iPhone 11 mi? iPhone Xs Max mi?

Bu konuyu okuyanlar

LuckCloud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Merhabalar forumda yeniyim.
Yaklasik 1 aydir yeni telefon almak istiyorum.
Hali hazırda iphone 7 32 gb kullanıyorum. 2. El almiştim 2 senedir kullanmaktayim. Öncesinde de 2009 dan beri farkli iphonelar kullandim.
1 aydır arastiriyorum ve kararsiz kaldim. Kararsiz kalmamdaki etkenlerin basinda fiyat geliyor.
Ben telefonu alip en az 4 sene kullanmak istiyorum aksi bi durum olmadigi surece.

İkinci el xs max 256 ya da 512 mi almaliyim?
Yoksa sifir iphone 11 128 mi almaliyim?

xs max i ekran buyuklugunden dolayi istiyorum 11 i ise kamera ve yeni nesil bi telefon oldugu icin istiyorum acikcasi. Evet keske 11 pro max alabilsem ama ülkemizdeki fiyatlar maalesef ortada.

ikinci el temiz garantisi devam eden bi xs max 7500-8000 tl civarinda bulunabilir.
11 128 ise 8400 civarinda suan siyah rengi.

64 gb her iki telefonda da suan daha uygun ama uzun sureli kullanacagimi dusununce almisken en az 128 ve ustu olsun istiyorum.

Bir diger husus da xs max alirsam pesin para alacagim ama sifir 11 alirsam 6-12 taksit arasi alabiliyorum ticari kredi kartim oldugu icin.
Pesim param var ama esnaf oldugum icin o paraya iş yapmak cok daha mantikli geliyor. O yuzden karta taksit dusunuyorum.

sizce hangisini almak daha mantikli.
Tesekkur ederim degerli yorumlariniz icin.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
iPhone 11 en yeni jenerasyon olduğu için önceki serilerden daha iyi bir cihaz. Xs Max daha premium duran bir cihaz bir de ekran kalitesi çok daha iyi 11'e göre. Ama onun dışında her alan 11 lider diyebiliriz. Özellikle de 11 serisiyle pil konusunda Apple kendini gösterdi. Tasarım takıntınız yoksa benim tavsiyem iPhone 11 olur.
Bu ara büyük ekrana çok takılmayın bir saatten sonra gerçekten problem haline geliyor
özellikle de cepte taşıma ve tek elle kullanım.

hobbSSaldım

Asistan
Reaksiyon puanı
134
2. El telefona yaklaşmayın. Yanından geçmeyin hatta. Çünkü kullanan insanın hijeyn dikkatini ve benzeri şeyleri bilemessiniz. Sıfır 11 i tercih edin. Eğer 2. El iPhone'u yetki dışı bir yere götürdülerse IP sertifikası anlamsız kalır. Ve eğer 11 alırsanız garantiden yararlanabilirsiniz. 2.El e güven olmaz anlayacağınız.

hobbSSaldım

Asistan
Reaksiyon puanı
134
iPhone'un bütün jenerasyonları elimden geçti. Biz ailecek Apple 'cıyız. Elimde macbookum var, yanımda ipad pro 2020m. iPhone hakkında birşey biliyorsam telefonun 0 alınması gerektiği. Bi batarya bozulsa 500 tl verecek adam az. Replika parça ihtimali fazla ki bu iPhone için hiç iyi bir şey değil.

LuckCloud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Aslinda 6s plustan 7 ye gectim ama cok eskikligini hissetmemistim. Ve onlarda yaptigim hafiza hatasini bu sefer yapmak istemedigim icin 64 e hic bakmiyorum. Evet en kafama takilan noktalardan birisi o xs maxdeki
iPhone 11 en yeni jenerasyon olduğu için önceki serilerden daha iyi bir cihaz. Xs Max daha premium duran bir cihaz bir de ekran kalitesi çok daha iyi 11'e göre. Ama onun dışında her alan 11 lider diyebiliriz. Özellikle de 11 serisiyle pil konusunda Apple kendini gösterdi. Tasarım takıntınız yoksa benim tavsiyem iPhone 11 olur.
Bu ara büyük ekrana çok takılmayın bir saatten sonra gerçekten problem haline geliyor
özellikle de cepte taşıma ve tek elle kullanım.
2. El telefona yaklaşmayın. Yanından geçmeyin hatta. Çünkü kullanan insanın hijeyn dikkatini ve benzeri şeyleri bilemessiniz. Sıfır 11 i tercih edin. Eğer 2. El iPhone'u yetki dışı bir yere götürdülerse IP sertifikası anlamsız kalır. Ve eğer 11 alırsanız garantiden yararlanabilirsiniz. 2.El e güven olmaz anlayacağınız.
Evet aklima o da gelmiyor degil 7000 ustu bi rakam verip de ikinci el bi telefon almak mantikli gelmiyor pek. Cok cok guvenilir tanidik es dost arkadas olmasi lazim.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Aslinda 6s plustan 7 ye gectim ama cok eskikligini hissetmemistim. Ve onlarda yaptigim hafiza hatasini bu sefer yapmak istemedigim icin 64 e hic bakmiyorum. Evet en kafama takilan noktalardan birisi o xs maxdeki

