En Fazla Kasan Antivirüs Veya İnternet Security

Denediğiniz Antivirüs veya İnternet Securityler Arasında En Fazla Kasan Hangisi ?

• AVAST

Kullanılan: 21 5.1%
  • AVG

Kullanılan: 10 2.4%
  • AVIRA

Kullanılan: 5 1.2%
  • BITDEFENDER

Kullanılan: 17 4.1%
  • F-SECURE

Kullanılan: 3 0.7%
  • G-DATA

Kullanılan: 20 4.9%
  • KASPERSKY

Kullanılan: 202 49.1%
  • MCAFEE

Kullanılan: 11 2.7%
  • ESET / NOD32

Kullanılan: 12 2.9%
  • NORTON

Kullanılan: 90 21.9%
  • PANDA

Kullanılan: 12 2.9%
  • TREND MICRO

Kullanılan: 8 1.9%

• Kullanılan toplam oy
    411
  • Anket kapatılmış .

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Kaspersky kasma liderliğini bırakacak gibi görünmüyor bu gidişle :)

malibumali

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Malwarebytes ile tanıştıktan sonra başka hiç bir antivirüs'e gerek duymadım. :wub:

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Kasperin yeri sağlam görünüyor halen lider :D

asi_53

Asistan
Reaksiyon puanı
3
benim pc nin özellikleri çok güzel değil ama iyi de değil karspersky bayaa bi kasıyor pc yi şu an avast kullanıyorum virüsde bulaşmadı baya bi zamandır sistemide kasmıyor...

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
o nedir ? şimdi baktım sitesinede ekran görüntüsü bile koymamışlar merak ettim belki sen atarsın :)

malwarebytes-anti-malware.jpg

oddy2011

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Internet Guvenlikleri Programlari Uzerine

Selamlar arkadaslar,

Bir suredir forumlara bakiyorum ancak maalesef VIPRE Premium 4 hakkinda pek birseye rastladigimi soyleyemem.
Arkadaslar herhalde yaklasik 20 antivirus denemisidir, herbirinde her turlu testi yaparak. Bunlarin icinde BitDefender,Kaspersky,Avira,Avast,Comodo,Norton vs.vs. var yalniz butun bunlarin disinda son derece degisik bir motor kullanan VIPRE butun bu saydigim antiviruslerden daha etkili veya en az Kaspersky kadar etkili. Ancaaakkk cok onemli bir husu var ortada Windows kullanicilari icin. O da " Antivirusum bilgisayarimin performansini nasil etkileyecek? " VIPRE 4u digerlerinden ayiran ozelligi iste burada ortaya cikiyor. Gerekli ayari ( Asagida acikladim ) yaptiktan sonra bilgisayarinizda bir antivirus calisiyormu calismiyormu hic anlamamaniz. VIPRE sistemi hic ama hic yavaslatmiyor. Yaklasik 2 yildir VIPRE kullaniyorum ve elimden herhalde abartisiz binlerce program gecmistir ve VIPRE bunlar icinde tek para vererek aldigimdir. Yillik 35 dolar gibi cüzi bir rakama 1 yillik dunyadaki en guzel guvenlik sistemini aliyorsunuz.

Yalnizca bu bilgiyi sizlerle paylasmak istedim yoksa VIPRE dan herhangi bir gelirim yok :)

Uyarilar; VIPRE yi kurduktan sonra SETTINGS bolumunde ACTIVE PROTECTION seceneklerinde CHECK FILES WHEN THEY ARE OPENED OR COPIED bolumu secili ise iptal ediniz, merak etmeyin guvenliginiz ayni sekilde devam edecek. Bir bucuk yildir bu sekilde kullaniyorum. Bir cok forumu gezmistim ve bu tavsiye VIPRE calisanlari tarafindan yapiliyor. Aksi taktirde sistemin basinda CPU nun yarisini yiyor.

Bir ay bedava denemek icin;

http://www.sunbeltsoftware.com/Home-...virus-Premium/

Cok ama cok cok ama cok memnun kalacaginizi bildirmek ister simdiden tesekkurleriniz icin Rica ederim :)

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
En çok kasan antivirüs Windows :D Onu da şıklarda bulamadığımdan sürüden ayrılanı kurt kapar diyerek Kaspersky'ye tıkladım :D

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Bu antivirus programlari bilgisayari neden kasar aceba?

