Haziran Ayında XPERİA Z almak..

Bu konuyu okuyanlar

alibaran43

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim bildiğim kadarıyla android'i yaygınlaştırmak için
ucuz denilebilecek fiyattan satmak için çıktı nexus serisi ve android günümüzde pazar payının yarısını ele geçirdi htc nx6 çıkarıcak diye haber çıktı ama ne kadar doğru bilinmez,bildiklerim bu kadar.
İşte madem bu kadar güçlü bir seri bu nexus lar neden "nexus serisnin devamı gelmeyecek" diye haberler çıktı.. çelişki var..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Beklerim anlatmasını.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Az düşünürsen anlamak zor değil;

google stok andoidi herkes kullansın güncellemeleri herkes alsın istiyor bunu kara kaşımız gözümüz için yapmıyor google yazılımdan ve içindeki servislerden para kazanıyor ama firmalar 6 ay sonra güncellemeyi kesiyorlar çünkü mecbur değiller zaten satıyorlar ve para kazanmak için 6 ayda bir telefon satmak istiyorlar.
Bu Google'nin işine gelmediği için siz vermezseniz güncellemeleri ben veririm o zaman deyip google play edition cihazları çıkarttı ama o proje pek yürümedi sınırlı kaldı ve artık yalan oldu, şimdi ismi değişip silver olacak muhtemelen ama mantık aynı mantık.

şimdi buraya kadar herşey güzel ama ortada bir sorun var bu proje tutarsa yani atıyorum sony z3'ün lg g4'ün hem normal hemde google destekli iki modelini çıkartsa, ben z3 alıp sony yazılımını kullanabilirim hemde bir şekilde güncel google yazılımını da kullanabilirim e o zaman neden nexusa ihtiyacım olsun? ben zaten nexusu lg için değil arkasında google ve geliştiriciler var diye almışım.

Hem neden google daha geniş ve kolay yolunu bulmuşken nexus diye bir seri üretmeye uğraşsın para harcasın zaten büyük markalar en güzel dizaynı ve donanımı üreteceklerdir google'a gerek kalmadan. Hem muhtemelen büyük kapitalist firmalar biz silvere destek verirsek sende nexusu çıkartmayacaksın demişlerdir bunu anlamak için alim olmaya gerek yok.

Herşey bir kenera nexusun üretilmeyeceği yada silverın tutacağı bile kesin değil. Kesin olan bişey var en uzun ömürli android cihazlar arkasında androidi yapan şirketin olduğu nexuslar şimdilik. Diğerlerinin eline kalsak yanmıştık inş nexus bitmez çünkü sonu pek iyi olmayacak gibi geliyor bana.

TARIK KFY

Asistan
Reaksiyon puanı
1

google stok andoidi herkes kullansın güncellemeleri herkes alsın istiyor bunu kara kaşımız gözümüz için yapmıyor google yazılımdan ve içindeki servislerden para kazanıyor ama firmalar 6 ay sonra güncellemeyi kesiyorlar çünkü mecbur değiller zaten satıyorlar ve para kazanmak için 6 ayda bir telefon satmak istiyorlar.
Bu Google'nin işine gelmediği için siz vermezseniz güncellemeleri ben veririm o zaman deyip google play edition cihazları çıkarttı ama o proje pek yürümedi sınırlı kaldı ve artık yalan oldu, şimdi ismi değişip silver olacak muhtemelen ama mantık aynı mantık.

şimdi buraya kadar herşey güzel ama ortada bir sorun var bu proje tutarsa yani atıyorum sony z3'ün lg g4'ün hem normal hemde google destekli iki modelini çıkartsa, ben z3 alıp sony yazılımını kullanabilirim hemde bir şekilde güncel google yazılımını da kullanabilirim e o zaman neden nexusa ihtiyacım olsun? ben zaten nexusu lg için değil arkasında google ve geliştiriciler var diye almışım.

