkür ederim,iPhone 6 alacağım inşallah.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Her zaman en son çıkan iphone en iyisidir, bende 5s var 6 olmasını istermiydim? tabi isterdim kim istemez ki ama 5s'imde ekran ve bir kaç şey haricinde bir eksiği yok.

Sonuçta her iki cihazda hemen hemen aynı performansda çalışıyor.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Iphone 6 plus alman daha iyi olur daha fazla pil ömrü daha keskin ekran ve 2 gb ram mevcut cok daha iyi buyuklugune gelince note 4 büyüklüğünde

scofield3599

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Her zaman en son çıkan iphone en iyisidir, bende 5s var 6 olmasını istermiydim? tabi isterdim kim istemez ki ama 5s'imde ekran ve bir kaç şey haricinde bir eksiği yok.

Sonuçta her iki cihazda hemen hemen aynı performansda çalışıyor.

Teşekkür ederim görüşlerin için,dediğin gibi her zaman en son çıkan en iyisidir.

Iphone 6 plus alman daha iyi olur daha fazla pil ömrü daha keskin ekran ve 2 gb ram mevcut cok daha iyi buyuklugune gelince note 4 büyüklüğünde

Önerin için teşekkür ederim,buraya en az 3 kere bir şeyler yazıp sildim,ama yazıp silerkende kafam karıştı bak. Aslında en başından beri büyük ekranlı iPhone'a karşıydım ama yazıp silerken kafam karıştı dediğim gibi. Ama 5,5'' çok büyük,hele ki bir iPhone için,yani bence. Bu başlığı açma sebeplerimden birisi zaten iPhone 6'nın ekranının 5S'e göre büyümüş olmasıydı ki şimdi aklıma plus girdi hiç hesapta yokken. Ama plus'a çok sıcak bakacağımı sanmıyorum,phablet iPhone,enteresan.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
199 $ fiyatıyla yurtdışından almayı denicem bağalım nasıl becercez olmadı tr den alıcam kesnlikle iphone 6 alınmalı çok karizmatik ve estetik.
199 a getirip 400 e satanlar olucak illaki dhde bitane kapabilirim

bmw m3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
199 kontratlı olanlar siö kilitli olarak satılıyor bildiğim yani türkiyede kullanılamıyor imei atılırsa iphonelara atılıyormu bilmiyorum

APOTT

Asistan
Reaksiyon puanı
3
199 $ fiyatıyla yurtdışından almayı denicem bağalım nasıl becercez olmadı tr den alıcam kesnlikle iphone 6 alınmalı çok karizmatik ve estetik.
199 dolar degil o:D 2 yil operator kontrati yapana 199 dolar. Normal alirsan 800 Dolar civari.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=411741]APOTT[/MENTION]
nesi estetik nesi karizmatik? resmen çöp...

scofield3599

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Eğer yanılmıyorsam o fiyat sözleşmeli fiyat,Türkiye'de nasıl kullanacaksın ki? Sözleşme sim unlock ile çözülür mü,araştırmak gerek.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Eğer yanılmıyorsam o fiyat sözleşmeli fiyat,Türkiye'de nasıl kullanacaksın ki? Sözleşme sim unlock ile çözülür mü,araştırmak gerek.
simlock oluyor o cihazlar millet alıp satıyor çok satan vardı iphone 5 i ama 6 unlock olur mu bilmem

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Herkes laf etti yeni modellere, habire eleştirdi ama sanki yine satış patlaması olacak gibi. Sıkıntı nerede o zaman?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
alınmaya değmez 2012 yılında çıkan tuğladan farklı değil... çöp...

bmw m3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
2 yıl geçtikten sonra kiliti açabiliyorsun yada direk açılıyor ben oyle biliyorum milyar dolar zarar ederler açıkları kapatilmiştır yoksa 200 doolara alıp sim kilidi acarlar varmı oyle dunya

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
199 dolara kılıf satıyorlar bir tane alırsınız.eğer adam ben birdaha amerikya gitmem hırsızlık sorun değil derse kontratlı cihazı alır amerikayı terkeder o şekilde 200 dolara temin eder

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
199 dolara kılıf satıyorlar bir tane alırsınız.eğer adam ben birdaha amerikya gitmem hırsızlık sorun değil derse kontratlı cihazı alır amerikayı terkeder o şekilde 200 dolara temin eder

Kontratli alabilmesi icin kimlik vermesi gerekmiyor mu?

