iPhone 11 iPhone SE veya Farkli Bir Cihaz mi ?

Bu konuyu okuyanlar

bate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iPhone 11 almayi dusunuyorum ama ekrani yuzunden o kadar para 11 e verilirmi diye dusundurttu amacim film insta wp kamera gibi uygulamarlari kullanmak ve mumkun mertebe 4-5 yil degistirmeden o telefonda kalmak veya apple yerine android bir cihaz mi ?

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,487
iPhone 11 alınabilecek bir cihaz fakat Android almak isterseniz S20 alabilrisiniz.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
iPhone 11 almayi dusunuyorum ama ekrani yuzunden o kadar para 11 e verilirmi diye dusundurttu amacim film insta wp kamera gibi uygulamarlari kullanmak ve mumkun mertebe 4-5 yil degistirmeden o telefonda kalmak veya apple yerine android bir cihaz mi ?
Ekrana çok önem vermiyorsanız, iPhone 11 in ekranı sizi üzmez diye düşünüyorum. iPhone 11 ekranı abartıldığı kadar kötü değil ama rakiplerinin gerisinde. iPhone 11 in kamerası, video kalitesi, sosyal medyada fotoğraf/video kalitesi ve işlemcisi aynı fiyattaki cihazlardan daha iyi.

FurkanD

Asistan
Reaksiyon puanı
53
İphone 11 ekran disinda cok basarili bir cihaz bende aldim kullaniyorum bir cihaz bu kadar mi akici olur yani

bate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
iPhone 11 alınabilecek bir cihaz fakat Android almak isterseniz S20 alabilrisiniz.
androidi dusunmek genelde istemiyorumda malum fiyatlari o kadar artmiski telefonlarin simdi bi tane alayim uzun sure kullanayim amacim o
Ekrana çok önem vermiyorsanız, iPhone 11 in ekranı sizi üzmez diye düşünüyorum. iPhone 11 ekranı abartıldığı kadar kötü değil ama rakiplerinin gerisinde. iPhone 11 in kamerası, video kalitesi, sosyal medyada fotoğraf/video kalitesi ve işlemcisi aynı fiyattaki cihazlardan daha iyi.
ne farklari var bilmiyorum tam olarak sadece arkadasimin demesi onda amoled ekran yok dedi android yonel dedide android telefonlarinin 4-5 yil kullanildigini duymadigimdan apple bakiyorumda o arkadasimin demesi soru isareti kaldi aklimda

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
11 alma şansınız varken SE bence düşünmeyin. Performansı aynı ama kamerada geniş açı ve gece modu , üstüne SE kıyasla çerçevesiz ekranı ile üzmez kullanıcıyı.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
androidi dusunmek genelde istemiyorumda malum fiyatlari o kadar artmiski telefonlarin simdi bi tane alayim uzun sure kullanayim amacim o

ne farklari var bilmiyorum tam olarak sadece arkadasimin demesi onda amoled ekran yok dedi android yonel dedide android telefonlarinin 4-5 yil kullanildigini duymadigimdan apple bakiyorumda o arkadasimin demesi soru isareti kaldi aklimda
Uzun kullanımda iPhone lar genellikle daha iyi. Android eskisine göre çok daha uzun ömürlü olsada Apple kadar değil. Güncelleme konusunda ise iPhone lar genellikle 5 yıl güncelleme alıyor android cihazlar ise (Google Pixel ve OnePlus dışında) 2 yıl güncelleme alıyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Aman diyeyim öyle bir hata yapma.İphone 11 beş para etmez bir cihaz.8000 TL vereceksin tuğla gibi tasarımı olan, kılıfla beraber taşıması sıkıntılı bir cihaz almış olucaksın.8000 TL vereceksin ekran kalitesi olarak vasatı geçmeyen cihaza sahip olacaksın.8000 TL vericeksin telephoto kamera olmadığı için zoom yapmaktan aciz, portre cekemeyen,A13 bionic işlemciye rağmen 4 saniye fotoğrafı işleme rezilliğine sahip bir kameraya sahip olucaksın.8000 TL vereceksin kutusundan hızlı şarj çıkmadığı için 3,5 saatte şarj olan bir cihaz almış olucaksın.8000 TL vereceksin Stereo hoparlör ses seviyesi düşük bir cihaza sahip olacaksın.İphone 11 alacağına ya S20 plus al yada bütçeyi arttırıp İphone11 Pro yada Pro Max al derim.

