Gözlük kullanmama rağmen askere alınır mıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Bahadır Arık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar,Ben Bahadır arık 14 Yaşında 8. Sınıf Öğrencisiyim Hedefim Asker Olmak Ancak Gözlük Kullanıyorum Numaraları İse 8 Ay Önce Doktora Gidildiğinde Sol;0.50 Sağ ise;0.75 idi Bu Askerî Lisede Sıkıntı Çıkarırmı?

nzm.gld06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merhabalar,Ben Bahadır arık 14 Yaşında 8. Sınıf Öğrencisiyim Hedefim Asker Olmak Ancak Gözlük Kullanıyorum Numaraları İse 8 Ay Önce Doktora Gidildiğinde Sol;0.50 Sağ ise;0.75 idi Bu Askerî Lisede Sıkıntı Çıkarırmı?
Kardeşim sorduğun soru dışı ama özür dilerim, tapatalk vip nasıl neden sonlandırılıyor

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Askerlik şubesine uğrayıp sorabilirsin.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
İçeri almazlar. Askerlik şubesine siviller girebilir. Kışlaya sivil giremez.

Bahadır Arık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İçeri almazlar. Askerlik şubesine siviller girebilir. Kışlaya sivil giremez.
Anladım ama zaten orada kışla olmayan yani uçakların sergilendiği taraftada mutlaka 1 ila 2 asker oluyor onlara sorabilirim diye düşünüyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
gözlük askerlik için engel değil henüz bunu dert etmek için erken 20 yaşında iken zaten gözlük engel olmaz.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Belli bir dereceye kadar kabul ediliyor sanırım milli savunma üniversitesi elemelerinde öyleydi lise içinde vardır belki öyle bir kural askeri lise sağlık şartları falan yazarsan çıkar heralde

Bahadır Arık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Belli bir dereceye kadar kabul ediliyor sanırım milli savunma üniversitesi elemelerinde öyleydi lise içinde vardır belki öyle bir kural askeri lise sağlık şartları falan yazarsan çıkar heralde
farklı farklı birimler ike yazılmışta o yüzden emin olamadım

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192

Askeri Liseler kapalı değil miydi?

Harp Okulu hedefinse Kara Deniz için sanırım küçük numaralar sıkıntı olmuyor. Benim mülakata giden arkadaşlarım lensle girenler oluyor,çok takılmıyorlar göze falan diyorlardı. Harp Okulu kılavuzuna bakabilirsin orda bir bilgi mutlaka vardır.

Bahadır Arık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Birde Matematiğim Ciddi Anlamda Berbat. En son Ortalamasına Baktığımda 20-40'lardaydı. Diğer Derslerden Ufak Tefek Sıkıntılarım Var Ama Sınavı Geçebilir miyim?

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Birde Matamatiğim Ciddi Anlamda Berbat En son Ortalamasına Baktığımda 20-40 Larda İdi Diğer Derslerden Ufak Tefek Sıkıntılarım Var Ama Sınavı Geçebilirmiyim?

MSÜ sınavı üniversiteye girişteki TYT ye çok benziyor. Temel Matematik düzeyinde. Hava Harp Okulu istiyorsan 1-20k (345-350 puan üzeri) Deniz Kara için sanırsam 20-40k (280-300 puan üzeri) sıralama gerekiyor. Lisede özellikle 9. ve 10. sınıftaki Matematik ve Türkçenin iyi olması gerek. Fen ve sosyalde de birşeyler yaparsan Puan barajlarını geçmiş olursun.

Ben MSÜ sınavında 386 puan almıştım. Türkçeden 31 Matematik 25 fen 13 sosyal 14 netle 15 bin sıralama yapıyor buda. Bence iyi çalış o ortalama çok düşük.

Bahadır Arık

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Askeri Liseler kapalı değil miydi?

Harp Okulu hedefinse Kara Deniz için sanırım küçük numaralar sıkıntı olmuyor. Benim mülakata giden arkadaşlarım lensle girenler oluyor,çok takılmıyorlar göze falan diyorlardı. Harp Okulu kılavuzuna bakabilirsin orda bir bilgi mutlaka vardır.
Evet daha dün iyice araştırdım kapalı.Umarım Üniversiteye Yerleşebilirim Lise Bitince

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Valla senin yine iyimiş ne insanlar var görsen yuh dersin :) gidersin paşa gidersin merak etme sen.

katsuo_1928272

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır, iki gözün toplam değerler’i 14 olması gerekli, öylelikle muafiyet gerçekleşir. Askeri lisede ise kuralları daha farklı olduğunda onu araştırmanız gerekli.