Forum eskiden daha güzelmiş...

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
BonySecondaryBlueandgoldmackaw-size_restricted.gif

Ben geldim.

Öncelikle tüm önerilerinizi tarafsız bir şekilde okudum, katıldıklarım da var katılmadıklarım da.
Güzel ve yararlı önerileri not aldım. Yönetim Ekibine detaylı şekilde sunacağım.

Ama şunu anlamıyorum: Yeni üyeler forumu nasıl eleştiriyor? Ben katılalı 1 yıl olmadı bile, o nedenle forum 1 sene önce böyleydi, 2 sene önce daha iyiydi tarzında mesajlarım yoktur.

Yağcılık konularına hiç değinmiyorum çünkü alakam yok.

Kendim adına moderatörlük görevimde herhangi bir sıkıntı, görüş, önerisi olanlar işin Konuşma Başlat butonu kadar yakınım. Hiçbir eleştiride küsmece, darılmaca yok tabii.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
8,024
@sappien, Evet öyle. Geçmişi geçmişte bırakmak lazım. Önceden iyiydi tamam ama şimdi sanki kötü. Yine iyi bir forum. Yine yağcı diyen olmaz inşallah.
İnsanlar çok abartıyor. Farkındaysanız burası internet ve fazla abartmaya gerek yok. Sanki ölene kadar bu forumda duracaksınız. Biraz sakin hemen kızgın atıyorsunuz.
Hayat devam ediyor. Bu kadar çok kafaya takmamak lazım. Ne yapacaksınız? İleride torunlarınıza burayı mı anlatacaksınız?
Şu an forumdaysak düzgün adil bir yerde bulunmak istiyoruz. Bu arada bir dahaki alımlarda moderatör olursunuz bu performansla şimdiden bi hayırlı olsun diyeyim ileride kim öle kim kala.
Deneme #1 konuya yorum yazan arkadaşlar dışında kimse bizim kara listemizde değil. :p

Forumda herkese uyarı/ ceza verebiliriz. Görüş farklılığı yaşabiliriz ama kimseye takıntılı olmayız. Küfür mü ettin ver banı gör etkiyi! Yarın banın açılınca bu küfür ediyordu demeyiz.
Sizlik sıkıntısı olan yok zaten. Super Moderatörlerden şikayetçi olan pek yok. Sıkıntımız özellikle şu yeni moderatörlerden. (Tekrar söylüyorum hepsi değil bazıları)

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Eleştirmek herkesin hakkıdır. Burada 1 hafta geçirenler bile diğer forumlardaki konu kalitesiyle kıyaslama yapabiliyor.

Dünkü mesajımı düzenlemen gibi mi?
Konuyla alakasız mesaj yazdığın için tabii ki de düzenledim.
Özel mesajdan yazabilirdin neden düzenlendi diye.

Raporla tuşu varken moderatörleri etiketlemek mantıklı mı sence?

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Raporla tuşu varken moderatörleri etiketlemek mantıklı mı sence?
Umut, benim raporlandığımı sen de gördün. Raporladığımı gördüysen mesajımı geri getirmen gerekirdi. Bu konuda sana küçük bi' öneri yaptım diye hemen düzenlemişsin. Böyle olmaz ki.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,287
Bizim zamanımızda böyle değildi yaa, zaman çok değişti.
kimse kimsenin ekmeğini çalmazdı,
Kimse kimsenin ayakkabısını giymezdi,
Kimse kimsenin oyunu değiştirmezdi,
kimse kimsenin lastiğini delmezdi,
kimse kimsenin sırasına girmezdi,
Kimse kimsenin tavuğuna hoşt demezdi,
kimse kimsenin köpeğini taşlamazdı,
kimse kimsenin camından içeri bakmazdı,
kimse kimsenin instagramına dm atmazdı,
kimse kimsenin sevdiği kızı kaçırmazdı,
kimse kimsenin internetini kesmezdi,
kimse kimsenin kola'sını dökmezdi,
kimse kimsenin kanalizasyonunu tıkamazdı.

Reaksiyon puanı
8,024
Arkadaşlar sıkıntılı olduğunu düşündüğünüz moderatörleri özel mesaj yoluyla ilgili moderatöre veya üstüne (super mod/admin) bildirebilirsiniz. Eğer kimin ne konuda hatalı olduğunu bilmezsek düzeltemeyiz öyle değil mi?
Zaten bildirdik elimiz armut toplamıyor da gereken yapılmıyor ki.

