Flaş! YouTube kapatıldı! 27 Mart 2014

sonmodel06

Profesör
Reaksiyon puanı
4
GAZETECİLER.COM/ANALİZ
ADNAN BERK OKAN

Yok artık...

Bunun adı “gazetecilik” falan değil...
Buna “gazetecilik” diyene her türlü hakareti etme hakkımı saklı tutarım…
Çünkü…
Bunun adı:
"Devletin yatak odasına girip görüntü almak ve yayınlamaktır"...
Yani “CASUSLUK”…
Yahu ayıptır be...
Yahu yuh be!..
Yuh kere yuh be...

* * *

Ey güzel insanlar!..
Şimdi haberim oldu...
Gazetelerin internet nüshalarını dolaşırken gördüm haberi…
Sözcü manşet yapmıştı...
Elbette merak ettim tıkladım ve okudum...
Ve...
Geçtim klavyemin başına...
Öfkeden titriyorum...

* * *

Ey Sözcü’yü yönetenler!..
Ey Sözcü’yü “gazete” diye yayımlayanlar!..
Yuh olsun size be!..
Yuh be yuh, yuh, yuh!..
Efendiler!..
Bunun adı "Muhalif gazetecilik" falan değil...
Bunun adı "Vatana İhanet"...
Bunun adı “Casuslara yardım ve yataklık etmek”…
Kabul...
Devlet kevgire dönmüş...
Kabul…
Ortam dinlemesiyle Devlet'in yatak odasındaki (Dışişleri Bakanı, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı, MİT Müsteşarı ve genelkurmay İkinci Başkanı) konuşmaları dinlemişler…
Kabul…
Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu kadar zayıf düşmemeli…
Kabul...
Dinlemeye takılanlar çok tedbirsiz…
Tamam ama efendiler!..
Bütün bu ihmaller…
Bütün bu aymazlıklar…
Devletin sırlarını yayımlamanıza cevaz verir mi?..

* * *

Hoooppp!...
Hişşşştttt!..
Kendinize gelin yahu…
İmralı zabıtları değil bu yayımladıklarınız…
Alenen ve resmen devlet sırrı…
Anlayamıyorum yaaa…
Anlayamıyorum yaaaa…
Bu ne yaaaa!..
Ulan Allah’ın belâları…
Ulan edepsiz, ahlâksız, vicdansızlar!..
Ne istiyorsunuz lan bu milletten?..
Ne istiyorsunuz lan bu Devletten?..

* * *

Erdoğan’a öfkelenebilirsiniz…
Erdoğan’dan nefret edebilirsiniz…
Erdoğan’ı günahınız kadar da sevmeyebilirsiniz…
Umurumda bile değil…
Ama…
Devletin ve milletin geleceğiyle oynayamazsınız…
Ama…
Devletin yatak odasına giremezsiniz…

* * *

Efendiler!..
Bu yayımladığınız "ŞEY" ayakkabı kutusu yayımlamaya benzemez...
Bu yayımladıklarınız Başbakan’ın yakın çevresiyle yaptığı ve doğruluğu şüpheli konuşmaları yayımlamaya da benzemez…
Onlar devlet sırrı değildi…
Ama…
Bunlar “DEVLET SIRRI”…
Bunları yayımlayamazsınız…
Bu yayımladıklarınıza benzer şeyleri “WikiLeaks Belgeleri” adı altında Julian Assange yayımladı…
Tutuklanma talebiyle ve gıyabında yargılanıyor…
Ona o belgeleri veren er Bradley Manning halen tutuklu…
Öyle "beş sene geçti" falan da yok orada…
Ne kadar yatacağı da belli değil…
Ulan sizin er Bradley Manning’den veya Julian Assange’dan ne farkınız var?..
Ve biliyor musunuz?..
Tutuklanırsanız kimseye "biz gazetecilik yaptık" diye babalanamazsınız...

