Sony Xperia Z2 mi iPhone 6 mı?

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2010 dan beri 3gs kullanıyorsan , ikisinden herhangi birini aldığında sana uzay gemisi gibi gelecek onun için kafanı yorma birini seç...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
3 yıl iphone 3gs kullandıktan sonra gidip note2 aldım. Ancak telefona sadece 1 yıl dayana bildim. İlk aylar telefon çok iyi, size çok farklı geliyor ancak altı aydan sonra internete bağlanma konusunda inanılmaz sıkıntılar çıkarmaya başladı. note 2 bir yıllık olduğunda eşimin 4 yıllık iphone 3gs i daha hızlı internete bağlanıyordu. üç dört günde bir telefonu restart yapmaya başlamıştım. ben hiç memnun kalmadım açıkçası androidden. Arka planda çalışan bir sürü gereksiz uygulama vs. vs. Ve gidip iphone 5s aldım. ios un gözünü seveyim. sadece safari üzerinden internette taklır; whatsapp, twitter, facebookta gezer, bankacılık uygulamalarını kullanırım diyorsanız ios tan şaşmayın. Ayrıca bir süre sonra büyük bir telefon rahatsız etmeye ve taşıma konusunda sıkıntılar vermeye başlıyor.

mmb_dnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu Android telefonlarda sanal tuşları temadan bağımsız olarak özelleştirme imkanımız var mı? Örneğin Sony Xperia Z2'de Ev işareti yerine farklı bir şekil, Geri tuşu yerine farklı bir şekil koyabiliyor muyuz?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar bu Android telefonlarda sanal tuşları temadan bağımsız olarak özelleştirme imkanımız var mı? Örneğin Sony Xperia Z2'de Ev işareti yerine farklı bir şekil, Geri tuşu yerine farklı bir şekil koyabiliyor muyuz?

Hatırladığım kadarı ile xposed ile yapılıyordu modülleri olması lazım biraz araştırın bulursunuz bence.

mmb_dnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hatırladığım kadarı ile xposed ile yapılıyordu modülleri olması lazım biraz araştırın bulursunuz bence.

Çok teşekkür ederim konuyu araştıracağım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

3 yıl iphone 3gs kullandıktan sonra gidip note2 aldım. Ancak telefona sadece 1 yıl dayana bildim. İlk aylar telefon çok iyi, size çok farklı geliyor ancak altı aydan sonra internete bağlanma konusunda inanılmaz sıkıntılar çıkarmaya başladı. note 2 bir yıllık olduğunda eşimin 4 yıllık iphone 3gs i daha hızlı internete bağlanıyordu. üç dört günde bir telefonu restart yapmaya başlamıştım. ben hiç memnun kalmadım açıkçası androidden. Arka planda çalışan bir sürü gereksiz uygulama vs. vs. Ve gidip iphone 5s aldım. ios un gözünü seveyim. sadece safari üzerinden internette taklır; whatsapp, twitter, facebookta gezer, bankacılık uygulamalarını kullanırım diyorsanız ios tan şaşmayın. Ayrıca bir süre sonra büyük bir telefon rahatsız etmeye ve taşıma konusunda sıkıntılar vermeye başlıyor.

Evet Samsung'ta böyle sorunlar oluyor sanırım yorumlarda okumuştum. Sony daha sade bir arayüz sunuyor, Samsung'un touchwiz arayüzü gibi hantal bir yapıda değil bu nedenle sorun olmayacağını düşüyorum. Ayrıca Xperia Z2'nin Android L güncellemesi alacağından eminim Android L ile birlikte performansın artacağı söyleniyor.

mmb_dnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar tekrar Merhaba,

Öncelikle zaman ayırıp bana yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim. Açmış olduğum konuyu kapatmak ve benim gibi yıllarca iPhone kullanmış Android'e geçmek ve geçmemek arasında tereddütte kalan arkadaşlara yardımcı olmak için yazıyorum.

Öncelikle şunu belirteyim kesinlikle Apple fanatiği falan değilim. iPhone haricinde hiçbir Apple ürünü kullanmıyorum. 2 hafta önce Sony Xperia Z2 satın aldım. Maalesef bir türlü alışamadım ve sattım. Anladım ki iPhone'a alışmış bir insanın Android kullanması gerçekten çok zor. Zor derken Android çok karmaşık v.s olduğundan değil, kullanım pratikliği ve uygulama kalitesi maalesef beni mutlu etmedi.
Sony çocukluğumuzun markası ve tartışmasız elektronik sektöründe en kaliteli ürünleri üreten birkaç firmadan birtanesi ve bence akıllı telefonda liderliğe oynaması için önce birkaç modelle başlayıp alıştıra alıştıra yeni yazılıma (gelecek vaat eden firefox os olabilir veya Apple gibi kendi yazılımını yapabilir yada Blackberry gibi batmak üzere olan bir firmayı satın alıp hazır ekosistemi kullanabilir.) geçmesi lazım yada Android'in kendini yenilemesi gerekiyor.