Evet aklima o da gelmiyor degil 7000 ustu bi rakam verip de ikinci el bi telefon almak mantikli gelmiyor pek. Cok cok guvenilir tanidik es dost arkadas olmasi lazim.
Sıfır almanın hissiyatı bambaşkadır. Ayrıca aynı fiyata hem daha eski hem ikinci el bir cihaz almak varken yepyeni ve daha yeni bir cihaz almak daha mantıklı geliyor bana.
Eğer depolama sizi cebettiyse 128 günümüz şartları için idealdir. Kendi cihazım da 128 ve daha 86'sı boş doldurmak imkansız.

LuckCloud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
iPhone'un bütün jenerasyonları elimden geçti. Biz ailecek Apple 'cıyız. Elimde macbookum var, yanımda ipad pro 2020m. iPhone hakkında birşey biliyorsam telefonun 0 alınması gerektiği. Bi batarya bozulsa 500 tl verecek adam az. Replika parça ihtimali fazla ki bu iPhone için hiç iyi bir şey değil.
Elimdeki iphone 7 nin bataryasini gurgencler ankamallde degistirttim 300 kusur lira verdim ama benden sonra babam kullanacak diye icim acimadi hic yoksa evet dediginiz gibi kimse satacagi telefona o kadar para verip yaptirmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıfır almanın hissiyatı bambaşkadır. Ayrıca aynı fiyata hem daha eski hem ikinci el bir cihaz almak varken yepyeni ve daha yeni bir cihaz almak daha mantıklı geliyor bana.
Eğer depolama sizi cebettiyse 128 günümüz şartları için idealdir. Kendi cihazım da 128 ve daha 86'sı boş doldurmak imkansız.

alirsam zaten 128 alacagim kesinlikle ya da 256 cunku uzun sure kullanmak istiyorum.

hobbSSaldım

Asistan
Reaksiyon puanı
134
Bence tercihinizi 11 den yana kullanmanız daha iyi olacaktır. (HA bide, Product red çok canlı duruyor alacaksanız product öneririm. iPhone'un en başarılı rengi bence.)

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Acikcasi siyah dusunuyodum ben ama kirmizi da olabilir.
Siyahın avantajı çerçeveleri daha belli etmesi (diğer renklerde ön yüzünden bakılınca çerveler biraz sırıtıyor) dezavantajı ise diğer renklere göre parmak izini daha çok belli eder.

LuckCloud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Siyahın avantajı çerçeveleri daha belli etmesi (diğer renklerde ön yüzünden bakılınca çerveler biraz sırıtıyor) dezavantajı ise diğer renklere göre parmak izini daha çok belli eder.
Evet 11 de bir de cerceve isi var baya üzücü olan.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Evet 11 de bir de cerceve isi var baya üzücü olan.
Aslında klasik Apple kasası gibi dursa da çerçeveler biraz daha bombeli olduğu için çok ilginç duruyor hele ki beyaz rengi tam bir felaket. Ama siyahta belli bile olmuyor desem yeridir ekranla bütünleşmiş gibi duruyor ön taraftan bakınca. Çok da dert etmeyin alışırsınız zamanla.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Hali hazırda iphone 7 32 gb kullanıyorum. 2. El almiştim 2 senedir kullanmaktayim. Öncesinde de 2009 dan beri farkli iphonelar kullandim.
1 aydır arastiriyorum ve kararsiz kaldim. Kararsiz kalmamdaki etkenlerin basinda fiyat geliyor.
Ben telefonu alip en az 4 sene kullanmak istiyorum aksi bi durum olmadigi surece.

xs max i ekran buyuklugunden dolayi istiyorum 11 i ise kamera ve yeni nesil bi telefon oldugu icin istiyorum acikcasi. Evet keske 11 pro max alabilsem ama ülkemizdeki fiyatlar maalesef ortada.

ikinci el temiz garantisi devam eden bi xs max 7500-8000 tl civarinda bulunabilir.

64 gb her iki telefonda da suan daha uygun ama uzun sureli kullanacagimi dusununce almisken en az 128 ve ustu olsun istiyorum.

Bir diger husus da xs max alirsam pesin para alacagim ama sifir 11 alirsam 6-12 taksit arasi alabiliyorum ticari kredi kartim oldugu icin.
Pesim param var ama esnaf oldugum icin o paraya iş yapmak cok daha mantikli geliyor. O yuzden karta taksit dusunuyorum.

