Hangi antivirüsü kullanıyorsunuz?

Tercih ettiğiniz antivirüs?

• Kullanılan toplam oy
    777

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ICON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bahsi geçen antivürüslerin nerdeyse hepsini kullandım ama şimdi nod32 de karar kıldım (lisanslı kullanıyorum) vede çok ekonomik sadece 35 ytl,bence çok güvenli ve etkili...tavsiye ederim bir istanbul aşınının tavsiyesine ve linkine bakın,deneyin derim.

ICON

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş bu nod32 iyide her bilgisayarı açtığımda kendini güncellemesini istemiyorum bunu nasıl halladerim bana bir yardımın olabilirmi yanıtını bekliyorum...ben güncellemeleri kapattım ama yine kendini güncelliyor

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ICON dedi ki:
kardeş bu nod32 iyide her bilgisayarı açtığımda kendini güncellemesini istemiyorum bunu nasıl halladerim bana bir yardımın olabilirmi yanıtını bekliyorum...ben güncellemeleri kapattım ama yine kendini güncelliyor
Güncellemeleri kapattıysan nasıl güncelliyor :^)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Kaspersky kullanıyorum 2 senedir..Şimdide kis 7 kullanıyorum süper çalışıyo..

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kaspersky %99 güvenlik sağlıyorsa, antivir de %98 sağlıyor :)

bu performans için %1 göze alınablir bir değer

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
murmillo dedi ki:

O %1den açık verirsen görürsün..Üstelik antivir %98 koruyo diyen kim %70 korusa bayram et..

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
gokhans19 dedi ki:
murmillo dedi ki:

O %1den açık verirsen görürsün..Üstelik antivir %98 koruyo diyen kim %70 korusa bayram et..

aslından internette korunmak tamamen sizin alışkanlıklarınıza bakar, benim gibi sadece gazete okuyup, bi kaç forumda aktif olursanız av'nin kasanına ihtiyacınız olmaz.

kaldı ki antivir çoğu testte kaspersky'den sonra 2. gelmiştir. ayrıntılı araştırmalar için dotus'a bakabilirsiniz.

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Tabikide dandik sitelere girmedikçe güvenlik en yüksektedir ama internetten gelecek saldırıları unutmayın.Gerçi bende kaspersky var ama kapalı tutuyorum.Vistanın güvenlik duvarı yetiyor kaspersky ile 2 haftada bir taratıyorum bişey çıkmıyor..

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
murmillo çok doğru.biz Türkler internetteki kötü alışkanlıklara çok bağlıyız maalesef.banka hesaplarımız ondan gidiyor.keylogger lar ondan yükleniyor.bide çok bilinçsiziz :(

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
what is avg forever... :S

en güzeli avg daha güzel oldu, tabi kriterleriniz ne bilemiyoruz, yapılan testlere bi bakmanızı öneririm.

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Burda MKS 2007 yok ;D
böle listemi olur,bizzat kendim kullanıyom
Kaspersky dan daha iyi olabilir
ödülü bile var
gül gibi pc de 18 virüs bulunurmu buldu işte ;D
üstelik 2 tanesini saklamıştım :}

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yi de buldukları virüsleri bir de virustotal'de ya da jotti de taratsaydız, kaspersky da bulamamışsa büyük ihtimalle yanlış alarmdır.

buyrun testlere göz atın bakalım, bu site en güvenilir test merkezlerinden biridir.

http://www.av-comparatives.org/

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sonuclarav3.png

şu iyi bu iyi kavgası biraz durulsun :)

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
mks5.jpg

MKS 2007 Antivirus Programı İnternet tarihi'nin en eski antivirüs ve güvenlik programı. Bilgisayarınızda ki zararlı dosyalara, virüslere, trojanları temizler, yüzde yüz'e yakın koruma sağlar. İsmiyle anılmaktan ziyade çalışma tarzıyla konuşulan MKS programı işini windows kaynak kodları'nın arasına girerek yapıyor. Bilgisayarınız için müthiş bir güvenlik koruması, kayıt defteri koruyucusu ve e-posta taramasıda yapabilen MKS adıyla ün salmış pek çok antivirüs programını deviriyor. Kaspersky'ın bulamadığı virüsleri de bulduğunu hatırlatalım.
http://www.mks.com.pl/files/mksvir2007setup.exe
Serial isteyene ben satın alabilirim çok zenginimde ;D

Kaynak: http://antivirusprogrami.blogspot.com/2007/05/mks-2007.html

soykan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
avast home edition 4.7 kullanıyorum lisans alması bedava freeware antivirüs ilk günler hiç bişi yakalamıyo diye bilirsiniz ama otomatik güncelleme yapar ve güncelledikten sonra nod32 den farkı kalmaz ama daha çok spy yakalıyo ben şuan nod32 türkçe demo avast home edition 2.7 freeware kullanıyorum çok mutluyum hiç trojan yok spyware da az 1 tane var galiba turkojan çıktı sadece nod32 buldu

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
soykan dedi ki:
avast home edition 4.7 kullanıyorum lisans alması bedava freeware antivirüs ilk günler hiç bişi yakalamıyo diye bilirsiniz ama otomatik güncelleme yapar ve güncelledikten sonra nod32 den farkı kalmaz ama daha çok spy yakalıyo ben şuan nod32 türkçe demo avast home edition 2.7 freeware kullanıyorum çok mutluyum hiç trojan yok spyware da az 1 tane var galiba turkojan çıktı sadece nod32 buldu
İki virüs programı birbirleriyle çakışır ve hiçbişey bulamaz.Sana önerim ikisinide kaldırıp kaspersky internet security 7 kur gerçektende harika..Ha bide avastı bi ay kullanıp sonrasında kaspersky ile bilgisayarını taratınca 10larca virüs trojan bulan çok kişi gördüm avastın güvenliğide çok kötü gelene geçene eywallah gir diyor önerim kis7 7 versiyonu eskisi gibi kasmıyor harcadığı ram miktarı 20mb.. :] ^^

soykan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adobe_microsoft dedi ki:
Mcafee yi kullanan yok >:( bence eniyisi mcafee tavsiye ediyom

mcAfee olan olmayan herşeye öter avast kullan yanında da nod32 birliktwe kullan ama nod32 açık olduğunda internet bağlantımı kesiyo ben onda sadece nod32 yi taramada kullanıyom avast ise internette dosya indirirken daha inmeden haber veriyo y<arısına gelince şiddetle tavisiye(kullanmazsanız trojan yollatrım haa:D)AVAST KULLANIN HOME EDİTİON

soykan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gokhans19 dedi ki:
soykan dedi ki:
İki virüs programı birbirleriyle çakışır ve hiçbişey bulamaz.Sana önerim ikisinide kaldırıp kaspersky internet security 7 kur gerçektende harika..Ha bide avastı bi ay kullanıp sonrasında kaspersky ile bilgisayarını taratınca 10larca virüs trojan bulan çok kişi gördüm avastın güvenliğide çok kötü gelene geçene eywallah gir diyor önerim kis7 7 versiyonu eskisi gibi kasmıyor harcadığı ram miktarı 20mb.. :] ^^

avastı güncelledim kaspersky ın ıda önceden kullandım kasıyor.zaten ikiksini birlikte kullanıyom ama sadece nod32 yi taramada çalıştırıyom.Kis7 yi de bi denerim ama sırf azntivirüs le olmaz...

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
soykan dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
soykan dedi ki:

avastı güncelledim kaspersky ın ıda önceden kullandım kasıyor.zaten ikiksini birlikte kullanıyom ama sadece nod32 yi taramada çalıştırıyom.Kis7 yi de bi denerim ama sırf azntivirüs le olmaz...
Birden fazla virüs programı kullanmanı önermem zaten kasperskyi kurmak için diğer virüs programlarını bilgisayarından kaldırman lazım yoksa kurulmaz ayrıca kasperskynin internet security versiyonunda antispy antihacker vs. internetle ilgili hertürlü koruma var ayrıca adaware gibi programlara gerek yok kis tam koruma sağlar ve şuan dünyanın en iyi güvenliğini kis sağlıyor..