You tube’un kapatılması…

Ey güzel insanlar!..
Hiçbir özgürlük; bir halkın genelinin özgürlüğünden, güvenliğinden, geleceğinden daha yüce, daha kutsal değildir…
Şu son yasadışı ortam dinlemesinin yayımlanmasının da özgürlükle falan alâkası yoktur…
Hatta…
Bu yapılanların siyaset isimli kurumla da alâkası yoktur…
Hatta…
Bu yapılanların insanlıkla da alâkası yoktur…
Ve hatta…
Bu yapılanlar; bağırsaklarımızda dolanan gaz kadar değeri olmayan pisliklerin; siyasi amaçlarına ulaşmak için her türlü kirli, pis, iğrenç aracı kullanacaklarının kanıtıdır da…
Artık inanıyorum ki düne kadar kapatılmasına karşı çıktığım sosyal medya da bu pisliklerin yaşadıkları kanallardır…
Evet…
Duydum ki youtube de kapatılmış…
Az bile yapılmış…
Daha başka elden ne gelirse yapılmalı…
Hayatımda ilk kez bir yasağı bu kadar yürekten savunuyorum…
Savunmaya devam edeceğim…

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Her ne olursa olsun insan hayatı söz konusu adam kendi ülkesine bomba atmaktan bahsediyor

Aynen şöyle: 4 tane adam gönderirim 8 tane boş alana füze attırırım al sana gerekçe diyor. savaş çıkartacaksak bunu da yaparım türbeyi neden bekliyoruz ki diyor.

Olay savaş sebebi. Savaş başlatmak istiyorsak bunu da yapabiliriz. Türbeyi neden bekliyoruz ki. Benim rahatsız olduğum şey ne olursa olsun bu bir devlet sırrı, askeri strateji konuşuluyor. Bunun ifşası bana göre vatan hainliğidir.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Youtube'da Devletin en gizli kısımlarından bir odada Suriye meselesi hakkındaki konuşma ses kaydı şeklinde yayımlandı.Mhp genel başkan yardımcısı artık işin çığrından çıktığını kabul etti.Artık bu ülkede ne oyunlar oynandığını göremeyecek kadar zavallı bir şekilde KÖR olmuş insanlara,Allah akıl fikir versin dileklerimi sunuyorum.
İnsanlar bu kadar da budala olamaz,olmamalı!! Hala mı anlamadınız bu devlete dış etkilerin zarar vermek istediğini,,yuh,YUHHHH!
Adamlar laf arasında Suriye'ye ajan gönderip, Türkiye'ye füze atıp savaş çıkarmanın planlarını çok rahat bir şekilde yapıyorlar.Müslüman Müslümana bunu yaparmı?Müslüman Müslümanı kırmak için bu kadar dalavere çevirirmi?Sen hala bunları görme ben zavallı bir şekilde KÖR olmuş olayım.De haydi işine.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Ben girebiliyorum ve o videolar kaldırıldı...

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Google'dan YouTube yasağıyla ilgili ilk açıklama

23819174.jpg

YouTube'un akşam saatlerinde Türkiye genelinde TİB erişime kapatılmasının ardından Google'dan ilk açıklama geldi. Açıklamada YouTube'un yasaklanmasıyla ilgili bir ifadenin bulunmaması ise dikkat çekti.

Google Inc. sözcüsü konuyla ilgili şu sözleri kaydetti:

"Türkiye’deki bazı kullanıcılarımızın YouTube’a erişemediklerine dair raporlar alıyoruz. Bizim tarafımızda herhangi bir teknik sorun olmamakla birlikte konuyu araştırıyoruz." Hürriyet

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ben sizdeki zihniyete pes diyorum başkada bişey demiyorum. Gün gelicek ülkeyi satıcak bu canlı o zamanda savunabilicekmisinz bakalım

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Adamlar laf arasında Suriye'ye ajan gönderip, Türkiye'ye füze atıp savaş çıkarmanın planlarını çok rahat bir şekilde yapıyorlar.Müslüman Müslümana bunu yaparmı?Müslüman Müslümanı kırmak için bu kadar dalavere çevirirmi?Sen hala bunları görme zavallı bir şekilde KÖR olmuş olayım.De haydi işine.

:) Sen hala benden alıntı mı yapıyorsun ya ? Suriye'ye ajan göndermek ? Orası Amerika değil kardeş,sen karıştırmışsın olayı.Sen bunu FBI içine sızmakla aynı zannetmişsin.Suriye ne önce onu bir araştır zahmet olmazsa,komik yorumlar gelmeye başladı :D Ajan göndermekmiş,hahah Amerika o kadar sefer denedi,başaramadı.En sonunda satın alma yoluna girdi de o kadar para ve mevki verdi,ardından yüz tane dalavareyle istediğine kısmen ulaşabildi.Amerika yapamamış,biz yapacağız.Hiç güleceğim yoktu,bu da iki oldu :D Komik...

