Sony Xperia Z2 mi iPhone 6 mı?

Bu konuyu okuyanlar

vdturkey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam iPhone 6 yı bekleyin güzel olacak gibi görünüyor :)

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Sızan Z3'e bakılırsa 5s'e rakip olur anca, yaza doğru Sony Z4'ü çıkarır o zaman iPhone 6 ile karşılaştırırız. :lol:

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Nexus 6 ile karşılaştırırız biz, merak etme sen. :)

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
18 aylık ömürlü bi cihazla 48 aylık ömrü olan cihazı sana karşılaştırmada başarılar. Nexus sadece donanımı güncellicek, iPhone ise diğerlerinin kopyalıyacağı yeniliklerle geliceği kesin. :lol:

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Nexus mu 18 aylık? Güldürme beni. Cihazın içi bomboş, akıyor resmen ve güncelleme desteğiyle uzun uzun kullanırsın Nexus'u. Nexus 6 tam alınacak bir telefon olacak eğer bataryada cimrilik yapmazlarsa. iPhone 6'ya o kadar da para vermenin anlamı yok.

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Lütfen bir daha benim yazdıklarıma karşı bir şey yazma istemiyorum,rahatsız oluyorum Android hakkında bilgin ortada Art ile dalviği bilmiyosun ezbere laflarınla laf atma derdindesin.

Samsung Galaxy Nexus 18 ayı dolduğu için 4.4'ü alamadı en son 4.3'ü verdiler bitti ömrü. Şimdi aynı şekilde Nexus 4'de Android L'yi alamıyacak aynı şekilde Nexus tabletler(7,10) de alamıyacak.

u4m4h.png

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Saf android olsada güncelleme desteği kesilmiş bir telefonun yaşamı bitmiş demektir, en fazla 1 yıl daha dayanır ondan sonra gelsin sorunlar.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Kardeşim ben Art ile Dalvik'i bilmediğim zaman savunuyor muydum Android'i? Ezbere laf atan varsa o da sensin. Her zaman şunu yüzüme vurup duruyorsun. Güncelleme desteği bitince cihaz çöp oluyor senin mantığına göre.

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Evet Z2 nin pil performansını iki tane iphone 5s anca yakaladığı içindir :lol:

Tasarım yüzünden pil ömrümden kısıyolar ama siz anlamazsınız takoz bi çervevesi yok. Ayrıca her şey pil performansına baksaydı Sony satış rekorları kırardı bu sayede mali zararda açıklamazdı. :lol:

Gerçi Sony önce LG'yi geçsin satışlarda Samsung'u geçemiyeceği aşikar. :lol:

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Samsung böyle devam ederse daha 5 yılı var en az. Sonuçta Samsung bu, her şeyi yaptı adamlar(!). Alan çok sonuçta.

kaan033

Asistan
Reaksiyon puanı
1
IOS işletim sistemi canını sıkmıcaksa iphone 6 bekleyebilirsin ama bence diğer arkadaşların dediği Z3 bekle lafını pek düşünme çünkü Z3 çıktıktan sonra Z4 sızıntıları başlıcak böyle böyle onu bekliyim onu alırım diye diye telefon alamazsınız

sinan0

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Iphone 6 şarj ömrünün 5S'ten bir miktarda olsa fazla olduğunu varsayarsak şuan iphone birinci önceliğim sonra Z3 sonra Z2 sonra M8

sinan0

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Snapdargon 801ab Z2de vardı, 801ac Z3'de olacak kısaca işlemci kağıt üzerinde iyi.

1GB ram arttırılmış o kadar, Adreno 420 yok, 320 var.

1GB ram arttırıldı diye yeni telefon çıkartılmış :)

Yok ya ram aynı 3Gb olması lazım

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Tasarım yüzünden pil ömrümden kısıyolar ama siz anlamazsınız takoz bi çervevesi yok. Ayrıca her şey pil performansına baksaydı Sony satış rekorları kırardı bu sayede mali zararda açıklamazdı. :lol:

Gerçi Sony önce LG'yi geçsin satışlarda Samsung'u geçemiyeceği aşikar. :lol:
En azından z2 kullananlar elinde şarj aletiyle dolaşmıyor
Ama aynısını İphone kullananlar için söyleyemezsin büyük çoğunluğunun elinde şarj aletleri ile dolanıp duruyorlar
Pil konusunda belkide en az özen gösteren firmalardan biri Apple
2. çeyrek mali raporlarına tekrar bak önce sen kar mı etmiş zarar mı etmiş o zaman daha net görürsün :dirol:
Asıl sen Sony kamera sensörü ve lens satmasa Apple ından tut Samsung una tüm firmaların düşeceği durumu düşün sonra yorum yap bence :lol:

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
En azından z2 kullananlar elinde şarj aletiyle dolaşmıyor
Ama aynısını İphone kullananlar için söyleyemezsin büyük çoğunluğunun elinde şarj aletleri ile dolanıp duruyorlar
Pil konusunda belkide en az özen gösteren firmalardan biri Apple
2. çeyrek mali raporlarına tekrar bak önce sen kar mı etmiş zarar mı etmiş o zaman daha net görürsün :dirol:
Asıl sen Sony kamera sensörü ve lens satmasa Apple ından tut Samsung una tüm firmaların düşeceği durumu düşün sonra yorum yap bence :lol:

Z2'nin kronik sorunları ortada ısınma cabası o konulara girmiyecem beni ilgilendirmiyor.
iPhone'un pil ömrü kötü evet ama Android'li cihazlarda hiç bir zaman iOS kadar performanslı olamıyor ne yazik ki. :(
Sony satamıyor işte yalan mı? LG'nin bile telefon satışları daha fazla Sony'den aç bak geçen yılın tablosuna. LG daha kötü cihazlar üretmesine karşın geçiyor.
Şimdide kamerayamı sardın,pil-kamera bile kurtarmıyor desene Sony'i satış yapamıyor. :lol:

Neyse alıntılamazsan sevinirim daha tartışamıcam, Sony belli Apple belli. :dirol:

MyNickname

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tesadüfen forumda dolaşırken bazı arkadaşların neden android'i ve sony z2'yi bu kadar kötülediğini anlamadım. Sırf cevap vermek için giriş yaptım. Öncelikle ben senelerce iphone kullanmış biriyim hala da ipad kullanıyorum. Sizin bahsettiğiniz hantal android 2 sene önceydi. Son 2 senedir doğru telefon tercihi yaparsanız android kasacak bir işletim sistemi değildir. Ben i5'ten nexus5'e geçiş yaptım ve çok memnunum. Aldığım zamandan bu yana 1 kere bile kasma 1 kere bile kendini resetleme görmedim ve telefon çok hızlı. Flash player apk'sı kurdum istediğim her sitede masaüstü olarak gezebiliyorum. Sony z2'yi de gerek mağazalarda gerekse kullanan yakınlarımda inceledim. Mükemmel bir telefon benim çok sevdiğim nexus 5'imden bile daha iyi. Isınma sorunu olduğunu söylemişler önemli olan bir telefonun ısınması değil ısıya dayanıklı olup olmadığıdır. Ayrıca iphone'u bu kadar öven arkadaş, telefonunu şarja tak ve yarım saat 3g'den sörf yap bakalım telefon ısı kaç derece oluyor? saygılar

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Tesadüfen forumda dolaşırken bazı arkadaşların neden android'i ve sony z2'yi bu kadar kötülediğini anlamadım. Sırf cevap vermek için giriş yaptım. Öncelikle ben senelerce iphone kullanmış biriyim hala da ipad kullanıyorum. Sizin bahsettiğiniz hantal android 2 sene önceydi. Son 2 senedir doğru telefon tercihi yaparsanız android kasacak bir işletim sistemi değildir. Ben i5'ten nexus5'e geçiş yaptım ve çok memnunum. Aldığım zamandan bu yana 1 kere bile kasma 1 kere bile kendini resetleme görmedim ve telefon çok hızlı. Flash player apk'sı kurdum istediğim her sitede masaüstü olarak gezebiliyorum. Sony z2'yi de gerek mağazalarda gerekse kullanan yakınlarımda inceledim. Mükemmel bir telefon benim çok sevdiğim nexus 5'imden bile daha iyi. Isınma sorunu olduğunu söylemişler önemli olan bir telefonun ısınması değil ısıya dayanıklı olup olmadığıdır. Ayrıca iphone'u bu kadar öven arkadaş, telefonunu şarja tak ve yarım saat 3g'den sörf yap bakalım telefon ısı kaç derece oluyor? saygılar

Eski android evet hantal çalışıyordu, şimdi 2.5 GHz hızında çalışan Snapdragon ile 3GB ramlı Android L almış bir telefon elbette uzun yıllar gidicek ama güncelleme desteği kesildikten belli bir süre sonra cihaz yavaş yavaş ölmeye başlıyor.

En uzun dayanan android cihaz Nexus, en son çıkan güncellemeleri ilk kendisi alıyor ve uzun zaman güncelleme desteği sunuluyor google tarafından.

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Z2'nin kronik sorunları ortada ısınma cabası o konulara girmiyecem beni ilgilendirmiyor.
iPhone'un pil ömrü kötü evet ama Android'li cihazlarda hiç bir zaman iOS kadar performanslı olamıyor ne yazik ki. :(
Sony satamıyor işte yalan mı? LG'nin bile telefon satışları daha fazla Sony'den aç bak geçen yılın tablosuna. LG daha kötü cihazlar üretmesine karşın geçiyor.
Şimdide kamerayamı sardın,pil-kamera bile kurtarmıyor desene Sony'i satış yapamıyor. :lol:

Neyse alıntılamazsan sevinirim daha tartışamıcam, Sony belli Apple belli. :dirol:
Sende her konuda her üyeyi kışkırtacak ve tartışma çıkartacak mesajlar yazmazsan sevinirim.
Ne yapmaya çalıştığını ve bunu kasıtlı olarak yaptığını da bütün forum biliyor zaten :dirol:

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Kışa kadar bekleyebilirsen iphone 6 derim.Stabilite akıcılık 1.Kalitede aplikasyonlar ios desteği vb.. Z2 alırsan iki gün sonra z3 çıkar iki sonra z4 telefon elinde patlar.