Benim telefonda gördüğüm eksi yönleri belirtmem gerekirse;

1. Kamera gündüz çekimlerinde mükemmel ama gece çekimleri beklediğimden kötü çıktı.
2. Ön kamera gerçekten vasat, çok daha geliştirilmesi gerekiyor.
3. Şahsi düşüncem 4,3 inç üzeri telefonların taşıması ve kullanımı gerçekten sorunlu. İyi yönleri var tabi ki ama ben alışamadım o nedenle küçük ekranlı telefonlara yöneleceğim.
4. Gelelim Android tarafına, maalesef uygulamalara gereken özenin gösterilmediğini düşünüyorum. Android en çok kullanılan yazılım ama bazı firmalar iPhone'da olduğu gibi o gösterişli ve kullanışlı uygulamalarını aynı şekilde Android'e geçirmediklerini gördüm. iPhone için farklı Android için farklı bir görsellik ve kullanım hazırlamış.
5. Sanal menü tuşları çok yer kaplıyor ve ekranda insanı rahatsız ediyor. En azından Samsung gibi ekran harici fiziksel tuş daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
6. Bunların haricinde ufak tefek pratik şeylerin olmaması da beni rahatsız etti ama yazmaya gerek duymuyorum.
7. Bence Android’in biran önce bu kaçak yazılım kullanım işine son verip Google Play haricinde uygulama yüklemeye izin vermemesi gerekiyor. Android kullanıcılarının çoğu yazılımları kaçak kullandığı için yazılımcılar Android’e kaliteli uygulamalar yapmaya yönelmiyor.

Telefonun iyi taraflarına gelirsek;

1. Suya dayanıklı olması
2. Ekran kalitesi (her ne kadar parlaklığı bana yeterli gelmese de ekran güzel)
3. En ufak takılma, kasma, donma yaşanmaması
4. Gündüz çekimleri için mükemmel kamerası

Şuan için aklıma gelen iyi tarafları ve kötü tarafları bunlar. Ben telefonu alıp satarken zarar ettim ama açıkçası pişman da değilim. Çünkü iPhone’da sürekli iTunes’e bağlı kalma zorunluluğumuz yüzünden Android’e geçmeyi çok istiyordum. Bu sene olmaz ise seneye yine geçecektim. Bu benim için kısa vadede ders oldu. Birkaç sene daha geçmeyi düşünmüyorum umarım Android güzel bir değişim geçirir ve memnuniyetle kullanma şansım olur.

Tekrar herkese teşekkür ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Şimdi sen dayanıklılık dedin sony xperia z2 çok daha sağlam olacaktır. Safir cam da iphone 6 da mevcut değildir yani xperia z2 daha sağlam .Birisinde gorilla glas var diğerinde yok. STABİLİTE İSTERSEN TABİİKİ İPHONE çünkü ios işletim sistemi androidden daha hafif ve akıcıdır. kamera konusunda çift led flaş desteğiyle iphone önde megaixel kalite anlamına gelmez. fiyat konusunu düşünürsen tabiiki çok önemli bir nokta z2 bütçeyi zorlamamaktadır. pil ise 3200 mAH le sony xperia z2 öndedir. Hız konusunda videoardada incelediyseniz iphone daha hızlı olacaktır.

famas154

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Xperia z2 alma. Daha yeni çıktı sonra z3 çıktı sonra z4 ün özellikleri sızdırldı bu ne yahu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar ben sony xperıa z2 aldım telefonun butun özellıklerı guzel ama telfonu suda denedım ve malesef su gectı sıvı gecmesı garantı kapsamına gırmıyor denıldı ve ucret talep edıldı (831tl). 4 aydır tuketıcı haklarında hakkımı arıyorum alacak arkadasların buna dıkkat etmesını tavsıye ederım telefon garantıden de gönderdıgım gıbı gelmedı

mehmetTOSHIBA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iPhone 6'nında şarjı 6 saat kullanım veriyor. Kamera sizin için önemli değilse iPhone'u tavsiye etmem. Gerçi sony'nin de kameraları çok iyi sayılmaz.