Bizi ttnet'ten kurtarın

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burdan başbakanımıza sesleniyorum. o kadar yol yaptık bu kadar bilmem ne yaptık diyor. Rica ediyorum devlet bu interneti ele alsın ve gerekiyorsa yeniden bütün yurda fiber kablolar döşesin ve parasınıda bizlerden alsın ama bizi şu ttnetten kurtarsın. yol ne ise internette o. lütfen herkes bu yazı ve benzeri yazılar yazsın ve ulaşabildiğimiz bütün sitelerde yayınlasın gerekirse ankaradaki arkadaşlar toplanıp meclise gitsin ve sesimizi duyursun. bişeyler yapmadan bu sömürüden kurtulamayız. haziranda seçim var :) seçim öncesi belki bişeyler olabilir. buralarda yazı yazmak yetersiz kalıyo internet zedeler ankaraya gitmeli .

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Burada Ankara'daki kardeşlerimize çok iş düşmekte :) Bize de destek :)

Ali TEMEL

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Ankara'da ki arkadaşlarla buluşup toplu halde iptal ettirelim :D

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Üstekiler bizi düşünseydi özelleştirmezlerdi telekomu!
Ortada bariz bir şekilde koca bir sorun var ama muhatap yok, adam gibi hizmet yok, geçirme var, sinir krizi geçirme!!!

dogan_1977

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sen başka yerden medet um bence.belki araplara bu taahhüt edilmiştir.sık vatandaşımın suyunu

KadirAtes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sözleşme imzalanmış devlet geri nasıl alsın... Burada Türk özel şirketlerine büyük iş düşüyor. Maliyeti yüksek ama yeni bir altyapı lazım. Mesela UyduNet'e gerekli destek verilmeli ve UyduNet tüm Türkiyeye internet hizmeti sağlayacak duruma gelmeli. O zaman TTNet fiyatları düşürmek zorunda kalacak ve rekabet olacağı için internet hızında azami derecede artma olacaktır. Bu durumda kazanan yıllardır ümüğüne çökülen, kullanmadığı hizmetin parasını ödemek zorunda bırakılan vatandaş olacaktır. Ben aynı parayı vermeyede razıyım yeter ki param yabancı şirketlere gitmesin artık... Ülkenin yarısı yabancılar leyhine özelleşmişken ekonomi nasıl düzelebilir ki?

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burdan başbakanımıza sesleniyorum bu internet olayına el atıp düzeltmesse oyumu alamaz ona göre :) gülüyorum ama ciddiyim. benim oyumu önemsiyorsa bişeyler yapsın ona göre :)

ben 8mbps abonesiyim iki üç haftadır 800 kbps gösteriyo bütün hız ölçme siteleri paramızın hakkını alamıyoruz sayın başbakanım. 8 kilo et parası veriyoruz 1 kilo bile et alamıyoruz. bizim hakkımızı savunmak size düşer duy sesimizi duyyy

Dicle kıyısında bir kurt bir kuzuyu yese Hz. Ömer'e, paramızın karşılığını vermeyen TTNET in hesabınıda size sorarlar .himayenizdeki insanların hakkını savunun ve koruyun.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
basbakana kalsa interneti komple keser sıkmayın canınızı.

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
4 milyar dolara satıldı telekom satıldığı yıl 12 milyar dolar kazandı nasıl bi devlet yönetimdir bu ki işleyen çarkı aleyhine bozar anlaşılır değil arkadaşım macaristanda okuyor sınırsız net 15 tl ödüyor adalet nerde ey tt net ey devlet alllah dan korkun be

sinani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açıkcası en mantıklısı uydunete geçip onu desteklemek.. En azından uygun fiyata veriyorlar bu hizmeti..Gerçi ondada kesilmeler yavaşlamalar elbette vardır..Uyduneti kullanan arkadaşlara sormak lazım..

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
seçim yaklaşırken mecbur gelecek bizim milletvekili .hemde komşumuz başbakana götürmesi için mektup verecem. sırf bu internet için. herkes bulunduğu bölgenin milletvekilleri vasıtasıyla mektup gönderebilir. zahmet olmadan rahmet olmaz .

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Devletin Önce İşsizlikten kurtarması gerek :)

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
3 çocuk yapana 3 sene bedava internet olsa, başbakan o zaman işe el atar işte. :D

Bu arada Telekom tamamen satılmadı. Yüzde 55'i yabancıların elinde. Yüzde 30 Hazine kalanı ise borsada.