bate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aman diyeyim öyle bir hata yapma.İphone 11 beş para etmez bir cihaz.8000 TL vereceksin tuğla gibi tasarımı olan, kılıfla beraber taşıması sıkıntılı bir cihaz almış olucaksın.8000 TL vereceksin ekran kalitesi olarak vasatı geçmeyen cihaza sahip olacaksın.8000 TL vericeksin telephoto kamera olmadığı için zoom ve portre cekemeyen,A13 bionic işlemciye rağmen 4 saniye fotoğrafı işleme rezilliğine sahip bir kameraya sahip olucaksın.8000 TL vereceksin kutusundan hızlı şarj çıkmadığı için 3,5 saatte şarj olan bir cihaz almış olucaksın.8000 TL vereceksin Stereo hoparlör ses seviyesi düşük bir cihaza sahip olacaksın.İphone 11 alacağına ya S20 plus al yada bütçeyi arttırıp İphone11 Pro yada Pro Max al derim.
telefonlarimda kilif kullanmiyorum ben telephoto pekte onemli degil. iphone x ciktigi zaman portre fotograflari baya seviyordum. aslinda sarj vb o kadar onemli degil iphone 5s 6s kullanirkende 1 gun boyunca yettirebiliyordum pilini x varkende yetiyordu surekli oyun oynayan birisi degilim telefonda. 27 inc 144 hz 1 ms monitor kullanmak varken :) yorumun icin tesekkur ederim 8 bin vermek zaten mantiksiz geliyorda digerlerine gore fiyati biraz daha dusuk oldugundan 11 mi se mi sorduydum. her iphone telefonlarimin kullanma yillari cok iyi oldugundan iphone hep tercihim oluyor simdide alip uzun sure kullanmak istedigimden iphone tarafindayim

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
telefonlarimda kilif kullanmiyorum ben telephoto pekte onemli degil. iphone x ciktigi zaman portre fotograflari baya seviyordum. aslinda sarj vb o kadar onemli degil iphone 5s 6s kullanirkende 1 gun boyunca yettirebiliyordum pilini x varkende yetiyordu surekli oyun oynayan birisi degilim telefonda. 27 inc 144 hz 1 ms monitor kullanmak varken :) yorumun icin tesekkur ederim 8 bin vermek zaten mantiksiz geliyorda digerlerine gore fiyati biraz daha dusuk oldugundan 11 mi se mi sorduydum. her iphone telefonlarimin kullanma yillari cok iyi oldugundan iphone hep tercihim oluyor simdide alip uzun sure kullanmak istedigimden iphone tarafindayim
İkisi arasında Se 2020 öneririm.11 e o kadar para verilmez.11 e 8000 TL vereceğine o parayı yak daha iyi.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Yine bir arkadaş iPhone 11 i abartarak kötülemeye gelmiş. Sanki iPhone Se de Amoled çerçevesiz ekran var,geniş açı var veya gece modu var :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

iPhone 11 in bataryası iPhone SE den daha iyi.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Yine bir arkadaş iPhone 11 i abartarak kötülemeye gelmiş. Sanki iPhone Se de Amoled çerçevesiz ekran var,geniş açı var veya gece modu var :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

