DDoS Nedir?

murat.saglam

Profesör
Reaksiyon puanı
3
DDoS Nedir?

İnternet bulunduktan sonra onu kullanan iyi niyetli insanlar kadar, kötü niyetli insanların da varlığını unutmamak gerek. Kötü adamların klasik saldırısı DDoS nedir, anlatıyoruz!

androidci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
DDoS saldırısı için program önerisii olan var mı?

DDoS saldırısı için program önerisii olan var mı?

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
:D çok kolay bir soru.niye kardeşim google çökmüyor o zaman.?.ben google ddos yaptıklarını biliyorum.

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Birisi ücretsiz program, Kırık full windows vs gibi bir şey üretir. İçine botnet ağır kurmak için gerekli programı yerleştirir. Amele ama habersiz kullanıcı artık bunu kurunca bir zombidir. Program ana hedefi sunucusundan alır ve başlat istek göndermeye.

istek te basittir: Arkaplanda internet explorer açılır ve bu siteye anlık istek göndermeye başlar. Bunun binlercesine botnet ağı denir. Şöyle düşünün: OSYM sınav sonuçlarını açıkladığında sunucuları yanıt veremez hale geliyor. Niye binlerce ösym kurbanı sınav sonuçları için istekte bulunuyor aynı anda.Kapasite de yetmeyince sistemler çökmeye başlıyor.

Çözümü yoktur. Çözümü aslında şöyle de olur: Ana firewall çok güçlü olur sunucuların önüne konur ve ip lerden ard arda gelen istek varsa o ip banlanır ve isteği geri teper sunucu yorulmaz. Velakin binlerce ip yi nasıl tesip edip durduracaksın. İşte bu zor. Heleki HTTP(80 nolu porttan gelen basit saldırı) saldırıları çok zor durdurulur. 80 nolu portu kapatsan site girmek isteyen asıl kullanıcıya da kapanır...

Programcı olarak cache sunucuları kullanılırsa sunucuya binen yük azalıyor ve anlık istek sayısı beklenenin üzerine çıkartılıp yük dengelenebiliyor ama ya sunucunun networkü? 100mbitlik bir sunucu arkasına aynı anda 2 bin istek gelirse o sunucuya ulaşılmadan zaten network patlamış oluyor. Facebook, Google vs hergün ddos altında zaten(google a anlık bir çok arama yapmak ile zombinin istek açması eş değer)

Adamların network omurgaları çok güçlü. Gelelim program isteyen veletlere: Senin hattın en fazla 100mb olur(Fiber optik interneti varsa diye düşünüyorum) Sen bu 100mbit i bir programla siteye saldırı amaçlı kullansan ne olur kullanmasan ne olur... Devede sinek ısırı gibi kalır o. Boşuna uğraşmayın da gidin yararlı bir şeyler öğreninin.

Geçenlerde biri ekledi facebooktan programcı olmak için sorular soruyordu daha kodlama bilmiyor.

Dün şunu dedi bana: (Resimden bakarsınız)

317bngk.png

TeamSpeak ne lan. İlk defa böyle bir program duydum. Hiç işim düşmedi ki...

androidci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abicim o zaman bu Anonymous kaç kişi ki bu kadar siteye saldırıp,çöktürüyorlar,büyük çevre lazım

SerdarGokcen

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Anonimciler de aynı kafa. Hepsi diyor ya ddos yapmıyoruz biz diye. Yalan, külliyen yalan. En basit ve etkili saldırıdır ddos. Diğer atak türleri firewalllarda neredeyse %99 a kadar engellenebiliyor. DDOS un çözümü basit: Yedeklemeli yüksek hat ve güçlü sunucular.

demirdmr

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Denial of Service, internete bağlı bir hostun hizmetlerini geçici veya süresiz olarak aksatarak, bir makinenin veya ağ kaynaklarının asıl kullanıcılar tarafından ulaşılamamasını hedefleyen bir siber saldırıdır.