çitliyo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Üstekiler bizi düşünseydi özelleştirmezlerdi telekomu!
Ortada bariz bir şekilde koca bir sorun var ama muhatap yok, adam gibi hizmet yok, geçirme var, sinir krizi geçirme!!!

Bu cevabı yazmak için üye oldum çünkü maalesef bilmeden yorum yapıyorsunuz ve buna tahammül edemem.

Telekom özelleştirilmeseydi Türkiye'de bu şekilde internet yaygınlaşamayacaktı. Devlet yönetmek başka bir şeydir şirket yönetmek başka bir şeydir. Telekomu işten anlayanlar satın alınca bu ülkeye ADSL de geldi + sı da +2 side...

Telekom nitekim dolandırıcı mı? Evet. Pahalı mı? Evet. Milleti sömürüyor mu? Evet. Kotasız internete kota koymak gibi bir şey yaparak bize siz enaysiniz diyor mu? Evet. Evet TTNET'le her şey mümkün. Ama Telekom devlette kalsaydı şu anda konuşma yapmaktan başka bir işe yaramayacaktı.

Yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Bu söz doğru. TTNET beni ve sizi ne kadar sömürse de bu ülkenin teknolojik olarak kademe atlamasını sağladı. Kim ne derse desin. Bu mesajıma TTNET kazıkçı, pahalı, yok bilmem ne gibi cevaplar yazmayın. Üst tarafta yazdığım gibi TTNET'in pahalı olduğunu, taahhüd yaparak insanları mahkum bıraktığını biliyorum zaten. Bu lafı söyleyenlere vereceksin Dial up interneti o zaman görecekler. Ondan sonra yok efendim devlet ne anlar internetten derler. Mai Nai arkadaşım hiç kusura bakma.

Ekleme: Alttaki arkadaşın mesajını görünce aklıma geldi. "8 Mbps'a kadar" gibi laf oyunlarıyla milleti kandıran bir şirket mi TTNET? Evet. Biliyorum.

qKTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
allah belasını versin hakkımı yiyenin. hakkımıda helal etmiyorum. cumartesiden beri bir 16 mbps bağlantısı yapamadılar halen eski 8 mbps olanı alıyorum. 4 dea arza kaydı bıraktım. msj attılar sorununuz giderildi diye. az önce bir baktım ne göreyim normal olan 8 mbps nin de altına düşürmüşler... ALLAH BELALARINI VERSİN, HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. Forumdaki TTnet Destek şahsına kda iki tane mail attım ne geri döndü nede başka bişi.....

---------- Post added at 19:52 ---------- Previous post was at 19:49 ----------

Bu cevabı yazmak için üye oldum çünkü maalesef bilmeden yorum yapıyorsunuz ve buna tahammül edemem.

Telekom özelleştirilmeseydi Türkiye'de bu şekilde internet yaygınlaşamayacaktı. Devlet yönetmek başka bir şeydir şirket yönetmek başka bir şeydir. Telekomu işten anlayanlar satın alınca bu ülkeye ADSL de geldi + sı da +2 side...

Telekom nitekim dolandırıcı mı? Evet. Pahalı mı? Evet. Milleti sömürüyor mu? Evet. Kotasız internete kota koymak gibi bir şey yaparak bize siz enaysiniz diyor mu? Evet. Evet TTNET'le her şey mümkün. Ama Telekom devlette kalsaydı şu anda konuşma yapmaktan başka bir işe yaramayacaktı.

Yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Bu söz doğru. TTNET beni ve sizi ne kadar sömürse de bu ülkenin teknolojik olarak kademe atlamasını sağladı. Kim ne derse desin. Bu mesajıma TTNET kazıkçı, pahalı, yok bilmem ne gibi cevaplar yazmayın. Üst tarafta yazdığım gibi TTNET'in pahalı olduğunu, taahhüd yaparak insanları mahkum bıraktığını biliyorum zaten. Bu lafı söyleyenlere vereceksin Dial up interneti o zaman görecekler. Ondan sonra yok efendim devlet ne anlar internetten derler. Mai Nai arkadaşım hiç kusura bakma.

Sen bi işine bakar mısın....!

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Başbakanımız sever özgürlüğü, bu şikayetinizi dikkate alır.

KadirAtes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ekleme: Alttaki arkadaşın mesajını görünce aklıma geldi. "8 Mbps'a kadar" gibi laf oyunlarıyla milleti kandıran bir şirket mi TTNET? Evet. Biliyorum.

