Daha Önce LGS'YE Girmiş Arkadaşlar Bir Bakar Mısınız?

Bu konuyu okuyanlar

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486
Arkadaşlar Ben Şu An 8. Sınıfım Ve Sene Sonunda LGS'ye Gireceğim.LGS'ye Girmiş Arkadaşlara Sorum Sınav Gerçekten Abartıldığı Kadar Zor Mu?
Bu sene zordu ama her sene zor olmaz

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486
Arkadaşlar Ben Şu An 8. Sınıfım Ve Sene Sonunda LGS'ye Gireceğim.LGS'ye Girmiş Arkadaşlara Sorum Sınav Gerçekten Abartıldığı Kadar Zor Mu?
Ama korkamana ya da heyecanlanmana gerek yok zorsa herkese zor ve bence zor olması daha iyi

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Zor göreceli bir kavram ama herkesin söylediği tek şey bende dahil ,matematik çok zor
ama ben günde 250 soru+ dershane+okul 484 aldım

fatihege

Doçent
Reaksiyon puanı
398
Yaparken kolay hissedersin ama sonuçlar açıklanınca şaşırır kalırsın. Şahsen ben öyle hissettim

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Bu sene zordu ama her sene zor olmaz
Hocam bence öyle birşey yok zorluk aşağı yukarı aynı ben 2019-2020 kurbanlarındandım siz öyle derseniz yanlış bir izlenim alabilir arkadaşımız basit diye salabilir

ÖNEMLİ NOT!
Sakın dersleri yarın yaparım deyip bırakma öyle yaparsan o yarınlar sınav gününe kadar uzar. Soruların varsa alabilirim bu arada. ?

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486
Çalışsanda zor gelebilir ama yaparsın

S

SDN Anonim 627182

SDN Okuru
Malesef çok zor ama herkese zor bu yüzden çok çalışmalısın ve rakiplerini geçmelisin kitap okumayada özen göster paragraf soruları oluyor çok uzun zamanını alabilir bi tavsiyemde şuan okullar yok en azından normaldeki gibi aç youtubedan istediğin kanalı dinle araştır en iyi kanalları bul son olarakda düzenli çalışmaya özen göster düzenli ve planlı olmadıktan sonra 7 24 çalışsanda işe yaramaz mesela hergün konu dinledikten sonra soru çözmek gibi kendine hedef koy ve her hafta arttır işte şu zaman çözerim bu zaman çözerim deme boş olduğunda 1 soruda olsa çöz çözemediklerini kağıda yaz sonra onları dinle deneme çöz vsvs yine çok konuştum :)

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
410 aldım, ilk başta açıksa kalmıştım?, çalışmak gerek

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Ölürümde girmem o liselere , ayrıca ben yapamam demedim sadece tahmini dedim daha fazlada çıkabilir.
Çalılırsan nitelikli liselerden birine rahatlıkla girebilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Malesef çok zor ama herkese zor bu yüzden çok çalışmalısın ve rakiplerini geçmelisin kitap okumayada özen göster paragraf soruları oluyor çok uzun zamanını alabilir bi tavsiyemde şuan okullar yok en azından normaldeki gibi aç youtubedan istediğin kanalı dinle araştır en iyi kanalları bul son olarakda düzenli çalışmaya özen göster düzenli ve planlı olmadıktan sonra 7 24 çalışsanda işe yaramaz mesela hergün konu dinledikten sonra soru çözmek gibi kendine hedef koy ve her hafta arttır işte şu zaman çözerim bu zaman çözerim deme boş olduğunda 1 soruda olsa çöz çözemediklerini kağıda yaz sonra onları dinle deneme çöz vsvs yine çok konuştum :)
Çok doğru söylemişsiniz hocam kitap okumak bu arada çok fazla puan farkı sağlar özellikle matematikte tavsiye ettiğim youtube kanallarından favorim Hocalara Geldik kesinlikle ama kesinlikle Tonguç youtube ve kaynaklarını tavsiye etmiyorum çok gereksiz dikkat dağıtıcı ve pahalı kitapları var.

baraj

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Hocam bence öyle birşey yok zorluk aşağı yukarı aynı ben 2019-2020 kurbanlarındandım siz öyle derseniz yanlış bir izlenim alabilir arkadaşımız basit diye salabilir

ÖNEMLİ NOT!
Sakın dersleri yarın yaparım deyip bırakma öyle yaparsan o yarınlar sınav gününe kadar uzar. Soruların varsa alabilirim bu arada. ?
Şey Sınavda Bütün Sorular Mı Zor Oluyor Yoksa Eleyici Sorular Mı Oluyor?

