Samsung SSD performansı farklı slot ile değişir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Saykomana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhabalar arkadaşlar, yeni aldığım Samsung 970 Evo Plus SSD'den tam performans almam için şu an laptopumda takılı olan SanDisk SSD ile mi yer değiştirmem lazım? Yoksa boşta bir NVMe slot var ise ve yeni SSD'yi oraya taksam ve format atarak Windows'u onun üzerine kursam da olur mu? Anakart üzerindeki slotların bir önceliği var mı acaba?
Kullandığım laptopun modeli Monster Tulpar T5 v19.1 ve bildiğim kadarı ile boşta bir NVMe slot daha var. Yeni SSD'yi oraya takmayı düşünüyordum. Yardımcı olursanız sevinirim ?

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Öncelikle cihazında içinde takılı olan SSD marka ve model nedir ? Eğer yeni alacağınız da aşağı yukarı aynı speclerde ise boş olan slota yeni ssd'yi takıp devam edebilirsiniz.

Saykomana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Öncelikle cihazında içinde takılı olan SSD marka ve model nedir ? Eğer yeni alacağınız da aşağı yukarı aynı speclerde ise boş olan slota yeni ssd'yi takıp devam edebilirsiniz.
İçinde sandisk SSD var ve bildiğim kadarı ile NVMe slota takılı, boşta başka bir slot vardı oraya zaten ben SATA ssd takmıştım. Geriye bir boşluk kalıyor onu da websitesindeki özelliklerden baktım. Geçen sefer SATA'yı takarken hiç bakmamıştım böyle bir konudan haberim yoktu. Siz slotlar arasında fark yok diyorsunuz yani windowsu hangisine kurduğum fark etmiyor değil mi?

..melihhunal..

Asistan
Reaksiyon puanı
232
İçinde sandisk SSD var ve bildiğim kadarı ile NVMe slota takılı, boşta başka bir slot vardı oraya zaten ben SATA ssd takmıştım. Geriye bir boşluk kalıyor onu da websitesindeki özelliklerden baktım. Geçen sefer SATA'yı takarken hiç bakmamıştım böyle bir konudan haberim yoktu. Siz slotlar arasında fark yok diyorsunuz yani windowsu hangisine kurduğum fark etmiyor değil mi?
anakarın ssdnin ulaşabildiği max hızı destekliyorsa hangi slota taktığın fark etmez

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Hayır. Windowsu hangi ssd hızlı ise o ssd'ye kurma konusunda soruyor diye anladım ben.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
hocam ikisi de m2 ssd. bilgisayarında iki adet m2 ssd slot varmış :)

Saykomana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Hocam ssd slotları fark ediyor mu onu soruyorum hangi ssd hızlıdırdan ziyade :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu 2 slottan herhangi birine windows kurabilirim değil mi öncelik verilmiş bir slot bulunmuyor?

Son düzenleme:

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
Hocam ssd slotları fark ediyor mu onu soruyorum hangi ssd hızlıdırdan ziyade :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu 2 slottan herhangi birine windows kurabilirim değil mi öncelik verilmiş bir slot bulunmuyor?
evet.