Hem neden google daha geniş ve kolay yolunu bulmuşken nexus diye bir seri üretmeye uğraşsın para harcasın zaten büyük markalar en güzel dizaynı ve donanımı üreteceklerdir google'a gerek kalmadan. Hem muhtemelen büyük akpitalist firmalar biz silvere destek verirsek sende nexusu çıkartmayacaksın demişlerdir bunu anlamak için alim olmaya gerek yok.

Herşey bir kenera nexusun üretilmeyeceği yada silverın tutacağı bile kesin değil. Kesin olan bişey var en uzun ömürli android cihazlar arkasında androidi yapan şirketin olduğu nexuslar şimdilik. Diğerlerinin eline kalsak yanmıştık inş nexus bitmez çünkü sonu pek iyi olmayacak gibi geliyor bana.

Durum bundan ibaret işte.Abimiz özetlemiş.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
z serisinden değil z den bahsediyoruz. Sen 4.4.2 almamış alsa bile gerisi gelmeyecek olan bir telefonda gelecek var ama 4.4.3 bekleyen nexuslara bitti diyebiliyorsun, sen ne dediğini bile bilmiyorsun.

nexusun arkasındaki en büyük destek samsung, lg,sony yada google gibi kapitalist şirketler değil geliştiricilerdir. nexus 5 yada 4ü geçtim Galaxy nexus bile güncelleme verilmediği halde kaynak kodları aında paylaşıldığı ve paylaşılacağı için hemen kitkata kavuşuyorken nexus unutuldu diyebiliyorsun hadi onu da dedin de unutmaz dediğin firma sony :) Ben sonyde kullandım ama sen sonyi pek tanıyamamışsın. Hadi eskileri boşver sp'yi unutan sonyden bahsediyoruz.

Sen zaten nexus kullanma hangisini seviyorsan onu kullan ama iki haber okuyup tespit yaptım sanıp anlatma bi zahmet kendine sakla adamım. Şimdi senin yazıklarını okur iki genç inanır falan mahazallah.

ayrıca haberleri iyi okuyun olsa bile android silver diye bir telefon yada seri olmayacak, tamamen yazılımsal bir olay silver. Nexuslara da bir şekilde geleceğini anlamak için alim olmaya gerek yok.
Spye Haziranda 4.4.2 gelecek unutulduğu falan yok :)

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tek sorum var o zaman nexus bu kadar iyiyse google çok güveniyorsa, neden "nexus üretilmeyecek" diye bir sızıntı haber çıktı?
Dostum galiba sen buraya konu açıp düzgün konuşmaya değil,kavga etmeye gelmişsin.Sony Xperia Z almak artık çok mantıksız çünkü Z1 Compact 1350 TL gibi cazip fiyatlarda.Tamam küçük falan demişsin fakat sen bu telefonu kendin için almıyormusun?Ayrıca sadece Sosyal Medya gibi küçük işlemlerde çok daha rahat olur.

Hem neden google daha geniş ve kolay yolunu bulmuşken nexus diye bir seri üretmeye uğraşsın para harcasın zaten büyük markalar en güzel dizaynı ve donanımı üreteceklerdir google'a gerek kalmadan. Hem muhtemelen büyük kapitalist firmalar biz silvere destek verirsek sende nexusu çıkartmayacaksın demişlerdir bunu anlamak için alim olmaya gerek yok.

Şimdi arkadaş ne diyecek :D

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
1 ay sonra gelecek romun sızıntısı olur :) ortada hiç bir şey yok sadece bir görsel onun da doğruluğu tartışılır.
XperiaBlog da yayınlananlar genelde doğru çıkıyor :)
Tabiki zaman gösterir ama bence verecek gibi gözüküyor 4.4.2yi

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Spye verse nolur bu unuttuğu ve unutacagı modelleri telafi etmez. Zamanında yediğim kazığı ben bilirim yaramı deşmeyin.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Sonuçta yanlış bilgi veriyorsunuz örneklediğiniz cihaz hakkında

alibaran43

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Dostum galiba sen buraya konu açıp düzgün konuşmaya değil,kavga etmeye gelmişsin.Sony Xperia Z almak artık çok mantıksız çünkü Z1 Compact 1350 TL gibi cazip fiyatlarda.Tamam küçük falan demişsin fakat sen bu telefonu kendin için almıyormusun?Ayrıca sadece Sosyal Medya gibi küçük işlemlerde çok daha rahat olur.