Ölümü gösterip bizi sıtmaya razı etmeye çalışıyorsun. Kusura bakma ama ben o parayı veriyorsam daha iyi hizmeti hak ediyorum. TTNetten sonra internette bir seviye atladık doğrudur, fakat parasını ödediğimiz kadar atlayamadık. burada ki arkadaşların şikayeti de bu zaten....

Ayrıca telefon kullanmadığım halde ödediğim sabit ücreti nasıl açıklayabilirler?. Elektrik prizlerinden internete girilen 21. yy'da telefonsuz internet olmadığına beni kimse inandıramaz....

çitliyo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ölümü gösterip bizi sıtmaya razı etmeye çalışıyorsun. Kusura bakma ama ben o parayı veriyorsam daha iyi hizmeti hak ediyorum. TTNetten sonra internette bir seviye atladık doğrudur, fakat parasını ödediğimiz kadar atlayamadık. burada ki arkadaşların şikayeti de bu zaten....

Ayrıca telefon kullanmadığım halde ödediğim sabit ücreti nasıl açıklayabilirler?. Elektrik prizlerinden internete girilen 21. yy'da telefonsuz internet olmadığına beni kimse inandıramaz....

Medeni şekilde cevap verip örnek olduğunuz için teşekkürler öncelikle.
Sizin de yazdığınız gibi cevaplar geleceğini bildiğim için Telekomun zaten bizi sömürdüğünü defalarca vurguladım. Ben sadece ve sadece teknolojik olarak Türk Telekom son yıllarda çok büyük bir ivme kazandırdı Türkiye'ye demek istedim. Milleti sömürdüğünü sen de ben de biliyoruz zaten. Benim cevap yazdığım kişi Telekomun özelleştirilmesinin yanlış olduğunu söylemiş. Özelleştirilmeseydi ne olacağını anlatmaya çalıştım.

Ben Türk Telekom'un savunucusu değilim. Hatta sizler gibi sevmem. Alternatifi olsa hemen ona geçerim. Alternatifi de yok ki. Turkcell'e Avea'ya Vodafone'a bakıyorsun onlar da kota koymuş. Dehşet pahalı fiyatlar. Onlarda da taahhüdler. Çekmeyen internetler. Upload yaparken bile kota harcanması filan beterin beteriler.

Ben Mai Nai arkadaşa yanlış düşündüğünü söyledim o kadar. TTNET'in attığı kazıkları lütfen bana cevap olarak söylemeyin. Hep beraber sesimizi yetkililere duyuralım.

annttiigs

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24

vallahi kusura bakmayın da, ülkeyi yöneten yönetimin doğru ellerle yapılacağını bilir. telekomu satmak yerine adam gibi birini getirirdi başına. Hangisi daha kârlı ?
Adama diyeceksin;

kardeşim sana yıllık 1 milyon dolar ( telekomun kârının yanında 0 bir değer ). Bu şirket kâr edecek. Sen de bunu yöneteceksin. Devletin imkanları da burada. Altyapıya ne yapacaksan yap. Hala kullanılan altyapı devletin altyapısı. Bana kurdukları bilmem kaç tane saha dolabını saymasınlar. %80 arkadaşım telekom'un MPLS sorumluları. Fiber fiber derler, onu da quicknet her yere vermeden vermeyecekler. Fiber'i döşemelerinin amacı büyük firmalara hizmet. seni beni saymazlar yani.

Kaplan7

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Burdan başbakanımıza sesleniyorum. o kadar yol yaptık bu kadar bilmem ne yaptık diyor. Rica ediyorum devlet bu interneti ele alsın ve gerekiyorsa yeniden bütün yurda fiber kablolar döşesin ve parasınıda bizlerden alsın ama bizi şu ttnetten kurtarsın. yol ne ise internette o. lütfen herkes bu yazı ve benzeri yazılar yazsın ve ulaşabildiğimiz bütün sitelerde yayınlasın gerekirse ankaradaki arkadaşlar toplanıp meclise gitsin ve sesimizi duyursun. bişeyler yapmadan bu sömürüden kurtulamayız. haziranda seçim var :) seçim öncesi belki bişeyler olabilir. buralarda yazı yazmak yetersiz kalıyo internet zedeler ankaraya gitmeli .

