Yardım Bu Samsung 970 EVO Plus SSD'nin sahte mi orjinal mi?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan NapperC
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

NapperC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba, bilgisayarıma Samsung 970 EVO Plus SSD taktırdım. Bir bilgisayarcıdan almıştım ve 1 yıl önce Vatan'dan aldığını söyledi. Bunun üzerine orjinal olup olmadığını öğrenmek için şu aşamaları uyguladım.

1) CMD ekranına ile "wmic diskdrive get Model, InterfaceType, SerialNumber" kodunu yazarak seri numarasını öğrendim. Çıkan seri numarası 12 harften oluşuyor... "00**_****_****_**46" şeklinde numara verdi. (diğer numaraları gizledim)

2) Samsung SSD'leri için kendi yazılımını üretmiş. Samsung Magician programının içinde Seri numarası ise 15 haneden oluşan "S4***********8D" seri numarası yazıyor.

3) Samsung 970 EVO Plus SSD kutu üzerinde yukarıda 2 numaralı maddede yazdığım seri numarası En sonraki 8'e kadar doğru ama "D" harfi yok. Yani Samsung Magicia'da "S4***********8D" seri numarası yazıyor, Kutu üzerinde ise"S4***********8" yazıyor. CMD komutunda ise farklı yazıyor.

4) Samsung magican programında yazma ve okuma testleri yaptırdım. Aşağıdaki sonuçları elde ettim.

Screenshot_14.png

Screenshot_15.png

Şimdi bu SSD orjinal mi değil mi pek anlamadım. Bu konuda yardımcı olur musunuz fikirlerinizi paylaşır mısınız?