Bilgisayarım Sürekli Reset Atıyor

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
Arkadaşlar acilen fikir lazım..Belki bu konu açılmış olabilir ama benimki başka sebepten olabilir..Bilgisayarım az önce sürekli reset atmaya başladı ve hiç aöılmıyor sürekli anakart açılışını geçemiyorum sizce neden olabilir bu soruna acilen çözüm bulmam gerek bilgisayar exper marka masaüstü ve sadece 1 yıllık şu ana kadar hiç içini açmadım sadece işletim sistemi yüklemeleri yapıyorum malum linux kullanıcısıyım ama mecburiyetten windows da kullanıyorum acaba virüz girmiş olabilirmi windows u son yüklediğimde 5 gün önce antivirüs programı kurmamıştım bios a yada donanıma sızan virüs girmiş olabilirmi

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bios menüsünden hemen sonra grub menüsü mü geliyor ?
Sadece Windows mu var, iki-üç sistem mi var ?

Çözüm Yolu 1
Linux dağıtımı var ise onu tekrar kurmak,
(Böylece grub menüsü windowsa dokunmadan tekrar yazılacağı için eski şekile dönebilirsin.)

Çözüm Yolu 2
Varsa Linux dağıtımının veya Windows sisteminin CD/DVD sini kullanarak kurtarma yapmak.

Geldiğin noktayı yazarsan yine yardımcı olmaya çalışırız..

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
hiç bişi çıkmıyor normalde ilk olarak debian grub menüsü açlılıyordu ama şimdi orayada gelmiyor
anakart çalışıpda sistem bilgilerini yazar ya işte ondan sonra ilk boot olayına gelince reset atıyor hiç bir şekilde hdd yi boot edemiyor ama usb yi boot ediyor yani ram sağlam çünkü bu dağıtım ram den çalışıyor
o halde sorun hdd demi acaba

şimdi yatmam gerek sabah işe gidicem anca yarın akşam bakarım yorumlara umarım bir aan önce çözerim

as66

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Bios taki yanlış bir ayardan dolayı anakart kendini korumaya alıyor olabilir. Anakartın pilini çıkarıp 1 dakika bekleyip geri takıp öyle açın PC'yi.

Ramlerin slotlarınından yada kasa içi tozdanda olabilir.

turgutreisfb

Profesör
Reaksiyon puanı
37
bence de biosdan pili bi çıkar biraz bekle tekrardan açmayı dene

since1453

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Garanti varsa kasanın içini hemen açma garanti iptal olabilir. Bilgisayar Bios'una girebiliyor musun ?

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
evet girebiliyorum
su an usb ve cd boot yapiyor ama hdd boot yapamiyor direk reset atiyor
zaten su an ubuntu live cd ile baglaniyorum

pc garantili oldugu icin icini acamiyorum ama bence mbr silinmis olabilir sizce olabilirmi yani komple bi format atsam duzelirmi

Ekleme: arkadaşlar sorunu hallettim sorun mbr silinmiş tekrar debian grub kurdum sorun halloldu
ilgilenen ilgilenmeyen tüm arkadaşlara teşekkür ederim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun bende de var BIOS ayarlarını sıfırlasam düzelir mi ? :dil: :yes: