Hangi antivirüsü kullanıyorsunuz?

Tercih ettiğiniz antivirüs?

• Kullanılan toplam oy
    777

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

auschwitz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
murmillo dedi ki:
sonuclarav3.png

şu iyi bu iyi kavgası biraz durulsun :)

avg iki yıldız bu haksızlık :D :D :p

orciux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Antivir

1.Virüs Yakalama
Ayarlara girilip güvenlik seviyeleri yükseltilince bence gayet başarılı. Bu programı kullanırken Trend Micro PC-Cillin ve Kaspersky Online Scannerlar ile tarattırma yaptım bilgisayarıma ve hiç birşey bulamadılar. Sadece Antivir yeterli geldi. Bir dönem Kaspersky kullandım, sonra tekrar Antivir'e geçtim, virüs tarattım bir iki tane virüs yakaladı. Ancak dediğim gibi ayarlarını üst seviyeye getirmek gerekiyor, standart kurulumda güvenlik seviyesi normal olarak geliyor.

2. Sistem Kaynaklarını Kullanma
Buna ek olarak AntiVir neredeyse hiç kasmıyor. Düşük hızlı ve Ram'li dizüstü bilgisayarımda da sadece Antivir kullanıyorum. Diğer iyi antivirüsler bilgisayarı çok yavaşlatıyor.

3. Kullanım kolaylığı
Tüm ayalarını yapmak gayet kolay, virüs bulduğunda verdiği uyarı penceresi de gayet açık, bu konuda hiç zorluk yaşamadım.

4. Bedava

5. Hiç sorun yaşamadım.

Tavsiye ediyorum, 4 senedir kullanıyorum.

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
orciux dedi ki:
Antivir

1.Virüs Yakalama
Ayarlara girilip güvenlik seviyeleri yükseltilince bence gayet başarılı. Bu programı kullanırken Trend Micro PC-Cillin ve Kaspersky Online Scannerlar ile tarattırma yaptım bilgisayarıma ve hiç birşey bulamadılar. Sadece Antivir yeterli geldi. Bir dönem Kaspersky kullandım, sonra tekrar Antivir'e geçtim, virüs tarattım bir iki tane virüs yakaladı. Ancak dediğim gibi ayarlarını üst seviyeye getirmek gerekiyor, standart kurulumda güvenlik seviyesi normal olarak geliyor.

2. Sistem Kaynaklarını Kullanma
Buna ek olarak AntiVir neredeyse hiç kasmıyor. Düşük hızlı ve Ram'li dizüstü bilgisayarımda da sadece Antivir kullanıyorum. Diğer iyi antivirüsler bilgisayarı çok yavaşlatıyor.

3. Kullanım kolaylığı
Tüm ayalarını yapmak gayet kolay, virüs bulduğunda verdiği uyarı penceresi de gayet açık, bu konuda hiç zorluk yaşamadım.

4. Bedava

5. Hiç sorun yaşamadım.

Tavsiye ediyorum, 4 senedir kullanıyorum.
Bende sana şöyle söyliyim:
Antivirin koruduğu bilgisaarda işlemlere baktığımda bi trojan cpuyu %100den aşağı indirmiyodu ben kapatıyodum trojan yine açılıyodu bende antiviri kaldırdım kis7yi kurdum saatin yanına yerleştiği anda 1 trojan uyarısı verdi(cpuyu sömüren trojanı buldu) sil dedim sildi bilgisayar kendine geldi sonra sadece kritik bölgeyi tarattırdım(kaspesky kullananlar bilirler ktirik bölgeyi) tarama bittiğinde 10 tane virüs bulmuştu.Onlarıda sildim.Ama tam sistem taraması yapmadım bilgisayar komşunundu onlara yaparsınzıd edim yapmamışlar heralde tam sistem taraması yapılsa 150den fazla virüs rahat çıkar..Hepte o mırc okey oyunları falan varya hep onlardan gelmiş..
Eee şimdi ne düşünüyosun antivir hakkında.Çok güzel koruyomuş dimi...Yemek buldun ye bedava antivirüs buldun kaç :D :D :D Para vermeye değer tek antivirüs olan kasperskyi kullanıyor ve öneriyorum...(kis versiyonunu tabikide :p )

orciux

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben bu forumu bilgi paylaşımı olan, seviyeli bir yer olduğunu düşündüğüm için üye olmuştum. Sizin gibi hitap eden birisi olmadığım için size aynı uslupla cevap vermeyeceğim.

Ayrıca yazmıştım ki "Ayarlara girilip güvenlik seviyeleri yükseltilince bence gayet başarılı." Standart ayarlarıyla kullanmıyorum ben...

Halen daha kullanmaya devam ediyorum. Kaspersky ve Trend Micro'yu da sitelerinden ücretsiz olarak scan ettirebiliyorum, para vermeme gerek kalmıyor.

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Tamam sitelerinden tarama yaptırabiliyosunda virüs bulunursa silmiyorlarki programımı satın al öyle silersin diyorlar..Ayrıca antivirde güvenlik yükseltilmiş güvenlik seviyesi o antivirüsün kasmasına sebep olur vede kasperskynin ayarlarını düşürünce antivirin yüksek ayarlarıyla bir olur.. Hatta iyi bir çocuk olursanız belki şirinleri bile görebilirsiniz :D

maral44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
avast kullanıyorum daha önceden de antiwir kullandım avast daha etkili ya..

umudayolculuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben bilgisayarımda antivir kullanıyorum tabiki ücretsiz versiyonunu. Yanında da comodo firewall ile spybot. Bu oluşumdan da gayet menmunum. Bu arada bilgisayarı bide ne olur olmaz diye yedekliyorum. Hiç kaspersky kullanmadım ama cok met ettiler. Yanlız ben virüs yüzünden bilgisayarıma hiç format atmadım. İnşallah bundan sonrada atmam. Ya bu durum benim interneti kullanmamla alakalı yada bu kombinasyonla. artık bilemiyorum. onada siz karar verin. Bu arada ad- aware se personalde kullanıyorum.

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Benden herkese tavsiye.Hiçbir zaman gidipte antivirüs programı satın almayın.Kendinize 10-15 antivirüs ve internet security paketi içeren bir liste yapın.Sonra hepsini teker teker kullanın.birinin demosu bitince öbürünü kurun.Böyle 1 seneyi bitirirsiniz.Zaten 1 sene olunca hepsinin yeni sürümü çıkacak aynı şekilde yeni sürümleride böyle kullanın derken bilgisayarınızı bedavaya korumuş olcaksınız.

crx

Asistan
Reaksiyon puanı
8
en iyisi kaspersky ama mecburiyetten antivir kullanıyorum :)

ahmetweli

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aslında evdeki bilgisayarda nod32(biraz eskide nod32 işini kasmadan halldiyor)ama laptop için kaspersky internet security7 kullanıyorum.

crazymafya

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vallahi avast tan vazgeçebileceğimi hiç sanmıyorum.nod32 zaten ufak tefek,kaspersky norton kasıyor ve profeyonellere hitap ediyor.o yüzden avast.

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Şu an dizüstü bilgisayar ve Windows XP'ye geçtim tamamen. Norton AV 2003 Pro kullanıyorum.

Windows Vİsta altında ise Norton 360 2.0 kullanıyorum (kullanıyordum). Ama nedense bazı sorunlar oluyor sistemi çok şişiriyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...