iPhone 11 in bataryası iPhone SE den daha iyi.
Ben senin teknoloji bilginin rezalet olduğuna bir kez daha inandım.Se 2020 deki çerçeve ile 11 deki birmi tutuyorsun.Bir tanesinde sadece çerçeve var kalınlık, ağırlık yok.11 de boyut büyük, çerçeveler var, kalınlık var, ağırlık var.Se 2020 yı mi tek elle kullanmak daha kolay yoksa 11 imi? Gece modu Neurulcam uygulaması ile Se 2020 de kullanılabilir.11 in tek artısı ultra geniş açı ki herzaman manzara fotoğrafı çekilmiyor.Se 2020 en azından 11 gibi A13 bionic işlemciye rağmen 4 saniye fotoğrafı işlemiyor.İphone 11 ile 11 Proya aynı cihaz diyen S20 ile S10 un ön kamerasını aynı seviyede gören birinin teknoloji bilgisine inanmıyorum.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Ben senin teknoloji bilginin rezalet olduğuna bir kez daha inandım.Se 2020 deki çerçeve ile 11 deki birmi tutuyorsun.Bir tanesinde sadece çerçeve var kalınlık, ağırlık yok.11 de boyut büyük, çerçeveler var, kalınlık var, ağırlık var.Se 2020 yı mi tek elle kullanmak daha kolay yoksa 11 imi? Gece modu Neurulcam uygulaması ile Se 2020 de kullanılabilir.11 in tek artısı ultra geniş açı ki herzaman manzara fotoğrafı çekilmiyor.Se 2020 en azından 11 gibi A13 bionic işlemciye rağmen 4 saniye fotoğrafı işlemiyor.İphone 11 ile 11 Proya aynı cihaz diyen S20 ile S10 un ön kamerasını aynı seviyede gören birinin teknoloji bilgisine inanmıyorum.
Çerçeve dediğimiz şey cihazın kenarlarında ne kadar boşluk olmasıdır Ağırlık,kalınlık vs ile değil. Gerçi Exynos 990 nı savunan, kamerası odaklamayan cihazı savunan, demo cihazı inceleyip iPhone 11 4 saniyede fotoğraf işliyor diyen, Ses kalitesi orta seviye cihazların gerisinde diyen birisinin anlayacağını hiç düşünmüyorum.Kimin teknoloji bilgisi rezalet belli oluyor. Daha fazla yazmayacağım. İyi günler, iyi forumlar.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Çerçeve dediğimiz şey cihazın kenarlarında ne kadar boşluk olmasıdır Ağırlık,kalınlık vs ile değil. Gerçi Exynos 990 nı savunan, kamerası odaklamayan cihazı savunan, demo cihazı inceleyip iPhone 11 4 saniyede fotoğraf işliyor diyen, Ses kalitesi orta seviye cihazların gerisinde diyen birisinin anlayacağını hiç düşünmüyorum.Kimin teknoloji bilgisi rezalet belli oluyor. Daha fazla yazmayacağım. İyi günler, iyi forumlar.
Kamerası odaklayamayan ???? S20 veya S20 plus ta bu sorun hiçbir zaman olmadı.Ultra modelinde vardı.Güncelleme ile düzeltildi.Exynos 990 süper harika demedim ben Snapdragon daha iyi ama exynos 990 günlük kullanımda yeterli dedim.Ses kalitesi orta seviye cihazların gerisinde ?????? sende okuduğunu anlamama sorunu var.İphone 11 in ses kalitesini değil ses seviyesini eleştirdim.İphone 11 4 saniye fotoğrafı işliyor.Bu konuda Sen dahil kimseye yalan borcum yok.Senden ricam daha fazla yazıp kendini rezil etme.İyi forumlar.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Kamerası odaklayamayan ???? S20 veya S20 plus ta bu sorun hiçbir zaman olmadı.Ultra modelinde vardı.Güncelleme ile düzeltildi.Exynos 990 süper harika demedim ben Snapdragon daha iyi ama exynos 990 günlük kullanımda yeterli dedim.Ses kalitesi orta seviye cihazların gerisinde ?????? sende okuduğunu anlamama sorunu var.İphone 11 in ses kalitesini değil ses seviyesini eleştirdim.Senden ricam daha fazla yazıp kendini rezil etme.İyi forumlar.
Yazmayacam dedim ama yine sinir bozucu mesajınız yüzünden yazmak zorunda kaldım. Arkadaşım günlük kullanımda fark yok demek ne? Bu cihaz daha fazla ısınıyor, daha fazla pil yiyor, daha kötü fotoğraf çekiyor. Bunu araştıran herkes biliyor. Oyun konusuna girmiyorum bile çünkü yeterince anlattım. Boş yorumlarınızla (teknolojiden tek ben anlıyorum) demeyin. Kendinizi rezil ediyorsunuz.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Yazmayacam dedim ama yine sinir bozucu mesajınız yüzünden yazmak zorunda kaldım. Arkadaşım günlük kullanımda fark yok demek ne? Bu cihaz daha fazla ısınıyor, daha fazla pil yiyor, daha kötü fotoğraf çekiyor. Bunu araştıran herkes biliyor. Oyun konusuna girmiyorum bile çünkü yeterince anlattım. Boş yorumlarınızla teknolojiden anlıyorum ama sen anlamıyorsun demeyin. Kendinizi rezil ediyorsunuz.
Şu ısınmayı bı ben görmedim.Forumları takip ediyorum.S20 deki ısınma sorunu son güncelleme ile artık yok.(Kaynak: Donanım haber Forum S20 kullananlar) Forumdaki bir kullanıcı S20 deki ısınmanın son güncelleme ile olmadığını söyledi.Bir başka kullanıcı ilk aldığında ısınmanın olduğunu ama zamanla cihazın oturup ısınmanın ortadan kalktığını ve cihazın bataryasının oturduğunu söyledi.Ben S20 kullanmıyorum.S20 ailesini mağazada ve telefoncu arkadaşımda 30 dk kullandım.Oyun olayına gelince Son güncelleme den sonra kullanıcıların iddaa ettiği gibi mongoose çekirdeklerin frekans hızı Samsung tarafından düşürüldüğü doğru ise bundan sonra ısınma ve oyun performansında sorun olmaz.Pugb ve fortnite a gelince Pugb oyunu exynos larda hep sorun.Bu tek S20 değil geçen yıl S10 lardada vardı,S9 lardada vardı.Optimizasyonla alakalı bir olay.Samsung donanımı en güçlü exynos işlemci koysun S21 e biz yine optimizasyondan dolayı Pugb sorununu konuşacağız.Ben yorum yazmak için yorum yazmıyorum.S20 yı kullanan ısınma yok diyorsa ısınıyor mu? Diyeyim.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Yazmayacam dedim ama yine sinir bozucu mesajınız yüzünden yazmak zorunda kaldım. Arkadaşım günlük kullanımda fark yok demek ne? Bu cihaz daha fazla ısınıyor, daha fazla pil yiyor, daha kötü fotoğraf çekiyor. Bunu araştıran herkes biliyor. Oyun konusuna girmiyorum bile çünkü yeterince anlattım. Boş yorumlarınızla (teknolojiden tek ben anlıyorum) demeyin. Kendinizi rezil ediyorsunuz.
İyi bak bakalım Kim daha iyi özellikle hdr testini iyi izle.??İyi forumlar.