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
pc nizi alttan alttan taradığından dolayı yoksa virüs nasıl bulsun ? e tararkende her anti kasar biraz yada bayağı,ram inide kullanır çalışmak için:),pc nizin güvenliğini en üst seviyeye çıkartıyor

---------- Post added at 16:52 ---------- Previous post was at 16:49 ----------

g-data yı full kullanmıştım crackle ama geri esete döndüm,kullandığım tüm pro lar maalesef crackli alacak kadar çok param yok

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Soruyu yanlış sorduğun kanısındayım şimdi söyleyecem nasıl olmasını gerektiğini bu sefer de bir fark yok diyecek bazıları biliyorum :) gene de söylüyorum "en fazla kasan" yerine "en az kasan" diye sorsaydın daha sağlıklı bir sonuç elde ederdin bence...

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
Soruyu yanlış sorduğun kanısındayım şimdi söyleyecem nasıl olmasını gerektiğini bu sefer de bir fark yok diyecek bazıları biliyorum :) gene de söylüyorum "en fazla kasan" yerine "en az kasan" diye sorsaydın daha sağlıklı bir sonuç elde ederdin bence...

Bu anketteki amacım "en fazla kasan" antivirüs veya internet security yazılımını bulmak olduğu için, "en az kasan" antivirüs veya internet security başlığını bilerek kullanmadım. Amacım kullanıcılar açısından bilgisayar performansını en fazla etkileyen yazılımın grafiğini ortaya çıkartmaktı. Böylesinin anketteki amaca daha çok hizmet edeceğini düşünüyorum.

Yine de önerin için teşekkürler...

pogimist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba herkese,
bende ilk başlarda norton kullanıyordum ama felaket bayıyor sistemi üstelik ram de yüksek olduğu halde en sonunda 3 yıldır nod32 kullanıyorum çok güzel koruyor ve üstelikde bir o kadarda sistemi kasmıyor başka işler yapmamı engellmeyor tavsiye ederim denenemiş olan varsa denesin websitesinde 1 aylık ücretsiz deneme sürümü mevcut

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
"En Fazla Kasmayla adı çıkan anti-virüs" olsaydı başlık daha iyiydi :D

aXXo

Doçent
Reaksiyon puanı
39
"En Fazla Kasmayla adı çıkan anti-virüs" olsaydı başlık daha iyiydi :D

Hiç bir antivirüsün adını çıkartma gibi bir niyetimiz yok :)

Anketteki oylar kullanıcıların kendi tercihleridir. Bizim amacımız kullanıcıların görüşlerini objektif ve tarafsız bir şekilde yansıtmak olmalı.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Hiç bir antivirüsün adını çıkartma gibi bir niyetimiz yok :)

Anketteki oylar kullanıcıların kendi tercihleridir. Bizim amacımız kullanıcıların görüşlerini objektif ve tarafsız bir şekilde yansıtmak olmalı.

hocam kasperede yanlı davranılıyor :) adı çıkmış bir kere :) ben p4 3.06 ve 2.,5 ram ile kasmıyor diyorum millet 4 çekirdekli pcde kasım kasıyor diyor :) örnek benim kuzen :) + benim pcde win7 kurulu, xpmode kullanırım ve autocad2009 kullandığım oldu :) ve hiç kasıyor demedim :)

C++

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu kadar oy kullanmış insanların tümü yanlı davranıyor olamaz herhalde :)

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Bu kadar oy kullanmış insanların tümü yanlı davranıyor olamaz herhalde :)

Yanlıların çoğu genelde oyuncu oluyor :) ve suçu kaspere atıyor :) Bak sana bişey anlayatım :)

Fizikçinin biri deney yapmak için balon ile çölde uçmaya başlamış..Belli bir zaman geçtikten sonra Kaybolduğunu farketmiş.. Daha sonra kaktüslerle uğraşan birini görür ve yanına iner :)

F: Merhaba, ben yolumu kaybettim neredeyim acaba der :)
DK: Etrafa bakınarak "valla sen benim üstümdesin ben de senin altımdayım" der
F: Öfff bunu mu?? söylenir, matemtikçisin herhalde der:)
DK: evet nereden anladın
F: dediğin şey doğru ama benim işime yaramıyor oradan anladım der
DK: Sen de Fizikçisin herhalde der :)
F: evet dereden anladın.
DK: Yolunu kaybedip, suçu benim üzerime atıyon oraan anladım der :)
Bu arkadaşlara pardus 2009.2 işletim sistemini ve ya QuarkXPress 8 gibi programalar tavsiye ediyoruz. Kasmayı o zaman görecekler onlar :)

temenos

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Pardus kurmayı düşünüyordum çok mu kasıyor bu