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Sende her konuda her üyeyi kışkırtacak ve tartışma çıkartacak mesajlar yazmazsan sevinirim.
Ne yapmaya çalıştığını ve bunu kasıtlı olarak yaptığını da bütün forum biliyor zaten :dirol:

Fikrini sormadım, varsa bi rahatsız,hoşnut olmadığın durum şikayet ederdin ceo'luk damarın tutup benim postuma atlıyacağına. Kendi linç edilişlerini,düştüğün durumları,her LG konusunu kasıtlı baltaladığını da bilen biliyor. :lol:

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Fikrini sormadım, varsa bi rahatsız,hoşnut olmadığın durum şikayet ederdin ceo'luk damarın tutup benim postuma atlıyacağına. Kendi linç edilişlerini,düştüğün durumları,her LG konusunu kasıtlı baltaladığını da bilen biliyor. :lol:
Haybeye salladığın için cevap verme gereği duydum samsungun o kadar eleştirilen cihazları bile pilde Apple ı geçiyor :lol:
Android konularından çıkmayan birinden bunları duymak komik oldu :lol:

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Şimdi arkadaşlar Z2 ye sallamışlar ama ben kesinlikle tavsiye ederim arkadaşlar g3 zaten plastik Z2 varken G3 almam ben ki Z2 kullanıyorum en azından diğerlerinden dayanıklı HTC de dayanıklı oda olabilir ...

şimdi iphone herkes almak ister ama herkes ios kullanamaz alışmak lazım ama sen zaten ios müdavimiysen başka telefon zaten almassın hep iphone kullanırsın ben android kullananlr içn konuşuyorum.

Z2 ye gelince aklınıza gelen en ıyı oyunlar yuklu telde suan fıfa sından asfaltına kadar canavar canavar ..... oyun arası gecısler falan hızlı ....

ha de ki kardeşim bu kadar para verilir mi ?

bence hiç bi tele bu kadar para verilmez ama macbur olmuşken iyisi olsun dıyosun ve bayılıyorsun parayı ....

iyi forumlar

mmb_dnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bildiğiniz gibi dün akşam iPhone 6 tanıtıldı. Maalesef ne tasarımıyla ne donanımıyla beklentilerimi karşılamıyor. 4,5 yıl iPhone 3GS kullandıktan sonra yine benzer bir tasarıma sahip, fotoğraf ve ekstra özellikler olarak beklentilerimi karşılamayan iPhone 6 kullanmak istemiyorum. İlk düşüncem Sony Xperia Z2 tabi daha ucuza almak için Z3'ün Türkiye'ye gelmesini bekleyeceğim. Sürekli benzer telefon, aynı işletim sistemi sıkıyor bir de android kullanalım bakalım, arada değişiklik iyidir. Tekrar yardımlarınız için teşekkür ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bildiğiniz gibi dün akşam iPhone 6 tanıtıldı. Maalesef ne tasarımıyla ne donanımıyla beklentilerimi karşılamıyor. 4,5 yıl iPhone 3GS kullandıktan sonra yine benzer bir tasarıma sahip, fotoğraf ve ekstra özellikler olarak beklentilerimi karşılamayan iPhone 6 kullanmak istemiyorum. İlk düşüncem Sony Xperia Z2 tabi daha ucuza almak için Z3'ün Türkiye'ye gelmesini bekleyeceğim. Sürekli benzer telefon, aynı işletim sistemi sıkıyor bir de android kullanalım bakalım, arada değişiklik iyidir. Tekrar yardımlarınız için teşekkür ederim.

Kesinlikle Z3 al kardeşim. Z3'de ısınma gibi sorunların olacağını düşünmüyorum. Adamlar Z2'yi az bişe geliştirip üstünede bu sorunları çözmüş olarak yeni bir telefon çıkarttılar. Ne kadar doğru bişe bilemem ama Z3 çok iyi bir telefon olmuş. Ayrıca Kamerasındada Z2'ye göre daha iyi çekiyor. Yani yazılımsal olarak geliştirmeler mevcut. Z2'de kasma diye bişe görmedim. 4k ısınma sorunundan başka hiç bir soruna rastlamadım. Kaldı ki bu 4k denen şey gerekli bişe bile değil.. :) Z3 bomba bi cihaz. Umarım aldığında memnun kalırsın kardeşim...