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
İnsanların ne konuşacağına karar verdiğini nasıl olmuş da unutmuşum ! sayın moderatör.Çok özür dilerim.Bir daha ağzıma alır mıyım MHP'yi ? O kelime size ait,telif hakkı falan.Sen önce benim senden en son alıntıladığım MESAJA CEVABINI SUN,noldu Trt Haber'de paylaşıldığını görünce,SUSMA HAKKINI kullandın öyle değil mi ?

Telekom satılırkenmiş,daha Telekom'un ne olduğundan haberin yok,satılırken neredeydiniz diyorsun.Telekom'un tarihini bir araştır bakalım,geçen seferki gibi üç beş kanala bakıp şehit haberleri gizleniyor diyeceğine ÖNCE ARAŞTIR,sonra benden alıntı yap.Oldu mu sayın SÜPER MODERATÖR !?

TRT haberde yayınlandığını bende biliyorum KOCAMAN BİR YALAN "şehit gelmiyor" hani şehit gelmiyordu! O zaman o ölenler vurulanlar ne oluyor...!!

Daha o olayı bile anlayamayan kalkmış telekom hakkında ahkam kesmiş sen bi kendine bak düşünme yetini kullanabiliyormusun üyecikkk..

enable

Profesör
Reaksiyon puanı
9
neden kapandı ozaman ? öyle keyiflerindenmi kapadılar .adam türkiyeye suriyeden 8 füze atarız .suriye yaptı deriz diyor.
sen nerde yaşıyon japonyadamı?

Arkadaş bu nasıl bir düşünce yapısıdır. Orada bir toplantı yapılıyor ve olay enine boyuna tartışılıyor, her türlü senaryo masaya yatırılıyor. konuşmanın yayınlanması bir yana sen ordan tutup bir lafı cımbızlayıp benim önüme koyuyorsun ve hadi bakalım ne diyor?

Allah sizin gibilere akıl fikir versin. Demek ki gözün kararması, Vatan Toprağını bile 2. plana atabiliyomuş.

----------------------

Şimdi fark ettim benim bu mesajımın sadece son cümlesini okuduğunuzda anlam ve yön nasılda değişebiliyor ! Canlı örnek

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
700
DNS değiştirerek girebilirsiniz.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
siz yeterki isteyin.ben ülkeyi rahatlıkla savaşa sokarım diyor.

680fTlY.png

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
TRT haberde yayınlandığını bende biliyorum KOCAMAN BİR YALAN "şehit gelmiyor" hani şehit gelmiyordu! O zaman o ölenler vurulanlar ne oluyor...!! basıyor mu kafan??

Daha o olayı bile anlayamayan kalkmış telekom hakkında ahkam kesmiş Sen kendine bak düşünme yetini kullanabiliyormusun üyecikkk..
Tipik egosuna zarar gelmiş insan :) Trt haberde yayımlandığını biliyordun madem,yayımlanmayan şehit haberi diye niye bana o ismi verdin.
İkinci olarak,haber gelmiyor demek şu demek SAYIN SÜPER MODERATÖR :) "Günde 10 tane hatta bazen 20 tane şehit haberiyle uyanmıyoruz,hala bazı şerefsizler sırf barış sürecini baltalamak için durduk yere yapıyorlar,onlar gerilla değil".Ölenler vurulanlar her gün oluyor,sırf canı sıkıldı diye mağaza camını indirenler var,o zaman her ülkede TERÖRİZM var demektir.

Şunu söylemeliyim,anlıyorum seni.Ailevi meselelerin psikolojini bozmuş,egonu yaralamış.Ama egonu burada bana üyecik diyerek tamir edemezsin :) Çünkü KOSKOCA SEN SÜPER MODERATÖR oldun da ne oldu ? Hala egonu bile tamir edememişsin bak :) Hıhı aynen,devam et.Hatta gerçekleri söyledim diye o çok muhteşem MODERATÖR yetkini kullanarak mesajlarımı sil,beni birkaç günlüğüne uzaklaştır ki,RAHATLAYABİLESİN :)

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yok müzik piyasası yok haber alma izleme vs özgürlüğü geçin bunları.