Depozito aliyorlarmis.

Bothrops

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android'de uzun süre akıcı çalışan telefonlar çok az. Note zerisi, Z serisi, One serisi aralarında en uzun dayanabilecek ürünler. Ama onlarda bir süre sonra şişiyor ve ağırlaşıyor. Bence Android alınacaksa Z3 Compact alınmalı. Küçük ekrana yüksek donanım olursa android o zaman şişmeden kullanılabilir bence.

iPhone 6 almaya gelince, bence almayında bizde stok sıkıntısı çekmeyelim. :)

Uakbacakcom

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bir sorum olacak sizce 64 gb iphone 6 mı almalıyım yoksa 16 gb lık iphone 6 plus mı???

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar bir sorum olacak sizce 64 gb iphone 6 mı almalıyım yoksa 16 gb lık iphone 6 plus mı???

Her iki telefonda sizi kullanımınıza göre 3-5 yıl arası götürücektir, İphone 6'nın öyle pek bir artısı yok 5s'e göre ben sizin yerinizde olsa 64gb 5s satın alırdım hem daha ucuza gidiyor hemde 3-5 yıl arası kullanımınıza göre götürecektir.

Plus almak istiyorsanız 16 gbde alabilirsiniz, benim 5s 16gb'lik şu anda boşta 8 gb yer var dolduramıyorum maalesef bir sürü oyunda kurdum oynuyorum bitince siliyorum.

Eğer bol bol fotoğraf ve video çekicekseniz mutlaka 32-64 almanız lazım çünkü video aşırı yer kaplar.

tansel.er

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Android acik bir sistem olmasi sebebi ile ozellikle sosyal ag, veri ve dosya paylasiminda guzel olanaklar sunuyor. Ayni seyi ios icin soylemek zor. İphone 5s kullaniyorum. Ornegin mail icerisinde bir adetten fazla excell veya pdf dosyasi eklenmiyor. Bir resmi acip paylasacaginiz sosyal aglar kisitli. Zaman zaman ios da da kasmalar mevcut. 5s te bile yapiyor bunu fakat android gibi uzun sureli degil de anlik kasmalar yasaniyor. Eger mali durumunuz musait ise tabi ki 6 veya plus alin derim ama bu cihazlari alirken kesinlikle 16 gb almayin. Zamanla hafizanin yetersizligini gorup pisman olacaksiniz. Maddi olarak o seviyeye cikmak istemezseniz 5s cok ideal bir cihaz. Yeni modellere gore bence ekran disinda bir fark yok. İslemciler ayni temeller uzerine kurulu. Hiz olarak fark olabilir ama zamaninda 3gs ten 5s e yan yana yapilan hiz testlerinde 4s in hepsinden daha hizli calistigini da gorduk. Aradaki hiz farki yaklasik bir saniyeye denk geliyor. Ekranin buyumesi iyi oldu tasarim da guzel oldu fakat araba icerisinde zamanimin cogu gectigi icin kendi adima 5s tek elle kullanilabildigi icin benim secimim bu yonde olurdu. Cihazimda ios8 gm yuklu gayette guzel calisiyor. Ozellikle imessageye eklenen yeni ozellikler whats app i aratmiyor cevrenizde iphone kullananlar var ise. Bir sure htc one m7 kullandim ve bence ios deneyiminden sonra alinabilecek tek android cihazidir. Samsung da bahsedilen kasma ve gecikmeler den eser yok htc de. Ama ekran buyuk benim icin. 16 gb almayin dememdeki sebep facebook bile iki haftada 300 mb lik yer kaplamaya basliyor. Bunun yani sira cihaza yuklediginiz muzik resim be videolar da var ise sorun yaratabilir hafiza konusunda.

drakulagold

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tek bir soru Ram sıkıntı olur mu iPhone6 Plus'ta? :confused1:

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ön sipariş almaya başladılar ve sipariş tamamdır plus 64gb