Şimdi arkadaş ne diyecek :D
amacım kavga etmek değil ki sadece tartıştık :) z1c de çok düşündüm ama elime gerçekten küçük geldi bu sebepten dolayı z1 alacağım.. Bu arada diyecek bir şeyim yok ben yanlış düşünmüşüm..

TARIK KFY

Asistan
Reaksiyon puanı
1
amacım kavga etmek değil ki sadece tartıştık :) z1c de çok düşündüm ama elime gerçekten küçük geldi bu sebepten dolayı z1 alacağım.. Bu arada diyecek bir şeyim yok ben yanlış düşünmüşüm..

Z1 yine iyidir.Ekranı dısında eksisi yok.Mor al bence cok cool duruyor

alibaran43

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Z1 yine iyidir.Ekranı dısında eksisi yok.Mor al bence cok cool duruyor
Beyaz her zaman en iyidir..
Bu arada dün bir arkadaşın g2 sini kiurcaladim elime çok rahat oturdu biraz ısındım telefona.. Aklım iyice karıştı :(

TARIK KFY

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bende daha dün nexus 5 aldım.Şiddetle tavsiye ederim.Aklın biraz daha karışsın :devil2:

alibaran43

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende daha dün nexus 5 aldım.Şiddetle tavsiye ederim.Aklın biraz daha karışsın :devil2:
hahaha çok kötüsün :) ama saf andrid istemiyorum kardeşimin tableti
Nexus7 bende arada kullanıyorum farklı bir şeyler istiyorum :D

TARIK KFY

Asistan
Reaksiyon puanı
1

O zaman G2 al derim.Z1'in ekranı ciddi anlamda kötü yani pişman olursun.Ama g2 alırsan sorun olmaz istersen g2 kullanıcısından dinle konuyu.

@TheOriginal hocam arkadaşa g2 konusunda tecrübelerini paylaşır mısın

Bu arada nexus 7 nasıl.Bende tablet almayı düşünüyordum

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Z1 olmak istiyordum nereden girdim bu konuya benimde kafam karıştı :biggrin: Fanboy lar hep sizin suçunuz :biggrin:

alibaran43

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O zaman G2 al derim.Z1'in ekranı ciddi anlamda kötü yani pişman olursun.Ama g2 alırsan sorun olmaz istersen g2 kullanıcısından dinle konuyu.

@TheOriginal hocam arkadaşa g2 konusunda tecrübelerini paylaşır mısın

Bu arada nexus 7 nasıl.Bende tablet almayı düşünüyordum
gayet iyi o fiyata boyle bir tablet :) bu arada G2 gazi sorunlar cikartiyormus cizirdama kulaklik takili gösterme falan bor de LG nin alim sonraki desteği beni korkutuyor :(

AneztesiPardusu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Xperia Z almak haziranda - Haziranda iPhone 4S Almak gibi geliyor bana yani zarar

AneztesiPardusu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Peki g2 almak? G3 ağustos başı gibi avrupada çıkarsa onu alırım ama diyelim g3 çıkmadı g2 alsam?

G2 zaten kaçırılmaması gereken bir cihaz fiyat ve performansıyla göz dolduruyor zaten emin ol 800 ile 801 işlemci arasında gözle görülür ve uygulama farkları çok azdır o yuzden G2 daha mantıklı

TARIK KFY

Asistan
Reaksiyon puanı
1
G2 zaten kaçırılmaması gereken bir cihaz fiyat ve performansıyla göz dolduruyor zaten emin ol 800 ile 801 işlemci arasında gözle görülür ve uygulama farkları çok azdır o yuzden G2 daha mantıklı

Snapdragon 810 ile 800 arasında bile bence fazla fark yok zaten snapdragon 800'ün kasma yaptığı görülmüş mü ? Yağ gibi akıyor 2 yıl sorunsuz gider