Yok aa orda ne demiş ba bak bak
Geçin bu işleri
İş yerinize bi mikrofon koysam iki kişiden biri babasına anasına eşine dostuna küfretmediği yada arkasında kumpas çevirmeden geçirdiği günü yoktur geçin bu işleri

Hiçbir özgürlük vatanın genelinden daha değerli değildir....

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Tipik egosuna zarar gelmiş insan :) Trt haberde yayımlandığını biliyordun madem,yayımlanmayan şehit haberi diye niye bana o ismi verdin.
İkinci olarak,haber gelmiyor demek şu demek SAYIN SÜPER MODERATÖR :) "Günde 10 tane hatta bazen 20 tane şehit haberiyle uyanmıyoruz,hala bazı şerefsizler sırf barış sürecini baltalamak için durduk yere yapıyorlar,onlar gerilla değil".Ölenler vurulanlar her gün oluyor,sırf canı sıkıldı diye mağaza camını indirenler var,o zaman her ülkede TERÖRİZM var demektir.

Şunu söylemeliyim,anlıyorum seni.Ailevi meselelerin psikolojini bozmuş,egonu yaralamış.Ama egonu burada bana üyecik diyerek tamir edemezsin :) Çünkü KOSKOCA SEN SÜPER MODERATÖR oldun da ne oldu ? Hala egonu bile tamir edememişsin bak :) Hıhı aynen,devam et.Hatta gerçekleri söyledim diye o çok muhteşem MODERATÖR yetkini kullanarak mesajlarımı sil,beni birkaç günlüğüne uzaklaştır ki,RAHATLAYABİLESİN :)

Göbeyinden sallamayı kimden öğrendiğiniz tahmin etmek zor değil. Şükürler olsun ki ne piskolojim bozuk nede ailemde bir sorun var ama senin gibiler kendilerini tatmin etmek için süper modu falan büyük yazabilir.

Barış süreciymiş vatana ihanet sürece demiyor da..

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Kapatmanın sebebi;

Mit Müsteşarı Hakan Fidan’a ait olduğu öne sürülen ses ise “Gerekirse Suriye’ye dört adam gönderirim. Türkiye’ye 8 füze attırıp savaş gerekçesi üretirim, Süleyman Şah Türbesine’de saldırtırız” demesidir.

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Ne yani anlayamadım sorunları savaş ile çözecek seviyeye geldiğimizi mi ima etmeye çalışıyorsunuz? Normal mi geliyor size bu konuşma?

Toplantının içinde bulunmadığımız ve o havayı teneffüs etmediğimiz için konuya Fransız kalıyoruz. Sanırım Fransızca'da da bu cümle "ülkeyi bombalarım yine de savaşa sokarım" anlamına geliyor diimi :)

Yok abicim ya ben anlamıyorum sizi gerçekten. Şimdi siz hataya urfaya düşen bombaları da bu adamdan bilirsiniz.

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben quup'a geçiyorum.Facebook yedeklerinizi aldırıp arkadaşlarınıza quup açtırın bence.Veya benzeri servisler var ise arkadaşlar önerilerini sunsunlar..

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Göbeyinden sallamayı kimden öğrendiğiniz tahmin etmek zor değil. Şükürler olsun ki ne piskolojim bozuk nede ailemde bir sorun var ama senin gibi ezikler kendilerini tatmin etmek için süper modu falan büyük yazabilir.

Barış süreciymiş vatana ihanet sürece demiyor da..
Üyeye hakaret "ezik" :) Ah ya ahhh unuttum gene bu sitede moderatörlerin özel yetkisi olduğunu.O kurallar baştan yazılmalı diye siteye konu açtığımı,sitenin iyiliğini istediğimi hala anlamayıp sırf iradenizin bozulmaması uğruna daha cevap vermeyi bile başaramadığınız unuttum.