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Arkadaş nod32'yi pasif kullandığı için çakışma olmaz ama avast tercihini gözden geçirmesi şart :)

Kis'i çok övmüşsün gökhan ama bence biraz yavaş :p
Kav işini yapıyor da antihacker, antispy vs. pek bir işe yaramıyor.Kis'in bulamayıp diğer programlarımın bulduğu birçok trojan,spy filan oldu ve olmaya devam ediyor.Antivirüsü tamam da diğer bileşenleri çok basit ve pasif.Bundan sonra boşuna kis yükleyip bilgisayarı kastırmam, kav+diğerleri B)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Bence sen amatörsün bende kis7 var ama kapalı tutuyorum o haldeyken bile bilgisayara hiçbişey giremiyo.5 aydır vistadayım 5 aydırka kasperskyi kapalı tutar ayda yılda bi taratırım şimdiye kadar bulaşan tek virüs küçük bi html virüsü...

murmillo

Asistan
Reaksiyon puanı
1
iyi de gokhans bunun amatörlükle alakası yok, kapalı durumda warez sitelerde gez bakalım kapalı olan kaspersky seni kotuyabilcek mi?

çelişkili sözler söylemişsin. kapalı konumda hiç bir uygulama koruma yapamz çünkü çalışmıyordur zaten!!

daha önce de dediğim gibi internet kullanım alışkanlığınıza bağlı güvenlik meselesi. hergün crack arayarak vakit harcıyorsan oraya buraya yasak sitelere dakıyorsan, kis tek başına yeter sanıyorsan yanılırsın.

her marka kendi lanında uzmanlaşmıştır, kaspersky da virüs alanında 1 numaradır bu aşikar ancak trojan, spy denildiği zaman alanında uzman ewido, ya da türevi kullanmak şart.

kolay gelsin saygılar.

gorko

Asistan
Reaksiyon puanı
3
ben nod32 kullanıyom hem iyi hemde sistemi yormuyo

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
gokhans19 dedi ki:
Bence sen amatörsün bende kis7 var ama kapalı tutuyorum o haldeyken bile bilgisayara hiçbişey giremiyo.5 aydır vistadayım 5 aydırka kasperskyi kapalı tutar ayda yılda bi taratırım şimdiye kadar bulaşan tek virüs küçük bi html virüsü...
Amatörüm o yüzden 1 yazılıma bel bağlamayıp, mümkün olduğunca en iyi güvenlik kombinasyonunu oluşturuyorum.

Bilgisayarı ilk aldığımda norton yüklüydü ve hiçbir virüs yoktu(!)Bir değişiklik yapayım dedim bitdefender yükledim(kaspersky bile değil) onlarca virüs buldu.Ha tabi burda bitdefender suçlu, norton bana virüs yok diyordu :p

TuningMert

Müdavim
Reaksiyon puanı
84
Yaklaşık 5.5 senedir hiçbir şekilde virüsle karşılaşmadım.Tüm alış-veriş ve bankacılık işlemlerimi internetten yaptığım için güvenliğime ve internetteki ilişkilerime oldukça dikkat ediyorum ;)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
elektr10 dedi ki:
gokhans19 dedi ki:
Amatörüm o yüzden 1 yazılıma bel bağlamayıp, mümkün olduğunca en iyi güvenlik kombinasyonunu oluşturuyorum.

Bilgisayarı ilk aldığımda norton yüklüydü ve hiçbir virüs yoktu(!)Bir değişiklik yapayım dedim bitdefender yükledim(kaspersky bile değil) onlarca virüs buldu.Ha tabi burda bitdefender suçlu, norton bana virüs yok diyordu :p
Ben nortonu önermiyorum zaten.Nortonun avastın kankisi gibi davrandığını bilmeyen yok.Ben bilgisayarı ilk aldığımda norton yüklü gelmişti hiç kullanmadan format attık antiviri yüklemiştim oda virüs girmiş engelleyememiş biz tabi yine format attık sonra arkadaşlar kaspersky 5i önerdiler yükledim 2 senedirde virüs derdim yok..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...