Dora

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,797
@Sıradan Kullanıcı, Eğer belirttiğiniz gibi bir şey varsa @Creative veya bize özelden sorunu iletebilirsiniz. Kimse sütten çıkma ak kaşık değil. Zamanında bir arkadaş vardı hı desen ceza verirdi, yapma dedik ve düzelttik. Karşılıklı konuşma ile çözülmez sorun yok.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Evet bana kafayı taktı herhalde. Böyle gidersem moderatör olacakmışım. ?
Sanki görende önemli bir Roma imparatorunun arkadaşlarından olacağım sanar. Öyle olsa yağcılık tabii ki yapardım. Böylece hayatta kalmam ve param olması garanti olabilirdi ama burada benim bir şey yapmam boşuna. İnternet burası. Benim hayatıma bir artısı veya eksisi olmayacak.
Biraz aklınızı kullanın ve mantıklı düşünün bakalım.
Ben kimseye karışmıyorum. Eleştiri yapan yapar. Ben de bir moderatörle ilgili sorun yaşasaydım, güzelce ve iyi bir şekilde o moderatörle sorunumu çözerdim.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Umut, benim raporlandığımı sen de gördün. Raporladığımı gördüysen mesajımı geri getirmen gerekirdi. Bu konuda sana küçük bi' öneri yaptım diye hemen düzenlemişsin. Böyle olmaz ki.
Raporuna ben baktım. Mesajı geri getirmem değil silmem gerekirdi.
Raporlamışsın zaten daha ne gerek var ben bu moderatörü etiketleyeceğim yazmaya.
Önerini okudum, ama özel mesajdan yazman daha iyi olurdu tabii. Konuyla alakası yok çünkü.

Sana diyeceklerim bu kadar. Bana söylemek istediği olan konuşma başlat tuşuna basıp istediğini yazabilir.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,410
Altını çizerek söylüyorum. Kesinlikle ve kesinlikle forum yetkilileri olarak bir kara listemiz yoktur. Şu üye bir hata yapsa da en ağırından ceza verelim diye bir düşüncemiz asla olamaz. Forum kuralları gereği ceza neyse onu veriyoruz. Hatta bazen insiyatif kullanıp sadece mesaj düzenliyor veya siliyoruz. Moderatörler ile alakalı bir sorun varsa bu konuda süpermoderatör veya admine özelden mesaj yolu ile bildirmeniz yeterlidir. Ve bildirim yaptığınız bu ilgili kişiler bahsettiğiniz moderatöre mutlaka dönüş yapacaktır. Yalnız hatırlatmam gereken bir nokta var. Söyleyeceğiniz bazı sözler eleştiri sınırını aşabilir bunu unutmayınız. Bu yüzdendir ki eğer bu söz size söylenseydi ne düşünürdünüz diye önce empati yaparak bir kendinize yöneltiniz. Sonrasında eleştirinizin yapıcı olduğunu düşünüyorsanız belirtebilirsiniz. Ve emin olun tüm yapıcı eleştirileriniz yönetim tarafından dikkate alınıyor.

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
BonySecondaryBlueandgoldmackaw-size_restricted.gif

Ben geldim.

Öncelikle tüm önerilerinizi tarafsız bir şekilde okudum, katıldıklarım da var katılmadıklarım da.
Güzel ve yararlı önerileri not aldım. Yönetim Ekibine detaylı şekilde sunacağım.

Ama şunu anlamıyorum: Yeni üyeler forumu nasıl eleştiriyor? Ben katılalı 1 yıl olmadı bile, o nedenle forum 1 sene önce böyleydi, 2 sene önce daha iyiydi tarzında mesajlarım yoktur.

Yağcılık konularına hiç değinmiyorum çünkü alakam yok.

Kendim adına moderatörlük görevimde herhangi bir sıkıntı, görüş, önerisi olanlar işin Konuşma Başlat butonu kadar yakınım. Hiçbir eleştiride küsmece, darılmaca yok tabii.
Screenshot_20210322-114554_Chrome.jpg

?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,410