Suya düşen yılana sarılır ata sözü size uyuyor.Ya kardeşim anlıyorum bende TTNet'ten bıktım ama bunu devlete yaptırmak mümkün değil.Eğer yapacak olsalardı 6.5 milyar dolara satmazlardı.Sattıklarına göre ve T.Telekom'un da büyük ortağı yabancılar olduğundan dolayı özel sektöre devlet karışamaz.Dolayısıyla-Türkiye komünist devlet olmadığından dolayı- devlet özel sektöre müdahale edemez.Sadece bazı hususlarda rekabet ortamının devamlılığı için bazı düzenlemeler yapabilir.
Bir de gerek internet ve gerekse petrol ürünlerindeki aşırı fiyatlarda en az şirketler kadar hatta daha fazla eli olan devlettir. Çünkü aşırı derecede vergi almaktadır.Daha fazlasına bence gerek yok.Devleti halkın üstünde görenler oldukça halk daha çok ezilir.Bir ülkede demokrasiden sonra en önemli şey bence halkın devlete karşı devlet tarafından korunmasıdır.Ama bun dünyada uygulayan devlet maalesef yok.Neyse iş siyasete girdi.Benden bu kadar.

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Aslında çok yazmak istediklerim var ama konuyu illa siyasete çevirmek için uğraşan kişiler yüzünden yazmıyorum.
Herkes bir şeyler bekliyor ama hiç çaba göstermiyorlar.TTnet i kapatın Uydunet e geçin diyince kıvırıyorlar.(Uydunet olan yerde oturanlar)
Uydunet yoksa Superonline yoksa smile doping vs herhangi birine geçin.Çok mu zor anlamıyorum ?
Özelleştirme olayına gelince ,o zamanın şartlarında yerinde bir karardı.Ancak sert kurallar koymaları gerekirdi asıl yanlış olan buydu.O zamanlarda internet ortamında olanlar bilir.İnternet denemeyecek kadar yavaş ve pahalıydı.TTnet satın aldıktan sonra biraz düzeldi.Ama devamı gelmedi.Çünki kural konmadı.Bunlarda baktılar alan boş at koşturmaya başladılar.Nasıl olsa halkta anca dedikoducu mahalle karıları gibi kendi aralarında bıdı bıdı yapıyorlar icraat yok...

Burda yok şöyle yok böyle diyen herkes ilk başta bir aynaya baksın ''ben tepki olarak ne yaptım '' desin ondan sonra buraya yazsın...

Açıkcası en mantıklısı uydunete geçip onu desteklemek.. En azından uygun fiyata veriyorlar bu hizmeti..Gerçi ondada kesilmeler yavaşlamalar elbette vardır..Uyduneti kullanan arkadaşlara sormak lazım..
3 senedir kullanıyorum.Hiç sorun çıkmadı.1mb sınırsız 29TL ödüyorum.İDM ile 130 135 diğer ağ ölçerler ile 125 130 ile download yapıyorum...

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kurtar bizi başbakanım
şu ttnetin elinden
boğulmak istemiyoruz
faturaların selinden

hızımızı düşürdüler
paramızı süpürdüler
canımızı kemirdiler
kurtar bizi başbakanım

şu an net çok yavaş
paramızın hakkımı bu
inan kalsak çölde bi aç
vermez tt bize bir su

parası çok hızı az
tt sanıyor bizi kaz
seçimler var gene bu yaz
sen anlarsın başbakanım :)

yeter yaw bu kadar iyice saçmaladım akşam akşam :))))

Not: şiirin kopiraytı bana aittir .paylaşırken alıntı yaptığımızı belirtelim :)

BurakGxG

Asistan
Reaksiyon puanı
1
9 yıl sonra başbakanım.Alayına döşeyeceğim :D kabloları tabi

sinani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya şimdi ttnetin en büyük aptallığı pahalı fiyatları.. Ben ne hızına laf atabilirim nede habire kesiliyor diyebilirim.. Bazı günler 1mb/s hızıda gördüm... Tabi bide sistemsiz çalışmanın ve bilgisiz eleman çalıştırmanın sonucunda olanları da biz çekiyoruz...

Demnesia

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Citliyo kardeşim şakamısın sen? Yani bilmesek bize yedircek... Elin 22 Milyonluk g*t kadar Romanyası 3 yıldır 24mbit ADSL2+ nin keyfini ayda 30 liraya sürüyo sen kalkmış burda Telekom Türkiyedeki internet teknolojisini geliştirmişmiş diye palavra sıkıyosun, 3 yıl önce Türkiyede internet ne kadar dı 256 kbit şimdi ne kadar 8mbit (oda tam kapasite değil) adamlar 3 yıl önce bize internet hızında 94 kat bastı biz ne yaptık yakalayabildik mi? Hayır! Bana martaval okuma!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...