İçerik Ekibi hakkında düşünceleriniz, önerileriniz ve eleştirilerinizi bekliyoruz...

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Özellikle siyasi haberlerde haberin içeriğine yorum katmamaya özen gösteriyoruz ancak gelen cevaplara karşılık verirken bizim de kendi fikirlerimizi paylaşmamız oldukça normal. Sonuçta biz de bu ülkede yaşıyoruz ve düşüncelerimiz var. Bazı üyeler gibi sizin de anlamadığınız gündemin çoğunlukla bu haberlerden oluştuğu sanırım. Forumun geneline bakıldığı zamanda gündemden haberler paylaşan kişilerin çok az olduğu aşikar. Bu durumda bizim paylaştığımız haberlerle forumun odağı değişmez.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkürler önerilerin için dikkate alacağımızdan emin olabilirsin :)
Sonuçta siz haber içeriğinde herhangi bir taraf tutmuyorsunuz haberi yaptıktan sonra kendi fikirlerinizi paylaşmanız gayet normal, herkesin özgür düşüncesini ifade etme hakkı vardır, sonuçta sizde fikrinizi görüşünüzü paylaşıyorsunuz.

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Foruma ilk geldiğim zamanlarda, taraflı bakış açısına sahip olduğunuzu düşünüyordum. Normaldir, her insanın kendine göre fikri, görüşü vardır. Bunu ister istemez bazı yerlerde bazı ortamlarda yansıtır fakat bu zaman zaman çok aşırıya kaçıyordu. Doğruluğu teyit edilmemiş haberler, kendi görüşünü insanlara kabul ettirmeye çalışan mesajlar vesaire. Aynı zamanda kaynaksız, 3-5 satırdan oluşan haber bile denilemeyecek yazılar sanki habermiş gibi paylaşılıyordu. Zamanla görüyorum ki forum üyelerinden aldığınız önerileri, eleştirileri tam olarak olmasa da dikkate alıyorsunuz. Bu sizin adınıza da forum adına da bence olumlu bir şey. Bunu bu şekilde devam ettirerek, size karşı olan(böyle bir grup olduğunun eminim siz de farkındasınızdır) forum üyelerini de yanınıza çekebilirsiniz diye düşünüyorum.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Sansasyonel konulardan zevk alan, bir takım konularda objektifliğini maalesef koruyamayan, forumun teknoloji odaklı bir forum değilde gündelik olaylara evrilmesinde katkısı olan ve maalesef yine belirtmek isterim ki bir takım konularda objektif kalamayıp yönetim ekibini bir miktar zora sokan arkadaşlarımızsınız.

Katkınız yadsınamaz. Teşekkür ederiz.
Duygularımı kelimelere dökmeyi ben beceremedim ama siz hislerime tercüman olmuşsunuz. Teşekkür ederim ???

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Bu konuda biraz sevenler ve sevmeyenler şeklinde yol ayrımına girecek gibi gözüküyor hayırlısı bakalım

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Özellikle bazı haberleri nereden buluyorsunuz ve ne ara konu açıyorsunuz, takdire şayan. Hakkınızı vermek lazım. :) Ancak şöyle bir durum da var: Son zamanlarda açılmış konulara tek tek bakmadım fakat içerikle başlığı uyumsuz bazı konular var. Bunların konu başlığı artık keyfi mi seçiliyor, yoksa haber kaynağınıza bağlı olarak mı konu başlığını belirliyorsunuz artık bilmiyorum ama öyle bazı konular var ki mesela aklıma gelen şu konu. Açılmış olan konu içinde herhangi bir kaynak linki yok, konu içeriğinde aktarılan bilgi doğru ancak başlık konuyu yansıtmıyor. Haberin geçtiği sitede COVID-19 ve Ak Parti logoları yan yan verilmiş ve bunun üzerinden bir çıkarsama ile haber "İran haber ajansı Ak parti logosuyla koronavirüsü benzetti" olarak servis ediliyor. Bu gerçek bir haber olmaz.

Taraflılık ya da tarafsızlık konularında yorum yapmak istemiyorum ama konularda lütfen kaynak linki paylaşalım ve başlık seçimlerinde biraz daha hassasiyet gösterelim, naçizane tavsiyem. Selamlar.