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>AMD phenom 8450-triple(3) çekirdek işlemci (2,1 ghz) ,4 gb ddr2 (800mhz) ram, 320gb sata2 hdd,512Mb nvidia 9500gs ekran kartı ve tabiki 64bit win-7 ultimate kullanıyorum...
>>Kaspersky kis11.0.1.400(internet security) kullandım.Açılıştan kapanışa kadar pc yi çok kastı.Ve bi kere daha anladım ki kaspersky ciddi anlamda kullanımı zorlaştırıyor ve kasıyor.(başka bir çok pc dede denedim)
>>Ve o nedenle ESET NOD32 4 'e geri dönüş yaptım.
>>Bazı arkadaşlar kanıt istemişler buda yersiz bir istek olmuş.Kaldı ki kanıt lazımsa, pc nin açılış ve kapanış süresi nin dk. sı bile uzuyor en basit kanıt bu...(Bundan daha güzel kanıt olamaz.Diğer işlemlerde tam bir facia,insanı pc kullanmaktan soğutuyor.)

>>Ayrıca bence, en iyi güvenlik olması en iyi olduğu anlamına gelmeyeceği için, kaspersky firması bu anketlere dikkatlice bakıp bir sonuç çıkarması gerekir diye düşünüyorum...(Yani feedback=Geri bildirim)
>>Yani müşteri memnuniyeti günümüzde şirketlerin en çok araştırdıkları konular arasında...

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
>>AMD phenom 8450-triple(3) çekirdek işlemci (2,1 ghz) ,4 gb ddr2 (800mhz) ram, 320gb sata2 hdd,512Mb nvidia 9500gs ekran kartı ve tabiki 64bit win-7 ultimate kullanıyorum...
>>Kaspersky kis11.0.1.400(internet security) kullandım.Açılıştan kapanışa kadar pc yi çok kastı.Ve bi kere daha anladım ki kaspersky ciddi anlamda kullanımı zorlaştırıyor ve kasıyor.(başka bir çok pc dede denedim)
>>Ve o nedenle ESET NOD32 4 'e geri dönüş yaptım.
>>Bazı arkadaşlar kanıt istemişler buda yersiz bir istek olmuş.Kaldı ki kanıt lazımsa, pc nin açılış ve kapanış süresi nin dk. sı bile uzuyor en basit kanıt bu...(Bundan daha güzel kanıt olamaz.Diğer işlemlerde tam bir facia,insanı pc kullanmaktan soğutuyor.)

>>Ayrıca bence, en iyi güvenlik olması en iyi olduğu anlamına gelmeyeceği için, kaspersky firması bu anketlere dikkatlice bakıp bir sonuç çıkarması gerekir diye düşünüyorum...(Yani feedback=Geri bildirim)
>>Yani müşteri memnuniyeti günümüzde şirketlerin en çok araştırdıkları konular arasında...
Sistemimiz aşağı yukarı aynı sayılır. (2.9 Ghz + 4 GB DDR3 vs. vs.)
Fakat Kaspersky kasıyor konusunda ayrılıyoruz :

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Kaspersky Çok Kasıyor Seçeneğinden Daha Çok . ! İşlevselliğini Kaybetmiş Ölü Solucan da Bile Bilgisayarı Yeniden Başlatıyor . ! Tarama Dışı Dediğim Halde Dosyayı Silen bir Abartaküs Yanı Var

Ben Kaspersky ı Bu Yüzden Kullanmıyorum!

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Takım tutmam, parti tutmam fakat Kaspersky taraftarıyım :)
Tabii kuru taraftarlık değil, bu konuda daha önce yazdığım mesajlarda ne demek istediğimi gayet açık bir şekilde anlattım.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
"Kaspersky kasıyor"

Yapmayın arkadaşlar ya... Peh....

SiradanVatandas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kasper bal gibide kasıyo 112 kisi kasıyo demis zaten üstüne laf olmaz... siz kaspere alistiginiz icin kasmayla kasmama arasındaki farki unutmussunuz. ben simdi kasper kursam ki kurdugum cok oldu makinamın hızlı halini bildigim icin aradaki farki cok rahat anliyorum...
öte yandan kaspersky en iyi korumayi saglar ona lafim yok, ki benim en iyi korumaya falan ihtiyacim yok eset hem yeterince koruyo hem hafif... simdiye kadar hic virüs yüzünden format attigimi makinanın göctügünü hatırlamiyorum; girdigim warez, crack vs sitelirinde haddi hesabi yok...en az 5 senedir eset smart...