Bana diğer üyelere yazdığın şekilde cevap vermeni önermem,süper moderatör.O yazdıklarımı nereden bildiğimi merak ediyorsun değil mi ? Rüyanda görürsün :p

biyoweb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu kayıtlar gerçek olsada montaj olsada bu hükümetin bu ülkenin başından gitmesi gerektiğini ve bu koltukta oturdukları hergünün bizim açımızdan ne kadar kötü olacağının bir kanıtı. Bu kayıtların gerçek olması kadar vahim bir durum bu kayıtların gerçek olmamasına rağmen "kendi müttefiki" cemaate nelerin teslim edildiğini, 10 yıllık geçmişin ülkenin tüm vatandaşlarını ilgilendirecek bir yönetim boşluğuyla geçmiş olduğunu, "yüz yılın lideri" olarak tanıtılan liderlerin ülkeyi ne kadar vahim bir durumda bıraktığını ve aslında liderlik imajının popülarizmden ibaret olduğunu göstermektedir. Şu an mağduru oynamkatadırlar ama bu ülkede bu saatten sonra ortaya çıkan her türlü usulsüz pazarlık, yasadışı elde edilmiş ses kayıtları, ülkenin dışişleri bakanlığının dinlenmesi ve bunların engellenememesi konularında birinci sorumluluk beceriksizliği ve ülkeyi soktuğu durum ortada olan hükümetindir. Şu an uygulanmakta olan sosyal medya yasaklarıda durumun ne kadar çaresiz ve vahim olduğunun, dünyadaki prestiji, dinlenebilirliği, ülke imajını hiçe sayarak işin iyiden iyiye bireysel kurtuluş arayışına döndüğünü göstermektedir.

Lütfen ama lütfen geleceğinizi düşünün... Partizanlığı, fanatikliği, ideolojinizi bir kenara bırakıp ülkenize sahip çıkın. Lütfen...

by10ur

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Toplantının içinde bulunmadığımız ve o havayı teneffüs etmediğimiz için konuya Fransız kalıyoruz. Sanırım Fransızca'da da bu cümle "ülkeyi bombalarım yine de savaşa sokarım" anlamına geliyor diimi :)

Yok abicim ya ben anlamıyorum sizi gerçekten. Şimdi siz hataya urfaya düşen bombaları da bu adamdan bilirsiniz.

Nefesleri duyuluyor kayıtta, fikir yürütebilmek için orada illa yüzyüze iletişim kurma şartı yok.Urfaya, Hataya düşen bombaları ondan bilmiyoruz kanıt olmadan iddia edemeyiz yalancı durumuna düşmek istemem. Yani demek istediğim böyle bir düşünce yapısına sahip değilim o konuda rahat olun iftira atıp onlardan bilmem.

Siz tam anladığınız biçimde aydınlatın konuya Fransız değilde Türk kalmak için yeterli bir gerekçe bence.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Ben yine olaya işletmeler açısından bakıyorum.

Mesela biz SDN olarak videolarımızı YouTube üzerinden size ulaştırıyoruz.

Bunu bizden başka birçok firma da yapıyor.

Bizim gibi şirketlerin suçu ne peki? Zararımızı karşılayacak mı bunlar?

Suriye'deki Süleyman Şah türbesinin bulunduğu vatan toprağımıza saldırı olması halinde yapılacak operasyonun youtube sızdırılması vatan hainliği değilde nedir. Sen birde MHP'e oy vererek milliyetçi olduğunu söylüyorsun ama gördüm ki işletmenizin kazanacağı para Türk Milletinin onurundan daha önemliymiş.

Sizlerin milliyetçiliği bu kadar işte. Bu Süleyman Şah ruhuna ihanettir.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Çıkıp açıklasınlar bari ülke yönetim biçimi dikta diye de milletin aklında artık daha fazla soru işareti kalmasın

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yanlış anlamayın da şu düşen uçağı da mı biz düşürdük yoksa f16 şu suriyenin düşürdüğü düşünülen

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Nefesleri duyuluyor kayıtta, fikir yürütebilmek için orada illa yüzyüze iletişim kurma şartı yok.Urfaya, Hataya düşen bombaları ondan bilmiyoruz kanıt olmadan iddia edemeyiz yalancı durumuna düşmek istemem. Yani demek istediğim böyle bir düşünce yapısına sahip değilim o konuda rahat olun iftira atıp onlardan bilmem.

Siz tam anladığınız biçimde aydınlatın konuya Fransız değilde Türk kalmak için yeterli bir gerekçe bence.

Valla mesajda biz olarak bahsetmiştim. Biz derken ben de dahil. Tam olarak anlamadığım bir şey için iftira atmam, fikir yürütmem, yargılamam. Doğama ters çünkü.