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486

ÖNEMLİ NOT!
Zorluk aşağı yukarı derken bunu bilemezsiniz bence LGS sınavının 3.yılıydı daha 3 yılda aşağı yukarı aynı değildi hemde

Eleyici sorular oluyor

baraj

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Bir De Siz Günde Kaç Soru Çözüyodunuz? Hangi Liseye Gittiniz? Dershaneye Gittiniz mi?

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Matematikte çoğu zor ben 4 tane zor yaptım sayısal kitap okumassan süreni çok hızlı bitirir Türkçede özellikle sen şuan kitap okumaya başla okumuyorsan yoksa 400 üstü alamazsın.

Bir De Siz Günde Kaç Soru Çözüyodunuz? Hangi Liseye Gittiniz? Dershaneye Gittiniz mi?
Kursa gittim günde 100-200 çözüyordum şöyle örnek vereyim arkadaşlarım 600 soru çözüyordu ve nitelikli bir anadolu lisesine gidebildiler. Bende şuan adrese dayalı olarak en iyi anadolu liselerinden birine gidiyorum.

LoKi*

Doçent
Reaksiyon puanı
486
100- 250 arası özkent akbilek fen lisesi dershanye gittim ama 2. dönem yararı olmadı pandemiden dolayı gidemediğim için

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
LGS gerçekten zor.
Çok fazla çalışana ve stres yapmayana kolay.
Çok fazla çalışıp stres yapana zor.
Az çalışıp stres yapmayana orta
Az çalışıp stres yapana çok zor.
Günde 100 sorudan başlayarak sene sonuna doğru 500 e çıktım.
Dershaneye gidiyordum ama sınavda aşırı stres yaptım. 450 aldım.

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
LGS gerçekten zor.
Çok fazla çalışana ve stres yapmayana kolay.
Çok fazla çalışıp stres yapana zor.
Az çalışıp stres yapmayana orta
Az çalışıp stres yapana çok zor.
Günde 100 sorudan başlayarak sene sonuna doğru 500 e çıktım.
Dershaneye gidiyordum ama sınavda aşırı stres yaptım. 450 aldım.
Dediklerine aynen katılıyorum. Hatta puanlarımız birebir aynı. Ancak tek fark ben dershane yerine özel okula gittim. Birde hangi sene girdin lgs'ye

baraj

Asistan
Reaksiyon puanı
23
günde 250 soru+dershane+her hafta deneme+her gün okul=484
Bende Günde 150 Soru Çözüyorum Şu An 250-300'e Yükselteceğim Deneme Kitapları Aldım Okulda Yapıyor Ben de Her Hafta Deneme Çözüyorum Ben De Her Gün Okula Gidiyorum Ama Dershaneye Gitmiyorum Dershanenin Gözle Görülür Bir Yararı Oluyor Mu Sizce?

Ambell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu sene sınava girdim sınav da bana tek zor gelen kısım matematik di diyebilirim. Ben sınavı yetiştiremedim zaten hiç çalışmadan girdim o ayrı bir konu da, El pratikliği soru odaklı çok önemli soru hızı vs. ben sınava girdiğimde sözel bölümde Türkçe'de çok takıldım hoca son 15 dk da dediğinde Türkçe'yi bırakmak aklıma geldi :F neyse kısacası konuları iyi bir şekilde öğren ve direk gerek pdf olsun gerek test kitapları olsun soru çözmeye başla soru çözme hızını geliştirmeni tavsiye ederim umarım güzel bir puan alırsın bol şans :)