Çok net bir şekilde tercihinizi iphone 11'den yana kullanmanızı tavsiye ederim. Depolama hakkındaki soru işaretleriniz için net birşey söyleyemem çünkü kullanım alışkanlıklarınızı bilmiyorum. 4k video çekimlerini sıklıkla yapıyorsanız veya telefon içindeki verilerinizi hiç bir pc, hdd gibi bir yere yedeklemiyorsanız o zaman 128gb almanızda fazda var. Mesela ben 4k video çekimleri yapmıyorum izleyecek çok imkan olmadığı ve boyut sebebi ile, belirli aralıklarla ben resim,video gibi yedeklemeler yaparım doğal olarak telefon hafızası hiç dolmuyor. sizde dopolama ile ilgili bu şekilde kendinizi bir değerlendirin. Ama cihaz tercihi konusunda kesinlikle 11 önerimdir.

LuckCloud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Çok net bir şekilde tercihinizi iphone 11'den yana kullanmanızı tavsiye ederim. Depolama hakkındaki soru işaretleriniz için net birşey söyleyemem çünkü kullanım alışkanlıklarınızı bilmiyorum. 4k video çekimlerini sıklıkla yapıyorsanız veya telefon içindeki verilerinizi hiç bir pc, hdd gibi bir yere yedeklemiyorsanız o zaman 128gb almanızda fazda var. Mesela ben 4k video çekimleri yapmıyorum izleyecek çok imkan olmadığı ve boyut sebebi ile, belirli aralıklarla ben resim,video gibi yedeklemeler yaparım doğal olarak telefon hafızası hiç dolmuyor. sizde dopolama ile ilgili bu şekilde kendinizi bir değerlendirin. Ama cihaz tercihi konusunda kesinlikle 11 önerimdir.
Pc ya da hdd hic yedekleme yapmiyorum ve gerekli gereksiz inanilmaz fotograflar duruyor 2-3 ay da bir temizlik yaparim anca. Suan 3000 den fazla fotograf vardir telefonumda ve 11 alirsam da eger direk o telefona gececek muhtemelen bu fotograflar ?
yeşil mükemmel duruyor derim :)

Yesil hic ilgili cekmiyo maalesef ?

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483

İkinci el almanızı önermiyorum. Alabiliyorsanız sıfır iPhone almalısınız. Şu anda sizin yazdıklarınıza göre iPhone 11 almak daha mantıklı. Hem ödeme konusunda hem de 0 bir telefon olduğundan dolayı.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299

Öküz gibi çerçeveler, vasat ekran kalitesi ve kamerada optik zoom olmaması senin için sorun olmazsa 11; benim için ekran kalitesi,ekran büyüklüğü ve kamerada optik zoom önemli diyorsan Xs Max al geç.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639

iPhone 11 öneririm.

Reaksiyon puanı
892
Pc ya da hdd hic yedekleme yapmiyorum ve gerekli gereksiz inanilmaz fotograflar duruyor 2-3 ay da bir temizlik yaparim anca. Suan 3000 den fazla fotograf vardir telefonumda ve 11 alirsam da eger direk o telefona gececek muhtemelen bu fotograflar ?

Yesil hic ilgili cekmiyo maalesef ?
neyse siyah da güzel :)

hasanalicelennn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
11 i neye göre xs max ın üzerinde görüyorlar hayret ediyorum. 11 8 plus bozması bir telefon. Xs den sadece işlemci noktasınta bi tık üstünde. Ekran kasa çerçeve her noktada xs 11 pro ayarında bir cihaz. Tabi ki alacak kişi son kararı verecek fakat ben olsam o tenekeyi xs max e tercih etmezdim

teknopower

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
İphone 1'in işlemci kamera faceid pil performansı çok çok daha iyi. Sadece ekran üzerinden hesaplarsan Xs Max. Gerisinde iphone 11 açık ara önde. Aksini diyen samsungcudur kaale alma :) Şaka şaka senin ne istediğine bağlı.

G1912

Asistan
Reaksiyon puanı
101
Ben iPhone 11 seçerdim

LuckCloud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Karar verdim ve iphone 11 alacağım. Kırmızı mı almalıyım yoksa Siyah mı? ?

siyah daha cazip geliyor ama kırmızı da çok şık.Kırmızıdaki tek kafama takılan nokta ise önden bakınca çerçeveler kıpkırmızı sırıtır mı?

bugüne kadar genelde hep standart renklerini kullandım iphonenun.
Artı olarak kılıfsız kullanacağım için ezik çizik vs hangisinden daha çok belli olur acaba.

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
110569125b9a021034c532b1394732b5.jpg

Aynen bende kararsız kaldım 2 tane aldım [emoji1787] kırmızı gerçekten hoş [emoji4]

uA-CetiN

Doçent
Reaksiyon puanı
55
Sırf renk yüzünden 2 tane alanda ilk defa gördüm. :D

Çaktırma birini hanıma aldım :)) 2 siyah alacaktım biri kırmızı olsun dedim iyikide almışım gerçekten güzel ama şu var kişisel olarak renkler tartışılmaz.