Boya Kutusuna düşen telefon

Bu konuyu okuyanlar

Halil4163

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Beyler ben telefonu yanlışlıkla boya kutusuna düşürdüm. Temizledim filan boyayı ama mikrofon ve hoparlör den kısık ve cızırtılı ses geliyor. bluetooth kulaklık ile normal ses geliyor. Cihaz redmi note 11 pro bu cihazdaki deliklerine boya gibi yoğun bir madde taa içine kadar girmiş olabilir mi
Telefon sarj alıyor kasma donma vs. Filan yok aşırı ısınma yok . Sizce mikrofon ve hoparlör kısmı değişmesi kaça patlar aranızda telefoncu vs. Filan var mı

Reaksiyon puanı
1,205
Telefonun içini açabiliyosan açmanı tavsiye ederim. Su ya düşseydi internette cızırtı için videolar bulunuyor ama boyayı bilemem.

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Telefonun içini açabiliyosan açmanı tavsiye ederim. Su ya düşseydi internette cızırtı için videolar bulunuyor ama boyayı bilemem.
Cihazı iyi bilen bir teknik servise ver.Boyaya düştü diye bir şey olmaz,en fazla delikler temizlenir,patlak hoparlör varsa değiştirilir,mikrofon ve şarj soketine pek bir şey olmaz düşük ihtimal yani.Ama temizlik şart.

Halil4163

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Cihazı iyi bilen bir teknik servise ver.Boyaya düştü diye bir şey olmaz,en fazla delikler temizlenir,patlak hoparlör varsa değiştirilir,mikrofon ve şarj soketine pek bir şey olmaz düşük ihtimal yani.Ama temizlik şart.
Ya bende içine fazla girdiğini düşünmüyorum çünkü mikrofon ve hoparlör kısmında tıkanıklığı görebiliyorum çoğunu kendim temizledim ve ses gelmeye başladı ama tek sıkıntı evefone teknik servis bakıyor redmi ye hakkında da çok şikayet var inşallah yaparlar düzgün

Kocaelide oturduğum içinde çok iyi telefon tamircisi yok

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Ya bende içine fazla girdiğini düşünmüyorum çünkü mikrofon ve hoparlör kısmında tıkanıklığı görebiliyorum çoğunu kendim temizledim ve ses gelmeye başladı ama tek sıkıntı evefone teknik servis bakıyor redmi ye hakkında da çok şikayet var inşallah yaparlar düzgün

Kocaelide oturduğum içinde çok iyi telefon tamircisi yok
Halledilir ciddi bir şey değil

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
Mikrofon ve hoperler soketi değiştirmek sence kaç TL tutar yada temizlemesi
Parça değişimi olacağını düşünmüyorum,temizlik max 200 tutar.Parça değişimine gerek kalırsa yüksek ihtimal yan sanayi parça takılır o konu da telefoncunun insafına kalmış.Çünkü yan sanayide variyant çok.Hatta eskilerin efsanesi iphone 5s'nin yan sanayi ekranının bir variyatı vardı orijinalinden daha kaliteliydi ?