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
11in tasarımı kaba onun yerine Xs alabilirsin bence. Se 2020de öneririm bizzat kullanıyorum ama film ve dizi fazla izliyorsan ekran yetersiz kalacaktır.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Şu ısınmayı bı ben görmedim.Forumları takip ediyorum.S20 deki ısınma sorunu son güncelleme ile artık yok.(Kaynak: Donanım haber Forum S20 kullananlar) Forumdaki bir kullanıcı S20 deki ısınmanın son güncelleme ile olmadığını söyledi.Bir başka kullanıcı ilk aldığında ısınmanın olduğunu ama zamanla cihazın oturup ısınmanın ortadan kalktığını ve cihazın bataryasının oturduğunu söyledi.Ben S20 kullanmıyorum.S20 ailesini mağazada ve telefoncu arkadaşımda 30 dk kullandım.Oyun olayına gelince Son güncelleme den sonra kullanıcıların iddaa ettiği gibi mongoose çekirdeklerin frekans hızı Samsung tarafından düşürüldüğü doğru ise bundan sonra ısınma ve oyun performansında sorun olmaz.Pugb ve fortnite a gelince Pugb oyunu exynos larda hep sorun.Bu tek S20 değil geçen yıl S10 lardada vardı,S9 lardada vardı.Optimizasyonla alakalı bir olay.Samsung donanımı en güçlü exynos işlemci koysun S21 e biz yine optimizasyondan dolayı Pugb sorununu konuşacağız.Ben yorum yazmak için yorum yazmıyorum.S20 yı kullanan ısınma yok diyorsa ısınıyor mu? Diyeyim.
Sadece pubg demi var sanki? Nerdeyse bütün oyunlarda (tabiki hafif oyunlarda dışında)throttle yiyor. Siz Pubg,Asphalt 9 ve emulator oyunlarında orta seviye cihazdan throttle yedikten sonra daha kötü performans verip daha fazla ısınıp daha fazla pil yemesini eleştirmiyorsanız, savunmanıza gerek yok bu kadar. Siz 4 saniyede fotoğraf işleyen bir iPhone 11 videosunu gönderin. Ben bir tane bile bulamadım.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
4sn fotoğraf işleme olayı iCloud ile alakalı. Eğer çekilen fotoğraflar telefonumda değil iCloud’da saklansın derseniz bağlantınız da yavaşsa fotoğraf hemen netleşmiyor. Telefona kayıt seçeneği seçiliyse bu sorun olmuyor.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
4sn fotoğraf işleme olayı iCloud ile alakalı. Eğer çekilen fotoğraflar telefonumda değil iCloud’da saklansın derseniz bağlantınız da yavaşsa fotoğraf hemen netleşmiyor. Telefona kayıt seçeneği seçiliyse bu sorun olmuyor.
iPhone 11 kullanan arkadaşlarım var ve hiç böyle sorun yaşadıklarını duymadım.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
iPhone 11 kullanan arkadaşlarım var ve hiç böyle sorun yaşadıklarını duymadım.
iPhone 5S kullanan arkadaşım bile böyle bir sorun yaşamıyor zaten olması saçma. Büyük ihtimal Erenin ayarı iCloud’da sakla seçeneğinde kaldı o yüzden yüklenmedi.