Viserys

Asistan
Reaksiyon puanı
166
İçerik ekibi iyi de içerik çıkmıyor.

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,305
Madem konu açmışsınız, benim bir dileğim var sizlerden, eğer yapabilirseniz:

Haberleri sesli olarak, kendinizi videoya alarak yapsanız, nasıl olur? Biz de SDN Haber Bülteni adı altında sizleri dinlesek?

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Herkes gibi bana görede İçerik ekibi taraflı davranıyor konu açarken ( Tabi zamanında söylendiği gibi onların TARAFSIZ OLMA GİBİ BİR DERDİ YOK ). Tabi bu taraflı konu açmalarında Sözcü T24 Tele1 gibi kanalları takip etmeleri ve haberin içeriğini tehit etmeden paylaşmalarıda etkili.

Ayrıca İçerik ekibinden 1 kişi Siyasi konularda takıntılı iken diğeride daha çok dini ve içinde kadın olan konularda ( Aşırı Feminist bakıp tarafsız olamıyor gibi geliyor bana. )

Not : Ayrıca artık pek eskisi gibi olmuyor ama link veya haber sitesi adı paylaşmadan konu açmalarıda kötü oluyordu bence.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bu arada İçerik Ekibi genişliyor arkadaşlar, lütfen ona göre yorumlarınızı yaparsanız sevinirim.
Kayıtlı kullanıcılar kısmında Yönetim kadrosu gibi İçerik Ekibi ve Editör'lerimizi de toplu olarak görebilsek, güzel olurdu. :)

Reaksiyon puanı
10,325
Sansasyonel konulardan zevk alan, bir takım konularda objektifliğini maalesef koruyamayan, forumun teknoloji odaklı bir forum değilde gündelik olaylara evrilmesinde katkısı olan ve maalesef yine belirtmek isterim ki bir takım konularda objektif kalamayıp yönetim ekibini bir miktar zora sokan arkadaşlarımızsınız.

Katkınız yadsınamaz. Teşekkür ederiz.
Noktası virgülüne kadar katılıyorum, imzamı atıyorum.
Dünya görüşlerimiz her ne kadar mutenakız olsa da onları çok sevdiğimi bilmelerini isterim. Belki bunda Allah'ın kız evlat vermediği bir baba olmanın rolü vardır. Aslında gerek Dilara gerekse Didem (Bundan sonra onlara 2D diyesim geliyor :D ) altın gibi bir kalbe sahipler... De, işte şu ideolojik bağnazlık damarları biraz fazla kabarmasa... İşte o zaman gül gibi geçinir gideriz, ne kavga, ne gürültü... Demi ama, 2 D? :D

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
Dünya görüşlerimiz her ne kadar mutenakız olsa da onları çok sevdiğimi bilmelerini isterim. Belki bunda Allah'ın kız evlat vermediği bir baba olmanın rolü vardır. Aslında gerek Dilara gerekse Didem (Bundan sonra onlara 2D diyesim geliyor :D ) altın gibi bir kalbe sahipler... De, işte şu ideolojik bağnazlık damarları biraz fazla kabarmasa... İşte o zaman gül gibi geçinir gideriz, ne kavga, ne gürültü... Demi ama, 2 D? :D
:) sevgili @seyyah Bey sağ olun sizinde iyi niyetinizden asla şüphem yok :

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Seyyah amcacım inan ben de seni çok seviyorum. Tartışmalar da güzeldir. Seninle tartışmayı da seviyorum ben ? ?

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Çoğu gündem haberini yerel medya yerine forumda rastlıyorum. Bence gayet iyisiniz. Bol konular diliyorum :) Bu arada Emre'nin dediğine katılıyorum, siyaset bölümünü çekirdek kola eşliğinde okuyorum :D

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Burası teknoloji platformu ise siyasetin ne işi var ?
Forumun yaş ortalaması haddinden fazla düşük sizce bu ortamda çok mantıklı mı siyaset bölümün olması?
Forumda açılan konuların düzensizliği zaten ayrı.
Ve pesimist'in yönettiği zamanlar çok daha iyiydi şuan yönetimin pek yapabildiğini düşünmüyorum